Disk frenden v frene geçiş

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Hidrolik disk frenden, mekanik disk fren daha farkı, sizin ki bildiğin motosiklet freni ben de ki mekanik disk fren, ben kendi adıma v frenin uygun olduğunu düşünüyorum.

Jantların uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Jant v fren uyumlu olacak. Kadro v3 masa v-fren takmaya uygun çıkıntıları olacak.

Tepki
14
İsim
osman serhat k.
Bisiklet
Salcano
Konu acamadigim icin buraya yaziyorum.
arkadasin tektro marka hd freninin hava alma nipelini gevsetip sikan somununu yalama ettik acamiyoruz. Bunu bir sekilde sokmeye calisacagiz kaynakcida 7 lik lokma anahtarini oraya kaynatip v.s.
bunu soktukten sonra yeni nipeli nerden alabilir veya temin edebiliriz
erdoganlara sordum diyolarki onu tekbulamazsin kaliperi degistirmen lazim. Lutfen bi yardim edin bana

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Mehmet Levent Çıkıntıdan kastınız nedir acaba? kadro da delik var v fren yerinde...jant nasıl anlaşılır hala anlamadım baktım ama...

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@corokodeus hocam konuyu açan kişi çoktandır yok konu eski tarihine bakarsanız, şimdi ben aynı şeyi düşünüyorum da...:)

corokodeus

Üye
Tepki
14
İsim
Gjbddgh
@mehmet aşkın bende bisikleti v fren olarak aldm gorunusten dolayi diske gecmek istiyorum ama gobekler isi bozuyor maliyet bayaa pahali oluyor o yuzden bikisi ile takas yapmak istiyorum birilerini bulursaniz benle irtibata gecerseniz sevinirim.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@corokodeus ben de tesrine v frene geçsem diyorum, disk frenden fakat kadro uyumlu mu bilmiyorum...

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@corokodeus Mekanik disk fren, hidrolik değil, hiç kullanılmadı daha sıfır...

Bu geçiş sandığımdan zor bir işmiş kadro uyacak, jantlar uyacak, uyacak da uyacak...

corokodeus

Üye
Tepki
14
İsim
Gjbddgh
Yakininizda bisikletci varsa bi sorarmsnz yoksa elimi tasin altina sokcam bi 300 tl lik masraf cikacak :)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@corokodeus forumda sormaya çalıştım ama tam anlamadım, senin kine baksak anlarız senin kadroda fren bağlantı yerlerinde iki şer delik mi var, bir fotoğraf koysan...:)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@corokodeus Tamam at bakalım ama bağlantı yerlerini at fren mekanizmalarının....

corokodeus

Üye
Tepki
14
İsim
Gjbddgh
Face adresinizi verseniz ordan atsam olmazmi forumu tam olarak bilmiyorum ?