Forumun eski üyeleri geri dönsün kampanyası

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Uzun aradan sonra foruma tekrar bakayım dedim (seleyi satmaya çalıştığım için, yalan yok). Bu başlığı gördüm; niye uzak kaldığım aklıma geldi. Kimseye veya forum yöneticilerine en ufak kırgınlığım filan yok. Uzak kalmamın nedeni, yine kendi değişen koşullarım. Otuz yıl bilgisayar sektöründe çalışıp emekli olduktan sonra, birden bire hiç bilgimin olmadığı makine öğrenmesi-yapay zeka alanına girmek, bu alanda iş yapmaya çalışmak, çok zorluyor (emeklilik sonrası ek iş yapmak zorluyor aslında). Hele 50 yaşından sonra tekrar matematiğe dönmek hiç kolay gelmedi. Neyse ki kör-topal ilerliyorum. Önceden böyle miydi; sektörde çalışırken işleri otomatiğe almıştım, bisiklet performansını araştırmak için bolca zamanım oluyordu. Araştırmaktan koptum ama bisiklet devam ediyor. Bir diğer etken de Evrim Ağacı. Evrim Ağacı grubuna moderatörlük yapmam için teklif geldi, kabul ettim. 120 bin üyeli epey büyük bir grup. Her gün nizamı sağlamak, bilimsel yazılar yazmak, tartışmalara katılmak ayrı bir dert. Burayı da takip etmeye başlayacağım.

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
2014'te foruma üye olmuşum. 2016'ya kadar aktif katılmışım (Dergi çevirileri, konular, tartışmalar..) Sonra bir ara uzaklaşmış, 2016 yazında tekrar az da olsa katılıma başlamışım, sonra tekrar kopuş. Çeşitli sebepleri var elbet; evlenmek, İstanbul'da hayatın koşturması, çocuk sahibi olmak derken bisiklet ikinci planda kaldı.

O aralarda her gidip geldiğim bir şeyleri değişmiş buldum: birinde Turcu Baba gitmişti (en sevdiklerimdendir), birinde geziniyo fırat yoktu (hala youtube'una bakarım), son geldiğimde de Kudret abi'yi, @ahmetgitar'ı (ve nicesini) gitmiş buldum.
Gidenlerin arasında hiç rahatsızlık duymayacaklarım illa ki vardır. Benim de canımı sıkan, forumu dingonun ahırına çeviren, iki tekerlekli primitif bir aletin üstünde bilmem ne kadans bastığı için gezegeni yarattığını sanan, kendini Contodor zanneden çok kullanıcı da oldu. (örneğin hala forumda iyi bahsedilen ve camiada bilinen bir tip vardı, aynı zamanda çakma Pınarello kadro satan ve "kırılırsa o kadro ne yapacaksınız" sorum üzerine burdan cevap veremeyip beni kendi facebook grubunda milletle dalga geçirten). Gökhan Kutluer'e zamanında servet düşmanlığı yapanları da gördü bu gözler burda. (Adam şimdi Canyon'da çalışmaya gidiyor) Çoğu yok bugün. Üzülmem bunlara. Ancak yukardakiler gibi üzüldüklerim de var.

Ama neyse ki hala burda olup aktif katılımda olmasından memnun olduğum insanlar da var. @Murat B. bunlardan bir tanesi, bazen fazla geyik olduğunu düşünsem de @mariokaldato, @mehmetsunu, @Berke (sahi nerdesin sen, ismin var cismin yok)..

Buna da şükür.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hamlet2006
hepiniz çok değerli, nevi şahsına münhasır kardeşlerim , ağabeylerimsiniz .

o zaman ben de haddim olmayarak iki yazar ismi zikredeyim . @mahden ve @Rip

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Müsaadenizle özellikle tur yazılarından büyük feyz aldığım Serkan taşdelen, baki berk kayalar, grotesk yazısı ile forum tarihinde çığır açan mesut girgiç, ilk rekor denemesi ile tolga gürgün, evlenip pedallardan uzaklaşan aytekin erzan, bir ara forumun moderatörlüğünüde yürüten saadettin, turculuğa fotoğrafçılığıda ekleyen kadir ayıntap ında isimlerini zikretmek istiyorum. Yine forum yazarı turcu süleyman şatırı da rahmetle yadediyorum. Bu arada bahadır gürelide ekleyecektimki yazısını görmemle eski bir dost görmüş kadar sevindim.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@mehmetsunu

Merhaba,
Güzel sözleriniz için teşekkürler.

Konu bisikletforum ile ilgili değil.
Türkiye'de her mecrada, genel anlamda, sakin, saygılı, muhteris olmayan kişiler
saldırgan, kifayetsiz fakat ihtiraslı kişiler tarafından hayatın her alaınından kovuluyor,
burada da öyle olmuş olabilir.
Bakın instagrama, bakın facebooka, televizyonlara, basit, sıradan ve vasatın altı ve boş beleş
ne varsa alıp yürüyor, basın toplantısında apış arasını gösterip bunu çekin diyen adam imparator,
ben uzaylıyım diyen güya türkücü kişi sanatçı, dekolte, mini etek ve sevgilileri ile gündeme gelen dizi oyuncusu,
küfür eden adam yorumcu, bağırıp çağıran fikir önderi oldu, oluyor. Forumun üyelerinin yüzde 99 unu tenzih ederim.
Çoğunluk asla böyle değil, toplumda da böyle, fakat o yüzde1 o kadar hoyrat ve saldırgan ki, herkesi bezdiriyor.

Bir arkadaşımın whatsapp dan yazması ile haberim oldu.
Foruma küs değilim, genellikle de aklıma geliyor, acaba neler oldu, oluyor bisiklet camiasında merak ediyorum.
Halen faydalı olabileceğine de inanıyorum. Deltaforum haline gelmiş diyen arkadaşlar var,
aylık server ücreti ne kadar bir araştırsınlar. Başka bir şey söylememe gerek yok. Kimsenin avukatı da değilim.

Üye olduğunuz tarihe, yorum sayınıza, eski mesajlarınıza bakmadan yorum yazan arkadaşların
benim geri çekilmemde etkisi oldu. Sayıları çok az olsa da, destursuz konuşan, 3 günde herşeyi öğrenmiş ve akıl veren kişiler gerçekten
bilgili, adabıyla konuşan kişilerin kaçmasına sebep oldu, oluyor.

Kadirşinaslık toplumumuzda pek görülen bir şey değil. Evet çok kişiye örnek olduk şükürler olsun.
Fakat elinden tutup, tek tek malzemelerini sipariş edip, hepsinin kullanımını saatlerce telefonda anlattığımız,
yola çıksın diye haritalarımızı paylaştığımız, vize alsın diye tanıdıklar aradığımız, kendimiz yola çıkacakmışız gibi
uğraştığımız arkadaşlar ilk turlarından sonra bir teşekkür bile etmediler. Bir yerde de şu kişi, kişiler yardımcı oldular,
şundan feyz aldık demediler. Bu bir kişide de olmadı, genellikle böyle oldu. Hatta kime çok faydamız olduysa o gidip
dedikodumuzu yaptı, arkamızdan konuştu, gıybet etti. Bu bizim toplumda böyle.
Diyeceksiniz ki, teşekkür etsin diye mi yardım ettin. Hayır. Fakat insan bunu kendi de bilmiyor en başta.
Yani evet demek ki teşekkür bekliyormuş insan. Bunu sonradan farkediyor.
Bu da böyle bir iç dökme olsun. :)

@mehmetsunu forumu hatırlattığın bu konuyu açtığın için teşekkürler.

Umarım vakit bulur, foruma yansımamış turlarımızı yine yazar, eş ile yapılan, çocuk ile yapılan ve ülkeler arası yapılan turlar konularında örnek olabiliriz.

Herkese iyi forumlar dilerim, sevgiler, selamlar.

Son düzenleme:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Soner Sarıhan, siz, kıymetli eşiniz ve çocuğunuz Ti bet aile olarak bisiklet kültürünün gelişmesinde turlarınızla olsun yazılarınızla olsun emsalsiz bir sorumluluğu yerine getirdiniz. Çiftleri bisiklet turlarına çıkma noktasında yüreklendirdiniz. Emeğiniz ve üstlendiğiniz cesaret büyüktür. İznik sizin gibi bir değere sahip olduğu için şanslıdır. Turlarınızı ve yazılarınızı yine merakla takip edeceğim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato
şaka bir yana da bu çocuğun üzerine çok gidildi çocukta zıvanadan çıktı:)

five

Part time turcu
Tepki
3.958
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@celilcetiner

Merhaba,

İlk turum 2005'teydi. İlk tur öncesi üye olup çok fazla şey öğremiştim forumdan. O gün bugün fırsat bulunca turlardayım.

Süleyman Şatır'ı da saygıyla anıyorum.

Selamlar
five

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü