Fakirlerin sıkça sorduğu soru: Pahalı yol bisikletine binme hissi

Sahip olduğunuz YOL bisikletinin fiyatı hangi aralıkta?

• 0-1000

• 1000-2000

• 2000-3000

• 3000-4000

• 4000-5000

• 5000-6000

• 6000-7000

• 7000-8000

• 8000-9000

• 9000-10000

• 10000-15000

• 15000+...

• Toplam katılım
    538

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@K-Pax Lise yıllarında kıçının üstünde yatıp saçma sapan üniversiteleri 2.50 ortalamayla bitirip sonra işsiziz diye ağlamayın kardeş ya,ben hiç adam akıllı çalışıp boğaziçi hacettepe mezunu olupta(hakkını vererek mezun olan)işsiz kalan görmedim.Ayrıca benim babam 12 yaşından beri işçi olarak çalışmış,kendisi 54 yaşında,har vurup harman savurmamış doğru işlere para harcamış,hoş şuan bunu yapmak mümkün değil ama işçi sınıfı gözünü açmayıp aga'ya oy vermeye devam ettikçe sıkıntıları bitmeyecek,amerikada yan odaya 1 priz daha koymak için tesisat çekmeye 250 dolar alıyorlar haberin olsun diye söyleyeyim.

@K-Pax Lise yıllarında kıçının üstünde yatıp saçma sapan üniversiteleri 2.50 ortalamayla bitirip sonra işsiziz diye ağlamayın kardeş ya,ben hiç adam akıllı çalışıp boğaziçi hacettepe mezunu olupta(hakkını vererek mezun olan)işsiz kalan görmedim.Ayrıca benim babam 12 yaşından beri işçi olarak çalışmış,kendisi 54 yaşında,har vurup harman savurmamış doğru işlere para harcamış,hoş şuan bunu yapmak mümkün değil ama işçi sınıfı gözünü açmayıp aga'ya oy vermeye devam ettikçe sıkıntıları bitmeyecek,amerikada yan odaya 1 priz daha koymak için tesisat çekmeye 250 dolar alıyorlar haberin olsun diye söyleyeyim.

Scudo

MinorArtS

Üye
Tepki
42
İsim
Ali Doğan
Bisiklet
Carraro
@Erkin Kalender

Helal olsun işte yorum gibi yorum. Sonuna kadar katılıyorum. Gerçekten örnek olacak, dar beyinlerimizi ve görüş açımızı genişletecek bir yorum. Yukarıda bir insanın hayatını nasıl yaşaması ile ilgili harika bilgiler verilmiş. Hayır her dediğinde de haklı. Diyor ki ''Hacettepe den mezun olupta işssiz olan var mı?'' doğru diyor yok. Ülke de ki saçma sapan üniversiteleri eleştirerek eğitim sistemine de ufak bir gönderme yapıyor. Hele ki 2.50 ortalama ile bitirenleri küçümseyerek ( bence haklı küçümsemekte siz kimsiniz ki köpek herifler 2.50 ile ortalama ile bitiriyorsunuz? en az 3.75 olacak o ortalama) herkesin aklını denk almasını sağlıyor. Gençlik gümbür gümbür geliyor. üstadımızsın başkan. Ayrıca bir özür borçluyum sana üniversiteyi 2.02 ile bitirdiğim için. bir özür de Hacettepe de okumadığım için. Affet bizi üstad..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MinorArtS
:ssrtcbya::komik:

@BerkEvren
Umarım arkadas universiteye gidince hayal kirikligina ugramaz :D Bir bakmissin mezun olunca polislige girmis her 5 gencten en az 3 ü gibi :D:koptum:

saglam.serdar

Aktif Üye
Tepki
247
Bisiklet
Scott
@Erkin Kalender

İş bulunuyor bulunmasına, herkes iş bulur. İlla şuranın buranın bilmem ne ortalamasıyla mezun olmaya gerek yok. Meclis'teki milletvekillerine bakıp bu memlekette eğitimle para kazanma arasında bir ilişki olmadığını net olarak görebilirsin. Mesele şu; insanca koşullarda emeğinin karşılığını alarak çalışabiliyor ve yaşayabiliyor musun?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkin Kalender

İki üniversite bitirip(biri Türkçe öğretmenliği) üçüncüsüne devam eden birinin infaz koruma memurluğu yaptığından haberin yok. İnfaz koruma memurunun maaşından haberin de yok. Bir Specialized almak için kaç infaz koruma memuru maaşı lazım ondan da haberin yok. Dünyadan haberin yok, muhalif siyaset yaptığını sanarak karşı olduğun siyasi görüşün ekmeğine yağ sürüyorsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Beyler bi ergenin yazdıklarını ciddiye alıp da parmaklarınızı yormayın.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Şundan aldığım keyfi , hayatım boyunca, hiç bir bisiklet, motorsiklet ve sair ulaşım aracından alamadım. kırmızı pinokyo candır.

(link)

Ayrıca hep şu tarz bir bisikletim olmasını istemişimdir. Hafifleteceğim diye uğraşmak yok, grup seti ne olsun ? Derdi yok. Pedala bas , yoluna devam et.

(link)

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Fakirlerin sıkça sorduğu soru başlığını değiştirelim.ne forumun Kalitesine nede seviyesine uygun bulmuyorum.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Cömert
Abi pinokyo bir ütopyadir biz 80 lerin fakirlerine ehehe vay bee zamanin sipeşılayzid es wörkü idi bunlar :D

@selim82
Selim kardes forumda mizahda olmalı . Baslik ve konu mizah maksatli sanki ? :)

baris2010

Üye
Tepki
20
Konu başlığıyla içeriğin ne kadar farklı olduğunu okuyunca anlıyorsunuz. Mesela bu bir kitap olsa eminim ki kimse almazdı. Ama forum başlığı bu olunca birçok konuyu okumayan kişi bu başlığa çarpıtarak yazar olmak istiyor. Okumadıkları için polemik yaratıyorlar .
Ama asıl önemli olan fakir , şaibeli ,dolandırıcı gibi başlıkları atmamaktır. Forum yöneticilerinin ajite eden ve zan altında bırakan kelimelere müsade etmemesi gerekir. Aracımız bisiklet.
Not:pinokyo Şahane

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pinokyo kılıç mış...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.903
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Butun MTB ciler fakirdir!
Butun katlanircilar fakirdir!
Butun turcular fakirdir!

Tum universiteler kapatilip Hacettepe, Bogazici, ODTU, Mimar Sinan rektorlugune baglanmalidir.
Ortalamalari 2,5 alti olan herkes derhal okuldan atilmali kontenjanlar hakedenlere acik tutulmalidir.

Bu kadar zeki toplum orgutlenir ve organize edilirken mevcut yonetim sekli elbette yeniden degerlendirilmelidir:
Miletvekili yasi 18'e cekilmesi, babadan ogula devir hakki tartismadan cikarilmali ve yasalasmalidir.
Ilkokul mezunu agalarin oy potansiyeli nedeni ile milletvekili olmalari, bakanlık vb. gorev dagilimlarinda tecrube ve liyakatlılık gibi kavramlarin gozardi edilmesi uygulamasi baki kilinmalidir.

El degmisken pahali yol bisikleti ve ekipmani satisi disinda sektorde ciddi tedbirler alinarak satislari asamali olarak engellenmeli ve yasaklanmalidir.

Oh be! Bolca zeki, iyi egitimli, pahali yol bisikleti kullanan zengin ve refaha ermis toplum uyelerimiz olacak yakinda!
Varsin kotu yonetilsin, adaletsiz ucretlendirme ile kotu kosullarda ve sosyal guvencesiz calistirilan guruhlarimiz olsun.
Egitim, saglik gibi en temel haklar lagvedilerek ''parayi veren dudugu calsin'' sistemi dahada yayginlastirilsin
Parasi olan daha cok paraya sahip olacak sekilde kayrilirken, en alttakine daha agir vergi ve emek isciligi yuklensin...

Kac para lan en pahali yol bisikleti?
Bunlara binen herkes Cavendish, Sagan, Armstrong falan oluyor herhalde :p

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@suat akman
:D

@kerem E
Başka bir şeye binesin gelmeyecek dostum, umarım bir gün sen de en güzeline sahip olursun :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Duruşmada katip sanığa eğitim durumunu ve aylık gelirini soruyor. Cevap tam da bu konu başlığını anlamadan yazanlara geliyor.
"İlkokul mezunuyum aylık gelirim 5-6 bin" (Not: Sanık genelde gelirinin %10 u gibi bir rakam söyler. Sanığın giyiminden, dosyanın içeriğinden - adam bir günde 4 farklı bankadan yaklaşık 300 bin TL EFT yapmış - aylık 50-60 bin kazandığı anlaşılıyor.)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti