Forumun eski üyeleri geri dönsün kampanyası

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chuck_schuldiner

metalcisin, bir sayı daha arttık :D

• Beğen
Tepkiler: chuck_schuldiner
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@mehmetsunu

Bir insan bu kadar mı abes teşbihler yapar, bu kadar mı saçmalar? Uzun Bıçaklar Gecesi teşbihini yapma şaşkınlığını gösteren de buydu. Kudret de buna uydu, herkesi blokladı, bu da köşeden kıs kıs seyretti. Blokladı da ne oldu, üç gün sonra tek tek kaldırdı, konuşacak kimsesi, hakaret edecek yer, tehdit edecek kişi kalmamıştı zira. İnsanların isimlerini öğrenip sonra facebook sayfasına ulaşan oradan resimlerini alıp buraya kopayalayan, yazdığına çizdiğine bakıp vatan haini, terörist gibi yaftalar yapıştıran, imalarda bulunan, ya sev ya da terk et diyecek kadar hadsizleşen bir insanı mahallenin delisi diye pazarlıyor bu da. Pabucumun delisi. Kendi de pabucumun teşbihçisi, ortalık karıştırıcısı. Biz burada eskiyiz, eskilere imtiyaz tanınması lazım, bu bizim hakkımız diyen de buydu. Densizliğe bak hele.

Uzatmayacağım, kudret efendiye söyleyin, geldiği gibi gidecektir buradan. Yok öyle yağma, kimsenin babasının çiftliği, insanlara kabadayılık yapıp taciz edeceği, tehditler savuracağı, sabahtan akşama kadar bütün başlıklara aynı cümleleri ve resimleri yapıştırıp duracağı yer değil burası. Forum adabını bilmeyen ağzının payını alacak elbette. Yetkisini ve gücünü kötüye kullanan kompleksli moderatörlerin arkasına sığınıp, sponsor firmayla ahbaplığını buranın ağalığına tahvil edip cirit atmak yok. Haddini bilecek. Düzgün bir moderatör, adil bir moderasyon, forum adabının uygulandığı bir ortam olduğu sürece burası, Kudret efendiler haddini bilecek. Onun meydancıları da haddini bilecek.

İnsanların haysiyetiyle gururuyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Lobicilikmiş. Sen de git Kudret'in yanına çok sıkıldıysan efendi. Kudret de gelsin de forum kaç bucakmış görsün. Olur da dönüp aynı haltları yemeye kalkışırsa, bilesin ki, ilk ben çıkacağım karşısına ve öyle böyle değil, çok fena çıkacağım karşısına.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bisikletgundemi

Sevgili asık suratlı dostum bisikletgündemi mahreçli bir ismin arkasına gizlenen sen kimsin. Senin kim olduğunu bilemem ama kudret kurtcebe ve mehmetsunu olarak biz gerçek kişileriz. Sözlerin bana hababam sınıfında şaban tuvalette gizliden sigara içerken mahmut hoca parodisini yapan güdük necminin şakasını hatırlattı istemsizce güldüm. Sesin ve yazdıklarının titreşimi tıpkı o parodide olduğu gibi yapay ve komik. Sen kimin parodisini yapmaktasın de hele bir yiğidim. Saklandığın maskenin ardından sıyrıl ve sahne ışığına doğru bir gel.

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
gbt mi yapıyorsun mehmet sunu? sana ne benim kim olduğumdan? forum kuralları arasında herkes ismini soyismini söylemeli diye bir kural var da biz mi bilmiyoruz? sana ne benim ismimden? insanlara isim sorma hakkını nerden buluyorsun sen bu forumda? hadi ordan.

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
belki de dönmüşlerdir. Yılanoğlu misali. internet ortamlarını fazla ciddiye almayın bence. burası zannedilenin aksine gerçek dünya değil. Türkiye'deki ilk 1000 internet kullanıcısından biriyimdir diye tahmin ediyorum. 90'larda forumlarda hepimiz dilediğimizce yazıp çizebiliyorduk. Kimse kimseyi mahkemeye filan vermiyordu. Ya da devlet peşimizde gezmiyordu "bakalım bu ne yazmış çizmiş" diye. İfade özgürlüğünün zirve noktayısdı. Evet teröristi de vardı, islamcısı da, milliyetçisi de, ateisti de, herkes vardı. İsteyen seviyeli biçimde tartışıyordu, isteyen sövüyordu ama günün sonunda hiç kimseye bir şey olmuyordu. Herkes kendini ifade etmiş ve rahatlamış oluyordu. İster anlaş ister anlaşma. Kimse anlaşmak zorunda değildi. O zamanların internetini bugünki "politically correct" sansürlü internete bin kere değişirim. Şimdi en ufak bir eleştiri bile yapamıyorsunuz, anında birileri tepenize biniyor. Başlıklar siliniyor. Herşey kutsal oldu çıktı. Pardon düzeltiyorum, eğer yeterince kalabalıksanız istediğiniz her şeyi kutsal ilan edebiliyorsunuz. O şeye laf edeni de istediğiniz gibi ezebiliyorsunuz. Artık kimse eleştiri kaldıramıyor. Hiç kimse yoğurdum ekşi demiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@boing

Galiba ben sizden biraz daha eskiyim :) Kart delme makinelerinden, Bitnet Relay Chat günlerinden geldik bugüne. Eskiden nickname kullanmanın felsefesi konuşulur, "virtual body" üzerine makaleler yazılırdı. Modemi bağlatan önüne gelene hele ismini söyle yiğidim diye efeleniyor artık. Lahavle.

dukehayda

Üye
Tepki
164
İsim
Haydar
@mehmetsunu

siz kurtcebe beyle ikiniz ali kıran baş kesensiniz herhalde. mahallenin delisi diye satmaya çalıştığın dede yüz yüze buluşmaya çağırmıştı da beni pek akıl mantık da kalmadı herhalde yaşla beraber. 55+ yaşlarda insanlarsınız ve genç genç insanlara fiziksel atarlar yapıyorsunuz. en son birisi ismim cismim bu diyecek, sizinle yüz yüze konuşmaya da gelip sizi üçüncü sayfa haberine matbaa kağıdı yapacak sizi öyle akıllanacaksınız diyeceğim de akıllanacak bir şeyiniz kalırsa artık.

yaşlıya hürmet falan eyvallah da cidden sınır zorlama konusunda üstünüze yok yalnız.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bir gün Kudret denilen kişi yine insanları hafta sonu tura çağırıyor, Cafe Nero'nun orada buluşalım diyor. Ben de biraz nüktedanlık olsun dedim ve yarın katlanır bisikletimle geleceğim, hepinizi turda geçeceğim diye yazdım. Vay efendim sen misin bunu yazan. Demediğini bırakmadı, yok yarın Nero'nun oraya gelecekmişim de bakalım eğimlerde nasılmışım görecekmiş beni. Dahası, özelden başka biri, sürekli mesaj atarak Kudretle doğru konuşacaksın dedi.

Mesele tarz meselesi değil. Saygı. Hem toplum içinde hem de sosyal medyada birbirimize karşı saygılı ve hoşgörülü olmalıyız.

Kudret geri gelsin; herkes gelsin. Ben kendi adıma bisikleti boş zaman aracı, hoş zaman geçirme ve hobi olarak görüyorum, Dolayısıyla teknik anlamda bir bilgim yok. Bu yüzden yazdığım şeyler bilgi içermiyor, öğretici değil. En fazla şunu aldım, bunu alacağımdan ibaret. Ama Kudret ve benzerleri eski insanlar, bilgilendirici şeyler girebilir ve biz de okuruz. Yeter ki üslup, saygı ve hoşgörüye dikkat edelim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Vallahi kendi payıma Kartepe, kuyruk yağı , keçiboynuzu, harnup özü , bol soslu gericilik, Rockefeller, Rotschild ,illuminati .. ağzından başka bir şey duymadım :) ha bir de uzun bıçaklar gecesi , nazi artıklığı . Bam bam bam

@Mehmet Nejat Karahan
Kudret bey diyeceksiniz ! Saygı yaşla başla kazanılmaz . Zaman ancak armutları olgunlaştırır, saygı sevgi paylaşımla kazanılılır. Sen bonapartist tavırlarla herkese üstten bakarsan günün birinde bir Sans-culottes çıkar ve jakobenleri ileriye doğru itip senin iktidarını alaşağı eder.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
Konu , saniyorum ilk acilis mantigindan uzaklasti ve biraz farkli bir yola girdi. Buradaki amac, eski dostlarin , tekrar foruma kazandirilmasi ve kez'a bilgi ve tecrubelerinin diger dostlara aktarilmasinda on ayak olunmasiydi. Ancak , ne yazik ki istendigi gibi bu baslik devam etmedi.
Diger taraftan da , saniyorum herkesin kacirdigi bir nokta var ; amaclari burada bisiklet temali bilgi paylasimlari olan insanlarin , birileri tarafindan ozel mesaj yoluyla uyarilmasidir.
@Mehmet Nejat Karahan
bu konuda ,kimse birsey dememis ama onemli bir konu degil mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@mehmetsunu
Sayın Mehmet Sunu , ben merak buyurduğunuz bisikletgündemi’nin kim olduğunu buldum . Hem de saklandığı maskesinin ardından sıyrılıp sahne ışıklarına doğru geliyor?

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Sanki biraz mantık hatası var gibi.

omer07tr

Aktif Üye
Tepki
142
Kayıt 14 Nisan 2008
Metal yorgunluğundan bahsediliyorsa kaptan ve tayfası emekli dilekçesini vermeli.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan

bundan önce yoğun şekilde havalı silah forumlarını da takip ettim. böyle bir şey ne duydum ne gördüm :) tahminimce bu amcalar sosyal medyayı aşırı ciddiye alan tipler. amcam ve babam 50 sinden sonra sosyal medya öğrenince birbirlerinin paylaşımlarına beğeni atmadıklarında ayıp olacağını zannediyorlardı :D bizimkilerin başına gelmedi ama bu amcalardan kavga edenleri de çok. özel mesaj atmalar , üslupsuzluk , kabalaşma bunlar hiç hoş değil. ben çok yeniyim forumda. eğer bu üsluba bir kaç kere maruz kalsam daha az girerim. çünkü bu benim hobim. ben zihniyetine katlanamadığım yakın uzak tüm akrabalarımla bile görüşmüyorken burada kendini bilmez saygısızlarla hiç muhatap olamam. demem o ki eskiler belki de bu ve benzeri nedenlerle gitti...

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
Yukarda da yazdım, Türkiye'nin eski interneti ile bugünki interneti arasında çok fark var. Eskiden herkes diyeceğini der, küfürünü eder geçerdi. Şimdi herkes kendini mafya zannediyor. Eskiden gerçek mafyalar ortalık yerde kendilerini belli etmezlerdi, işlerine bakarlardı. Kurtlar vadisi denen saçmalık sayesinde mafya da popüler oldu, hatta insanlar mafyayı sevmeye başladı. E kanunlar uygulanmayınca, suçlular yargılanmayınca da mafyalar medyatik oldular. Gazetelerde, televizyonlarda siyasi demeç verir oldular, bunlara dur diyen de yok. Hatta sevenleri de çok. E hal böyle olunca herkes mafya olmaya özeniyor. Adam bana mesaj atıyor, adresini ver diye. Delikanlı değilmişim ve her yerim ayrı oynuyomuş :komik: Bu kurtlar vadisi jargonunu anlayan varsa tercüme etsin de ben de anlayayım benim derdim neymiş.

Ek: Baksanıza bisikletçiler bile mafya olmuş. Araçların silecekleri bükülüyor filan. Memati bisiklete biniyor.

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@Mert E.

Bir ayda orayı da karıştırır çünkü Canyon'da çok fazla Türk çalışıyor. Arkadaş Canyon'da çalışan ilk Türk olmayacak.