Erciyes üniversitesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Teoman ÇON

Vizem olduğu yüzünden toplantıya gelemedim.Ayrıca çarşamba veya perşembe günü medikoya gidip klübe üyelik başvurusu yapacağım.Aldığınız kararlarıda burdan bildirirseniz iyi olur :)

Scudo

zeyfer mir

Aktif Üye
Tepki
23
@Ahmet Teoman ÇON

geçen sene ben lisans çıkartırken adam şaşırmıştı çünkü kayseri de bisiklet kulübü yok. üniversiteden hariç bir bisiklet kulübü olması lazım ki bence bu kayserinin ayıbıdır, daha küçük şehirler de bile bisiklet kulüpleri var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@zeyfer mir

çok haklısınız, hem kayseride halk bisikleti çok yaygın olarak kullanıyor hemde topografik yapısı bisiklet sporları için yeterli.Eger burda GSIM ile Üniversite ortak bir organizasyon düzenlerse hem kayseri için hemde bisiklet sporu için büyük bir avantaj olur.GEçen yıl bir arkadaşla konuşuyorduk, sanırım onlar Talas Belediyesi ile görüşmüşler ama gelecek kişilerin yer sorunu oluştuğu için mi bazı antlaşmazlıklar çıkmış ve iptal olmuş.Umarım en kısa zamanda bizim adanadaki gibi bir organizasyon düzenlenir :)

Tepki
21
bildiğim kadarıyla fakültenin bisiklet kulubü faal değildi ancak teoman bey kulubü aktifleştirmiş. daha yeni haberim oluyor. şuan vizelerim bittiği için memleketime geldim ve ayın 25inde tekrar kayseriye geliyorum ve ilk işim bisiklet kulubüne kayıt olmak olucak. bu arada bir şey daha sorayım. bisiklet kulubünde yol bisikletleri varmış sanırım peugeot ve trek miş galiba markalarıda. bunun aslı var mıdır eğer varsa kulüp olarak gezilere gittiğimizde bu bisikletleri kullanabilecek myz antremanlarda filan da? eğer böyle bir şey yoksa en kısa sürede bir yol bisikleti toplamaya başlayacağım kendim için.

Tepki
21
Murat Kuştutan ismini tanıyormusunuz? Bizim fakültede büyük ihtimalle ve bisikletimi başka yere bağlamamı aksi halde tekerleri keseceğini söylüyor. Yobaz herif!

Tepki
21
ev arkadaşım ve bir kaç arkadaş daha şaka yapmışlar bana. abartmışlardı ama. güvenliğe gittim savcılığa gidicektim sonradan öğrendim ama :D

Tepki
26
Ben de 2010 girişliyim. Bu sene hazırlık bitti seneye sivil hava ulaştırma işletmedeyim :) Şu an için Salcano Igman var ama satıp Sedona 741D almayı planlıyorum. Eylülde sedonayı kayseriye getirip turlara katılmayı düşünüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Teoman ÇON

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Erciyes üniversitesinde ya da daha genel olarak kayseride bu kadar bisikletle ilgileneni görmek garibime gitti ne yalan söyleyim.kayseride bisiklet kullanan çoktur tabiki fakat sadece kullanırlar ulaşım aracı olarak görürler.Forumlara yazacak kadar bisiklet kullanıcısı olduğunu görmek kayseri için güzel birşey.

Tepki
22
@zeyfer mir

bisiklet almadıysanız yardımcı olurum. Eğer yol kullanmak istiyorsanız birlikte de turlarız. Uzun yol isterseniz uzun. Şehir içi isterseniz şehir içi. farketmez.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Arman
Tepki
22
@Ersin Erbeden

Aslında hep birlikte buluşulup tanışılabilse çok güzel olur. ortak bir gün belirleyebilsek. Tanışma günümüz olsun eğer uyarsa. Üniversite öğrencisi değilim ama, Diş Hekimliği fakültesinin, Mühendislik fakültesinin, Katre denilen aracın bile epey işlerini yaptım. İletişim fakültesinin vb. Ben şöyle yazayım. 26 Haziran Erciyes iniş turumuz var. eğer gelmek isterseniz veya tırmanmaya da gerek yok. kampüs girişi de olur eski stadyumun oradaki benzinlik ve parkın orada da olur. Buluşup tanışalım.

• Beğen
Tepkiler: Volkan YILDIZ

zeyfer mir

Aktif Üye
Tepki
23
@acca

yol bisikletimi aldım bir süre kullandım geçen sene ve bu sene pek özledim bisiklete binmeyi fakat birkaç özel durumdan dolayı binemiyorum malesef...

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
@acca

Gördüğüm kadarlarıyla bisikletlere bakacak olursak epey bu işle uğraşan insan var da beraber birşeyler yapmaya meraklı olduklarından şüpheliyim.herkes kendi arasında gruplaşmış bir durumda.Üniversitenin kulübüde ayrı bir telden çalıyor.karamsarım şuan :)

• Beğen
Tepkiler: Volkan YILDIZ
Tepki
7
Ersin abi Kayseri'de bisiklet satan 1-2 önemli yerin kendi turları oluyor bu turlara katılmak istersen sosyal ağdan takip edebilirsin bende Kayseri denim forumdaki diğer hemşerilerimle tanışmayı çok isterim böyle birşey olursa katılmayı zevkle isterim.

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Öncelikle aksaraylıyım onu belirteyim :)valla konuştum erciyese falan çıkıyoruz dedi.Önce bi heves ettim 20 kilometre yoğun rampa fikri güzel geldi fakat bisikletleri minibüsle çıkartıp dağda gezinti yaptıklarını öğrencinince kalsın dedim yani :)

Tepki
26
Şu an için okul kapalı olduğu için turlar olur mu bilemem, ben de şehir dışındayım. Ama eylülde 5 6 arkadaş bisikletlerimizi kayseriye getireceğiz. Okulun bisiklet klübünü bilemem ama biz kendimiz herkesin katılabileceği ortak bir grup aktifleştirmeyi düşünüyoruz elimizden geldiği kadarıyla.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de yazın Kayseride oluyorum. Tur düzenlenirse katılabilirim.

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
Arkadaşlar benim bacağımda lif kopması oldu. yürüyemiyorum şu an ama okul açılasıya kadar iyileşeceğimi umuyorum. o zaman okulun bisiklet kulubu adı altında bi kaç aktivite yaparsak okula takım için başvuru yapabiliriz. eğer gerçekten ilgilenen olursa okul açıldığında -eğer iyileşmiş olursam- erciyese tırmanmak istiyorum. hem orda okulun tesisi felanda var belki kulup olarak gidersek kullanmamıza izin verirler. tabi çok fazla antreman eksiğim olacak ama ali dağı hisarcık falan derken kapatırım arayı heralde :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Teoman ÇON

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
kardeş geçmiş olsun, inşallah çabucak düzelir bacağın. bu arada kandilde de msj.ını aldım kusura bakma cvp yazamadım, onun için de teşekkür ederim.
bidahaki dönem başladığında okula gelir gelmez kulübe kaydını yaptır haberleşelim tlf.la. ben bu dönemki üyelerimizi de geri toplycam ve daha çok profesyonel bisikletçi almamız lazım. önümüzdeki dönem sivil havacılığı ve mühendisliğin tamamını kandırmalıyız bu iş için :)

erciyese çıkşa gelince, kulüpte sayılı kişi var bu iş için; ama merak etme bi hafta yolla antreman yaptıktan sonra hep beraber tırmanırız.
söylediğin gibi etkinlikler neticesinde medikodaki büyük engelleri aşabilirsek (yani 3 kişilik öğrenci faaliyetleri baltalama takımı) profs. sürücüler ve bisikletlerden oluşan bi okul takımı da kurarız ;)

• Beğen
Tepkiler: halfmanhalfbike