Decathlon'da çalışan veya daha önce çalışmış var mı?

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Geçenlerde iş başvurusu açılmıştı. Ben de yeni mezun olduğum için başvurdum. Ayın 18 inde arandım ve 26 sındaki mülaakata çağırıldım telefonla aranarak. Daha sonra bugün mail geldi başvurunuz olumsuz değerlendirilmiştir diye. Yani kaç gündür günübirlik gidip gelebilmek için Ankara'ya o gün için bir sürü ayarlama yapmışım, her şeyi ötelemişim. Sonrasında olumlu dönüş nasıl olumsuz oluyor anlamış değilim. Neye olumsuz dediler onu da anlamış değilim, mülaakata çağırsaydınız en azından orada denseydi suç bende diyebilirdim de çağırılmadan olumsuz demek nasıl oluyor? Enteresan gerçekten.

Edit: Şimdi de mail geldi insan kaynaklarından, çağırılıyormuşum. Normal Decathlon mesajlarını önemsemeyin denildi.

Arkadaşlar 100 kişilik mülaakat olacakmış. Ne oluyor, nasıl oluyor fikri olan, bilgi vermek isteyen var mı? Bilmem gereken bir şey var mı ya da

yemir

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN naptın alındın mı işe mülakat nasıl gecti?

B

BF Okuru

Misafir
@yemir
Mülaakat iyi geçmişti ancak alınmadım, bilmiyorum nedenini, alınacağımı düşünmüştüm. Hayırlısı bakalım.

tunatros

Üye
Tepki
29
İsim
Tuna
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Is başvurumu bugün mağazaya gidip formu kendim doldurarak yaptim. 2 senelik 2 ayrı vakıfta gönüllü halkla iliskiler biriminde is gecmisim var. 2 aylıkta yurtdisinda bir cafede komilik yaptim. 3 senelik amatör lisanslı boks gecmisim var. Hali hazırda haftanın 3 günü koşu ve yüzme yapıyorum. Bisikletim gelince de her gün süreceğim. Burada çalışmayı, tercihen boks ekipmanlari departmanını çok istiyorum ve şu an yapabilecegim en iyi işlerden birisi.
Yas 18 liseden yeni mezun oldum part time işe alinir miyim sizce? Özgeçmişi başvuru formuna yazamadım, yer yoktu. CV verecektim, bu başvuru formunun yeterli olacağı söylendi.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Is başvurumu bugün mağazaya gidip formu kendim doldurarak yaptim. 2 senelik 2 ayrı vakıfta gönüllü halkla iliskiler biriminde is gecmisim var. 2 aylıkta yurtdisinda bir cafede komilik yaptim. 3 senelik amatör lisanslı boks gecmisim var. Hali hazırda haftanın 3 günü koşu ve yüzme yapıyorum. Bisikletim gelince de her gün süreceğim. Burada çalışmayı, tercihen boks ekipmanlari departmanını çok istiyorum ve şu an yapabilecegim en iyi işlerden birisi.
Yas 18 liseden yeni mezun oldum part time işe alinir miyim sizce? Özgeçmişi başvuru formuna yazamadım, yer yoktu. CV verecektim, bu başvuru formunun yeterli olacağı söylendi.
Normal şartlarda bu özgeçmiş birikimine göre alınırsın ama o mağazada doldurulan başvuru formları bir dosyanın içinde toplanıyor, hangi departmanda eleman ihtiyacı varsa o departmanın lideri dosyayı alıp rastgele formları inceliyor uygun gördüğü kişiler ile iletişime geçiyor, umarım senin formuna denk gelip seni ararlar.
Ayrıca kariyer.net üzerinden de ilanlara başvur beni kariyer'den bulup aramışlardı.

• Beğen
Tepkiler: tunatros

tunatros

Üye
Tepki
29
İsim
Tuna
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Normal şartlarda bu özgeçmiş birikimine göre alınırsın ama o mağazada doldurulan başvuru formları bir dosyanın içinde toplanıyor, hangi departmanda eleman ihtiyacı varsa o departmanın lideri dosyayı alıp rastgele formları inceliyor uygun gördüğü kişiler ile iletişime geçiyor, umarım senin formuna denk gelip seni ararlar.
Ayrıca kariyer.net üzerinden de ilanlara başvur beni kariyer'den bulup aramışlardı.
Hocam öncelikle cevap verdiğin ve iyi dileklerin için teşekkür ederim. Kariyer sitesinden de basvurumu yaptim. Farklı departman da olsa ekipmanları öğrenmek için elimden geleni yaparım, secilirsem ileride belki eleman açığı olursa istediğim departmana geçebilirim. Bayağı araştırdım çalışma ortamı vs. güzele benziyor. Umarım secilirim. Hocam bilmem gereken bir şey var mı? Mülakatı nasıl, nelere dikkat etmem gerekiyor? Olumsuz olsa bile çağırıyorlar mı? Bir de kendileri mi mağazaya gönderiyor biz mi istediğimiz şubeyi seçebiliyoruz? Part time çalışacağım ama duruma göre full de çalışabilirim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bilmem gereken bir şey var mı? Mülakatı nasıl, nelere dikkat etmem gerekiyor?
Dikkat edilmesi gereken özel bir şey yok genel anlamda baktığında asgari ücretli sıradan vasıf istemeyen bir işe giriyorsun. Mülakat konusu da ekip liderinin keyfine kalmış. Benim gittiğim mülakat grup mülakatıydı 7-8 kişi falandık 3-4 saat sürmüştü. Mağazayı inceleyip eksikleri yazma, ingilizce testi, birbirimize karşı mülakat gibi oldukça şaşırdığım aşamalar vardı ama sonradan anladım ki beni işe alan departman lideri biraz takıntılı bir insanmış ondan böyle detaylı bir mülakat yapmış. :) Normalde teke tek görüşmeye çağırırlar, Decathlon'da %90 öğrenci çalıştığı için gir-çık sirkülasyonu çoktur biraz ortalama üstü bir çocuksan alınırsın.

Olumsuz olsa bile çağırıyorlar mı?
Başvuruyu yaparsın, uygun bulurlarsa gel görüşelim derler o da olumlu olursa ya işe başlıyoruz diye ya da olumsuz diye dönüş yaparlar.

Bir de kendileri mi mağazaya gönderiyor biz mi istediğimiz şubeyi seçebiliyoruz? Part time çalışacağım ama duruma göre full de çalışabilirim.
Başvurduğun mağaza neresiyse oraya başlarsın.

tunatros

Üye
Tepki
29
İsim
Tuna
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Berke Hocam tekrardan teşekkürler. :) Başvurum değerlenince buraya yazacağım.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve necmeddin

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.342
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de bugün görüşmeye çağrıldım. İkinci mülakat için olumlu/olumsuz mail geleceği söylendi. Bekliyoruz bakalım :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin