Erdoğanlar bisikletin sürekli %30 indirime girmesi

buzlubadem

Aktif Üye
Tepki
85
İsim
sertaç
Bisiklet
Trek
@ahlaksız

merhaba ,
lastik için size katılıyorum . lastik ve kask spesifik iki örnek bu malzemeler için haklısınız . arkadaşın mesajından tüm malzemeler için diye anladım .

tekrarlıyorum özellikle lastik için şart . hepsiburada da araba lastiklerinde tüm ürünler için yıl belirtiyor olsa gerek .

Scudo

F.Ekin

Üye
Tepki
67
Merak ettiğim :) Milleti ENAYİ yerine koymak mı? Yoksa ENAYİ demek mi daha fazla suç sayılır.
Arkadaşlar uyanın artık :) Gittigidiyor ve Decathlon taktiği bunlar. Yemi atıyorlar bir iki ürünü önümüze ondan sonra kaç tavuk yakalarsam kar. Hele Erdoğanlar bisikletin fiyat politikası tam enayi avı. Yok hafta başı yok hafta sonu yok bayram seyran. Adamlar bir günü tutturdular sonra ver allah ver kim ne yerse. Yahu 100 liralık ürünü 140 yaz sonra 110 a ver. İndirim beklerken bize %10 da bindirim uyguluyor.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@F.Ekin

Tüm ürünler için geçerli değil söylediğiniz. Bazı ürünler evet pahalı, ama bazı ürünleri de ne Türkiyeden ne de Yurtdışından o fiyatlara alamıyorsunuz, çok avantajlı fiyatlar söylüyorlar. Kimse enayi değil zaten, bisiklet işi ile ciddi uğraşanlar neyin ne olduğunu zaten biliyor, alacağı ürüne birçok yerden bakıyor, işine geliyorsa alıyor gelmiyorsa almıyor. Artık Türkiye'de kimsenin fiyatın üzerinde indirim yazıyor diye gözü kapalı bir ürünü alacağını sanmıyorum. Varsa da sayıları hakkaten azdır.

F.Ekin

Üye
Tepki
67
Yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum

İnternette herhangi bir yer açtım Arkadaş sele fiyatı Brooks B17 Narrow Sele Kahverengi 382 TL hatta taksitle

(link)

Erdoğanlar aynı seleyi 660 TL yazıp 487 TL ye veriyor. Hadi keş alsan 438 TL Bu kadar milleti enayi yerine koymak olur mu?

(link)

Arkadaşlar bu firma beni böyle salak yerine koyacak ben de artık oradan alışveriş yapacağım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elimizin altındaki uçsuz bucaksız (İnternet)deryanın Erdoğanlar da farkındadır büyük ihtimalle. Ben ürün alacağım zaman en az 5-6 siteye bakıp o şekilde alıyorum. Amacım bir siteyi savunmak değil sadece 2 örnek vereceğim vakti zamanında Mavic disk göbekli jant aldım kendilerinden benim istediğim 6 vida uyumlu olan modeldi yanlışlıkla centerlock göndermişler. Mailleştik ben sizin yanlışı göndereyim ondan sonra yenisini gönderin dememe rağmen hayır hiç gerek yok biz yenisini gönderiyoruz bu ürünü kargodan almaya geldiğinizde yanlış olanı bize göndermek için kargoya verirsiniz dediler. Bunu yapacak firma sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Kendi orginal sitesinde bile (link) 60 dolar olan bu ürünü 160 TL ye satın aldım Erdoğanlardan. Geçen günde Baradine pabuç alacaktım kendilerinden baktım daha ucuzu başka sitede var gittim oradan aldım.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üniversitede ekonomi dersine giren hocamızın söylediklerini hatırlıyorum.
Bir mal veya hizmet satın alabilmek için üç özellik aranır demişti:
1)İstenilen kalite
2)İstenilen fiyat
3)İstenilen zaman
Bu üç özellik aynı anda sağlandığında bu ürün veya hizmet satın alınır.Burada satın almayı direkt etkileyecek özellikler arasında işletmenin adının erdoğanlar,özceylanlar,albayraklar,bim ,migros vb olması ya da bu işletmenin en uygun ürünü ben satıyorum,her zaman indirimdeyim demesi hiç ama hiç önemli değildir.Ürünün alınmak istediği zamanın müşterinin istek ihtiyaç ve beklentilerinin ,müşteri tarafından istenilen fiyattan sunuluyor olması yeterlidir.Kısacası çok kaba tabirle işine geliyorsa alırsın bu kadar.
Asıl eleştirilmesi gereken serbest piyasa ekonomisi denen olgunun iktidar sahipleri tarafından belirlenen rasyonel kurallar çerçevesinde işleyip işleyemediğidir.Eğer her Allahın günü indirim yapıyorum diyebilen işletmeler piyasada cirit atıyorsa o piyasada bir şeyler modern ekonomilerden farklı olarak ters gidiyordur.

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@trainspotting35
Ben de benzer bir şey yaşamıştım. Moon lx70 lamba almıştım. Sorunlu çıkınca telefon açtım hemen yenisini gönderiyoruz dediler. İkinci lamba elime ulaşınca ilk geleni yollamıştım.
Bazı ürünler gerçekten pahalı ama envanterleri geniş ve satış sonrası destekleri de iyi

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Geçen bayramlardan birinden 2 gün önce jant seti aldım, başka yerlerden de takip ettiğime göre en iyi fiyat Erdoğanlar'daydı. Bayramın 1. günü "Kargom yola çıktı mı acaba?" diye bakayım dedim, site indirime girmiş. Benim jant henüz bana ulaşmadan %15 ucuzlamış ama ben eski tutardan ödemiş bulundum. Yetkili kişi ile mailleşip (evet bayramın birinci günü mailime cevap verdiler) indirim, olamıyorsa hoşluk olsun diye termal suluk talep ettim. O anda ikinci siparişi ucuz fiyattan verip bana gelen ilk ürünü paketi açmadan iade hakkım vardı ama kargoyu ödemek gerek vs.

Sonuç olarak indirim alamadım ama ücretsiz ve kargosuz suluğumu gönderdiler. İşlemi iptal etsem, kargo ödesem, yeni siparişi indirimli geçsem vs durumuna göre 60lira civarında zararım oldu ama olsun :) Suluğu kullandıkça hatırlayacak bir hikayem var en azından.

Adı ister sürekli indirim, ister haftasonu indirimi, isterse de bayram indirimi olsun diğer sitelerden ve ürün cinsine göre yurtdışından fiyat araştırmadan alışveriş yapmamayı zaten alışkanlık haline getirmek gerek.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ratm
Mesela neyi yurtdışına göre daha ucuza satıyor erdoğanlar bisiklet? Sonuçta kendileride ithal ediyorlar imalatçı değiller.. jant setleri, aynakol ve yaprakları, ruble vs ürünlere baktım hiçte yurtdışına göre ucuz değil.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yukarıda ben örnek vermiştim ama görmediniz galiba. Crank Brothers Candy 1 kırmızı pedalımı yurtdışında 60 dolar olmasına rağmen 160 tl ye aldım.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yurtdışından 270₺ ye gelen Shimano 105 5800 arka göbek erdoğanların 2019 indirimi ile 250₺ gibi bir fiyata geliyordu. Ancak dediğim gibi indirim veya bindirim ne yazıyorsa yazsın. Mühim olan farklı yerlerden fiyat karşılaştırması yaparak en uygun yeri tercih etmektir.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.915
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Piyasadaki hiçbir indirim kelimesini ciddiye almayın derim. Artık o kelimenin içi boşaltıldı.
İlginizi çeken bir ürünse mağazadaki fiyat hareketlerini takibe alın. Birden fazla yerde satışı olan bir ürünse, hepsini takibe alın.

Eşime ve oğluma da örnekleriyle sürekli gösteriyorum. Bakın şu üzerinde "42.90 35.90 indirim!" yazan peyniri Aralık ayında 29 Liraya alıyorduk, şu falanca ürün bu fiyattı vs.
İndirim varsa artık önce bindirim uygulanıyor, sonra ona indirim yapılıyor. Yerseniz. Sürekli takip edin. Şeklinde anlatıp duruyorum.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@Bigpatron

Ben daha önce Shimano rotorlar aldım. O fiyata yurtdışından almanızın mümkünatı yoktu. Onun haricinde tanıdığım bir çok kişi yurtdışından daha uygun fiyata ürünler aldı, tek tek ürün isimlerini hatırlamıyorum, forumda da zaten birçok kişi yazıyor. Ama tabii ki her ürün için geçerli değil ,
bazı ürünler için geçerli birşey.

• Beğen
Tepkiler: Semih Cavdar

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
''İndirim'' kelimesine hiç takılmadan yada bakmadan 7-8 site araştırıp. zamanınız varsa biraz fiyat takip edip daha sonra almakta fayda var gibi. Ben böyle yapıyorum kazançlı çıkıyorum diyebilirim.

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her satış yapan firma enflasyonla mücadele kapsamında, biz saygıdeğer bisiklet kullananlar için önce bindirip sonra indiriyorlar. Sonuç olarak baktığınızda da içi boş bir balon sistem ortaya çıkmış oluyor. Cebimizden giden para sürekli katlanarak artıyor.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
fiyatların fıldır fıldır döndüğü bizimki gibi kırılgan ekonomilerde "indirim" kelimesini kaldırıp onun yerine "bugünkü satış fiyatımız"ibaresini koysalar daha ikna edici olur aslında..

Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
Bir de topyekün mopyekün cart curt süslü kelimeler kullanıyorlar ya... Madem %35 daha az fiyata satabiliyorsun bunca zaman neden düdükledin insanları hay... Alışveriş yapmayın böyle fırsatçılardan. Batsın gitsinler.

• Beğen
Tepkiler: Cenk Akbulut

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar neden her şeye bu derece kötümser yaklaşıyoruz. Yansın, bitsin, kül olsun, neden hep bir nefret ifadesi. Erdoğanlar ya da diğerleri indirim yapmış ya da yapmamış, bir tık uzak da, ekranınız da koca bir alışveriş Dünyası var, alacağınız ürünü kopyalayıp yapıştırıp aradığınız da uygun fiyatlısını bir şekil de bulma imkanınız var. Bunu yabancı bildik siteler de yapıyor, bir merlin e, crc ye, wiggle ye her baktığım da indirim bildirimi var. Nedir rahatsız eden. Koca Ülke de parça bulabildiğimiz bir elin parmağı kadar ayakta kalmaya çalışan firma var, kapansın, batsın bitsin deyip ne geçiyor elimize. yapmayın.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Durumlar çok fena..Mesela,markette biberin kilosu 16 TL olmuş..Hatta bu korkunç fiyatlardan birileri rahatsız olmuş ki(nasıl olduysa artık:D),reise iletmişler durumu..Dün akşam haberlerde reis(her zamanki gibi:D)marketçilere yükleniyordu..Eyyy marketçiler,bu fiyatlar ne böyle filan:D

Bisiklet federasyonu veya bisiklet konusunda söz sahibi kişiler..Siz de reise bir şey deyin artık..Bu fiyatlarla alışveriş filan zor..Bir sele 1000 lira,bir kask 1000 lira,bir bisiklet 5000 lira,bir lastik 500 lira..1 nisan şakası gibi..Bize her gün 1 nisan oldu:D

Şöyle bir şey var..İyi kötü biz birşeyler aldık filan..Bu spora yeni başlıyanların işi hakikaten zor..Bu fiyatları gören birisi,''başlarım(aslında başlayamayacak:D) bisikletine'' der ve geçer..Bu çok açık..Alır ayağına ucuz bir spor ayakkabı,yürür veya koşar..Ya da denize girer yüzer..
Bu bakımdan,firmalar mutlaka ciddi adımlar atmalı..Yoksa çoğu batar..Batacaklar..Yeni müşteri olmazsa,sirkülasyon olmaz..1 sene dayanırlar belki..

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
ornegın madone slr6 6.000€ yurt dısında burda 36.000tl degıl de 46 bın tlye satılıyor.yurtdısındakı fırmalar para kazanmıyor mu acaba?bunun nedenı nedır?19 bıne
supersıx ultegra satılıyor 1450€ ya dusmus bıke24 de.ayıptır.ıkı tane satayım dıyen yok tek elde vurgun yapmak ıstıyorlar olsa gerek.