Dolar ne zaman 2 TL'ye çıkar?

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
Euro dolar geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz mesela dolar ne zaman 2 tl'ye çıkar? Euro ise ne zaman 2 altına ya da 2 seviyelerine iner ve dolar euroyu geçer mi? Yorumlarınızı bekliyorum bazı bisikletler euro dolarla satılıyor ve ikiside şu an çok yüksek.

• Beğen
Tepkiler: Çakmasprinter
Scudo

Emre Alp Özkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
114
çok doğru bundan 1 yıl önce 400 tl'ye aldığımız bisiklet şimdi 550 tl oldu. benim fikrim artık dolar düşmez daha çok çıkar. bu gidişle 1 yıla kadar dolar 3 tl olacak diyorlar ama bilmiyorum. hayat pahallanıyor ama türkiyede maaşlar nedense artmıyor.türkiyede birçok şey dolarla satılıyor ama neden biz türk lirası ile maaş alıyoruz o zaman. sistem çok bozuk çok . . . .

• Beğen
Tepkiler: observer

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
euro çok fazla düşmez özellikle yılbaşına kadar bu seviyelerde seyreder. dolar yavaş yavaş artabilir. bisiklet fiyatlarına çok da fazla yansımaz yani bisiklet almak için çok da beklemeye gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: observer

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Emircanın açtığı bir mesaj görsem her zaman aynı şeyi diyorum:Ne yumurtladı acaba yine bizimkisi :d

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Büyük Baba'lar ne zaman artsın isterse o zaman artar, ne zaman düşsün isterse o zaman da düşer! Ve ne yazık ki, bu "zaman"ları bana bildirmiyor "Büyük Baba"lar :)

Muhammed Durgut

Aktif Üye
Tepki
90
/ YENİ KONU AÇMAK İSTEMEDİĞİM İÇİN BAŞLIK ALTINA YAZIYORUM /

Euro fiyatları çok arttı ocak şubata doğru düşer mi ?

Euro 25 ağustos 13 eylül arası inanılmaz derecede arttı.(25 ağustos euro 2.25xxxxx den 13 eylül euro 2.33xxxxx oldu.

2013 ocak şubat ayına euro düşer mi ?

Almayı düşündüğüm bisikletin fiyatı 15 gün olmadan 50 TL arttı euro böyle giderse 200 tl artacak bisiklet almak hayal olucak .

Euro hangi aylarda düşer çıkar bilgisi olan varsa yazarlarsa sevinirim.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
euro düşse çok az düşer bisiklet fiyatınıda an ancak 10-20 tl etkiler (bence)

M.Biilikci

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Özellikle son bir ayda döviz ve altının yeniden patlama yaparak yükseldiğini görüyoruz.

Tahminim bu yükseliş yıl sonuna kadar (özellikle altın) kademeli olarak sürmeye devam edecek.

Dövizde yükselişler altın kadar sert olmayacaktır fakat altın gibi yeniden düşüşe geçeceğini de ummuyorum.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Maşallah maşallah. 3.52 dolar efendi. 3.755 euro dayı.
Türk lirası savaşta olan Suriye parasına göre bile yüzde 10 değer kaybetmiş.

(link)

Çok eğlenecuuk seneye çook

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Isınmak için evdeki masayı sandalyeyi yakarken çok eğleneceğiz evet. Öyle bi ülke düşünün ki, başbakanı ve cumhurbaşkanı ekranlara çıkıp insanlara dolar bozdurmaları için yalvarsın. Soruyorum size, bu çağrının sonucu olarak acaba insanlar "eyvah ülke batıyor, param pul olacak, hemen gidip dolara yatırayım" demez mi? Ya da yabancı yatırımcı "yahu bu ülkenin yöneticileri insanlara yatırım tavsiyesi veriyor televizyonda, bu ne zavallı bi durum, ben bu ülkeye niye yatırım yapayım, belli ki batıyor" demez mi? Al sat yaparak para kazanan tilkiler "yahu Türkiye'de yöneticiler konuştu mu dolar, euro, altın ne varsa bir anda fırlıyor, bu ülkede kazanmam garanti" demez mi? Her aklı başında ekonomist, bilim insanı, okumuş, dünyayı görmüş bilgili insanlar "yapısal reform" derken, bizi yönetenler hala "dolar satın" diyor. Valla tebrikler. Ben bunları yazarken dolar 1 kuruş daha artmış. Pardon, artık "dolar bey" diyoduk öyle değil mi.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
1997 yılında odtü de amatör bisiklet topluluğu kurmak için kazınırken yolum bisan a düştü. fabrikayı gezdim. harıl harıl gazete kuponuna bisiklet üretiyorlardı. ihlas holding satın almıştı. bisan almanyadan bir bisiklet markasını da almış fabrikanın ayrı bşr yerinde üretim yapıyordu. 1997 de türkiyede görmediğim kadrolar türkiyede üretiliyordu. bir kadro satın almak istediğimi söyledim. markasını satan adam, bizlere markayı satarken koyduğu şart bu biskletlerden birini bile satmayacaksınız imiş türkiyede. ve hatalı üretim kadroları bile incelenmek üzere alamnayaya istiyormuş.
Elimizde bisan kalsaydı bari. onun ürettiği apennin hala aklımda.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare ve Groims

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Dolar üçbuçuk atıyor.
Bisikletler yan yatıyor
Spor can çekişiyor
Pedellayan renkleniyor!!!

• Beğen
Tepkiler: thieft3000

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Bu adamların bu halkı sevmediklerini düşündüm bir an.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Ülke bir kaç yıl içinde kaç darbe girişimi atlattı? Abd kaç ülkeyı batırdı? CIA nelerin peşinde?

Bu soruların cevaplarını mantıklı şekilde bulamayan, doların (pek memnun olmasamda) iktidarın sayesinde arttığını düşünebilir. Sonuç olarak Türkiye gelişen ülkelerden biri. AB yi reddetmiş yarın ne yapıpta avrupanın başını ağrıtacağı maçhul olan bir ülke. Yılanın başını daha küçükken ezeceksin diye bi laf vardı. yıllardır bunu deniyorlar bunuda başaramazlarsa yarın başka birşey çıkartıp yine TÜRKİYEMİN üzerine gelecekler. 2023Te ne olacak bilmiyorum ama biz bu tarihe yaklaştıkça daha çok üstünüze gelecekler. Yönetimsel hatalar degil, durdurulamaz büyümenin sonucunda oluşan sorunlar bunlar.

Şimdi ne yaptikda buyuduk diceksiniz kisaca anlatiyim

Senin kucumsedigin bu ülke kendi helikopterini ucagini silahini tankini ve kendi elektrikli otomobilini yapiyor yapmaya calisiyor dis ulkeler siparis veriyor bunlari kucumseme bunlar geledek vaad ediyor

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
679
Bisiklet
Trek
Bütün dünya bizim köprülerimizi, yollarımızı, hava alanlarımızı, saraylarımızı ve birçok betonarme şaheserimizi kıskandığı için bir olup bizi ekonomik olarak çökertmeye çalışıyor. Mesela 2011 yılında 3. köprümüz ve sarayımız yoktu o zaman dolar 1.7tl civarında geziyordu. Sonra biz bastık betonu bastık demiri çok acayip kontrolsüz geliştik amerika bizden korkunca hemen doları yükseltti. Ağlanacak halimize gülmek dedikleri bu oluyor sanırım. Sadece dolar veya euro değil hemen hemen bütün para birimleri TL karşısında değer kazanıyor.
Olmayan parayı harcayıp, özelleştirmelerle eldekini babalar gibi satıp yerine koyamadılar. Türk filmi klişesidir hani parası olmayan adamlar gazinoya gidip yer içer hesap gelince dayak yiyip bulaşık yıkar. Ülkenin hesabı da geliyor ama bulaşıkları sorumlular değil halk yıkayacak dayak da cabası.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Asilzade Cümleye "Bu söylediklerinize gerçekten inanıyor musunuz?" diye başlamıştım. Sonra cevabı bildiğimi farkedip degistirmek gereği duydum. Evet söylediklerinize gerçekten inanıyorsunuz.

Tartışacak değilim. Sadece kendi adıma inanmadığımı söyleyip geçeceğim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Haklısın ,Mehmet sunu,çok haklısın ,ama dünya bir orman bu ormanda silahı güçlü olan kabadayı maalesef ,en batının kovboyu silahını pek Rusya'ya çekemiyor nedeni putinin elinin altında 8000 ' E yakın nükleer füze duruyor ikiside insanlığın sonunu getirirde ,ama zannederim 3 üncü dünya harbi kontrollü bir savaş olacak Nasıl olacak göreceğiz,