Dolar ne zaman 2 TL'ye çıkar?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sivribey ustam burda önemli olan yenilikler savas falan degil burda onemli olan bu ulkeyi kotulemek karalamaktir. Yapilan hersey tutucak diye bisey yok oyun konsolunda ekip yonetmiyorsun ulke yonetiyorsin atilan her adim dogru olucak diye bir kaide yok tipki amerikanin iraka girmekle yaptigi yanlis gibi ama bizde iyiye kotu kotuye zaten kotu dendigi icin bu noktadayiz

• Beğen
Tepkiler: sivribey
Scudo

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Ben çocukken ASALA ermeni terör örgütü avrupa nın göbeğinde Türkleri öldürürdü. asala bitti pkk çıktı ortaya. Özal 3-5 eşkiya dedi birşey yapmadı. Kimse bişey -nedense- yapamadı. Halbuki -yılanın başı küçükken ezilmeli- diye bir atasözü sahibiyiz. Ne hikmetse ne büyük özal ne ondan sonraki hiç kimse pkk yı bitiremedi hatta palazlandırdı. bugün o katiller 3 askeri daha şehit ettiler. pkk 40 yıldır var.

Almanların daha işin başında yakaladıkları terör örgütü üyelerini yakaladıklarını ve bu hapishane rahatsız daha iyi bir yere nakledelim diyerek taşıma esnasında trafik kazası süsü vererek hepsini öldürdüğünü öğrenin. terörist ile pazarlık yapmamışlar, öldürüvermişler.

Ben yaşanan süreci trajik buluyorum. pkk ile savaş. 43 yıldır nerdeydik? 30-35 bin insanın canı daha fazlasının sakat kalması. samimi bulamıyorum.

Sevr den lozan a geçmek başarıdır. ve kimine göre kurtuluş savaşı öyle matah birşey değildir ama o savaş ve lozan ile izmirde yaşıyorum. istanbul ve Trakya bizde kalabilmiştir. Antalya italyanlardan, adana fransızlardan bize geçmiştir.

Afrika'daki kabilelerle bile bizimle geçildiği kadar dalga geçilmiyor. yunan bakan çıkıp göz göre göre bizi fırçalayabiliyor. Suriyeli parası karşısında bile paramız değer kaybediyor. Neden İsviçre bankalarındaki dolarlarını ülkeye getirip bozmuyorlar?

1800 lerden beri bu topraklarda huzur yok. gidecek bir yerimiz yok. batıyoruz.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
O kadar beton döktük, köprü yaptık, yol yaptık, Ankara'nın göbeğinde ihtişamlı sarayımız bile var, makam otomobili olarak passat bile kullanmıyoruz avrupadan hiçbir eksiğimiz yok hatta lüks içinde yaşıyoruz ama adamların parası bizimkini 4 e katlıyor. Daha ne kadar köprü yol veya saray yapmamız gerekiyor arkadaşlar? Neyse parası verelim yaptıralım-alalım ne gerekiyorsa

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
@mehmetlevent Rahmetli Uğur Mumcu, "PKK bir devlet projesidir, devlet tarafından kurulmuş bir örgüttür. Bunu açıklayacağım" dedikten 1 ay sonra öldürüldü...

PKK'nın kurucu kadrosuna baktığınızda derin devletin izlerini görürsünüz. Abdullah Öcalan MİT muhbiridir; onun sağ kolu olan Pilot Necati kod adlı kişi resmi MİT görevlisidir.

Her neyse, konumuz bu değil...

Geçenlerde çok güzel bir söz işittim. Habire üst akıldan dem vuran arkadaşlara ithafen söylüyorum; her şeyin ardında bir üst akıl arıyorsanız, kendinizin "alt akıl" olduğunu kabul ediyorsunuz demektir.

Politikacılar, beceriksizlikleri ve kötü niyetleri sonucunda ülke sıkıntıya girdiğinde olan biteni komplo teorileriyle açıklamaya bayılırlar. Böyle yaparak kamuoyu nezdinde kendilerini temize çıkarmaya uğraşırlar.

Bu oyuna alet olmayın. Komplo teorilerine itibar etmeyin. Ne oluyorsa kendi seçimlerimiz, kendi hatalarımız yüzünden oluyor. Hırsızlığı tescillenmiş, insanların gözlerinin içine baka baka yalan söyleyen, hiçbir ahlaki sınırı tanımayan, şahsi menfaati için gerekirse şeytanla bile işbirliği yapabilecek birini %52 oyla devletin başına "üst akıl" getirmedi; bu halk getirdi. Seçimlerimizin sonuçlarına da katlanacağız.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Adana'daki yangını unuttuk değil mi?

(link)

• Beğen
Tepkiler: ahmtbag

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mahfi Eğilmez'in yazılarını takip etmenizi öneririm.

(link)

bu da Twitter hesabı: (link)

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@Mehmet Altuğ

Derin devlet gercegini kabul ediyorsun, bu derin devletin türklerin güdümünde olmadiginda anlasabilirbilimiyiz?

Dünyada dönen komplolari bilen bilir, bunun icin hükümetin agzina bakacak degilim.

• Beğen
Tepkiler: hakan64

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hep zaten ust akila, bilmemne lobisine, amarigaya, israile, dis guclere falan baglanir bu olaylar..
Adamlarin birsey yaptigi yok. Biz kendi mezarimizi kendimiz kazdik. Tarim yok, sanayi yok, saga sola atarlanma var, tutarlilik yok, ondan sonra dis gucler. Ne guzel hayat lan, yap et at topu dis mihraka, fetoye.
Kriz falan degil bu, ulke iflas etti arkadaslar..

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Şurada yazılanları okudukça ne kadar haklı olduğumu tekrar tekrar yüzüme çarpıyorsunuz, teşekkürler (keşke haksız olsam da gelip özür dilesem). Yok üst akıllar, yok yılan başları, bizi bitirmeye çalışan "dış mihraklar", petrole civa dökmeler, komplo teorileri havada uçuşuyo........ senelerdir aynı hikayeler. Siz rüyalardan uyanacaksınız da biz de balık tutacaz ha.....

Hani Andy Dufresne kanalizasyon borusunda yüzlerce metre gidiyor ya özgürlüğüne kavuşmak için, bizimki de o hesap, kendimi bildim bileli o borunun içindeyiz, boğazımıza kadar batmışız, tünelin ucu gözükmüyor, ama sorsan hepimiz "tertemiziz", bizden başka herkes pis. Tarihimizden bihaberiz. Tarihçi dedikleri adama bakıyorum, kafasına fes takmış, "Sheakespeare"in ismi Pir Sultan'dan gelir diyor. Akıllara zarar. Toplum olarak sosyal yapımızdan bihaberiz, kapı komşumuzu tanımıyoruz, tanımak da istemiyoruz. Onlarla ilgili bildiğimiz tek şey "mezhepleri ya da ırkları". Yani "bizden" ya da "bizden değil". Bu kadar sığ ve basit. Her şeyde en süper biziz, en süper din bizde, en süper ırk biziz, dünyaya bakışımız da bundan ibaret. Toplumsal olarak bizi bir araya getiren ve birlikte bir şey yapmaya sürükleyen yegane iki kavram bunlar (bkz. otel yakmak); insan olmak, eşitlik, hak/hukuk, bunlar hiç kimsenin umrumda bile değil. Her şeyi geçtim müspet ilim diyoruz, cevap "aya ilk Türkler gitti" oluyor. Bravo. Adamlar düşünüp yapıyor, bize satıyor oyuncaklarını, çuvalla para ödüyoruz alıyoruz (cari açık). Ama sorsan biz de araba uçak yaptık. Yahu yaptık madem niye durduk, devam etseydik ya. Kim fabrikamızı bombaladı?, kim gelip ellerimizi kırdı?, kim tutuyor bizi?, atölye, mühendis yok mu bu ülkede?, işçi kalmadı mı?, üretim hattı yapamıyor muyuz?, nedir bizi engelleyen? Makine sanayimiz Avrupa'da yok, sayısız ülkeye makine ihraç ediyoruz, ama CIA'den Ajan Smith gelip dövecek diye korkup araba yapmıyoruz öyle mi, bu neyin kafası arkadaş? Bizi yönetenler mi izin vermedi ilerlememize, milyonlarca insan bir bina dolusu insana mı yetemedik senelerce? Her gelen mi aynı kafadaydı, her gelen mi bu ülke ilerlemesin diye uğraştı? Hiç mi içlerinde farklı düşüneni çıkmadı? Bu insanları sen, ben seçmedik mi canım kardeşim? Oyu veren biz değil miydik? Amerika mı oy verdi bizim yerimize? Ya yemin ediyorum hayatlarımız boş, içi bomboş. Bi bisiklet aldık, tayt giydik, kask taktık diye kendimizi yaşadığımız toplumdan soyutlayıp gelişmiş ülkeden gelmiş turist gibi görüyoruz, "bisiklet yoluna yaya girdi yaaaa" diye video çekiyoruz, bi de üstüne böyle hikayeler uydurup kendimiz inanıyoruz kendi masallarımıza. Alın bari bişeye benzesin.

http://i.internethaber.com/images//gallery/25639/26.jpg

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@Trekkie

bu düsüncelerin malumat eksikliginden, kusura bakma.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gene bir kaç sayfa sonra kapanmaya namzet bir konu olmaya uygun adım gidiliyor.
Türküm..Doğruyum..Fena Halde Doluyum..

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@cazci

Forumdan atilmiyalim da varsin kapansin konu, böyle tartismalar hicbir sonuca götürmüyor.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@sivribey

tabi bunlar ülkeyi ileri götürmek isteyen insanlar, ve karşısında alaşağı etmeye çalışan dahili ve harici badhahlar. bundan iyi algı maniplasyonu olmaz heralde ama sadece atv izleyenler üzerinde %100 etkili

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kimse kimseye hakaret etmedikçe, birileri birilerine nefret kusmadıkça, haysiyet kırıcı sözler etmedikçe başlık kapatmayı gereksiz bir hareket olarak görüyorum. hakaret içeren, nefret söylemi üreten, ötekileştirici ayrıştırıcı mesajlar silinmeli, yazarları uyarılmalı ama başlıklar açık kalmalı. bunun bir tweeti bahane ederek twitterı, bir paylaşımı bahane ederek facebooku falan engellemekten, interneti kesmekten bir farkı yok esasen.

bırakın insanlar konuşsun, yüksek sesle de olsa, sinirlenerek de olsa, konuşsunlar, içlerindekini döksünler. o başlığı kapat, bu başlığı kapat, nereye kadar? şu hâliyle bu forumun bisikleti ve bisiklet dünyasını gerçekten konuştuğunu düşünenler varsa etraflarına biraz daha dikkatli baksınlar. delta bisiklet yarışma açmış, biz de gidip uslu uslu yarışmaya mı katılalım? hayat bayram mı olacak o zaman?

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@Tasogare

ne güzel Nikola Tesla ile imzalamissin, Tesla'nin önünü hangi Baronlar tikamissa, Dünya'da da savaslari cikaranlar, Bankacilik, Faiz sistemiyle insanligin kanini emenler ayni cetenin elemanlari.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Bugün bir yabancı gelip Türkiyeden dolar almak isterse TAAAM 3 lira 55 kuruş ödemek zorunda bize. yağma yok. bu bşr başarıdır. bundan 2 sene önce 2 lira 60 kuruş ödeyip çekip gideceklerdi.

İşte gerçek başarı budur. Şimdi onlar düşünsün.

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@mehmetlevent

Keske Amerika kadar güclü ülke olsaydik da, dayatsaydik bütün Dünya'ya ticaretlerinizde bizim paramizi kullanacaksiniz diye.
Sonra mizikcilik yapanlari, siz cok kötü diktatörsünüz deyip bombalasaydik, Libya'da Irak'ta oldugu gibi.;)

• Beğen
Tepkiler: hakan64

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@mehmetlevent

orasi amenna.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Dolar 5 ten büyüktür. şimdi 3.5 attığına bakmayın. az sabredin.

• Beğen
Tepkiler: wakizashi