Evde trainer kullanımı ve kilo verme

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu başlık harika bir paylaşım..
Öneriyorum..
(link)

Şu başlık harika bir paylaşım..
Öneriyorum..
(link)
@MustafaOnderATiK
Maalesef yanlış bilgi.. Az ve sık yemek insülün direncini yükseltir. İleride sizi şeker hastalığı başta bir sürü konuda sıkıntıya sokar...

@BF Okuru
Ekmeği tamamen terkedebilirsiniz..

@Miraç Yanar
Aynı tavsiyeyi size de yapabilirim..
Ekmek gerekli değil..

@bua
Harika katılıyorum..
Ben de benzer bir taktik ile 107 kilodan 80 kiloya indim.

• Beğen
Tepkiler: bua
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@Decsan Doktormusunuz bilmiyorum. 12 yıllık bisiklet kariyerim içinde girdiğim birçok bisiklet ortamında , girdiğim takımlarda ve kendi uyguladığım yaşantımda profesyonel bir bisikletçi için midenin ne aç ne de tok olması çok önemlidir. Bana internet bilgileriyle geliyorsanız kulaktan dolma bilgiden farksızdır benim için. Bugüne kadar söylediğimi kendimde dahil yetiştirdiğim sporcularımda çok faydasını gördü.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MustafaOnderATiK

Doktoram yok üzgünüm..
Ama bu konularda çok ciddi kaynak listem var bakınız..
KAYNAKLAR
  1. (link), (link), (link). Meal frequency and energy balance. (link) 1997;77 Suppl 1:S57-70.
  2. (link), (link), (link). Increased meal frequency does not promote greater weight loss in subjects who were prescribed an 8-week equi-energetic energy-restricted diet. (link) 2010 Apr;103(8):1098-101.
  3. (link), (link), (link). Acute appetite reduction associated with an increased frequency of eating in obese males. (link) 1999;23(11):1151-9.
  4. (link), (link), (link), (link), (link). The influence of higher protein intake and greater eating frequency on appetite control in overweight and obese men. (link) 2010;18(9):1725-32.
  5. (link), (link), (link). Importance of blood glucose concentration in regulating lipolysis during fasting in humans. (link)1990;258(1 Pt 1):E32-9.
  6. (link), (link), (link), (link). Leucine, glucose, and energy metabolism after 3 days of fasting in healthy human subjects. (link) 1987;46(4):557-62.
  7. (link), (link), (link). Enhanced thermogenic response to epinephrine after 48-h starvation in humans. (link) 1990;258(1 Pt 2):R87-93.
  8. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). Resting energy expenditure in short-term starvation is increased as a result of an increase in serum norepinephrine. (link) 2000;71(6):1511-5.
  9. (link), (link), (link), (link), (link). Physiological and chronobiological changes during Ramadan intermittent fasting. (link)2004;48(4):296-303.
  10. (link)
  11. (link)
  12. (link)
  13. Merimee TJ, Pulkkinen AJ, Burton CE. Diet-induced alterations of hGH secretion in man. J. Clin. Endocrinol. Metab. 1976; 42:931?937.
  14. Ho KY, Veldhuis JD, Johnson ML et al. Fasting enhances growth hormone secretion and amplifies the complex rhythms of growth hormone secretion in man. J. Clin. Invest. 1988;81:968?975.
  15. (link), (link), (link). Over-stimulation of insulin/IGF-1 signaling by western diet may promote diseases of civilization: lessons learnt from laron syndrome. (link) 2011;8:41.
  16. (link) WK, (link) LW. Features of a successful therapeutic fast of 382 days' duration. Postgrad Med J. 1973; 49(569): 203?209.
  17. Horne BD, May HT, Anderson JL et al. Usefulness of routine periodic fasting to lower risk of coronary artery disease among patients undergoing coronary angiography. Am J Cardiol. 2008; 102: 814?819.
  18. Horne BD, Muhlestein JB, May HT, Carlquist JF, Lappé DL, Bair TL, Anderson JL; Intermountain Heart Collaborative Study Group. (link)Am J Cardiol. 2012;109(11):1558-62.
  19. (link), (link), (link), (link), (link). Alternate-dayfasting in nonobese subjects: effects on bodyweight, body composition, and energy metabolism. (link)2005;81(1):69-73.
  20. (link), (link), (link), (link). Short-term modified alternate-day fasting: a novel dietary strategy for weight loss and cardioprotection in obese adults. (link)2009;90(5):1138-43.
  21. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link),(link), (link), (link), (link), (link), (link), (link).The effects of intermittent or continuous energy restriction on weight loss and metabolic disease risk markers: a randomized trial in young overweight women. (link) 2011;35(5):714-27.
  22. Stote KS, Baer DJ, Spears K, Paul DR, Harris GK, Rumpler WV, Strycula P, Najjar SS, Ferrucci L, Ingram DK, Longo DL, Mattson MP. A controlled trial of reduced meal frequency without caloric restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults.Am J ClinNutr. 2007;85:981-8.
  23. (link). Intermittent versus daily calorie restriction: which diet regimen is more effective for weight loss? (link) 2011;12(7):e593-601
  24. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link),(link), (link), (link). Time-restricted feeding without reducing caloric intake prevents metabolic diseases in mice fed a high-fat diet. (link) 2012;15(6):848-60.
  25. (link)
  26. (link), (link), (link), (link). Effects of short-term dietary restriction on survival of mammary ascites tumor-bearing rats. (link) 1988;6(6):677-80.
  27. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). Starvation-dependent differential stress resistance protects normal but not cancer cells against high-dose chemotherapy.(link) 2008;105(24):8215-20.
  28. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link),(link), (link), (link), (link), (link). Fasting cycles retard growth of tumors and sensitize a range of cancercelltypes to chemotherapy. (link) 2012;4(124):124ra27.
  29. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). Fasting and cancertreatment in humans: A case series report. (link) 2009;1(12):988-1007.
  30. (link) R, (link)RS. Caloric Intake and Aging. N Engl J Med. 1997; 337(14): 986?994.
  31. (link)
  32. (link), (link), (link). Antiaging, longevity and calorie restriction. (link) 2010;13(1):40-5.
  33. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). Bone mineral densityresponse to caloric restriction-induced weight loss or exercise-induced weight loss: a randomized controlled trial. (link) 2006;166(22):2502-10.
  34. Carlson AJ, (link). Apparent prolongation of the lifespan of rats by intermittent fasting. (link)1946;31:363-75.
  35. (link), (link), (link), (link), (link). Effects of intermittent feeding upon growth and lifespan in rats. (link)1982;28(4):233-41.
  36. (link), (link), (link), (link), (link). Differential effects of intermittent feeding and voluntary exercise on bodyweight and lifespan in adult rats. (link) 1983;38(1):36-45.
  37. (link), (link). Influence of short-term repeated fasting on the longevity of female (NZB x NZW)F1 mice. (link) 2000;115(1-2):61-71.
  38. (link), (link), (link). mTOR's role in ageing: protein synthesis or autophagy?(link) 2009;1(7):586-97.
  39. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). mTOR interacts with raptor to form a nutrient-sensitive complex that signals to the cell growth machinery. (link) 2002 Jul 26;110(2):163-75.
  40. (link)
  41. Timmons JA, Gustafsson T, Sundberg CJ, Jansson E, Hultman E, Kaijser L, Chwalbinska-Moneta J, Constantin-Teodosiu D, Macdonald IA, Greenhaff PL: Substrate availability limits human skeletal muscle oxidative ATP regeneration at the onset of ischemic exercise. J Clin Invest 1998, 101(1):79-85.
  42. Stefansson V. Cancer: Disease of Civilisation . Hill & Wang, New York, 1960
  43. The Epic of Man. Time Inc. New York, 1961
  44. Ferguson LM, Rossi KA, Ward E, et al. Effects of caloric restriction and overnight fasting on cycling endurance performance. J Strength Cond Res. 2009;23:560?70.
  45. Gueye L, Seck D, Samb A, et al. Physiological adaptations to exercise during a short-term fasting. Scr Med (Brno) 2003;76:291?6.
  46. Ramadan J. Does fasting during Ramadan alter body composition, blood constituents and physical performance? Med Princ Pract. 2002;2:41?46.
  47. Sweileh N, Schnitzler A, Hunter GR, et al. Body composition and energy metabolism in resting and exercising muslims during Ramadan fast. J Sports Med Phys Fitness. 1992;32:156?63.
  48. Souissi N, Souissi H, Sahli S, et al. Effect of Ramadan on the diurnal variation in short-term high power output. Chronobiol Int. 2007;24:991?1007.
  49. (link), (link), (link), (link), (link), (link). The effect of ramadan fasting on physical performances, mood state and perceived exertion in young footballers. (link) 2011;2(3):177-85.
  50. (link)
  51. (link)
  52. (link), (link), (link), (link). Age-dependency in hunting ability among the Ache of eastern Paraguay. (link) 2002;42(6):639-57.
  53. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link),(link). Training in the fasted state improves glucose tolerance during fat-rich diet. (link)2010;588(Pt 21):4289-302.
  54. (link), (link), (link), (link), (link), (link). Effects of caloric restriction and overnight fasting on cycling endurance performance. (link) 2009;23(2):560-70.
  55. (link), (link), (link). Training in the fasted state facilitates re-activation of eEF2activity during recovery from endurance exercise. (link) 2011;111(7):1297-305.
  56. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). Increased p70s6k phosphorylation during intake of a protein-carbohydrated rink following resistance exercise in the fasted state. (link) 2010;108(4):791-800.
  57. (link), (link), (link), (link). Adaptations to skeletal muscle with endurance exercise training in the acutely fed versus overnight-fasted state. (link) 2010;13(4):465-9.
  58. Richard Johnson, Fat Switch, 2012
  59. Johnson RJ, Perez-Pozo SE, Sautin YY, Manitius J, Sanchez-Lozada LG, Feig DI, Shafiu M, Segal M, Glassock RJ, Shimada M, Roncal C, Nakagawa T. Hypothesis: could excessive fructose intake and uric acid cause type 2 diabetes? Endocr Rev. 2009;30(1):96-116.
  60. Ori Hofmekler. The Warrior diet
  61. (link)
  62. (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link), (link). Association between eating patterns and obesity in a free-living US adult population. (link) 2003;158(1):85-92.
  63. Türk kahvaltı kültürüne doğru, kısa bir keşif yolculuğu: (link)
Yukarıda linkini verdiğim çalışma "internet!.." bilgisi gibi mi duruyor?
Bilimsel gerçekler size yada bana göre değil tekrarlanabilir ve ölçülebilir olmalıdır.
Karnın aç yada tok olması durumuna değil az ve sık yemenin iyi olduğu yorumunuza itiraz ettim..

• Beğen
Tepkiler: frkncn
B

BF Okuru

Misafir
Birinci konu verdiğiniz kaynaklardan 3 tanesini inceledim beni yanlışlayan bir yazıya rastlamadım. Diğer konu belli ki bisikletçi felan değilsiniz , bu yüzden ben derdimi anlatamıyorum sanırım. 3 öğün yemek yemeyin demiyorum , ama düzenli antreman yapan biriyseniz mideniz ne aç olmalı ne de tok olmalı. Aç olursanız yarış veya antremanda harcayacak enerjiniz kalmaz , tam tok olursanız tıkanma , hazımsızlık , harekette sınırlanma bunları yaşarsınız. Enerjisiz kalırsanız kan şekerinin düşmesi gibi durumlarda söz konusu.

Yaşayarak öğrenmenizde fayda var. Verdiğiniz linkler 3 öğün yemeği vurguluyor , osmanlı zamanında da 2 öğün yapıldığı belirtiliyor. Ama benim dediğimi itiraz eden şekilde birşeye rastlamadım.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@MustafaOnderATiK
Pekiii şu aç tok mevzuunda bir sorum olacak.

Yulaf ezmesi kuruyemiş kurumeyveleri bir bar yapıyorum. Sabahları 1saat kadar sürmeye çıkarken bundan yiyorum. Beni açlık konusunda idare ediyor. Doğru mu yapıyorum.

B

BF Okuru

Misafir
@Taxonera Mümkünse antreman sırasında açlık hissetmeden hemen önce alın. Kendi vücudunuzu ve midenizi iyi tanıyorsanız bu konuda çok zorluk çekmezsiniz. O bar tarzı şeyler genelde çok yorucu uzun antremanlar için. Ve wc ihtiyacı getirir. Birde bunun biraz daha hafif olan enerji jelleri vardır. Mutlaka duymuşsunuzdur. Onlarda 1-2 saatlik spor aktiviteleri için. Genelde yarım saat veya 45 dakikada bir alınmaları öneriliyor.

Hakan Kök

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar. Yeni konu hazır açılmışken ben de bir soru sormak istiyorum, umarım konu sahibi arkadaş kızmaz. Konuyu açan arkadaş gibi fazla kilolardan dolayı (1.88 boy ve 100 kg) trainer aldım ve günde 1 saat biniyorum. Soruma gelirsek de;

1-) Normal sürüşlerde bisikletimin selesi beni çok rahatsız etmemişti. Yol bisikletinde konfor aranmaz deyip taytla kullandım ve gayet memnundum. Ancak trainer ile kullanmaya başladığım 2 günden beri bisiklete oturamıyorum resmen. İnanılmaz bir acı ve ağrı hissediyorum. Bunu yaşayan oldu mu? Geçici bir durum mudur anlamadım.

2-) 125 kg bir arkadaşım var. Benimle beraber antrenman yapmak istiyor. Trainer'ı bu pazar Decathlon'dan aldım(Tacx Blue Motion Pro). Acaba bu ağırlığı kaldırabilir mi? Herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Şimdiden teşekkürler.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MustafaOnderATiK
Birincisi evet ne doktorum ne de bisikletçi!
Mesleğim sizi neden bu kadar ilgilendiriyor?
Ikinci olarak konu başlığı yarışçılara nasıl bir diyet uygulanmalı da değil. Başlık açık Sıradan fani Yarışçı bisikletçi olmayan bir bisikletseverin evde trainer kullanırken kilo vermek için Uygulaması gereken diyet ki bunu yaşadığımı zaten yazdım..
Keşke linkteki Yazıyı okumak için zaman ayırsanız. Çünkü o yazı üç öğün yemeği vurgulamak bir yana eleştiriyor..
Siz ise üç öğüne az gelir az ve sık ye dediniz konu sahibine işte benim itirazımda bunadır..
Burada sizin yada benim düşüncelerimizin Önemi yok önemli olan bilimsel araştırmalar ve onlar diyor ki sağlıklı olmak ve kilonuzu idealde tutmak istiyorsanız iki öğün yiyeceksiniz.. Kuşluk vakti ve akşam vakti..
Anlaşılmayan bir durum varsa çekinmeyin sorun..

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
Peki 3 öğün yemeye ve mideyi tam doldurmaya devam edin. İyi eğlenceler.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MustafaOnderATiK
:) adam hala 3 öğün ye ve mideyi Doldur diyor yarabbim..

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
İnceden laf batırıp çok bilmiş havalarıyla bana haddimi bildirmeye çalışıyorsunuz ama sanırım okuma yazmanızda sıkıntı var. İlk yazdığım mesajın sizin ifade ettiğinizle hiçbir alakası yok. Mesajımı aşağıya ekliyorum. Benim söylediklerim tecrübeyle sabitlenmiş şeylerdir. İnternet ortamından bulduğunuz bilimsel araştırma diye kakalayıp durduğunuz yazılar beni ilgilendirmiyor.

Adsız.jpg

Benim yazdığım mesajda 3 öğün yetmez diye bir ifade mi var ?

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öğünleri artırın ne demek?
Az ye sık ye ne demek o zaman siz açıklayın..
Ayrıca ne hâliniz varsa görün canım...
Cehalet parayla değil ki..

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MustafaOnderATiK
Sizin tecrübeleriniz bizi bağlamaz ayrıca beğenmediğiniz yüzlerce akademik araştırma internet ortamında yayınlanınca Değeri azalmaz..
Ayrıca internet bir şeyi değersiz kılıyor ise sizin düşünceleriniz de internette paylaşılıyor şu anda!,..

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Miraç Yanar Kardeşim havalar güzel şimdilik, açık hava gibisi var mı, sen gel bizle seni bir terletelim daha çok kalori yakarsın :komik::komik:

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
275
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Merhaba öncelikle başlık çok tanık geldi.. 2 Yıl önce 174 boyundaydım ve üniversiteye hazırlık döneminde 80 kilo olmuştum. Çözüm olarak bir yol bisikleti ve trainer aldım. Ders çalışmak dışında 1.5-2 saat trainer'de belirli bir tempoda çeviriyordum ve sabah 1.5 saatlik koşu yapıyordum.Beslenme konusunda ise kola,çikolata,cips hepsini çıkartım. Önce ekmeği azalttım daha sonra tamamen kestim. Sonuç olarak 3 ayda 24 kilo verdim ve şuan elitlerde yarış koşuyorum. Tavsiyem düzenli antrenman , düzenli beslenme , düzenli uyku. :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
Benim sorum ben nasıl kilo alıcam 54 kiloyum yol bisikleti kullanıyorum kışın biraz kilo almak istiyorum kontrollü bunu nasıl yapıcam

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar 2. El olarak bu traineri aldım ses düzeyi nasıldır tv izlemememi engellermi alt kat komşulara sorun çıkarmırmı ? Roller apartmanda önerilmezya trainerde sorun olurmu ?