Denizli

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 hoş gelir sefa gelir Ahmet Arif’in yeğeni..
Şiire arif olmuş O. Arif'e tarif mi gerekir.

Benimki gibi ham zihinlere vizyon kazandıracak, berraklaştıracak burak gerekir.

Hoşbuldum Ağabey, sabırsızlıkla bekliyorum.

Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Denizli 'de bisiklet kullanıcısı azımsanmayacak kadar çok üstelik öyle bisikletler de var ki sadece markanın sitesinde görmeyi falan beklersiniz. Lakin ne kadar kullanıcı olsa da grupların en büyüğü 15-20 kişi geçmiyor ve bu grup Denizli 'de bulunan yerel bisiklet grubu.

Manisa 'da çalışırken bir kaç kez yerel bisiklet grubu ile karşılaştım ve 30-50 kişi arası sayılarda insanla grup sürüşü yapıyorlardı yoldan geçerken bende katıldım. Bu sürüş boyunca kimse ne artçının gerisinde kaldı ne de öncünün önüne geçip grup sürüşüne engel olup grubun dağılmasına sebep verdi. Denizli'deki yerel grup her sürüş öncesi açıklama yapıyor ve genelde söyledikleri "toplu sürüş olacaktır" veya "tüm bisiklet severleri bekleriz" ama gel gelelim söylenip yazılan ile sürüş sırasında olanların uzaktan yakından ilişkisi yok. Mayıs ayından bu yana özellikle akşamları sürüşlere katıldım ve giderek katılmamaktaki en büyük sebebim kendi söyledikleri ile çelişki içinde olmaları. Ondan olsa gerek ki 300 kişilik whatsapp grubundan sadece 20 kişi sürüşe katılıyor onlarda sürekli katılıp kemikleşmiş kişiler. Sürüş için tempo belirtiyorlar o tempoya göre çıkış yapıyorum ne ben forumda düz yolda 80 yapanlardanım ne de profesyonel bisikletçilerdenim. Hatta benim söylemek istediklerimi bir kaç sürüşte getirenler de oldu. Orta tempo sürüş dedikleri yerde 40km altına düşmeden sürüş yapmışlardı, yolun %85lik bölümünü tek gittim. Bu pazar katıldığım rotada ise ikinci kilometresinden sonra tek başıma sürüş yaptım. Arkadaşlar Tour de France izleye izleye orada gibi sürüş yapar olmuşlar bir de üstüne kabul etmiyorlar biz normal hızda sürüyoruz siz bence yavaşsınız diye. Zaten bir sürüşte içlerinden yaşça büyük olan bir abimiz durumu kabul etti. "Önceden artçı ve öncümüz olur herkes o arada gider, kadınlar gelir, dağ bisikletliler gelir karışık ve kalabalık şekilde sürüş yapardık. Gençler gruptan kopup önden gittikçe bizde uyum sağladık ve ses etmedik yol ile katılan herkes hızlı sürdükçe sürüşlere gelen insan sayısı giderek azaldı ve şimdiki durumuna geldi" Bu katıldığım bir kaç sürüşte sürüşü bırakan ve yarıdan dönen kişiler olduğunu da çokça gördüm.
Kendilerine durumu bir kaç kez ilettim yalnız anlamak istemeyen sayısı oldukça fazla. Hatta öyle ki bir abi "bisiklet bireysel spordur, kimse kimseyi beklemez ve beraber sürüş yapmaz" demişti. Demek ki o koca koca takımlar yanlış biliyor neden 10 kişilik bir takım kuruyorlarsa artık yada ben yanlış biliyor olabilir. Yıllardır forumda da konusu dönen "yol bisikletçilerini diğer bisikletçilere selam vermemesi" konusu burada katlanarak mevcut. Yol bisikleti sürsen bile selam almayıp bir de üzerine yan gözle bakılıp bakıp aşağılar şekilde "bunu mu sürüyorsun" diyen dahi oldu. Alüminyum kadrom ile arkadaşın full karbon imajını sarstım galiba.

Yukarıda yazdığım olay Denizli Pamukkale Bisiklet Derneği 'nin sürüşlerinde olan şeyler. Eğer Denizli 'de yaşıyor ve ortalamanız ben gibi 30-35km/saat altındaysa sürüşlerine katılmanızı tavsiye etmem. Kendinizi yolun bir kısmını tek başınıza sürerken bulma ihtimaliniz var.

Burada şunu da belirtmek istiyorum. Gruptaki herkes bu şekilde değil. Özellikle Münir abi içlerinden en düzgün olanlardan birisi Karahayıt sürüşünde gelirken de giderken de beni şu anda ismini hatırlayamadığım yine gruptan yaşça büyük abi ile belirli noktalarda bekleyip benim tempomda sürüş yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Grup etkinliğinin bana en büyük faydası sabah sürüşe çıkmamı sağlamak, zaten artık yarıda bırakacaklarını bildiğim için gidebildiğim yere kadar kendileri ile gidip kalanını kendim sürüp geliyorum.

Geçmiş dönemde bisiklet ile sürüş ve tur yaptığım arkadaşlarım artık bisiklete devam etmedikleri için arada forumdan @Mustafa Zeybek ile sürüş yapıyoruz.

resim_2022-08-01_150759749.png

Son düzenleme:

SeYaP

Daimi Üye
Tepki
622
İsim
Serkan Yavuz PAMUK
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Makro kardeşim yukarıda yazdığın konu birçok bisikletçi için en büyük problem. Burada kimseyi kötülemeyi veya dejenere etmeyi istemem. Çünkü hepimiz bisiklet sporunu severek yapıyoruz. Sadece amaçlar farklı. Ancak öncelikle bisiklete ne için binmek istediğini bilmeyen veya nasıl bir sürüş yapılacağını anlatamayan bir grup söz konusu. Denizli de bisiklet süren kesimin çoğu spor faaliyetini 2. plana atarak sürüyor. Yani ilk önceliği bir arkadaş çevresi ile beraber sürüş yapmak ve gezerek eğlenmek. Bunu göz ardı ettiğiniz takdir de de malesef yukarıda yazdığınız durum söz konusu oluyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün saat 4.30 gibi Zıpır Rampasını canavar gibi çıkan bir yol bisikletlisine kornayla selam verdim. Çok dikkat edemedim ama Aje dözar la mondiyal forması gibi bir forma vardı üzerinde.
Burada mıdır, o arkadaşımız.

Tepki
2
İsim
Hakan
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba yeni bisiklet alacağım. Denizliden nerden alayım? gülcan bisiklet ve bikestore var galiba. ya da internetten almamı mı önerirsiniz? Aydında yaşıyorum ancak Denizliliyim. Denizliden almak istiyorum.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba yeni bisiklet alacağım. Denizliden nerden alayım? gülcan bisiklet ve bikestore var galiba. ya da internetten almamı mı önerirsiniz? Aydında yaşıyorum ancak Denizliliyim. Denizliden almak istiyorum.
Eğer sıfır bisiklet satın almak istiyorsanız yerel mağazalara bakabilirsiniz. Onun dışında zaten internetten de tercih yapabilirsiniz.
Gülcenbay Bisiklet Accell Şubesi hali ile firmanın kendi markalarını satıyorlar. Carraro, Ghost, Lapierre, Brompton. İlk bisikletimi bu mağazadan 2015 yılında almıştım
BikeStore Şahin Bisiklet bir kaç bakıma gittiğim fırsat buldukça da uğradığım bir mağaza Bisan, mosso, kross, bottecchia, pinarello ve bir kaç marka daha var. Dükkanı çalıştıran arkadaş da yol bisikleti kullandığı için arada eline güzel bisikletler geçiyor 2.el olarak da alım satım yapıyor.
Nasip Bisiklet Mehmet abi, yine Ulus caddesinde biraz daha alta kalıyor yeri. İşçilik konusunda yetenekli bir abi. Daha önce jant örümü sırasında yaşadığım bir sorunu çok daha ucuza daha kaliteli işçilik ile çözmüştü. sattığı markalar şu an tam olarak hatırlayamıyorum ama yerelde görerek almayı tercih ederseniz bu 3ünden gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
Birde İnönü Caddesinde Yaşam Bisiklet var, vaktiyle yurt dışında istediğiniz bisikleti getiriyordu. Ama gümrük mevduatları sonrası ne yapıyordur bilmiyorum. 1-2 arkadaşım bakım ve alım süreçlerinde kendisi ile sorun yaşadığından bu yana bende uğramadım.

Tepki
2
İsim
Hakan
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben yeni başlayacağım genelde nazillide kullanacağım. sizin marka öneriniz var mıdır? limitim 10 bin tl. cevabınız için teşekkür ederim.

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şahin bisiklet var Denizli de sahibi enes

• Beğen
Tepkiler: Mika Hakkinen

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar selam,
bilge eczanesinin oradaki iranlı arkadaş dükkanı işletmeye devam ediyor mu bilgisi olan var mı acaba? daha önce gitmiştim memnun kalmıştım ama uzun süre geçti üstünden

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar selam,
bilge eczanesinin oradaki İranlı arkadaş dükkanı işletmeye devam ediyor mu bilgisi olan var mı acaba? daha önce gitmiştim memnun kalmıştım ama uzun süre geçti üstünden
Yerini bilmiyorum ama İranlı arkadaşa dediğiniz kişi Ferit ise burada durmuyor. Dolandıracağı adamı dolandırıp başka şehre kaçtı, adını kime söylesek içeride bir parası bir şeyi kalmış. Onun dışında Carraro bayisi Gülcenbay Accell, BikeStore Şahin Bisiklet ve Nasip Bisiklet var, üç bisikletçiye gitmişliğim var elimden geldiğince tüm bakımlarımı kendim yapıyorum yapamayacağım bir şey olursa anca giderim.
Lacivert : Accell
Kırmızı : Bike Store
Yeşil : Nasip Bisiklet

Dosyalar

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yerini bilmiyorum ama İranlı arkadaşa dediğiniz kişi Ferit ise burada durmuyor. Dolandıracağı adamı dolandırıp başka şehre kaçtı, adını kime söylesek içeride bir parası bir şeyi kalmış. Onun dışında Carraro bayisi Gülcenbay Accell, BikeStore Şahin Bisiklet ve Nasip Bisiklet var, üç bisikletçiye gitmişliğim var elimden geldiğince tüm bakımlarımı kendim yapıyorum yapamayacağım bir şey olursa anca giderim.
Lacivert : Accell
Kırmızı : Bike Store
Yeşil : Nasip Bisiklet
Evet Ferit. ismini siz söyleyince hatırladım. Yol bisikletim için akord ayarı yaptırmam gerekiyor bakayım teşekkür ederim

KINSEI

Üye
Tepki
2
İsim
Anıl
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo Hocam bende Denizlideyim bir yol bisikleti almak istiyorum. Sonrasında müsait oldukça böyle arkadaşlarla gezi yapmak isterim. İkinci el yol bisikleti alacğaım fakat internet üzerinden Denizli'de pek bulamadım. İkinci el uygun fiyattan satan güvenilir esnaf tanıdığınız var mı direkt ona gidip bisikletleri inceleyeyim. Birçok forumda araştırmam sonucu 6500 liraya kadar ikinci el olarak Carraro RC012, Corelli RC100, Kron XC1000, Btwin Triban 500 piyasada bunlar alınabilir nitelikte. Siz gezi yapıyor musunuz verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?