'' ekstrem bike ''

ömer başkıran

Aktif Üye
Tepki
152
Yolcu olduk ama mtb yi bırakmam .. hatta 781 im satışta satılır satılmaz x9 setli sid maşalı crossmax st li bisiklet alacağım.. bu ayın 1 inde düşünüyorum yenmi mtb mi..

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2

aytek dö la hasip çehre ...ve de namı diğer aytekin erzan ...erciyes fatihi kartepe 270 km nin ultra ıronman i VE 400 KM NİN Bİ GÜNDE ŞAMPİYONU,ve de mtb de temposu 35-40 da giden asla yorulmayan saatlerce bu çizgiyi koruyabilen gerçek dost alicenap, ayakları yere basan tek adam .......

:) :) :) :) :) :)

beni tahrik ettin evet sonunda YOLAMI GEÇSEM BİLMİYORUM BİLEMİYORUM....

:in: :in: :in: :in: :in:

FURÇ YATAĞI NE HALE GELMİŞ İÇERDE OLDUĞU İÇİN ORAYA NASIL KUM GİRER YAHU ASLINDA AŞAĞIDAN GİRİYOR ÇATAL BOŞLUĞUNDAN ŞİMDİ ORAYA Bİ ÇARE BULMAK LAZIM..

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş 1 Mayıs ta çok tahrik edici bir tur var şöyle biraz okududa iyi çevirenler gelsin sadece falan diyolar 140km civarıymış ve 8 saatte bitmesi gerek diyolar..bana biraz uzun geldi o tur 6 saati geçmemeli bence ne diyosun...???

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

valla okudum senden bahsettim ekip arkadaşlardan bahsettim şimdi bu turun evveliyatını pedal sesinden inceledim bazı hatalar olmuş arkadaş yol kullanmakta ve yanına iç lastik almamış yamalar ise tutmamış sonuçta tekerin içine ot tıkamışlar valla bu durumda sen ne diyorsun sen yol kullanmaktasın....
ayrıca 2004 de altta salcano ile çınarçık narlı çınarçık yaptım temmuzda yalnız dönüşte armutludan sonra esen rüzgar tam anlamıyle duvardı...
ben gerçi sekiz dedim ağzımdan kaçtı keşke sekiz saatte bitse çok iyi olur tabi ama tempo 17 de olan bi kişi nasıl gider bilemem ayrıca foruma resim koymuyor pedal sesinede face den takip et derim ......
140 km ben 150 zannettim...
istersen gidelim derim ama garipçe ne olacak senle gidelim ama sen yolu yolla alırsan fark yerim.....

:) :) :) :)

şimdi tabi 6 saat müthiş bi tempo demektir aytek ...yani tempo 23 amanin kardeş rampalarda 18- 20 tempo vay anasını .....

:eek: :eek: :eek: :eek:

uy uyda uy uy...

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
ya Çavuş nasıl bi rota bu yahu???
etabın profili nasıl ?? gidiş dönüş değilmi mi bu tur giderken çıkarsan dönerkende ineceksin demek yani ortalamayı dengelersin diye düşünüyorum...
çok merak ettim doğrusu daha önceden verilmiş sözüm var Pazar için yoksa giderdim ayrıca feribot falan maaliyet ne olacak değer mi bu tur için oraya gidince kendi kendimize kalmayalım sonra !!! Cumartesi netleşiriz şimdiden bişey diyemeyeceğim ama eğer gidersekte 140km de 23 bilemedin 22km/h altına düşecese ortalama hiç girmeyelim bu işin altına..!!!!

ha buarada kornam nasıl olmuş bugün Muhammede korna taktırmaya gittim....

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2

savaş serhat dostumuz görmesin biliyorsun kızıyor

:) :) :) :) :)

valla gardaş......
yalovadan gemlik sonacağıma armutlu istikametinden çınarcığa ordan yalovaya yani 140 yapar ama dediğin doğru yalnız kalırız , biliyorsun bir çok kereler geçilmiştir zat ,ama hala performans bisikletçisi olduğunu idda etmektedir ,tempo 17 nasıl bi performans oluyorsa ,ayrıca rampada çok zayıftır kendileri valla ,bu iş 6 saatte olmaz onun temposuna göre mantık yürütürsek 6 yı bayağı aşar geç saatte acıbademde olur ....

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş bu hafta bir çılgınlık yapalım diyorum en son Cumartesi bindim bugün binebileceğimi sanmıyorum o yüzden bu hafta 200 e dayanalım diyorum ne dersin ????????

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

aytek sen 200 ü tahminmce nerde yaparsın dur bakayım avrupa yakada tabi ...
ama ertesi güne benim garipçe hayal olur yav bi kere lay lom lom yapayım allahaşkına ne olur yav senede bi bayram var bahar bayramı ondada lay lom lom yapsam.....

karaburun kesin biliyorum orda 200 ü toplayacan ama o yolun hakkı asla mtb olamaz o yolun hakkını vermek demek yol demek ve ayrıca tabi tekirdağlara yolla gidilir uzak mesafeler yolla alınır ....
sonunda yola geçeceğiz ama biliyorsun ekonomik sebepler baştan aşağı donanım olması lazım kılık kıyafet ....

yol kullanan adam pro gibi gözükmeli ama hakkını vermeli aytek sen pro gibi görünüyorsun ama hakkınıda veriyorsun acı çekiyorsun ...
formada yaşamıyorsun ben scott formada yaşamıyorum .............
bizim anlayışlarımıza ters zati .............bunu bir kaç kereler dile getirdik ama biliyorsun artık iki adam yalnız kaldı bu konuda bisikletin hakkını vermek demek canına okumak demek karbonun işte o kadar deyip

hemennnnnnnnnnnnnnnnnn
milli piyango alıyorum mamide gördüğüm kırmızı pinarello dogmayı kapıyorum ama çatalı değiştiriyorum sevmedim o çatalı döner şiş kebap..........

valla ya çıkarsa milli piyango ,nasrettin hoca hikayesi ya bu göl maya tutarsa..

:D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet ekstrem topiğin dışında faliyetler devam ediyor genele bakarsak...
1 mayıs 20 kişi var ......son beş kişi kaldı ..kontenjan 25 dedik....
bir artı olabilir son durumda 26 olabilir..
8 mayıs şilede alper ile sooth -eren ile çalışma yapacağız diğer arkadaşlar nokta atışı yapıp bi daha atış yapmadılar...
ve iznik 22 mayısa gidebilir bu pazar enver dost ile hasan ile yapacağımız mülakat ile....
gerçi hasan kartepe dedi ama dönüş çile ,dönüşe çare bulmak lazım....
arada 15 mayıs için bekleme olacak kimbilir birileri belgrad der....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

bak bak bu ne yahu bırak onu ben artık sizi hiç tutmayacağım yalnız bi ara şu kilyos, koko yapalım aytek bunalmış vaziyetteyim bu motoru zamanında üzerimden çıkarmamakla fena ettik şimdi 2005 den itibaren toplam 176 ytl vergi birikmiş bittim öldüm bu gün ben bisiklet üstünde bu kadar gebermedim valla bağcılar a trafik şubesine gittim yarın bi daha gidilecek ana baba günü ,,,,
çarşamba ümraniye vergi dairesine gidilecek trafik şubesinden hurda kanunu çıkacak yarın ,o kağıtda ümraniyeye teslim edilecek bu 176 ytl den ne kadar indirim olacak onu bilmiyorum inşallah bi otuz öder bu işi bitiririz ....
valla ben bittim arkadaş.......performans kalmadı artık..

:( :( :(

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş banada 1999 da sattığım bir araçtan vergi çıktı 2000tl bende onun peşine düşeceğim....bu para işleri senin dengeni bozuyor anladığım kadarıyla...
napalım akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş sen uygulanan prosödürü iyi bellede sana danışabilirim...:):):):):):):):):):):):):):):) ilk fırsattada senle yeke yek sağlam bi tur atalım....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

aytek kafam durdu kafam..

:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

o araç kaç model ....
31 mayısa kadar af var ama hikaye 6 ay 12 ay üzerinden taksitlendirme yapıyorlar ama faiz biniyor.. sen aracı sattıktan sonra araç senden çıktı onun vergisinimi vermedin yoksa alanmı ödemedi, sattığına dair noter kağıdı varmı ,ayrıca ruhsat üzerinden çıktımı ,benim motorun ruhsatı yoktu motor piyasasında durum böyle elden satılır, noterden kim üzerine almışsa onda kalır , vergi dairesi ile beraber çalışır noter...
2005-2006 arası ödenmemiş bi borç faizi 6 yılda 176 ytl ben trafikten men ettim aracı ve benim üzerimden yarın çıkacak ,trafikten hurda kanunu ile ilgili kağıdı alarak çarşamba vergi dairesine gideceğim ve o vakit 176 ytl den düşecekler hurdaya çıktı motor, motoru emniyet bulamadı 34daz14 plakalı motoru şu anda belkide karsta biri kullanıyordur ben onu benim patrona senetle sattım senetin zamanı gelince adamı bulamadık adresinde ,adam kayboldu motorda ,,,,,,,

aytek....bağcılara gideceksin bence metrobüse bin ve son durakta in ,ama ana baba yeri yarın gene gideceğim ama artık işi çözdüm e-1 kağıdı alınacak yarın şöförler cemiyetinden karakolun karşısında beni polis zannetti ordakiler.... 15 kağıt e-1 ,hurda kağıda form doldurma ücreti 20 ytl fotokopi 500 kuruş trafiğe düşme çarpılırsın babo..

:D :D :D :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi ayrı bir topik açmak istemiyorum, bence burada daha pratik olarak tartışılabilir.
Tasarladığım bir Çanakkale projesi var.

İllâ ben organize edecem şeklinde değil. Zaten beceremem. Başkalarının organizasyonuna da dahil olabilirim.
Bir Cuma öğleden sonrası veya akşamüstü yola çıkılarak Eceabat'a otobüsle Gece Eceabat'a inmece, 9 km pedal basılarak Kabatepe Orman Kampına varmaca (o saatte içeri alırlar mı bilmiyorum, onun organizasyonu yapılır).
Hemencik çadırları kurmaca ve yorgunluğu atmaca.
Sabah gün doğumunda uyanmaca.
Kuzey yönüne, yani Anzac ve Anafarta cephelerine yol almaca. Çıkarma sahillerini, tepeleri, dere yataklarını, siperleri, şehitlikleri, Büyük ve Küçük Anafarta köylerini dolaşmaca. Bol resim, video vs çekmece.
Öğleden sonra, ikindi veya çok geç olmadan kampa dönmece (eksikler, ihtiyaçlar var ise Eceabat'a uğrayarak da dönülebilir) Bugün, seçilecek rotaya göre 50-60 km civarında yol tepilmiş olur. Deniz mevsimi başlamışsa denizde serinlenebilir. Akşam yemeği, sohbet muhabbet ve yatış.
Pazar sabahı gün doğumunda bu sefer güneye, Seddülbahir cephesine yol almaca, orası nispeten daha küçük bir cephe olduğundan gezmesi daha az zaman alacaktır. Öğlen civarı kampa dönüp, çadırı toplayıp bir öğleden sonrası otobüsü ile İstanbula geri dönüş.

Maliyet:
Otobüs : 25 * 2 = 50 (Metro Turizm İstanbul-Eceabat: 25-TL)
Çadır yeri : 15 * 2 gece = 30

Bunlar sabit maliyet.

Opsiyonel olarak, kampta buzdolabı ve elektrik için ayrı paralar alıyorlar, ancak ben yemek için BİM konserveleri ve yanımızda taşınabilecek yükte hafif, pratik iş görecek yiyecekler(muz), şarjı uzun giden cep telefonu, bol pil gibi pratik tedariklerle gidip böyle ekstra masrafları elimine ederek dönmeyi planlamaktayım.

Bir hafta sonuna sıkışacak kısa ama dolu bir seyahat. Benim gibi Çanakkale savaş alanları meraklısı varsa.....

:rolleyes:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet olabilir bu çanakkale bence bu topikten faydalanabilir arkadaşlar neden olmasın ....
evet dostlar ekstrem topik dışında açılan tüm topiklerde havaların tutarsızlığı nedeniyle iptaller söz konusu..15 mayıs belgrad havaya bakıyor 22 mayıs kartepe havaya bakıyor ben hasana baktığım için iş hasanda bitiyor ....

:in: :in:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet anadolu yakamızın konuşma topiği dolu dizgin devam ediyor bu hafta çok kötü oldu ve pazarda dahil yağış var bu pazar 8 mayısta kendi kendimize takılırız......
hafta içi takılan arkadaşlar önümüzdeki haftadan itibaren bi çalışma yapabiliriz.....
evet her zamanki gibi hazırlık okulumuz hafta içi çalışmalara devam edecek anadolu yakada ...bu yakada bi çok alan var çalışma yapmak için ve trafikte bi nevi tecrübe edineceğiz .....bunlar sahada öğrenilmekte ve hatalarımızı burda paylaşacağız ve böylelikle diğer arkadaşların işlerine yarayacak.sezon başladı başlamasına ama hava izin vermiyor önümüzdeki hafta hava durumu bakalım ne gösterecek..

:in: :in:

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167868_151993104854634_100001318357031_264780_4849066_n.jpg
baba bak kışın ortası beş şubat hatırladın mı ?

işi ucuza halletmişsin sonunda yağmurda çamur olmak güzel fikir de bu işin aması bizimkiler beni eve alacağu mu ki :) :)
yarım küreler yer mi değişti ne acaba