İnceleme En Dayanıklı Zırhlı Lastik Hangisi

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
vittoria ya baktım da fiyat gayet makul, üstelik çok da sağlam olduğu vs yazıyor. 13 euro güzel fiyat açıkçası ama ihtiyacım yok. Biz bu sektörde bir tek schwalbe yi bilir Rubenayı duymuştuk demek ki kapışanlar da varmış
(link)

Bir de decahtlon da var 75 TL o da iyi..fiyat
(link)

Scudo
Tepki
18
İsim
emrah girgin
Bisiklet
Specialized
kardeş kesinikle maraton olmaz cünkü yuvarlanma direnci düşük durano plus hem zırhı daha kalın hem daha akıcı lastik ben o kadar bozuk yola girdim birtek cizik olmadı patlama olmadı al pişman olmasın yanında içlastik ponpa taşımana gerek kalmaz

• Beğen
Tepkiler: ghate
Tepki
36
İsim
Serkan D.
Bisiklet
Cannondale
Kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla benim de bu lastik hoşuma gitti.
(link)

Fatih_K

Üye
Tepki
47
İsim
Fatih Kurtçu
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar bende Ghost Tacana 7 bisikletime şehir içinde kullanabilmek için lastik almak istiyorum ama seçenekler çok fazla. MTB lastikleri şehir içinde yoruyor. Çok ince olmasını da istemiyorum görüntüyü bozmamak için. üzerindeki schwalce smart sam 2.10. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Mesela schwalbe silento 700x47 uyarmı nasıl olur?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@blackice_serkan
İncelemeyi yapan ekipte sıralamadan bağımsız bu lastiği öneriyor kendi kullanımlarına ve fiyatına dayanarak.

• Beğen
Tepkiler: blackice_serkan
Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
Bende uzun tura çıkmadan önce lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum. 700x35c var şu an inceltip 32c yapmak mantıklı mı sizce ?

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
bende yaklaşık 5 ay 3000 km den beri schwalbe kojak raceguard kullanıyorum tek kelime ile harika lastik patlak nedir unuttum.tek sıkıntı önüne gelen lastikler kabak muhabbeti yapıyor

• Beğen
Tepkiler: dost acı söyler

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim mtb de marathon green guard var 26x2.0 taktım hem arazide hem asfaltta yol tutuş çok iyi sıfır patlak. Tek sıkıntı ikisi 1 kg oluyor. Şimdi gianta 700x23 zırhlı alacağım fakat marathon alıp. Artı 1 kg ağırlaşsın istemiyorum ama bu araştırmada yine marathon çıkmış.

Tepki
13
İsim
Talat Keleş
Bisiklet
Sedona
Marathon Extreme var ve yaklaşık 3500km'dir hiç patlak sorunu yaşamadım. Alırken supreme ile arasında kararsız kalmıştım, karma kullanımım dolayısıyla. Ağır mağır ama tank gibi maşallah.

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
Durano plus kullanıyorum ben de toprak yola falan girdim şuana kadar bir sıkıntı yaşatmadı. Pompayı yanıma almıyorum artık. 700x35 düşünenler için rubena (mitas) stu lastikleri var 5 mm zırhlı onlarda hem uygun fiyatlı hem de sağlam lastik 2k yol yaptım bir kere bile patlamadı.

• Beğen
Tepkiler: Tugrul.erkilic

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren ellerin dert görmesin abi tekerine taş değmesin

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ben michelin endurance pro almıştım. 3k oldu henüz bir patlak oluşmadı. (hava basıncına çok dikkat ederim)

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
(link)

önerimdir

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
zırhlı iç lastik olayını da ilk defa duyuyorum ama bence çok da gerekli değil.. kaliteli bir zırhlı dış lastik alırsanız kolay kolay sorun çıkmıyor..

mesela bisikletimin üzerindeki continental lastiklerle 2 yılı tamamladım..
dış lastik üzerindeki dişler iyice eridi bitti yanaklarda kılcal çatlaklar oluştu..
gerçi aynısından bir çift daha aldım ama henüz takmadım.. eskilerin suyunu çıkarmak niyetindeyim :D

bu 2 yıllık süreçte bugüne kadar sadece bi kere lastiğim patladı, onda da köşeli bi cam parçası lastiğe girmiş elimle zor çıkarmıştım..

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
Ben de 3000 km dir sıvı dolgulu ic lastikler ve Smart Samlerimle patlaksız her gün işe gidip geliyorum.. şehir içi yol bisikletine geçme planımı sırf patlak lastik fobim yüzünden erteliyordum. Bu paylaşımı görmek süper oldu.. paylaşım için; geç de olsa teşekkürler..

Tepki
2
İsim
Mustafa
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar 700x28 zırhlı lastikli bisiklet ile köy yollarına girilirse ne olabilir?

Mtb ile schwalbe + zefal markaları çözüm oluyor. Çoban çökerten bile Kapitalizmin emrinde .

@Saburié kardeş o lastikle toprak yolda sorunsuz gidilir mi?

Dosyalar