Fakirlerin sıkça sorduğu soru: Pahalı yol bisikletine binme hissi

Sahip olduğunuz YOL bisikletinin fiyatı hangi aralıkta?

• 0-1000

• 1000-2000

• 2000-3000

• 3000-4000

• 4000-5000

• 5000-6000

• 6000-7000

• 7000-8000

• 8000-9000

• 9000-10000

• 10000-15000

• 15000+...

• Toplam katılım
    538

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
10 binlik bisiklete binenin ne bisikleti benim umurumda ne kendisi ne de şahsiyeti. İnsanların fakirliğini diline dolayıp malzeme yapmakta ayrı bir hezeyan. Kaç kişi farkında bilmem. Şaka şaka senin paran çok istersen 500 binlik bisiklete bin ama umurumda değilsin ne sen nede bisikletin " Zengin bisikletli "

• Beğen
Tepkiler: ömermurat131
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@antika

Valla bu işler kazın ayağından daha çok, bir hırsıza bakar. Avm önüne kilitlenen her bisikletin çalınma ihtimali öyle yada böyle vardır.

Konu uzar gider, iyi geceler. :)

ultra 700 ersin

Aktif Üye
Tepki
167
İsim
ersin
Bisiklet
b'Twin
Bak şimdi fiyatı düşük bisiklete binenler alınganlık yapabilir,böyle başlık atmak doğru değil ,bende bir fakir olarak söylüyorum,ağlıycam şimdi..

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fakirler karbon bisikletin güzelliğini bilemez. Zira bende bilmiyorum

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bir yandan da bisiklet sürmek zevktir. Karbon da olsa alüminyum da olsa çelik te olsa çıkın sürün ve herşey geride kalsın. Sosyal statü sembolü olmasın bisiklet. . [emoji3][emoji5]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Bi an aklıma benim kuzen geldi. Afyon 7 almış, telefon düşmesin diye yerden uçarak telefonu kurtarıp, kendi düşüyordu. Dedim "Oğlum kolunu kıçını kıracan, telefondan önemli mi?". "Tabi lan" dedi, "Kolum kırılsa alçıya alır kurtarırız, telefon kırılsa 3000 tl."

Ne kadar para, o kadar dert tasa. Param yok, "çalınır mı, kaybolur mu, şunu mu alsam, buna mı yatırsam, dikkat etmeliyim'' gibi stresli düşüncelerim de yok. Telefonumla futbol oynayacak kadar rahatım. Sıkıntı yok yani.

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
Bu konuyu okuduktan sonra hemen kredi başvurusu yapıp 48 ay taksitle karbon bisiklet alıyoruz fakirler olarak

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@mrth hocam bizde zengin değiliz asgari ücretle çalışan bi insaniz bende krediyle aldım :harika:

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Bisiklete çok fazla bindikçe insan alışıyor sıkılıyor adrenalin arıyor allahtan türkiyede yaşıyoruzda trafikte adrenalinimiz eksik olmuyor allaha şükür.

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt
Tepki
27
Asıl zenginlik bisikletin hakkını vermekte. Adam 10k+ bisiklet almış ilana koymuş hic arazide sürülmedi yazmış altına o zaman niye aldın ki. Başlangıç seviyesi 1000 tllik alüminyum bianchimle girmediğim arazi, kar, yağmur, çamur kalmadı şimdi hangimiz daha zengin oluyor. Burada zenginlik para mı yoksa yoksa bisikletten alınan zevk mi bu önemli aslında.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Birşey merak ediyorum. Karbon fiber denilen bu meret, neden pahalı? Az mı, bulunuyor? İşçiliği mi çok? Belli bir yerden sonrası pazarlama stratejisi gibi geliyor bana. Bazen fb da bannerlar görüyorum. Vede gülerek paylaşıyorum. Örnek. " Once you buy the bycicle, cycling is a cheap sport! " , yani " Bir kere bisikleti aldıktan sonra, bisiklet ucuz bir spordur " Arka planda gülen insanların fotosu. Bir de " If you want your children not addicted to drugs, teach them love of cycling, sure they won't have any money to buy drugs " meali " Eğer çocuklarınızın uyuşturucuya alışmasını istemiyorsanız, ona bisikleti sevdirin. Emin olun uyuşturucuya verecek paraları olmayacaktır " Arka planda bisiklet yıkayan çocuklar. Kasklı ful ekipmanlı. .. Bisiklet tutku yaratabiliyor. Ve kafayı takarsanız, ocağınıza incir ağacı diker walla.. :) Hani konu başlığından yola çıkarsak. Tatmin olmak gerekiyor. Hayattaki çoğu durum ve obje gibi kapitalist düzen sosyal sınıflar yaratıp bizi bu objelerle tanımlıyor. Aslında çektiğimiz tatminsizlik bu birazda. Kendi adıma konuşacak olursam, zevk aldığım için çok para harcadım bu işe ve bu zevk katlanıyor. Ama hiç bir zaman da, bir arkadaşı ayırt etmedim vay senin bisikletin şöyle böyle diye. Sürün arkadaşlar yaw. Takmayın kafayı. Sürmek bir zevk. Asıl arka planda olan başka durumlar. Günahımı da çıkardım. Şuraya asayım. :))) İyi günler, bol sürüşler.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Erdal Yılmaz hocam 24 ay cok uzun bir zaman o zaman icerisinde sıkılabilirsiniz aldiginiz makineden mesela ben 12 ay ile aldim simdiden bu makine boyleyse trek ler ( ust segment ) specializedler ( orta ust segment ) giantlar ( yine ust segmentler )
ve son olarak meridalar ( reactro serisi en basta geliyor ) dusunmuyor degilim
ve benim daha 7 ay kredi borcum kaldi bu baktigim cihazlar benimkiyle neredeyse ayni kadro tasarimlari farkli sadece yani demem o ki sizinde bir zaman sonra daha ust modeller dikkatinizi cekicektir :harika:

• Beğen
Tepkiler: saglam.serdar

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Karbon bisiklete yıllık vergi gelse nasıl olur sizce....:hihi::hihi::kedicik:

• Beğen
Tepkiler: amoush00

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar şunu hep ıskalıyoruz. Anı yaşayın. Altınızdaki bisiklet, üstünüzdeki gömlek sizin için iyidir. Liberal düşünceye göre insan birşeyi istiyorsa bolca emek vermeli ve sonunda ona erişebilir. İşin gerçeği ise hepimiz paranın kölesiyiz.

Artık günümüzde fiyatlar almış başını gidiyor. Ülkemizde tutan tuttuğunu öpüyor. Esnaflık sıfır, hizmet sıfır ama paraya gelince yalakalıkta süper dansözlük yapıyoruz. O yüzden ülkemizin güzel işler yapacak girişimcilere ihtiyacı var ama nerede doğru işi destekleme... Biz tüketiciler olarak yerli markaların işini kaliteli yaptığını düşünüyorsak gözümüz kırpmadan desteklemeliyiz. Gelişme potansiyeli var ise desteklemeliyiz ama tokatlayan markaları da ifşa edip batırmalıyız. Açık ve net. Anca o zaman 5.000TL'lik mal ile 3.000 TL'lik mal arasında kalite farkı olsun. Şuan 5000-3000 gibi fiyatlar farazi tutan öpüyor dediğim gibi.

Karbon alacaksanız da mühendisliğine güvendiğiniz, markasının arkasında duracak markalar seçin. Yerli var ise alalım yok ise maalesef o zaman daha iyi imkanlar sunan firmaları seçelim.

Son olarak... Anı yaşayın. Doğanın tadını çıkarın.

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Konuyla alakası yok ama paranız olsa bile ilk hatta 2.yol bisikletinize bile çok para vermeyin. Karbon bisikletim olsa şu an bisikletsizdim. Çelik gibi alüminyumu bile yamulttum. Bu detayı unutmayın. Her şey çok pahalı alete binmek değil.