Erdoğanlar bisikletin sürekli %30 indirime girmesi

Scudo

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Bazı ürünler gerçekten indirimli oluyor ama sürekli takip etmek lazım. Ben şahsen bazı ürünlerin fiyatların arttırılıp indirime girdiğini gözlemledim. Tabi indirim mi bindirim mi oluyor orası meçhul :)

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sattıkları bazı ürünlerin fiyatlarını yüksek bulduğumuz oluyor bunu biliyoruz fakat piyasada pahalı gördüğümüz bir ürünü daha uygun fiyata verdiklerini de unutmamak lazım. İki gün önce Brooks B17 Standart seleyi 270 liraya alan bir kullanıcı gördüm, mesajı hala sayfada mevcut. Bu ufak bir örnek.

"indirim değil artık" demek firmayı baltalamak olur, bunu yapmayın lütfen.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Son 1 haftada birkaç gece indirim yaptılar,haftasonu da indirim yaptılar..
Açıkçası ben de beğenmiyorum bu yöntemi..
Kod girmek,havalede başka,taksitte başka fiyatların çıkması filan..Bir sürü şey var..
X kaskını şöyle sat..100 lira..Kargosu bedava..Kod girme yok,havalede/taksitte başka fiyat yok..Üretim tarihi şu..Budur yani..
Böyle olmuyor işte..Bir ürünü takip ediyorsun,bir gün bir bakıyorsun fiyat artmış veya tam tersi fiyat düşmüş..
Tetris oynamak gibi..Bir telaşla alışveriş yapmamız isteniyor..
Lastik alacağım,dün iki tane ekledim sepete,olmaz diyor.Bir tane kalmış stokta..Yaz babacığım..Bu lastik şu tarihte üretilmiş,stokta da şu kadar var,alırsan da şu para..Bu kadar basit ama o kadar zorlaştırıyorlar ki..

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2018 ve öncesi onu belirtmek de fayda var. Zaten satılan bisikletlerde en az %35 kâr var.

• Beğen
Tepkiler: F.Ekin

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkesin dediği gibi bazı ürünlerde önce bindirim sonra indirim oluyor ama gerçekten güzel indirim olanlar da yok değil. Mesela 30 lira gibi bir fiyata shimano zincir yağı, 22 liradan g01 balata, 15 liraya moviestar 550ml matara aldım. Kargo ücreti de olmayınca çok ucuza gelmiş oluyor.

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yılbaşı indiriminde takip ettiğim ürünlerden olan PD-M520 SPD pedalı 150 TL'ye satıyordu. O zaman piyasadaki en düşük fiyat 170 TL idi. Şuan da yine baktığımda piyasaya o pedalı 170 TL'ye bulabiliyorum ancak Erdoğanlar Bisiklet'te %30 indirim ile 180 TLo_O. Yılbaşı inidirimi dışında Hepsiburada inidirim politikası uyguluyorlar ve bu güveni azaltıyor. Bir ürün alınacaksa her zaman piyasa araştırılması yapılmasında fayda var:harika:.

• Beğen
Tepkiler: F.Ekin ve bysutcu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Maalesef her zaman herşeyde ucuz satış yapan bir yer yok. Ucuz algısı oluşan bim, a101, şok gibi marketlerdeki bazı ürünler, ankarada örneğin, başka marketlerden pahalı. Nassolsa burda ucuzdur diye yanılıp alırsanız geçmiş olsun. Ben de bisikletsepeti indirime girdi bir mucoff sprey alayim dedim, yüzde 40 indirimli ancak delta bisikletin sitesinde aynı ürün daha ucuzdu. Erdoğanların sitesine baktım, en ucuz bizde dememiş, yüzde 30 indirim demiş.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Yine de piyasanın en ucuz tiagra grup setli carraro cr 052 road modelini satan tek firma. Takip edilmeli ve hatta takdir de edilmeli.

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Nedense büyük beden bisiklet stokları yok . 190 cm ve üzeri insanları dikkate almıyorlar . Tamam her modelde olmasın ancak 1 tane bile olmaz mı ya !!

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Bugün, 3-4 gün daha Ankara'dayım. Firmayı ziyaret etme düşüncem var. Gelmek isteyen olursa görüşebiliriz tanışabiliriz de. Selamlar. @uslsy

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yılbaşı indirimlerinde çokça zaman geçirmiştim Erdoğanlar Bisiklet'te. SPD dışında yine birçok ürünü piyasanın altında bir fiyat etiketi ile satışa sunmuştu. Benim buradaki eleştirim, HepsiBurada gibi ürünün fiyatını şişirip sonra indirimli diye lanse etmesi. Yoksa her üründe en düşük fiyatı tabii ki beklemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: F.Ekin

Selçuk G

Daimi Üye
Tepki
323
İsim
Selçuk G.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Erdoganları severim. Güzel alışverişlerimiz oldu. Ama bu konu hakkında yazmak istiyorum. 2-3 ay önce brooks elcik alacaktım. %30 indirimle birlikte yaklaşık 199 TL ye geliyordu. O dönem alamadım. Gecenlerde baktim yine bu indirim görünce bu defa alayım dedim. Bir de ne goreyim. %30 indirimle bu defa 251 TL.. Tamam serbest fiyat uygulaması var ülkemizde ama önce bindirim, sonra indirim... Bari sen yapmasaydın, bu olmadı Erdoğanlar..

• Beğen
Tepkiler: F.Ekin ve e7_

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Erdoğanlar'ı değil Erdoğan'ı eleştiriyorum.

Bir firmanın sürekli indirimde olması hem tüketiciler hem de diğer satıcılar için kabul edilemez. Her sektör için hükümetçe belirlenecek yılda iki tane ''indirim'' sezonu belirlenmeli ve sadece o dönemlerde indirim yapılmalıdır.Serbest piyasa ekonomisi dediğiniz şeyde herşey bizdeki gibi serbest değildir;Kanun koyucu ve denetleyici bir oyun alanı ve çerçevesi belirler, o piyasanın oyuncuları da o çerçevenin içinde kuralına göre oynar.
Sokağa bir çıkıyorsun yılın hergünü her mağazada indirim.:acpsnr: Böyle bir durumda fiyatlandırma nasıl yapılabilir,tüketici neyi nasıl takip edilebilir?Tüketici koruma kanunu gibi şeylerden bihaber birileri mi var.:snzdglsn:

Noeserd

Üye
Tepki
38
İsim
Ahmet
Bisiklet
Ghost
@e7_
Erdoğanlar yılbaşından sonra zam yaptılar kur artışı yüzünden tahminimce

• Beğen
Tepkiler: gezenoglu

buzlubadem

Aktif Üye
Tepki
85
İsim
sertaç
Bisiklet
Trek
@ahlaksız

bu dediklerinizi yapmak e-ticaret için oldukça zor şeyler. üründe stok gösterebilmek için mevcut stok bilgisine %100 güvenmesi gerek - büyük firmalar bile bunu yapamıyor-

ikincisi de üretim tarihi bilgisini ürün ana verisinde tutmak yine aynı şekilde biraz zor .

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@buzlubadem
Zor olabilir ama istenirse yapılacak şeyler bunlar..Mesela,Gittigidiyor'da ürünlerin stokta ne kadar olduğu ve ne kadar satıldığı yazıyor...
Stoktaki ürününü,internete yansıtamayan firma,bu işleri bıraksın zaten..
Üretim tarihi de bizler için önemli..Çünkü yıllarca kullanılmayan lastik veya yıllarca rafta duran kask almak istemeyiz..Seçim yaparken,bunlara dikkat etmemiz lazım ama firmalar bu tarz şeylere önem vermiyorlar..

Tepki
38
İsim
HamzaA
Bisiklet
Raleigh-USA
@buzlubadem

Zor olsada bence alacaklar için önemli bir konu bizzat kask konusunda bu durumla karşılaşmıştım. 5 ay önceydi Erdoğanlardan Lazer magma kask almıştım. Sitede herhangi bir üretim tarihi yazmıyordu. Neyse aldım kask elime ulaştı 2015'in 2 ayı mı ne üretilmişti yani 3.5 sene önce üretilen bir kasktı:) Kaskın ömrünün süresini göz önüne alırsak sorun yaratabilir. Birde üstüne yanlış beden yollamışlardı çünkü stok bilgisini yanlış girmişler ürün bedeni kalmamış. Sonuç olarak iade ettim tabi ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan paramı aldım.