'' ekstrem bike ''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

bir bisikletçinin antreman yemeği.....

1- yeşil çay
2- kuru incir
3- fındık
4- kuru üzüm ..

bunun dışında maden suyu ayran karışımı yanımızda olacak ....
iki adet muzda hazır olsun....

Scudo

ali kıran

Üye
Tepki
7
@Kudret Kurtcebe

gerçekten kusura bakmayın 30 dk kadar geç kaldım, bostancı iskelesi - kadıköy arasını alacağı zamanı doğru hesaplayamamışım.Bir sonraki sefer tam zamanında orada olacağım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@T0LGA

ekstrem türkçe değil evet doğru, lafın gelişi öyle olmuş, ama ingilizceden ve fransızcadan bazı kelimeleri kullanıyoruz bisiklet sporunda, mesela offroad diyoruz değilmi hiç bi şeyin artık türkçesi yok bu internet ortamında türkçe bence bitti ne yapmak lazımdı türkçeye yeni yeni kelimeler üretmeliydik ama böyle olmadı malesef türkçeden arapça, farsca, ingilizce ve fransızca kelimelerin hepsini atarsak geriye ne kalır varın siz düşünün hiç bi şey kalmaz türkçe 500.000 kelimeden oluşacaktı ama nerde sadece şekspir ingilizcesi -türkçe yazdım- 40.000 kelimeden oluşur ve telaffuzu çok zordur, ingilizce 250.000 kelimeden oluşmakta ....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@T0LGA

tolga arkadaşım ..... türkçe biraz zayıflamıştır bak orda doğru söylüyorsun ....
ayrıca bu internet ortamında bazı arkadaşlarımız varki hojjjjjjjjjjjjjjjjj geldiniz demekte bunlarada bu forumda birileri eleştiri getirmeli, arada sırada dalga muhabbetine hojjjjjjjjjjjjjj geldin diye yazabilir insan ,ama bunu face ve bisiklet forumda ve başka forumlarda rutin hale getirmek ne kadar doğru....
ve başka bi örnek ,ne haber be yavvvvvvvvvvv bu ne şimdi laubalilik oluyor dimi bi iki kez yazarsın ama sorun değil hadi onu kabul ederim ama süreklilik arz ederse canım sıkılır benim .....evet bu forumda düzgün türkçe konuşmakta gerekir bu da bi gerçek bunu kabul ediyorum.....
evet bi örnek ,arapçadan ve farsçadan ingilizceden fransızcadan ne kadar kelime var ise türkçede, bunların ben hepsinin değiştirilip yerine öz türkçelerin konulmasını istiyorum yani dilde reform olacak....ben müstesna demek istemiyorum ...faraza demek istemiyorum..evveliyat demek istemiyorum...tolerans demek istemiyorum...
kendi dilini geliştirmeyen ulusların gelişemiyeceğini savunurum....
ingilizce okutuluyor ve biz ingilizce düşünmeye zorlanıyoruz...evet çok eksiklerimiz varda bunları konuşur konuşur dururuz ama hiç bi şey yapmayız biz....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet
çarşamba -perşembe- cuma - ct-
müsait olanlar saat 10.00 da bostancı adalar iskele önüne gelirlerse
etabımız başıbüyük -kayış dağı- aydos rampalarıdır düz yol beklemeyin....
hiç rampa tecrübesi olmayanlar burda pişer .........
vitesleri rampada nasıl kullanacağımızı ve inişlerde sürat kontrolünü nasıl yapacağımızı göreceğiz herşey sahada öğrenilir...............
ekstrem topik hazırlık okuludur bu hazırlık okulunda hafta içi başarılı olanlar pazar günleri ağır etaplara gelebilir bu yaz ağır etap olarak 110 km lik az molalı no lay lom lom olan polinez turudur güzergah bostancı-üsküdar -beykoz - ömerli polinez - dudullu - ve bostancıdır tam 110 km dir bol rampalar vardır sıcaklarda yapılacak bu turlarda su kaybımız fazla olacaktır önceden sululuklarımıza maden suyu ve ayran karışımlarını koyacağız dört adet muz ve sucuklu ceviz .....kuru üzüm kuru incir kuru kayısı olacak......power gell barlar pahalıdır doğal beslenme yöntemi....

kask gerekli, antremanlarda, gerekse ağır turlarda şarttır, çünki sürat yapacağız ayrıca kep ile gelen olursa kağıt imzalatacağım hiç bi sorumluluk kabul etmeyeceğime dair..kişi arkada düşerse kafasını yere vurursa haberim dahi olmaz ,bu tip sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsak kask edineceğiz bu pazar performans garipçe vardır ama katılım olmadığı için kısa mesafe bebek turu yapılacak bebek rampa alınacaktır....

evet fren ayarları vites ayarları lastiğin havası tam olacak antremanlarda ......

Onur251

Aktif Üye
Tepki
39
kudret baba sirkeciye gidiyorum simdi. bisiklet fiyatlarına ve ozelliklerine bakıcam. bana bir yardım et.. nasıl bir bisiklet olması lazm. ihtiyacım olan bisikleti az cok bılıyorsun.. ozellikleri yazarsan sevinirim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onur251

hoş geldin topiğe onur .....onur bütçene göre seçim dersen 850 e bağlan ,şimdi 1200 ytl ye de var ama malum bütçemiz kadar ,ama 850 ytl lik bisiklet şimdilik senin işini görecek, ilk etapta spd ye geçme, pedal sistemi mecburen, o spd ler pahalı, ayakkabıları ,kaskın vardı yanlış hatırlamıyorsam ....eldiven al.....kısa yazlık ...
ayrıca formaya gelince bunlar pahalı tabi kısa kollu bi tişort ile idare edecen yalnız bisiklet pantolun al kısa diz altından ........

Onur251

Aktif Üye
Tepki
39
@Kudret Kurtcebe

yok baba onları demıyorum giysi flan sonraki is. bisiklkletin ozellikleri... kac kilo? tekerler nasıl? jantlar kac inc? Size nasıl olmalı? bunlar bana lazım..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onur251

o.k onur anladım ,senin boy uzun olduğu için large kadro unutma, midyum alma bu seni yorar uzun yollarda....26 jant ....kilo 12 olacak......large kadro...

evet
vitesleri rampada nasıl kullanacağımızı ve inişlerde sürat kontrolünü nasıl yapacağımızı göreceğiz herşey sahada öğrenilir...............
ekstrem topik hazırlık okuludur bu hazırlık okulunda hafta içi başarılı olanlar pazar günleri ağır etaplara gelebilir bu yaz ağır etap olarak 110 km lik az molalı no lay lom lom olan polinez turudur güzergah bostancı-üsküdar -beykoz - ömerli polinez - dudullu - ve bostancıdır tam 110 km dir bol rampalar vardır sıcaklarda yapılacak bu turlarda su kaybımız fazla olacaktır önceden sululuklarımıza maden suyu ve ayran karışımlarını koyacağız dört adet muz ve sucuklu ceviz .....kuru üzüm kuru incir kuru kayısı olacak......power gell barlar pahalıdır doğal beslenme yöntemi....

kask gerekli, antremanlarda, gerekse ağır turlarda şarttır, çünki sürat yapacağız ayrıca kep ile gelen olursa kağıt imzalatacağım hiç bi sorumluluk kabul etmeyeceğime dair..kişi arkada düşerse kafasını yere vurursa haberim dahi olmaz ,bu tip sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsak kask edineceğiz bu pazar performans garipçe vardır ama katılım olmadığı için kısa mesafe bebek turu yapılacak bebek rampa alınacaktır....

evet fren ayarları vites ayarları lastiğin havası tam olacak antremanlarda ......

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost

kudret abi. onceden dediğim gibi köprü geçişinden sonra antremanlara elimden geldiğince katılmaya çalışacağım.

bu antremanlar bostancıda başlayıp yine bostancıda mı bitiyor?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@nihat yildir

bostancıdan başlıyor bostancıda bitiyor evet ....köprü geçişi 5 haziranda olmaz ise 12 haziranda seçim var 19 haziranada gidebilir yani geçen seneki durum olabilir bilmiyorum bürokrasi kuvvetli çünki izin vermeyebilirler 5 ine geçen sene izin vermediler, haziranın ikinci haftasına verdiler ,,,,

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost

kudret abi. onceden dediğim gibi köprü geçişinden sonra antremanlara elimden geldiğince katılmaya çalışacağım.

bu antremanlar bostancıda başlayıp yine bostancıda mı bitiyor?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet iş başa düştü gene, önümüzdeki hafta ,çarşamba ,perşembe cuma ve ct müsait olanlar ekstrem topiğe mesaj atabilirler...her zamanki çalışma ve antreman yeri 55 km lik bol rampalı başıbüyük- kayışdağı- aydos - ve dönüş aynıdır ....

buluşma yeri....
bostancı adalar iskele önü....saat 10.00
avrupa yakadan çok uzaklardan gelen arkadaşlar biraz erken kalkacak tabi hafta içi müsait iseler bu kadar yolu almaları onların takdirine kalmıştır kendilerine şimdiden teşekkür ederim...
neler gerekli antremanda ....
kask lazım arkadaşlar çünki sürat yapacağız yeri geldiğinde yokuş aşağı hızla ineceğiz....
iç lastik lazım ve de güçlü pompa ...
yanımıza kuru üzüm kuru kayısı enerji vermesi açısından sucuklu ceviz .....
kuru incir ve de fındık tabi su.....

evet kendimizi geliştirmek bizim elimizde........
sezon dolu dizgin devam etmektedir.....

haziran- temmuz -ağustos- eylül - ekim -

tam beş ay haftada 4 gün ve pazar ise ağır antreman ....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onur251

bende değiştiremiyorum artık avatardaki resim oldu ....ya ebatı düşüreceksin paintte ...o vakitte kabul etmiyorsa sorun var demektir.....

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş bu neya!!!!!! ölü toprağı serpilmiş her yere arkadaş Haziran ayına girdik adam gibi tur yok!!!!!!!!!!

geçen yıllarda bu aylarda Kartepeler , Uludağlar falan filan havada uçuşuyodu birde bisiklete ilgi arttı diyolar nerde biniyo bu millet anlamadım herkes Sahilde mi yahu?????
akşın
harekek
aksiyon hucüm
saldırı
nerde bu panzer tümeni nerrde bu lejyonlar , romalılarqa ne oldu????????

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

yav hepsi harbiden gaz oldu uçtu anadoluda tek kaldım sende avrupada

:) :) :) :) :) :) :)

valla bilmiyorum millet nerde çarşamba geldi yarın gerçi yağmur var kiminin kaskı yok antremana gelecek kafayı patlatacak bunu kabul edemem ve sorumluluk almam, çocuk işi değil bu yokuş inişleri var aydosta, kayış dağında sakat oralar ....

çavuş steiner burda panzer duruyor tek bi tank başka yok tek tank ile ne yapılırsa onu yaparız .....

:) :) :) :) :) :) :) :)

yalnız dediğin doğru bi tuhaflıktır gidiyor tur yok hakikaten..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
açtığım köprü topiği bir haftada 5000 e geliyor görüntüleme, vay anasını ........

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
bu haftaki boğaz geçişi bütün turları iptal ettirdi sanırım ama bize komas...:):):):):)