'' ekstrem bike ''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet non stop tempo topiği niyadını kapattı...... uzun süre sessiz kalan non stop pedals topiği ile karışıklık olmaması için bundan sonra hazırlık okulu olarak bu topikten antremanlara hafta içi ve sonu devam ederiz ....
evet malum yaz geliyor non stop pedals canlanır ..evet ,antremanlar kışın devam etmiş yazında devam etmeye devam edecektir ..herkeze hayırlı olsun...

Scudo

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
hafta içi okulun izin verdiği günlerde, hafta sonu ise sabah öğle akşam hiç farketmez nereye olursa olsun katılmak isterim, sabırsızlıkla bekliyorum buluşma günlerini..

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

topiğe hoş geldin ben hergün boşum deliye hergün bayram derler bana hergün bisiklet ...
evet burak kardeş:....
face i pek sevmem lagara lugara ortamı ....
esas ortam burda bisiklet burda adrenalin burda antreman burda ekstrem burda...
bu kış murat dostum gelebildi sadece ve malum çekirdek kadromuz deli fişek çalıştı onur ben aytek namı diğer niki, hasip çehre......
şimdi mesajlardan anlattığımız gibi 60 km ye talip olalım senle sen hazırlan önce, sonra bilare 100 lüklere geçeriz burası hazırlık okulu burda pişilir sonra gene bu forumda yerel topikte performanstanbul topiğinde aytek arkadaş ile turlara o.k denir ,ora sonra önce bura sonra ıronmanlik olayı...

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
yarın için bir plan var mı diyerek ne kadar hevesli bir öğrenci olduğumu göstermek isterim o halde :D

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

pazara hazır ol derim ...yarın yağış perşembe cuma cumartesi devam ediyor ...pazar yağış kesiliyor ...evet nisan ayı yağmur ayı ......
bu pazar bebek rampa yapıldı ama kısa mesafe idi..şimdi bu pazar gene bebek rampa olmaz ........gelebilirsen bostancıdan başıbüyük rampaları ordan kayış dağı rampalarına ve ordan aydos dik rampalarda olma durumu.....yapabilecekmisin toplam 55 km,tabi sen ta karşıdan gelecen bu sana 65 km patlar.....

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
@Kudret Kurtcebe

gelirim hocam, zorlamış olurum kendimi biraz, yavaş yavaş alışmak lazım bütün yaz böyle geçecek..

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

bir altrenatif daha var o da güzel ,dostlar ile beşiktaşta saat 09.30 da barboros meydanında buluşacağız yalnız o grupla değil senle kemere tempo yapabiliriz ,yani belgrad sapağına kadar durmadan basarız ..ve kemer rampaya durmadan çıkarız belgrad kemerde finiş olur ondan sonra yavaş tempo yapacağız ... gelecek olan dostlar ile buluşma noktasını biliyorum orda bekleriz ...
sonra duruma göre mangala eşlik fazla olmaz ve dönüşe geçeceğiz seni koko rampasına çıkaracağım dönüşte ve tekrar maslak istikametinden sahilden beşiktaşa döneceğiz ...çabuk bitecek olay ..fazla rampa yok çünki....iç lastik al yanına ayrıca emniyetin için kask çünki hız yapacağız lay lom lom sürmeyeceğiz....

:in: :in: :in:

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
@Kudret Kurtcebe

ben siz hangisine katılacaksanız size eşlik ederim hocam keyifli olur çok, kask tabiki takacağım, iç lastik de tamamdır :in: umarım temponuza ayak uydurabilirim :eek:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

normal bi tempo yapacağım çok hızlı değil rüzgarın durumu o gün belli olur yani cumartesi akşamından rüzgar belli olur o gün soğuk olabilir durma olayı bizde üşümeye sebebiyet verebilir ....fazla bekleme belki belgradda yapamıyabiliriz tek takıldığım zaman hiç durmam, rampada durmam kısa mesafelerde böyle durum...uzun mesafelerde ise olay tamamıyle çok farklı ..... orada gücü uzun müddet koruma durumu var ....bu da oldukça zor bi olay enerji alınmadan gidilmez 5 ytl ye bisiklet mağazalarında satılan enerji power gelleri var ,bunlar uzun mesafelerde bende iyi bir etki yapmakta kaybolan enerjini bu enerji jelleri takviye eder ayrıca hafta içinden kırmızı et yemek lazım bol bol genç olarak sen bu durumdasında ben öyle değil...şimdi sabah kahvaltıda omlet iki yumurta süt yok ...ben sütü kestim tur öncesi....ve lor peyniri ile omlet olabilir ...
yeşil çay paso içerim çay yoktur benim kitabımda sigara yoktur içki yoktur erken yatar erken kalkarım sadece teknik bisikletçi olmak yetmez uykuna vede beslenmene dikkat etmezsen çabuk serilirsin ilk rampada....

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
@Kudret Kurtcebe

evet hocam çok haklısınız beslenme çok önemli, bu aralar ben de haşlanmış tavuk ve haşlanmış sebze yiyorum bol bol bu şekilde devam edebilirsem çok iyi olucak, kahvaltılarım çok iyi olmuyor, okulda poğaça ile geçiştirmek durumunda kalıyorum malesef :) günde bir litre kadar süt içiyorum tam bir süt aşığıyım aslında ama günlük süt içtiğim için biraz kilo aldım sanırım, günlük sütlerin light olanları çıkmalı acilen :04:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

kızartma olayından kaçmak ayrıca festfood gibi kötü alışkanlıklar zararlı..
tabi her metabolizma farklı olmakta şimdi yaş önemli bide sonuçta sen deneyleyerek sahada göreceksin ne olduğunu..aç karnına kesinlikle bisiklete binilmez sabah kahvaltsı yapmadan bisiklete binilmez öyle ağırda yenmez tur öncesi....sütü azaltmanda yarar olabilir kilo fazlası dez avantaj olabilir ama 100 kiloya yakın olabilirsin fakat antremanlı olursun rampalarda banamısın demezsin bu iş antremana bakar bir yıl olmuşsa bisiklete binmen önünde çok yıllar var yalnız bütün kış bisiklete binmedi isen bu pazar yapılacak tempo seni yorabilir ......
ayrıca durmadan belgrad girişine gidilmesi ve akabinde durmadan kemer rampaya çıkılması ,toplam 23 km durmadan pedal basacağız durma anca lastik patlamalarında olabilir şimdi burda önemli bi püf noktasını sana ileteyim lastik patlamalarında pedalşörler tekdir ve lastik olayını hemen halledip olaya devam edeceksin bu işin tuzu biberidir lastik patlayacak el mahkum...
daha önce yapılan antremanlarda prosedür hep bu olmuştur antremanlarda herkez tek, lastiği süratli biçimde değiştirmek lazım çünki durma vücudun soğumasını beraberinde getirir ve akabinde üşüme olur bu kış aylarında,,,,
yazın sorun değil ama yazın bile durduğun an yeniden başlarsın olaya durma fazla mola dez avantajdır antremanlarda...
ve nitekim diğer elemanlar devam eder arkadaşların hepsi lastik değiştirmesini bilir .....arkadaşı beklemek demek ,bekleyene fayda sağlamayacağından lastiği patlayan arkadaş bu durumu anlamak zorundadır ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
burak enver dostumuza katılalım bu seferlik ve antremanı unutalım ....
evet dostlar ile kucaklaşalım......
saat 09.30 da beşiktaş barborosta toplanılmakta.....

:in: :in: :in: :in:

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
@Kudret Kurtcebe

gece gece havayı güzel bulup çıktım, biraz rampalarda deniyim kendimi dedim, 10 kmlik kısa ama hızlı bi tur attım balmumcu kuruçeşme balmumcu şeklinde, epey zorladı bacaklarımı ve nefesimi, dönüşte de yağmura yakalandım :) herhalde böylesi daha iyi olacak ilk sefer için :D

hep birlikte pedal basarız pek de güzel olur ben de tanışmış olurum herkesle.. :in:

yolda tekeri patlayan biri bana lastik değiştirmeyi öğretir mesela :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/4_int.jpg

Thursday Milder with intervals of clouds and sunshine RealFeel®: 17°C
High Temperature: 14°C
Low Temperature: 11°C
(link) | (link)

evet ekstrem bike in ilk turuna başlayalım yarın hava iyi ...3 gündür bizi kapattı eve bu havalar ....

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/4_int.jpg
Milder with intervals of clouds and sunshine

High Temperature
14°C

RealFeel®
17°C

Winds
E 10

Maximum UV
3

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
katılmak isterdim ama malum okul durumu :) derslerim 4 te bitiyor.. birdahakine umarım. yarın da hava güzelmiş gerçekten içim gidiyor ama :rolleyes:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

burak hazırlan yaza doğru temmuz aylarında senle burda 110 km ye yapacağız ama önce senle başı büyük kayış dağı ve aydosun ölüm rampalarında boğuşacağız .....ondan sonra 110 km üsküdar beykoz ömerli sapağından polinez az mola ve dudullu üzerinden bostancı bu tur sana 120 km ye patlayacak genelde avrupa yakada trafik çok fazla yoğun özellikle sahil tarafları içerlerden gitsen çok fazla kavşaklar var...nispeten anadolu yakada iyi yerler var..trafiği az olan

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
hazırlanıyorum hocam haftasonu pazar günü siz gelemiyormuşsunuz sanırım ama ben katılacağım arkadaşlara, onun öncesinde de cumartesi aynı güzergahta tempolu gidip biraz zorlamak istiyorum, havalar güzelleştikçe hafta içi akşamüstü de çıkarım ama trafik oluyor, sağa yakın giden araçlar büyük dert, durup bekliyorsunuz soğuyorsunuz tempo yapamamak can sıkıcı bu amaçla çıkıldı ise..
saat 8 den sonra çıkıldığında ise hava iyice kararmış oluyor ve köpekler deliriyor geceleri :) dün gece çıktığımda 5 6 sefer durmak zorunda kaldım köpekler yüzünden, elime alıp yürüdüm baktılar boş boş üzerindeyken pek öyle olmuyor ama :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet 15 mayıs pazar ekstrem bi olay.....

haydarpaşa saat 07.00 trenle derbent tren tam bilet 7 ytl bisiklet 4 ytl ...
toplam 11 ytl gidiş .....
tek olarak gitmeye karar verildi genede genç dostlar gelirse iyi olur....
olayın zorluk dercesi 18 km lik rampadır hiç düz yol yoktur
derbent maşukiye arası bir km dir 18 km rampa çıkılır otele gelinir.....kısa mola ve suadiye yönüne iniş 28 km dir .........suadiye bostancı arası 103 km dir evet bir ay bir hafta bu tura hazırlanacağım hafta içi antreman yapılacak hafta sonu yapılacak ....talipli arkadaşlar olursa sevinirim...

kesin tek gidilecek 15 mayıs hava yağmurlu olursa bir hafta sarkar..22 mayıs olur .....

konu ile ilgili link....

(link)