'' ekstrem bike ''

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

allah senden razı olsun aytek kafama yazdım gidiyorum tek başıma benim için daha iyi olur kafamı dinlerim o rampalarda arka cep çantaya sokacağım görkemin verdiği küreyi ordan gümbür gümbür müzik çalacak ben o gazla çıkacam rampaları...kulaklıktan dinleme olayına girmem neme lazım duymayız korna morna gerçi biraz garip kaçacak emme sesi fazla değil zati müziği benim duyabileceğim kadar bi ses veriyor gaza getirir beni...
karanlığa kalmadan gebze tuzla etabını aşarsam yırtarım ama aşamazsam riske girmem mecburen banliyö trenine binerim gebzeden ,,,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet semir.....
ömer başkıran......
cem ateş.......
samet.......
engin.......
murat........
zeko...... zekeriya......
alper......

pedalladığım dostlar,,,,,,,,,,,henüz yoklar,,,,,,,,,
aytek doktor muayeneden çıktı sorun yok ama ağrı olursa yüklenemez........
evet adamlar azaldı sayı azaldı .......bu yaz galba ekstrem tek takılacağız ......

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Kudret Kurtcebe

Çavuş dün gece çatıda toplandık...
Koray Karaman da geldi bu sezon geçen günleri aratmayacak hatta dahada saldıralım gibilerinden konuştuk...Hakan Durmuş ta ufaktan toparlamaya çalışıyor ameliyat geçirmişti kolay değil...
şimdi PerformanStanbul Mayıs içinde bir kıpırdar Okulların kapanmasıyla talebe üyeleri tutmakta zorlanırız gibime geliyor...
Tahminim o ki bu sezon geçen seferkinden çok daha acımasız bi Kartepe yapacağız...

Yalnız Bostancı-Kartepe Zirve-Bostancı çok ağır oluyor...bu şekilde tekrarlarsak bence geçen seferki başarıyı bile yakalayamayız...
Çünkü bu sefer Ağustos değil Haziranın ilk günlerinde yapalım derim...
Yani sıcaklık 30 derecelere çıkmadan ve bu sefer Gebzeden çıkıp dönüşteki duruma göre isteyen Gebzeden trene biner yada devam eder ama gurubun büyklüğünü korumak adına teklifim şu; Tur Topçulardan başlasın ve Topçularda bitsin.... 280KM ye gurup olarak girmeyelim derim çünkü gurup olarak tamamlanmayacağı kesin...

Volkan geldiğindede benim geçen yaptığım Toçular-İznik-Topçuları yaparız hem farklı bir rota olmuş olur hem Volkan için Topçularda buluşmak daha kolay hemde bence Topçular başlangıçlı dağ yollarından Göle inmek dolanıp geri Topçulara dönmek Kartepe eder gibi hatırlarsan neredeyse 200km de 2000m ye yakın irtifa toplanıyor ki duvar şeklinde rampalar varr yani hepimiz zevkten bayılabiliriz...yada elektrodlarımız bitebilir moleküllere ayrılabiliriz....

eğer kabul edersen bu iki baba tur için tarih belirleyerek gurup oluşturalım...
ben iyileşmeye çalışıyorum...:(:(:(:(:(:(:(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

çok şık düşünceler ve altına hemen imzayı kartepe olarak bastım evet topçular ora denenmedi.......gebzeden eskihisar topçular kartepe otel topçular gebze tren şekilde olur ...... evet o yolu bilmiyorum görmüş olurum suadiyeden çıkma olursa maşukiyeden iniş olması ve topçular istikametine dönerek son treni 24.00 de yakalamaca yalnız aytek çekirdek kadro onur sen ben haricinde kim hazır bu tura gene üç tabanca gitme durumu olmakta ...ayrıca 28 mayısta
gebzeden semirle bastık suadiyeden çıkmadan maşukiye üzerinden daldık ve 40 dereceye yakalandık mayıs sonu ne yapsan boşuna haziran felaket sıcak olacak bence bu işi 15 mayısa kotaralım yani 15 mayıs sen ben ,onur ,haydarpaşada buluşup trenle gebze ordan eskihisar ve ordan topçulardan suadiye istikametine basmaca o yol üzerinde pekte etkili rampa olduğunu zannetmiyorum gemlikte belki vardır ama seneler önce otobüsle geçtim o yoldan bu yola ilk kez gireceğim bisikletle yani topçulardan suadiye ve ordan kartepe otel maşukiyeden iniş ama topçular istikametine dönüş ve feribotla karşıya 4 km sonra gebze tren istasyonu valla benim için yorucu olacağı kesin ama denemeye değer aytek evet suadiyeye kadar basma olayı biliyorsun sen ben volkan 63 km bastık ama suadiye rampalarında ben tempo düşürdüm nasılsa yakalarım diyorum tabi kartepe otelde.....iş zor gerçekten fazla gelen olmaz gene biz gideriz ........

ayrıca iznik olayı topçular iznik topçular karamürselden gidip gene aynı yerden döneriz 110 km o yol kestirme biliyorsun o yol berbat gölün kuzeyi gölün güneyini boşverelim........
onurda gelirse o yolu yaza doğru gideriz kartepe gibi irtifa rampaları yoktur o yolda zannetmiyorum dönüşte senin dediğin boyalıca köyünden yukarı topçulara 18 irtifa öyle kartepe gibi 18 km rampa değil herhalde ......
burda dönüşte aynı güzergah olması mecburen çünki no alternatif...

evet son olarak 15 mayıs kartepe otel gebzeye trenle gebzeden topçulara ve topçulardan suadiye ve kartepe otel dönüş maşukiye ve topçulara uyar yandım valla..............

:D :D :D :D :D :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

aytek şimdi yukardaki mesajı yazdım kartepe güzergah olarak yalnız sonra düşündüm aklıma o gebze olayı geldi yani tren ora berbat hocam yani o dönüşte trene binme var ya angarya harbiden derimki ....
haydardan bineriz eksprese ve derbentte ineriz bir km sonra 18 km rampa ve otel kartepede az mola ve direk suadiyeye iniş ve ordan istanbul bostancı ama duruma göre gene gebze istemeye istemeye yalnız biliyorsun söylemeyi unuttum topçulara gene döneceksek bu olay bende motivasyon bozukluğu yaratır aynı yerden dönmek çok sıkıcı benim için en iyi prosedür trenle derbent kartepe otel ve iniş suadiye üzerinden ya gebze yada bostancı bence 15 mayısa bu olaya konuçlanalım.....

:in: :in: :in: :in:

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş Topçulardan Kartepe bence E-5ten daha güvenli ve deniz seviyesinde olacağı içinde tempoyu yüksek tutup zaman kazanabileceğimiz bir rota diye düşünüyorum....

şimdi bu turlarda önemli olan moral motivasyon tabiiki turun amacına göre hareket etmekte fayda var...yapılacak tur mesafe ve irtifa toplamak amaçlı ise bence en emniyetli ve en manzarelı güzargah seçilmeli ama yok sadece 18km lik rampa çıkılacaksa tabii H.pAŞA DAN TRENE binip Kartepenin dibinde iip sadece tırmanış yapılabilir.. Fakat buda bana biraz tuhaf geliyor yani direkt tırmanışa başlamak hem H.Paşadan bineceğimiz tren hem daha maaliyetlşi hemide bana daha külfertli geliyor bisiklet aralarda ikidebir satıcılar yok tuvalete gidenler yok serseriler falan ama Banliyö treninde üç kişi falan bir arada durabiliriz zaten Pazar günü en az yoğunluğun olacağı saattlerde bineceğiz...

Çavuş şimdi sen nediyorsun geçen Kartepe turlarına gelenler gelmezmi diyorsun yani onlar tek atımlık fişeklermiydi...bunumu demek istiyorsun???

biz sen ben Onur her zaman bu iki rotayı yaparız duyurmayada gerek yok...
ben dedim ki bu iki rotayı kalabalık bir gurupla yapalım hatta en iyi ve en düşük arasında makul bir performans rakkamları belirleyelim yani iyi olan adam gurubu bırakıp gitmeyecek ama barajı geçemeyen arkadaşta gurubu yavaşlatmayacak yani kalan sağlar bizimdir hesabı...:):):):):)
bu iki rotanında ön izlemesini çıkartalım daha sonra komuoyuna sunar teknik,yol ve rakkamsal bilgileri paylaşıp tur tarhindeki havanın karama durumuna göre plan ve programı yaparız...gelen arkadaşların başımızın üstünde yeri olur gelmeyenlerde kendileri bilir bizim çoğunluktan bir çıkarımız yok kimseden ücrette talep etmiyoruz yeme - içme -karı-kız peşindede değiliz amacımız bizimle aynı rotayı paylaşmak isteyenlere naçizane yoldaş olmak...

dimi??? senin benim Kartepeye- İznik e falan gitmek için kimseye ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı bu kadar turu tek başımıza yapmazdık...

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
selam kudret abi :) sınav sonrası yine ben yeni başlık bu sanırım:) kırmızı bisiklete bir kaç saat önce 130 lira ya veda ettim şimdi elimdeki para ile emektar bisikleti toplayacağım en kısa zamanda tekrar seninle pedallamak üzere

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

aytek kartepe zor biliyorsun 14 kasımda gittik biliyorsun gebzeden sen ben onur ,1640 da ne macera idi otelin orda gulu gulu dansı yaptık bi güzel amma muhabbetti yahu yav zaten bu muhabbetler olacakki olayın zorluğunu unutayım ......
bi atımlık biliyorsun ,senden benden ve de onurdan başka kimse gelmez biz kamberler ve de mahşerin 3 atlısı kader birliği yaptı.......
biz bu olayı devireceğiz gene ......
açılan topiklere hafta içi ve hafta sonu antreman dedik anadoludan kimse gelmediki gelenler bir iki o kadar ama onlarında işleri var okulları var ama genede vakit ayırabilirlerdi ayrıca bazı dostlarımızın bisiklet sahibi olması lazım biliyorsun en azından bi orta karar bisiklet gerekiyor bazı dostlarımıza ......
sorun barajı geçemeyenlerin sorunu orda ne olacak arkalarda kalırlar vede onlar için iyi olmaz üstelik yoluda bilmiyorlarsa valla kaybolurlar biliyorsun o suadiyede kopma olur ve yolu bilmeyen yandı kaybolur orda oteli moteli bulamaz vallahi.....
yav şimdi doğru söylüyorsun o kadar pedal dostluğu var sen ben onur üçlüsü ile bu yapılan aktiviteler, gerçi barış geldi ama sonra gelmedi ...o da vakit ayıramadı yani bu üçlüye vakit ayıracak adam aranmakta aslında .....
gelecek adamlarında eh biraz kondüsyon sahibi olması gerekecek gittiğimiz yollar akıl karı değil çünki anormal rampalar örneği yok koko ...hehehheheheheh

:D :D :D :D :D

tamam aytek senin rotaya uyma durumu merkeze uyacağız ......
gebzeye tren ile topçular -kartepe otel - topçular bu mesafeyi hesaplayıp buraya yazayım .......

evet aytek 15 mayıs ta topçular -kartepe otel- topçulara soyunmaca hava durumuna bakarız eğer sana uymaz ise atarız hazirana ama sıcaklarda suadiye rampalarında amaninde amanin durumları ...

:D :D :D :D :D :) :) :) :) :) :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@engin güner

engin o bisikleti iyi fiata bırakmışsın.... engin 2 el bisiklet var 200 ytl ye bianci istersen senle ona bakarız bi pazarlıkla 180 e bile indiririz yerini ben biliyorum seni götürürüm...

ömer başkıran

Aktif Üye
Tepki
152
herkeze selamlar , kudret abi doğru dersin uzak kaldım.. hastalık, iş bisikletdeki sıkıntılar vs .. turlara katılamadım.. birde benim çalışma saatlerini biliyorsun... uygun oldukça havalar iyice ısınmadan eşlik etmeye çalışacağım... birde mayıs ayı içerisinde gaziosmampaşa - tekirdağ yapacağım.. günübirlik köft turu ,bisikleti alınca ilk hedef bunu koymuştum kendime. 2 yıl oldu yapamadım..

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
hocam yaza kadar hazırlanıp tüm turlara katılmak istiyorum, şu anda tek korkum zaten bildiğiniz gibi yorulup yetişememek size, bir gün cesaret edip gelicem, bakalım arkada kalıp bırakacak mıyım yoksa zor da olsa yetişebilecek miyim, zaten o bir kereyi yaptıktan sonra gerisi gelir onu biliyorum.. kısa mesafeli turları bekliyorum heyecanla =D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ömer başkıran

ömer selam.....
zeko sen ben cem ateş bi grub olarak bi olaya bebek rampada başladık ama gerisi gelmedi ..neyse gene devam edeceğiz tabi ...
günü birlik köfte turu olacak ,aytek, onur ben ve almanyadan volki ile bu olay olacak el mahkum senide aramızda görürsek çok sevineceğiz ......

:in: :in: :in:

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
@Kudret Kurtcebe

kudret abi bunu değerlendireceğim şuda var elimde olan toplamak istediğim alet de var acaba bu daha mı iyi olur en azından bir çok parçası sıfırlanacak tecrübe sende :) yol gösterdiğin her zaman teşekkür ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@burak koçak

burak selam.....
önce çalışma yapmalıyız burak ön çalışma ,çekirdek kadro bayağı hızlı çünki bu kadro beraber çok çalıştı yani emek verdik ter döktük acı çektik ama piştik işin doğrusu şudur eğerki uzun mesafe antremanlarına soyunmak için arada hiç mesafe bırakmayacaksın kışında devireceksin 180-200 km ama bu iş öyle olmamakta çok zor iştir 180-200 km leri kışın yapmak .....
bu yüzden 2 aylık bi boşlamanın göktürkte nelere mal olduğunu bizzat yaşayarak gördüm evet çalışma olmadı ocakta, şubatta ..ve martta soyunduk göktürk e zar zor oldu tabi benim açıdan .....şimdi ben hazırlanacağım mayıs ayı sonu olur haziran başı olur yada ortası olur 15 mayıs gibi nisan ayında uzun yol yapılacak 100 km sonra bi 180 km yapılacak yavaş yavaş kartepeye hazırlanmaca ......

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@engin güner

engin ben o biançiyi gördüm valla elindekinden beş kat daha iyi senle buluşup gidelim göztepe bencinci var minibüs yolunda bi gün ayar çekelim hemen ordan gideceğiz bisikletçiye o biançiye bi bak ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aytek.......
şimdi.......
topçulardan izmit yalova karayolundan suadiye tam 58 km tutmakta merkeze çeşmenin ora ordan 17 km kartepe otel ....75 km etti maşukiyeye iniş 18 km maşukiye ile suadiye arası 10 km ,toplam 103 km ......
suadiye tarafına tekrar girerek geldiğimiz yola bağlanmaca 10 km sonra suadiye ...113 km etti dönüş 58 topçular hepsi toplam 171 km yalnız izmit yalova karayolundan karamürsel cadde üzerinden rahmiye istikameti yolu son derece suadiyeye kısa olan yol bu güzergah bize 171 km ye patlar öteki türlü 200 e patlama olayı....yani maşukiyeden devam edip hatırlarsan izmit karayolundan tekrar sahil yolundan güneye inersek geldiğimiz yola bağlanırız ama maşukiyeden sonra suadiye istikametine dönersek daha kestirme olmakta...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
selam aytek.......
bu günkü yarış bi enteresandı bu tamamıyle yol bisikletçilerin ıronman yarışı stabilize ve arnavut kaldırımdan tutta ,toprak yollara bile girdiler ....
düşen düşene asfaltta düşenler kaldırıma toslayarak dengeyi kaybedenler ....
kançellara benim favorim ......o adam aşmış olayı yaptığı atak müthişti ve bi anda milletin önüne geçti ama rüzgara karşı fazla gidemezdi kançellaranın arkasından gelenler tempoları düşük olduğu için pek öne geçmekte istemediler bu duruma bozulan kançellara tempoyu düşürdü ve arkadan gelen grubun yetişmesini bekledi bi nevi, sonra gene bastı iyimi adamda bitmez tükenmez bi enerji....... o motor ile olan anlaşmazlık ikinciliği getirdi ona, bi anda motivasyon bozukluğu ve bu durumdan faydalanan van summeren olayı gebertti genede son 2 km de atak yaptı kançellara ........

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Summeren i iş çıkarttı tebrikler önümüzdeki yıllarda uzun bi süre artık favoriler arasında olacak sanırım Cancellara maalesef yardım göremiyor Tom Bonen in şansızlığı büyük kayıptı Rabo kürsü yaptı...:):):):):)

Çavuş yap hesabını ortalamaya bak 43km/h ve bu ortalama 258km de...düşünmesi bile adamın başını döndürüyor...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasip Çehre

ortalama 43 beni aşar.....
258 km de yokum ..170 km kartepe olayı topçulardan olmakta ......
orda varım emme gene aynı kadro olur ....

:) :) :) :) :) :)