Evde trainer kullanımı ve kilo verme

B

BF Okuru

Misafir
@Ulaş Çavuşoğlu
Benim yanimda kulupteki diger sporcular kullaniyor. Yikleme yaptiklarinda zannedersiz ucak kalkiyor. Eger bizdeki cihazda problem yoksa ses duzeyi oldukca yuksek. Hatta su ana kadar gorduklerimin icinde en yuksegi diyebilirim.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Kulüp Bolu Gençlik Merkezi.
Normal kullanırsan çok abartı bir sesi yok, interval vs yükleme yaptığında belli bir hızdan sonra ses acaip artıyor. Bilemiyorum belki de bizdeki alette problem olduğu için öyledir.

B

BF Okuru

Misafir
Evet. Kısa süreli, yüksek güç üretilen yoğunlaştırılmış antrenman diyebiliriz interval için. Süre ve yoğunluklarına göre farklı tipleri vardır.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar bu arada trainerde sadece arka lastik dönüyo kaç km sürdüğümü nerden anlıcam sonuçta km saatinin mıknatısı önde kadans arkada ...

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Kadans ve hız sensörü tek bir aparatta ve arkada olanlar var ama sizinki ondan değilse hız sensörünü de arkaya takıp deneyin derim,eğer mesafeden dolayı iletişim sorunu olmazsa.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Miraç Yanar arka çatalda bi gösterge takılı ama o kadans sensörü ...

Hızımı göremicemmi veya km sürüşümü bi fikri olan varmı?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Ulaş Çavuşoğlu

Buna tek çözüm hız vericisini arka janta takmak. Maalesef başka türlü olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Edip abi bu arada (link) ses düzeyi hakkında bi bilgin varmı bi forumdaş maşşallah uçak kalkışı gibi demişti sen ne diyosun :koptum::koptum::koptum:

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Ulaş Çavuşoğlu

Bu trainerı hiç kullanmadım ama mag trainerlar illa ki gürültülü oluyor.
Sessiz bir şey olsun istiyorsan fluid trainerlara veya direct drivelara bakman lazım.

Veya mag trainer + trainer lastiği + kalınca bir mat sesi azaltabilir.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Edip Dinçer mat yerine altına kalınca eskimiş yorganları sericem annem atıcaktı bende öyle değerlendiriyim diyorum mattan kalın olur sert olsunlar diye de içine kamp matımı koyucam normal mattan çok daha kalın ve sağlam olucaktır iş görürmü sizce bide mag trainerin sesli olmasının nedeni nedir motorları daha mı güçlüdür nedir bunun hikmeti ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Mag -yani mıknatıslı- trainerlar direnci mıknatıs yardımı ile sağlar, yani dönen aksamın sesini kesecek herhangi bir mekanizma bulunmaz.

Fluid -yani sıvılı- trainerlarda ise direnç sıvı ile sağlanır. Trainer makarasının direnci sağlayan ucu ısındıkça katılaşan bir sıvının içinde olduğu için bu sıvı sesi de azaltır. Ayrıca sıvılı trainerlar en gerçekçi yol deneyimi yaşanmasını sağlıyor(muş, benimki hala gelemediği için deneme şansım olmadı).

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Edip Dinçer moralim bozuldu :) neyse bunu bulduğuma şükür diyorum hiç bulamamakta vardı

Hee bu mag magnetic demek şimdi çaktım köfteyi :D

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@MustafaOnderATiK abi 100 kadansla çevirdiğimde ayaklarım pedala yetişemiyo spd kullanıyorum ama sanki o hıza çıktığında ayaklarım fırlıcak gibi oluyo bi tavsiyen varmı ?

Tepki
42
Bisiklet
Scott
@Ulaş Çavuşoğlu bende de 100 kadans da dediğiniz gibi oluyor. Genelde 80-90 arası sürüyorum.

Bütün bu hız, kadans konuları çözmek için adamlar düşünüp taşınıp power olayını geliştirmişler. Sizin vediğiniz tork ile kandasınızın korelasyonundan oluşuyor. Aslında en iyi hedef o olmalı ama maalesef çoğu güzel şeyde olduğu gibi bu da yüksek bütçe gerektiriyor.

Şimdi asıl konuya dönecek olursak.
Ben manyetik trainer kullanıyorum, TACX Blue Motion. Ses yapıyor ama beni ve yan odadaki ailemi rahatsız edecek kadar değil. Trainerda çalışırken de karşımda vantilatör ve yine karşımda TV de sevdiğim dizi ve filmler oynuyor oluyor. Hatta eşimin sevmediği bilimkurgu dizilerini trainerla çalışırken izlemek üzere tutuyorum.

Bütçeniz kısıtlıysa : - TACX Blue Motion iyidir
Biraz daha para veryim derseniz : - Cycleops Fluid 2 - Sıvı sistemli, daha az ses
Bu işi kafama yattı gelecekte ya da bugünden daha eğlenceli ve ciddi takılayım derseniz : TACX Bushido, Cycleops Powerbeam ya da benzeri SMART trainerlar

Sonuçta amacınız kalori yakmak, bunu bedavaya yapacağınız pek çok alternatif var : koşmak, youtube da HITT Tabata training videolarını izleyip onları yapmak, gencvefit.com a girip günlük antreamnları yapmak vb... Bunların hepsi bedava. Peki neden yapmıyorsunuz ? Cevap belli, bütün gün hareketsizsiniz, ilk hareketi yapmak da alternatifler bu olunca son derece sıkıcı geliyor. Haklısınız sıkıcılar. Trainer ın avantajı da bu karşısına en sevdiğiniz diziyi koyarak bir yere kadar sıkılmamanızı sağlıyor. Ancak daha da iyisi PowerTrainerla (Smart trainerlarla) gerçekçi bir bisiklet deneyimini, karşılıklı yarışla süslemek. Bu durumda amacına en iyi hizmet edecek aksam da bu oluyor. Elbette bütçe meselesi, ama unutmayın daha az parayla giriştiğiniz bu işlem sonucu evde atıl kalacak bir şeyde oluşturabilirsiniz.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@İhsan Soykan hocam bende bir tane blackburn ultra diye bir trenir aldım ama daha kulanmak nasip olmadı,bu trenir hakında hiç bir bilgim yok,hatda diğerleri hakında bile bilgim yok,size sormak istediğim bu trenir nasıldır,yine bir trenir tavsiye edermisiniz tavsiye ederseniz yurt dışından 2. El alma imkanım olabilir yine.yada bu bendeki yeterli derseniz yani kısaca fikir ve yardım rica ediyorum bu konu hakında sizden

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar trainer kullanımım devam ediyo 15 günümüzü doldurduk 90 kadanstan sonra (yaklaşık20 km h la gidiyor oluyorum aynakol küçükte ruble 4-5 te oluyo o sırada ) bacaklarım iflas eder gibi zorlanıyo 2 aya yakındır 2 haftada 1 falan sürdüğümden hamlamışmıyımdır ? 10 dakkalık 2 devre şeklinde 20 dk sürdüm ve bittim ... Ne deriniz ? Bi taktiğiniz varmı verebiceğiniz ?