Erdoğanlar bisikletin sürekli %30 indirime girmesi

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Cumartesi günü aşağıda gördüğünüz iki ürünü aşağıda gördüğünüz toplam rakama aldım peki bu ürünleri hangi firma bu fiyata veriyor bana söyler misiniz? Kesinlikle firmayı savunmuyorum ama yaptıkları indirimleri sorgulamak ve ona göre alım yapmak sizin elinizde. Benim ihtiyacım vardı cumartesi günü bayağı bi indirim vardı aldım geçtim. İşte rakam ve indirim. Buyrun inceleyin.
186287

Scudo

szerA

Üye
Tepki
67
Bisiklet
Canyon
Erdoganlardan cok alisveris yapmisligim var. Guzel fiyatlari oluyor. Fakat stok ile ilgili sikintilari oldugunu dusunuyorum. Daha onceden gumus renk pompa siparisim o renk kalmamis denerek baska renk yollandi. Ic lastik siparisim baska marka yollandi. Gecen gun de fren pabucu siparisi verdim. Arayip ozur dilediler. Stoklarda yokmus. Bu durum bazen sıkıcı olabiliyor.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@sargonnas

Shimano ürünlerinde genelde rekabetçi fiyatları yurtdışına kıyasla. Ama diğer çoğu üründe fiyat farkı açılıyor, ki sizin Shimano ön aktarıcı bile Wiggle'da 23 pound. Vergisiyle 190 liraya geliyor. Zincirinizi de bilmiyorum ama ben 20 pound civarı Dura Ace zincirlere denk geliyorum arada, ya Merlin'de ya orda burda. Yani ben belki yıllardır bakıyorum Erdoganlar'a, alacak herhangi bir şey bulamadım malesef.

• Beğen
Tepkiler: sargonnas

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
@vetohan
Evet yurtdışı fiyatlara göre yüksek genede ama benim acil almam gerekiyordu bekleyecek vaktim yoktu en uygun bu fiyata geldi. Wiggle gerçekten fiyat konusunda başarılı. Bu konuda lafım yok. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Veto8

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
100 euroluk aldığın ürünü almanyadan alan yüzde 20 kdv ödeyip 120 euroya alıyor.
100 euroluk ürüne erdoğanlar yüzde 18 kdv ödüyor+yüzde 20 gümrük fonu ödüyor.
Yani baştan erdoğanlar 140 euroya malediyor. Büyük devletimiz sağolsun.
(link)
ülkeyi almanyadan Türkiyeye çekince vergisi düşüyor siz de bu fırsattan yararlanıyorsunuz keratalar.

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Aslında dikkat çekmek istediğim konu sitenin sık sık %30 indirim var diye duyurması, duyurulması. Madem özel bir durum değil, olağanlaştı, fiyatları düşürün kalsın o şekilde. İnsanlar bu haldeyken gelecek gerçek fırsatı ve indirimi beklesin dört gözle. Yoksa sitede uygun fiyatlı ürünler de var ve faydalanan çok kişi mevcut. Bir site için burada herşey diğerlerinden ucuz demek zor. En düşük fiyat garantisi diye bas bas bağırırlar o durumda.
3 ayda bir gün olsun indirim ama gerçekten indirim olduğunu bilelim. Çok şey mi istiyoruz?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Koray Gürel

Ben size hak veriyorum aslında.Ne demek istediğinizi de anladım.
Sadece şunu da size söylemek ya da hatırlatmak istiyorum.Bu söylemek istediğim konu da ''müşteri psikolojisi'' nin varlığı(doğruluğu ya da yanlışlığını bir kenara bırakarak)
Ortalama bir müşteri ne ister:
İndirim ister
İndirim ister
Yine indirim ister.
İndirimi verirsiniz yine indirim ister.
Esnafın zarar ettiğini bilse yine indirim ister.
Esnaf bedavaya verse bu sefer indirim değil;üstüne para ister.:krktm:

Müşteriler illaki indirim sözcüğünün geçmesini ister.Böyle çarpık bir düzeni müşteri ister,esnaf da bu çarpıklıktan faydalanmaktan geri durmaz.
Böyle başıboş indirim düzeni çarpıktır;çünkü fiyat takibi zordur,müşterinin kandırılması kolaydır hatta hakkıyla indirim yapan düzgün esnafı bile zırt pırt haksız indirim yapan esnaf mağdur eder.
Olması gereken bu düzensiz ve sık indirimlerin yılda iki defa birer aylık sürelerle yapılması,diğer aylarda yapılmaması ve her daim etkin fiyat denetimi vb.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@hamlet2006
Bu indirim meselesini toptan kaldırmak lazım..İsteyen istediği fiyatı istesin,isteyen de istediği yerden alsın..
''Bende indirim var''filan..Öbürü de ''bende de indirim var'' diyor..Bu bir kısır döngü yaratıyor..Bende diyorum ki;''sen şimdi indirdiğine göre,indirmeden önce bana kaldırıyordun demek ki'':D
Ben ne indirim istiyorum,ne de kaldırım..Kimse bana ne kaldırsın,ne de indirsin..En uygun fiyatını yazsın,ben değerlendiririm..
Şimdi bir siteye bakıyorum..Adam indirim filan dememiş ama fiyatı makul..Budur işte..
Bana indirim yazma,adam gibi fiyat yaz..

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle şunu belirteyim, kendilerinden defalarca alışveriş yaptım ve bir kere bile olumsuzlukla karşılaşmadım. Gayet düzgün ve yardımsever insanlar.

Anlatacağım şey sadece bisiklet aksesuarları için değil ithal olan olmayan tüm ürünler için geçerli, Yerli üretim, enflasyonla topyekün mücadele kelime öbekleri tamamen halkın gazını almaktan başka bir şey değildir, bunlar hepsi kendi düşüncem.

Ben bu durumun son zamanlarda artan döviz kurundan kaynaklandığını düşünüyorum. şöyle ki; stokta var olan ürünlerin çoğu zaten ithal olduğu için dolar/euro üzerinden satın alınıyor. Haliye firma büyük olduğu için yelpazesi epey geniş. İnternet üzerinden satış rakamı da yüksek olduğunu varsayarsak, tedarikçi firmaya sürekli sipariş halindedirler. 3 ay önce aldığımız hangi ürünü bugün aynı fiyat ile alabiliyoruz? Gıdadan giyime kadar olan tüm ürünler %30-40-50 zamlandı. Görünen enflasyon %25 civarında, hissedilen en az %50-70 arası deniyor. Neyse konuyu çok dağıtmadan devam edeyim. xx bisiklet firması xy firmasından 3 ay önce xz üründen 1000 adet aldı, ürünün tanesi 5 dolar. 5 dolar o zaman 15 tl diyelim. Kur tırmandıkça malın fiyatı arttı, bugün oldu sana 27 tl. Artış %50'den fazla değil mi? Ayrıca bu döviz kuru 6,80'i gördü, o zamanki fiyatı varın siz hesap edin. 5 dolardan aldığı 1000 tane ürünün 500 tanesini sattı. Şu an stok 500 adet, bu 500 adedi en kısa zamanda eritmesi lazım, 15 tl'ye mal etmişti, her şey normal olsaydı 20'ye satacaktı, şimdi 27'den 20'ye düştü. Oldu mu sana %35 indirim.

Tabi bu firmanın suçu mu, hayır. Kimsenin öngöremediği dövizin birden bu denli tırmanması, kimsenin buna önlem almaması.
Sağda solda gördüğümüz indirim masalları hep bundan ibaret anlayacağınız.

Tepki
1
İsim
Mustafa D.
Bisiklet
Cube
@ismail_32
Yasmin Sports'da XXL bisiklet modelleri var diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: ismail_32

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar yerli ve milli olan her ürünün bile en az %40 oranında dışa bağımlılığı var. Yani yerli lastik üretiyorsunuz ama hammadde ve ekipmanı yine dışarıdan alıyorsunuz. Bizler şu an bir stagflasyon yaşıyoruz aslında biraz durum acayip. Hem mal alan yok hem fiyat artıyor ekonominin arz talep dengesine pek uymuyor durumlar.

Siz kimsenin %30 %50 dediğine bakmayın sadece ihtiyaçlarınızı alın. bisiklet gerçekten lüks olmaya başladı, zamanında almışız ekipmanı uzun bir süre birşeyler satınalmaya gerek yok benim için ama yeni başlayanlar için durumlar fena.

Bu dönemde elindeki ile yetinmeyi öğrenmek, tamir etmek, kendin yapmak gibi şeyler çok önemli olmaya başladı.

Herkese kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Kook

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Bir inceleme yazısı yazdım :

(link)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne kafalar var ya, adam Türkiye'de ki enflasyonun sebebini Erdoğanlardan bilecek. Böyle adamlar yüzünden sora tekstil parakende satışı bıraktı, adamın biri kumaştan kir çıkmıyor diye konu açmıştı vs. İndirim zamanları gayet güzel fiyatlara ürünler buluyorum, kendilerinden de oldukça memnunum. Böyle kaliteli firmaların yaşaması dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: murathan var

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
@hamlet2006
Çok mükemmel bir tesbit.:harika:???

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah Erdoğanlardan bir ürün attım sepete. Piyasaya göre epey indirimdeydi. Siparişi verebilmek için öğleden sonra ancak fırsat buldum, ancak indirim bitmiş. İletişim numarasını aradım durumu anlattım. Bir daha ne zaman indirim yapabilirsiniz sabah ki havale fiyatı çok cazipti dedim. Telefondaki bey aynı fiyattan şimdi de alabilirsiniz dedi. Valla tebrikler. İnanın Wiggle fiyatından ucuza aldım bir de vergi ödeyecektim. Yalan yok önce deltaya baktım aradığım ürün yoktu. Sonra tesadüfen erdoğanlara baktım %30 indirim konusu aklıma geldi. Süper oldu inşallah sıkıntısız bir şekilde elime ulaşır.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük ihtimalle yarın öğlen kargonuz elinizde. Kargo konusunda da efsane hızlılar.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün 3t integra ltd :) woltran oluşuyor bakalım

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aman hocam günaha sokmayın beni hanımla boşatmayın bu yaştan sonra. Resim falan paylaşmayın. Şaka bir yana güle güle kullanın.

• Hahaha
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Benim gibi yapın söylemeyin bisikletle alakası yok anlamıyor değişiklikleri ama bunu anlayabilir :)

Tiagra 4700 den ultegra 6800 e geçtim görselde sadece üstündeki yazı değişik nerdeyse :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla Muhammed hocam 12 senedir evliyiz gözümden mi anlıyor ben mi yalan söyleyemiyorum bilmiyorum ama ne yaparsam anında enseleniyorum. Onun için hiç risk almayayım. :):):)