Elektrikli bisiklet

Tepki
1
Bisiklet
Atala
herkeze merhaba
İstanbul pendik - şişli arası hergün gidiş dönüş yapmaktayım.
bu yönde bi bisiklet arıyorum.
elektrikli bisiklette olabilir
önerileriniz nedir acaba

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.013
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Hoş geldiniz Kadir bey.
Forumda elektrikli bisiklet kullanan var mıdır bilmem ama hepimiz motorsuz taşıt olan bisikleti kullandığımız için buradayız. Motor kendimiz oluyoruz yani. Sizin yaşınız genç, erkenden elektrikli bisiklet ile başlayıp gençliğinizi çürütmeyin.

Tepki
1
Bisiklet
Atala
@Tahir Keskin

:) teşekkür ederim.
peki netür bi bisiklet almalıyım ? uygun fiyatlı hergün ortalama 100km yol yapabileceğim bi bisiklet önerirmisiniz

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
Günde ortalama 100km, haftada 5 gün sürseniz senede 25000 kilometre eder. Bu kadar yaman bir bisikletçiye yakışan bisiklet de sanırım bir fixie olur...

Elektrikli de olsa bisiklet ile köprüden geçemeyeceğiniz için kısmen de olsa toplu taşımaya mahkumsunuz. O yüzden katlanır biri bisiklet alıp yolun daha fazlasında toplu taşımadan, örneğin Kartal-Kadıköy metrosundan faydalanmak daha mantıklı olabilir.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.013
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bisiklet tercihi bisikleti kullanacağınız yola, kullanım amacına ve bütçeye göre değişir. Ben şehir içinde kullandığım için şehir bisikleti aldım. Isterseniz forumda biraz araştırma yapın. Sizin şartlarınıza uygun bir konu açılmıştır muhakkak.

Tepki
1
Bisiklet
Atala
herkeze yorumu için teşekkür ederim sanırım kararım katlanabilir bisiklet olucak.
Katlanabilir bisiklet önerebilecek varmı.Uygun fiyat. ( 0-500 tl )

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
http://capsara.com/wp-content/uploads/senin-gibileri-buralarda-pek-sevmeyiz-dostum.jpg

@Tahir Keskin

Katılıyorum. Ben bile dağcılığa başladım :D günde 3-35 km.

B

BF Okuru

Misafir
İkinci el düşünürseniz bir bakışta şunları buldum.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.084
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günde 100 km. bence abartılı.
İstanbul için konuşuyorum tabii ki.
Muhtemelen sahili kullanacak ve karşıya mutlaka gemiyle geçeceksiniz. Gidiş 50, dönüş 50... 50 km'yi katlanır bisikletle en iyi ihtimalle 2.5 saatte katedersiniz. Yarım saatte gemiyi koyalım üstüne (Gemiyi ucu ucuna yakaladığınızı kabul edersek) toplam 3 saat eder. Tabii ki bu optimum şartlarda; yani rüzgarsız, yağışsız, ılıman günlerde. Günde toplam 6 saat bisikletinizle olacak 5 saatinde pedal çevireceksiniz.
Mesainiz 08:30'da başlıyorsa en kötü ihtimalle 05:30'da yola çıkmanız lazım, 17:00 gibi bitiyorsa yine optimum şartlarda en iyi ihtimalle 20:00'de evde olursunuz.
Bunun kıyafet değiştirmesi, imkan varsa işyerinde duş alımı, eve dönünce zaten duş alınacak hergün 2-3 kat kıyafet değişecek, çamaşırı, deterjanı vs... Bunları düşünürseniz bence bu planınız günlük olarak tutmayacaktır.
Ayrıca;
Diyelimki bunu başardınız...
Böyle bir performansı 500 TL.'lik bir katlanırla ancak 5-6 ay idare edebilirsiniz. Ayda 2000 km'lik bir performansa ucuz bisikletlerin dayanabileceğini sanmıyorum. En azından bir Tern ya da Dahon almalısınız, bunun da maliyeti 1200-1300 TL gibi olur.
Aslında şu sayfalara gözü değen herkesin hayalidir böyle bir performans. Eğer başarırsanız forum olarak her beraber ayakta alkışlarız.:alkis:

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şimdi nereden baksak 100km ciddi mesafe. Hız, süre falan önemli değilse siz bilirsiniz de eğer zaman sorununuz varsa yol bisikletinden başkası işe yaramaz. Karşıya da vapurla geçebilirsiniz. Toplu taşımada bisiklet bisiklettir. Gerçi katlanır bisiklet az yer kaplar ama ondan da çok yavaş olması beklenir(15-20km/h ortalama gibi). Yol bisikletiyle kısa sürede 25-30 ortalama yaparsınız bu mesafede (2-4 hafta tahmini)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Başka bir öneri ise;

Asfalt ve çukursuz yerlerde bisiklet sürecekseniz,yol bisikleti alabilirsiniz,hem sizi yormaz,hem de günde 100 km yol gidecek yapınıza uygun..

Ancak çukurlu yerlerde sürecekseniz,şehir bisikleti düşünebilirsiniz,amortisörü kilitlenebilir olursa 10 numara olur..

B

BF Okuru

Misafir
@kadir türkoğlu

Şefim öncelikle katlanır alın almayın demem ama alırsanız her ne kadar markacı olmasamda dahon ve eşdeğer bisikletlere bakın.diğerleri üzebilir sizi ve limitinizi artırın ve 2 .el alırkende katlanır mekanizmasını çok iyi kontrol edin eğer anlamam derseniz anlayan birilerine sorup'da alın;ve daha önce kullanmadıysanız en azından biraz sürün size uyarmı uymazmı diye.

Tepki
1
Bisiklet
Atala
normalde iett ile gidiyorum.
5 lira gidiş 5 lira dönüş ediyor 10 lira.
aylikta 260 lira ediyor.
yolu işveren karşılamayınca ciddi bi ücrete denk geliyor.
Km yandex üzerinden hesapladım.Tahminimce doğrudur.
ortalama 50 km.
50 gidiş 50 dönüş 100km
bi arkadaş önermişti.
Kartaldan kadiköye bende metroyla gitmeyi düşünüyorum.
oyüzden uygun fiyata bi bisiklet aramaktayim katlanabilir

B

BF Okuru

Misafir
normal bir bisikletle yola ilk çıktığınız zaman ilk 10-15 km bir şey hissedilmez her şey gayet güzeldir.işte asıl iş bu 15-20 km den sonra başlar.devreye bisikletin ve üzerindeki ekipmanların kalitesi girer.ki siz günlük 100 km den söz ediyorsanız eğer bisikletin gayet güzel ve kaliteli bir bisiklet olması gerekir.şimdi yanlış anlaşılmasın gidip 2 bin 3 bin tl lik bisiklet alın demiyorum ama bu mesafede bisikletinde az çok kaliteli bir şey olması gerek diye düşünüyorum.

B

BF Okuru

Misafir
(link) iyi bir pazarlıkla alınabilir ama bir dahon'da etmez benim nazarımda.

Tepki
1
Bisiklet
Atala
@Mehmet Satı

fazlada bütçem yok acıkcası. ihtiyacımı karsılasın yeterli.
@Oguz Kurt Peki önerebilecegin Dahon varmı

B

BF Okuru

Misafir
O fiyatlara dahon zor hadi buldunuz diyelim o artık dahon'lukdan çıkmışdır zaten 2.el nerden baksanız 800 tl den başlıyor.bende 2.el aldım ama lastikleri bitikdi bir çift dış lastik aldım bisiklet kendine geldi.ama düşeş denk gelirse iyi olur bakmanız lazım internetten yada çevrenizden ama tabii bu benim fikrim ama salcanoda işinizi görür fazlasıyla ilerde bir gün satar biraz daha yatırım yapıp bir dahon alabilirsiniz.eğer katlanır bisikleti severseniz.ama metro ve diğer konularda sıkıntı olmaz zaten kanatindeyim yalnız metroya binerken önceden katlayın ve mümkünse çanta edinin bir adet katlanır çantası boşuna 2 kişilik bedel ödemeyin.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam 10 ay ayda 260 lira verince zaten 2600 ediyor. Eğer 2000 liralık bir yol bisikleti alırsanız 8 aya kendini amorti etmiş olur. Ek ekipman falan da aldınız desek en fazla 2600. O zaman 10 ayda amorti eder. Süre uzun, işinize bağlı olarak risk almak size kalmış.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.084
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Salih Kü

Üstüne bir de Kartal Kadıköy metro maliyeti de var. Karşıya gidiş dönüş vapur maliyeti var. Belki Marmaray kullanılabilir ama bisiklet alırlar mı o da belli değil sanırım. Alırlarsa bisiklet ek ücrete tabii olabilir. Mesele maliyetse hassas hesaplamak lazım; ama yok ben sağlığım için ve çevreye saygımdan bisiklete bineceğim diyorsan hiç bu hesaplara girmeyelim.:)

Tepki
1
Bisiklet
Atala
Köprüyü bisikletle geçmeyi düşünüyorum.
Köprüyü gectikten sonra direk şişli zaten.
Kartaldan metro ile kadıköye gidecegim.Bu şekilde yaparsam cebimde sağlam bi miktar para kalıyor.Ayriyetten marmarayda bisiklete ek ücret talep etmiyorlar.