Makale Endomondo, MapMyFitness, Sports-Tracker ve Strava İncelemesi

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
strava nın ana ekranındakı verılere anlık hızı eklıyebılıyor muyuz ? anlık hızı gostermemesı sacmalık olmus

Scudo

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@İsmail ATALI malesef strava ana ekranı kendisi oluşturuyor, değişiklik yapılmıyor diye biliyorum ben. Bir süre premium kullandım o zaman da herhangi bir gark yoktu

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
@Osman D. premıum da live kısmını ısaretleyınce anlık hız cıkıyor ama bu sefer ortalama hız gıdıyor..Para tuzagıbaska bı sey degıl..

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@İsmail ATALI keşke garmin arayüzü gibi biz istediğimiz değerleri gösterse ne güzel olur. Mail atmak lazim adamlara biz böyle istiyoruz diye belki seçenek koyarlar :)

• Beğen
Tepkiler: İsmail ATALI
Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Selamlar.
labs.strava.com adresinden bulunudğunuz bölgede en çok nerelerde biaiklete binilmiş inceleyebilirsiniz. Belediyeciler dikkate alsalar çok iyi olur :)

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
Wahoo Fitness öneririm. Her türlü işi yapıyor.
(link)

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Strava premi7knuyelikte average speed yerine anlik hizi koyuyor ama tam bi sacmalik...cok yanlis ve tutarsiz gosteriyor...g7venmeyin strava bu bakimdan kepaze..runtustic anlik hizi gayet tutarli gosteroyordu

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun zamandır sportstracker kullanıyorum. Nabız ve kadans sensörü de almıştım. 2 ay önce strava kullanmaya başladım. premium da aldım. segment özelliği dışında hiç bir avantajı yok. anlık hızı göstermesi için her ay 20 küsür lira mı ödeyeceğiz.

ekranda detaylı veriler yok. bir sürü saçmalık.

Yeniden sports tracker a ağırlık verdim. Premium u almaya gerek bile yok. 50 küsür lira verdim ama iptal eicem sanırım. pek bir artısı yok. Şu an sports tracker ile kaydedip stravaya manuel olarak yüklüyorum.

aloklacmz

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
strava açıkken bisiklet sürüyordum gayet normal. 10km falan oldu durduğumda bakayım dedim ne oldu diye beni antalyada sanmış gps bir ara antalyaya gidip gelmiş gibi gözüktüm ve 1 saatte 1200 km gözüküyor şuan daha önce başına gelen oldu mu?

Screenshot_2017-05-27-18-42-35.png

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
Konuyu hortlatıyorum :p
GPS saat ortalaması ile strava kayıt ettikten sonraki ortalama farklı örnek gps saat 27.2 strava 26.7 nedeni bilen varmı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Melih Çolak

Strava'nın otamatik duraklatma özelliğinden kaynaklı olabilir. gps saatlerde beklemeye alma süresi daha kısa galiba onun için ortalama daha yüksek çıkıyor. aynısı banada oluyor sensörlü saat'in ortalaması her seferinde daha yüksek çıkıyor. bazen telefonun sinyali düştüğü zaman strava düz bir çizgi çekebiliyor o zamanda daha kısa mesafe gitmişim gibi gözüküyor.500-1000 metre oynama olması normaldir

Durduğun zaman stravayı kendi elinlen durklatırsan ortalama daha yüksek olacaktır da öylede tekrar başlatmayı unutabilirsin. sürüş sonun da mesafe strava ve saat de aynı ise ortalama hızını sürüş zamanına bölebilirsin.

sürüş süresi stravada daha fazla ise kesin otamatik duraklatma yüzünden kaynaklı.

Bicikl

Üye
Tepki
42
Bisiklet
Carraro
Strava kullanırken telefonun tasarruf moduna geçmesine izin vermeyin. Rota kaydetmiyor o zaman

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Pamuk @Bicikl bende gps saat var yukarda yazıda eksik yazmışım :) gps saat ten stravaya kayıt ederken gxp dosyasını stravada ortalama farklı gözüküyor ve gps saat sürüş esnasında mola verdiğim zaman pause yapınca durduğum zamanı stravada göstermiyor ondan olabilir mi acaba ortalama

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Melih Çolak

Ben yazıyı cevapla butonuna bastıktan sonra anladım :)

@Melih Çolak

Ben bunun tam tersinin söyledim böyle olursa stravada ortalama daha yüksek olur

bisiklet sürülen zaman ve mesafe eşitse stravada da eşit olması lazım

yada strava toplam zamanı hesaplıyor ve bunu mesafeye bölüyor olabilir

yadaa gpx dosyasını başka bir şekilde stravaya yüklemeyi dene

gpx dosyasını şu siteye yüklersen ben bir (link) bakarım da çözebileceğimi sanmıyorum :D

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Pamuk işte sorun orda gps saat 3 saat 15 dk 53 sn strava 3 saat 15 dk 04 sn olarak gözüküyor :) çözemedim gitti şu işi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Garmin le kom olduğum zamanlama 35 sn iken , Strava da bu değer 36 sn olarak kabul görmüş !

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
yıllardır bu uygulamaları kullanmıyordum
strava ve endomondo indirdim eskiden endo kullanırdım ancak arayüzü değişmiş gibi gözüme hoş gözükmedi hiç
android 8de de strava sorunluymuş galiba.
sizin favori programınız nedir şuanda?

trueno

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
konuyu hortlatıyorum ama yıllardır sports tracker kullanırım ve hiçbir eksiğini görmedim.

adeko

Üye
Tepki
42
İsim
Adem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sizce telefon uygulaması olarak strava mı yoksa runtastic road bike mı ? Yeni başladığım için iki uygulamayı denemeye çalışıyorum. Farkları sizce neler hangisiyle devam etmeliyim ?