''eylül ayı sezon başlangıcı , cumartesi turları ''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yalova

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/3_int.jpg

Saturday 9/4/2010
Partial sunshine
High Temperature: 78°F
RealFeel: 76°F
(link)(link)

4 eylül cumartesi -erikli -
bostancı buluşma yeri adalar iskele önü saat 07.00
güzergah eskihisara kadar gideceğiz ordan 3 ytl verip topçulara geçeceğiz
yenikapıdan gelecek olan arkadaşlarla yalova feribot limanında buluşacağız yalovadan çınarcığa ordan erikliye
dönüş aynı güzergah isteyen yalovadan döner yada topçulardan gebzeden isteyen trenle döner ben bostancıya kadar topuklayacağım

1- kudu
2- engin üç kişi ile gelebilir
3-enver- ses yok haber yok
4- kron82
5-ömer
6-tolga
7-eren

http://www.ido.com.tr/uimages/2010_do_ykp_Yalova_2.gif

eskihisar-topçular arası fiat tarifesi araç -motorsiklet

http://www.ido.com.tr/uimages/eskihisar_topcular_22_5_08.gif

YOLCU ÜCRETLERİ
  • Jeton : 3,00 TL
  • Tam Akbil : 2,50 TL
  • İnd. Akbil : 2,00 TL
eğer bisiklete bu hatta para alırsa aynı gün rotayı ballı kayalara çeviririm işte o kadar adamı dellendirmekten başka bir işe yaramıyorlar
gerek ido.gerek tcdd,gerekse özel motor işletmeleri...

normal prosedür geçerli ise bisikletten para alınmıyorsa eskihisar üzerinden yalovada en geç saat 10.30 da feribot iskelesi önünde buluşarak harekete geçeriz ve çınarcık istikametine doğru bir rampa alarak çınarcığa ulaştığımızda gerekli çıkın ve yemeklik alınır su önemlidir ...
çınarcığın hemen dışında kavşaktan girerek erikliye tam 7 km olan dik rampaları alarak isteyen şelaleye girer isteyen ayaklarını sokar ...
yemekleri yeriz ..dönüşde yalovadan yenikapıya dönecek arkadaşlara göre dönüşü ayarlarız ....

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@semir karabulut

yalova

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/3_int.jpg

Saturday 9/4/2010
Partial sunshine
(link)(link)

bostancı buluşma yeri adalar iskele önü saat 07.00
güzergah eskihisara kadar gideceğiz ordan 3 ytl verip topçulara geçeceğiz
yenikapıdan gelecek olan arkadaşlarla yalova feribot limanında buluşacağız yalovadan çınarcığa ordan erikliye
dönüş aynı güzergah isteyen yalovadan döner yada topçulardan gebzeden isteyen trenle döner ben bostancıya kadar topuklayacağım

1- kudu
4- kron82
5-ömer
6-tolga
7-eren
8- semir işi olmazsa ....

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
valla o yol bizi kesmez ben kudret abi ile döner kadıköye pedallar ordan beşiktaşa geçer hisarüstüne dönerim :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Eren Boz

evet gerçekten kısa ...
şimdi başka bir alternatif isterseniz şöyle yapabiliriz sabah en erken saat 06.45 de vapur olması lazım kadıköye .. 20 dakikada geçse ..
saat tam yediyi beş gece kadıköyde olursunuz ordan bir saat bile çekmez bostancı adalar iskele önü....
saat tam 08.00 de sizi beklerim eğer kron dostumda gelirse ...
beraber 44 km basarak eskihisara gideriz ordan topçulara feribot ordan 12 km yalova ordan 27 km erikli ..toplam genel 166 km yaparız dönüş aynı yol ve istikamet ...

bir hesap kitap yaptım 6 ytl toplam gidiş ve dönüş eskihisar topçular karşıdan gelen avrupadan gelen dostlar vapura 3 ytl gidiş ve dönüş parası verir yol olarak ne etti ... toplam 9 ytl yol parası ben sizin yerinizde olsam o lüks feribotlara para kazandırmam 5 ytl alıyorlar bisiklete ...

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
(link) beşiktaştan kadıköye 7:15 varmış abi. 08:30 çekersek olur sanırım. Ben benim mtb lastiklerle anca 25km ortalama tutturabilirim :) kaç km kadıköy bostancı

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
bana uyar kudret abi hem daha uzun bir tur yapmış oluruz :in:

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
yanlış bakmadıysam 10km gibi bir mesafe bostancı iskele, en fazla 40dkda katederiz ozanla orayı sanırım.

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
Abi net 08:20 diyelim buluşma saatimiz için o vakit olur bu iş. 07:15 vapuru 07:40ta varır 40 dakkada da biz geliriz bostancı iskelesine. Ne dersin ozan olur değil mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Eren Boz

o.k düzeltme yapalım engin dostuma özelden mesaj attım beraber gitmek daha iyi ..
yolu uzatırız artı dönüşte isteğe göre duruma bakarız yalnız ben hayatta yalovadan feribota binmem tekrar eskihisardan geçerim ...

yalova

Saturday 9/4/2010
Partial sunshine
(link)(link)

bostancı buluşma yeri adalar iskele önü saat08.30
güzergah eskihisara kadar gideceğiz ordan 3 ytl verip topçulara geçeceğiz ..
yalovadan çınarcığa ordan erikliye
dönüş aynı güzergah isteyen yalovadan döner yada topçulardan ,gebzeden isteyen trenle döner ben bostancıya kadar topuklayacağım

1- kudu
4- kron82
5-ömer
6-tolga
7-eren

iç lastik
pompa

gerekli...

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
kudret abi 10 gündür geberiyorum hastalıkdan.fena bir kırgınlık var.hele son üç gündür sanki başımda ensemde boynumda kertenkele gibi bişey :) gezip duruyor.ağır sakinleştirici ve yüksek dozlu ağrı kesici alıyorum.bu akşam biraz daha iyiye gider gibiyim ama akşamları biraz daha iyi oluyor.geçen gün öyle bir ağrı saplandıki alnıma otobanda resmen gözlerim kapandı.emniyete nasıl daldığımı bilemiyorum.sanırım yakında zart zurt edip yolcu olucam.şu erikliye geçen gidemediğim için çok üzülmüştüm.biraz iyi gibi olursam varım bende...

Ozan Seyyah

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Merida
@enver avcı

geçmiş olsun enver bey,inşallah toparlar gelirsiniz :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enver avcı

geçmiş olsun enver üstad...
enver hocam kendini iyi hissettiğin an gel derim ....

yalova

Saturday 9/4/2010
Partial sunshine
(link)(link)

bostancı buluşma yeri adalar iskele önü saat08.30
güzergah eskihisara kadar gideceğiz ordan 3 ytl verip topçulara geçeceğiz ..
yalovadan çınarcığa ordan erikliye
dönüş aynı güzergah isteyen yalovadan döner yada topçulardan ,gebzeden isteyen trenle döner ben bostancıya kadar topuklayacağım

1- kudu
3-enver- kendini iyi hissetiği an gelecek...
4- kron82
5-ömer
6-tolga
7-eren

iç lastik
pompa

gerekli...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bir hatırlatma .....

olaki eskihardanda bisiklete para alıyorlar aynı gün istikameti ballı kayalara çevireceğim isteyen erikliye gidebilir ama zannetmiyorum çünki bütün yaz uygulama aynı idi
dostlarım..

1- pendik lüks feribot hattı tarafım tarafından asla kullanılmayacaktır
2- deniz otobüsleride öyle
3- tcdd kullanılmayacaktır
4- metrobüs kullanılmayacaktır

başlattığım bu tek kişilik protestoma isteyen uymakta serbesttir ama şunu bilinki bize asla çözüm getirmeyecekler ....