İnceleme En Dayanıklı Zırhlı Lastik Hangisi

halil45tr

Üye
Tepki
25
mosso legarda 1824 üstünde gelen lastik FLASH V66 37X622 LONG WAY (Zırhlı) böyle yazıyor

Scudo

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Rubena ve mitas aynı firma zaten

halil45tr

Üye
Tepki
25
yani iyi lastik öylemi? peki niye o şekilde bomba gibi gümledi sizce, üstelik dış lastikte hiçbir zarar yokken iç lastik el boyu yarılmış

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Maxxis refuse ve maxxis overdrive kullanıp lastik patlamadan hayli km. deviren arkadaşlarım var. Genelde memnunlar.

Himmet401

Üye
Tepki
157
İsim
Himmet
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@halil45tr iç lastik hatalı takılmış olabilir içerde ezilmiş olabilir. Benim schwalbe marathon greenguard lastiğimde de patlama olmadı ama bir anda patlamış gibi hava saldı bastım bastım hava tutmadı. Moralim bozuldu tabi zırhlı lastiğim delindi diye. Bakıyorum giren hiçbirşey yok lastiğe. Açtık baktık lastik içerde burulmuş ezilip yırtılmış. Yeni ve daha kaliteli iç lastik taktık şimdilik sorun yok.

Tepki
13
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
Şuan lifeline zırhlı lastik kullanıyorum wiggle dan aldım ve uzun süredir kullanıyorum. Bundan önce michelin lithion 2 kullandım ve 700 km de dış lastik parasından çok iç lastik parası ödedim. Tahmini 20 defa patlamıştır. Fazladır az değildir. Bu lastikleri ise 1100 km'dir kullanıyorum ve maşallahı var bir defa bile patlamadı. Diğer lastikte bahçeye girerken üstünden iniyordum bunda ise cam kırıkları falan dinlemiyorum patik arazide sürüyorum. Jantın sesini duyduğum çok oldu ama namussuz patlamıyor. İzmir'de şeritleri ayırmak için metal asfalta gömülü parçalar kullanıyorlar, geçen hatta baya çıkıntılı olan birisine çarptım ve jantta kadar ulaştı darbe buna rağmen lastiğin üst katmanı zımparalanmışcasına bir hal aldı deri soyulur gibi ufaladım ve geçti zarar gördü ama sıkıntısı yok yola devam :) sürtünme direncini bilmem ama lastik patlamasın varsın biraz daha sürtünsün . Viraj performansını çok beğeniyorum. Islakta kötü neredeyse her lastik gibi, fiyat olarak da çok iyi . Şiddetle tavsiye ediyorum. İyi pedallar herkese :)

(link)
77 liraymış şuan

42acd42

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Cavit
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben bişey sorucaktım bisikletin lastiğinde bir sıkıntı var fren yaptığım zaman özellikle hızlı giderken ön teker kayıyor 2 sefer oldu 3 cü seferde herhalde ya kolum kırılacak ya ayağım kırılacak Allah vermesin dünkü düşüsüm arnavut kaldırım taşı diye tabir edilen taşların üzerinde oldu dizim fena acıyor bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum 26 jant şehir bisikleti için lastik tavsiyesi rica ediyorum hangi marka hangi model lastik daha iyi olur yolu iyi tutacak ve kaymayacak bir lastik istiyorum frenler tutuyor frenlerde bir sıkıntı yok ama lastiklerdeki kabaklaşmadan dolayı sanırım düşüyorum tırtırlı lastikmi iyi olur acaba yorumlarınızı bekliyorum

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
42acd42
Dostum muhtemelen lastiğin eskidiği için yeterli performansı alamıyorsun,lastiğin kabaklaşma olayına gelince her lastiğin bir ömrü vardır kabaklaşma dediğin şey olmasa bile,lastik kendi hamur özelliğini yitirir ve yol tutmamaya kaymaya başlar,en doğru ve kesin çözüm lastik değişimi.Ben şehir bisikletimde michelin protek zırhlı lastiklerini kullanıyorum ıslak kuru çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

42acd42

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Cavit
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
42acd42
Dostum muhtemelen lastiğin eskidiği için yeterli performansı alamıyorsun,lastiğin kabaklaşma olayına gelince her lastiğin bir ömrü vardır kabaklaşma dediğin şey olmasa bile,lastik kendi hamur özelliğini yitirir ve yol tutmamaya kaymaya başlar,en doğru ve kesin çözüm lastik değişimi.Ben şehir bisikletimde michelin protek zırhlı lastiklerini kullanıyorum ıslak kuru çok memnunum.

teşekkür ederim çok sağolun Konya da bulabilirmiyim acaba onu bi şansımı deneyim :D

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cyclocross bisikletimde 650/700 km kadar rubena mitas 700x35c longway stu zırhlı dış lastik kullandım. İç lastik olarak standart dechatlon dan aldığım 1 çift lastik vardı. En ufak bir sorun yaşamamıştım. Ardından jant, jant teli ve jant göbekleri değişimine gitmiştim, iç lastiklerimi schwalbe Sv17 ile değiştirdim. Dış lastiklerimi de michelin protek 700x32 ile değiştirdim. Henüz 600 km olana kadar 3 defa patladı. Bu arada sürüşleri, sıcaklık olarak 0 lara da indiği oldu, 35/40 derecelere de çıktığı.. Üstelik bu iki ürün arasında gr farkı yok neredeyse. Fiyatları da yarı yarıya.. Sürüş güzergahlarımda aman aman bir değişiklik yoktu. Yukarıda yorumlarda gördüm, rubena mitas stu kesinlikle fiyat performans ürünü. Bundan sonra yukarıda listelenmiş zırhlı lastikler den birini deneyeceğim.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Schwalbe Marathon zırhlı 26x2 kullanıyorum memnunum 5 senedir patlamadı zamlardan önce sıfır 2 adet aldım taktım şimdi ateş pahası 670tl tanesi şu an

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

tasdelen

Üye
Tepki
26
İsim
mustafa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Maxxis refuse ve maxxis overdrive kullanıp lastik patlamadan hayli km. deviren arkadaşlarım var. Genelde memnunlar.
Maxiss Overdrive'dan cok memnunum. 10.000 km'den sonra aynı hafta içinde 4 kere ön lastik patlayınca ömrünün dolduğuna hükmettim ve yeniledim. Sonra hiç patlamadı.

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
Maxiss Overdrive'lardardan bende çok memnunum. Son turda 2 kere patlak yaşamıştım btwin marka iç lastiklerle.
Yeniledikten sonra hiç bir problem yaşamadım.:harika:

• Beğen
Tepkiler: necmeddin