Dövme konusu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar, Yaz gelmeden bir dövme yaptırmak istiyorum. Desene karar verdim ama bilgisayar yeteneğim kısıtlı olduğundan deseni oluşturmak için elinden gelen yetenekli arkadaşlardan yardım istiyorum. İstediğim desen kanatları olan bir yol bisikleti. Yani şunun gibi ama
hem bisikleti hem de kanatları sevmedim. Bisiklet için şunu buldum: Kanatlar için ise veya olabilir.

Bunlar benim ilk aramada bulabildiğim görseller. Sizin elinizde daha kaliteli veya farklı görseller varsa fikirlerinize açığım. Ancak ana fikrimi tekrar belirtmem gerekirse, ilk fotoğraftaki bölgeye, ancak onun gibi yumuşak değil (o biraz pegasus atına benzemiş. Ben biraz daha agresif, atak bir desen istiyorum.) kanatlanmış bir yol bisikletiçisi istiyorum. Desen yardımlarınızı bekliyorum. Sürücüyle kanatları bir türlü birleştiremiyorum :( Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Sağlam bir dövmeye söyleyin ayarlar o bilgisayardan veya yabancı forumları araştırın bulursunuz güzel şeyler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Edip Dinçer
Vay arkadaş, bu kadar kolay mı yaa! Kendimi dede gibi hissettim :)

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
bence hiç gerek yok. güzelim vucudunuzu kirletmeye bırakın o şekilde kalsın benim fikrim bu. saygılarımla. size emanet edileni olduğu gibi teslim edin. lütfen yanlış anlamayın sadece iyiliğiniz için diyorum.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Untitled-1.gif

(link)

Ben çoğu dövmemi ya buradan buldum, ya da buradan alıp değiştirdim :)

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
10'larca hatta 100'lerce imaj, örnek araştırın. Aradan bir kaç hafta geçsin tekrardan açıp beğendiklerinize bakın. Hala beğeniyorsanız gidip yaptırın. Dövme mantıkla yaptırılmaz gaza gelinip yaptırılır. Gaza gelirken de iyi araştırıp en doğru imajı bulmak önemlidir. Ben yaptırdığım 2 dövmede de bu yolları izledim 7 sene geçti 1 gün bile pişmanlık duymadım dövmelerimden. Bunun dışında isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz.

İyi bir dövme ustası bulmak da en az bu süreç kadar önemlidir. Bulacağınız/bulduğunuz dövmecinin sizi fazla müdahale etmeden yönlendirmesi gerekir. Elinizdeki imajlarla dövme ustasına gidin, eğer gerçekten iyise zaten sizin beğeneceğiniz bir çalışmayı size sunacaktır.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Edip D.

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Kanatları bence yaptırma. İlerleyen yaşlarda hoşuna gitmez. Tabi zevk meselesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Birden fazla dövme sahibi olan biri olarak öncelikle tavsiye edeceğim şey size özgün bir şekil vs olsun. O nedenle acele etmemeni öneririm. İkinci nokta çok detaylı dövmelerde alanı büyütmek faydalı çünkü küçük dövmede zamanla desenler birbirine karışacaktır.
Üçüncü ve son nokta, iyi referansları olan bir dövmeci ile gidip bizzat konuşman, işlerini görmen. Şimdiden kolay gelsin :)

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Dövme taraftarı olan biri değilim ama tavsiye olarak yol bisikletindeki sürücü sizin kendi fotoğrafınız da olabilr :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
20 yaslarimdayken dizimden ta ayagimin orta parmagina kadar uzayan tribal dövmeyi, bugün keske yaptirmasaydim diyorum. Ianan B.. yemis kadar pismanim. Bu dönüsü olmayan bir hevesdir, yaptirmak icin iyi düsünün derim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu ikinci dövmem olacak. Birincisini 3 yıl önce sol omzumun arkasına yaptırdım. Yaklaşık 10-15 cm.lik bir Sisifos çizimi.
@evrim bilgen tavsiyeler için teşekkürler. Özgünlük konusu karışık. Yani güzel ve fikrimi yansıtan bir çizim bulursam bu konuya çok takılmam. Dövmeyi bir kez yaptırınca duramazmış insan. O yüzden kafada daha büyük bir kompozisyon olmalı. Bu yüzden bu dövmede simetrik olmasına dikkat edeceğim. Tam göğsümün ortasına, kanatların uçları omuz başlarıma kadar gelecek. Baya düşündüm yani :)

@Murat Cömez
35 yaşındayım. O eşiği aştım :)

denizh

Üye
Tepki
3
İsim
Deniz
Iyi, prosefyonel bir dovmeciye gidip, istediklerinizi anlatin ve o size ozel bir cizim yapsin. Onun ustunde revizyona gidersiniz ve dovmeniz size ozel olur.

umito

Üye
Tepki
96
Ben ilk dovmemi 32 ikinci ve ucuncuyu ise gecen hafta 35 yasımda yaptırdım.İki tane sırtımda 1 tane sag omzumda dovmem var sadece hayal ederek gittigim cok iyi bir dovme sanatcısıyla birlikte kararlastırarak yaptırdım dovmelerimi.Eger sanatcıya guvenınız tam ise anlatın konusun ve ona bırakın.Kolay gelsin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kimse teliften falan bahsetmemiş, ne ala memleket. internetten, deviantart'dan vs bulduığunuz çizimlerin hepsinin o çizime saatlerce, günlerce emek vermiş sahipleri vardır ve çoğu siz alıp istediğiniz gibi kullanasınız diye oraya koymazlar. hukuku falan geçtim, emek hırsızlığıdır bu. en azından sahibinden izin istemelisiniz.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@volkan a
Benim için rahat, hepsinden izin aldım ;).