Decathlon rezilliği

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@DogukanSahil

Evet, ben pas gectim 18e kadar olan donemi, anamin karnindan cikar cikmaz direkt beklemeden araba kullanmaya basladim, barlara alindim, yurtdisina cikarken muvaffakatname verilmesine gerek kalmadi..

18 yas alti icin olan hakli kurallara maruz kalip, kendim hic oyle degilim o zaman polis cagiririm diye dusunmedim, dogru..

• Beğen
Tepkiler: Volg ve Montage
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dekatlondan aldığım windstopper mont bisiklet sürerken hırıpılşırıpınt hırıpılşırıpınt şeklinde ünleme sesleri çıkarıp psikolojimi bozdu. İşsizlik ve cansıkıntısından üyelerinin intihar ettiği norveç tüketici hakları heyetine başvurduğumda şikayet durumunda bu olaydan dolayı bir 400 bin eyro kaldıracağımı söylediler. Belki decatlon güray görkem in 2500 tl ye aldığı karbon btwin den banada getirirse şikayetimden vazgeçebilirim ona göre.

• Beğen
Tepkiler: DogukanSahil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Guney1907

Belki bu söyleyeceğime "banane ya ne uğraşıcam" diyebilirsiniz ama bu olay bilinçlenmeyi desteklemekten geçiyor. Gençliğin verdiği uçarılıkla eğlence sınırları içerisinde hareket yapan arkadaşlarını değil ama başkaları için bir rahatsız etme ya da risk taşıma unsuru olan hareketler yapan arkadaşlarını uyarabilirsin. Kısa sürede bir sonuç vermez, uzun sürede senin olası çocuklarına bu kapıları açar. Onun dışında gidip de güvenlikle sakin bir şekilde konuşursan ve buraya yansıttığın kadar zaten aklı basan bir insan olduğunu gösterebilirsen hiçbir mağaza seni almamazlık etmez.

Guney1907

Daimi Üye
Tepki
38
İsim
Nadir Güney Kunt
Bisiklet
b'Twin
Şu ana kadar böyle bir uygulama ile karşılaşmadım ama karşılaşanlar varmış.firma kendine göe bi uygulama önlem almış.bence dığrusu içerideki güvenliği arttırıp kurallara uymayanları hemen uyarıp önlem alınabilir içeri almamak biraz garip bi uygulama tam olarak yanlış diyemem

Tepki
60
İsim
Cem Tuna T.
Bisiklet
Diğer
Konu başındaki yorum dışı yalnız bir kaç yoruma baktım..
Ama ben bunun decathlon mağazasının kötülenmesi amaçlı yazıldığını düşünüyorum.
Henüz 18 yaşına 1 ay önce girmiş olan kardeşim dahil, istanbul'a gittiğinde bir kaç parça rica ettiğim, 18 yaş altı bir çok kardeşim sorunsuzca alışveriş yaptı.
Bence bu içeri alınmama bahanenizi düşünün. Bir aksilik olabilir farketmediğiniz.

• Beğen
Tepkiler: Volg

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@DogukanSahil Dostum şuan Decathlon çalışanı değilim ama işin iç yüzünü açıklayayım. Bildiğiniz gibi Decathlon'da tüm ürünler denemeye ve kullanıma açık bu yüzden çocuklar için tehlikeli olabilecek ve yanlarında ebeveynleri olmadan kullanması/denemesi tehlikeli olan ürünler mevcut. Olası bir kaza halinde sorumluluk almak istemedikleri için böyle bir düzenlemeye gitmişler.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Yahu onceki mesajlardan birinde yaziyor iste, laylaylom diye iceri giren iki cocuktan bir tanesi digerinin bacagina yayla ok atip yaralamis..

Kafasina bir tarafina gelip oldurse ne olacakti? Sonra Decathlon ugrassin dursun..

• Beğen
Tepkiler: Volg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Millet çocukları bırakıp gezmeye gidiyor, yada eğlensinler diye 1 saat oturup onlari izliyor. Decathlon sonuna kadar haklı, işi olmayan insan kuru kalabalık yapmasına gerek yok. İşin tehlikeli yanları da cabası.

mşehirli

Üye
Tepki
38
İsim
Murat Şehirli
Bisiklet
Merida
@(link) Decathlon'da içki sigara ve ahlaka mugayyir şeyler satmaya başlamış demek ki, her yaştan insana sporu sevdirmek ve satışını yapmak temel amacı olması gereken bir SPOR MAĞAZAsının bu hareketi, beni koşarak uzaklaştırır onlardan...

• Beğen
Tepkiler: pilot

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
Eleştirmekte haklısınız firmalar sanki asıl amaçları para kazanmak değilmişçesine hayatı güzelleştirmeye dair sloganlar ve reklam kampanyaları yapıyorlar, aynı mantikta coca cola da insanlarda kilo ile ilgili sorunlar yaratan bir içecek değil bir hayır kurumu. Lakin işletmeler kar yapmak kar yapıyorsa da verim arttırıp daha çok kar yapmak amaçlı kurulur. Bu noktada sizce ok ve yayla oynayan çocuklardan biri eğer ölseydi ki gayet muhtemel bu yüzden firmanın ödeyeceği tazminat yanında oluşan kötü ün yine kar/para kaybetmek anlamına gelecektir. Bu işletmenin sahibi olsaydık belki başka bir çözüm bulurduk fakat yine de bu probleme dair bir şey yapmak zorunda hissederdik. Decathlon da bu yontemi seçmiş kişisel görüşüm kısmen haklı bulmakla beraber bazı arkadaşlara inisiyatif kullanılabileceği ama kim bunun garantisini verebilirki? Güvenlik gorevlisi de işini ve kendini korumak zorunda.

Ayrıca kesinlikle sporu sevdirdiği ve yaygınlaştırdığı bir gerçek. Kendimden örnek vermem gerekirse şu an aktif olarak ilgilendiğim bazı spor dallarını o mağazaları uygun fiyatlı ve görece kaliteli ürünler olmasaydı başlayamazdım. Ürünleri deneme imkanı bu kouda çok önemli yer tutuyor, alınan onlem yerine başka bir uygulama ile ürünleri cam vitrin ardından satmaya başlasa mesela?..

Son olarak firmayı savunmak istemezdim sadece başka bir açıdan olayı değerlendirmeye çalışıyorum, vardığım sonuç firmayı destekler nitelikte olunca belirtmek isterim.

• Beğen

mşehirli

Üye
Tepki
38
İsim
Murat Şehirli
Bisiklet
Merida
@(link) güzel ve mantıklı bir açıklama, işinize gelmiyorsa gitmeyin tarzı bir açıklama yapmadığınız için teşekkür ederim. @(link) Decathlon'a hiç gitmedim, yöremizde yok. Ama eğer ok yay veya bunun gibi tehlikeli ürünler açıkta ve deneme imkanı olursa gerçekten tehlikeli, dediğiniz gibi farklı çözümler üretilebilir firma, aynı zamanda anne babalarda konuya hassasiyet göstermelidir. İçeriye firmanın belirlediği yaş altında gelenler için açıklama yapılabilir. Konuyu açan arkadaşa dokunmuş belli ki bu olay.

Tepki
1
Bisiklet
Kron
Bu konu hakkinda bir kampanya buldum imzalamanızı en azından bir incelemenizi tavsiye ederim
(link)

• Beğen

vitalx

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan DOKSAT
Bisiklet
b'Twin
Yaş sınırlaması saçma olmuş ama bu saçma uygulamayı neden almış olabilirler! gerekli nedenleri olabilir, çok yaramaz çocuk var gerçekten ülkemizde.
Sadece Türkiye'ye özgü bir uygulama mı diğer ülkelerde de yaş sınırı varmı merak ettim şimdi.

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
@vitalx beni iceriye sokmuslardi tek basima rahat rahat gezdim kimsede karismadi bilmiyorum ama

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Bende 1.83 boy hafif sakal olduğu için 16 yaşında olduğumu kimliğe bakmadan anlayamazlar bu yüzden çok rahat girip çıkıyorum :D

Tepki
88
Bisiklet
Salcano
saçmalamayın arkadaşlar öyle şey olur mu, belli ki güvenlikçi arkadaş artık işe gelirken karısıyla mı kavga etti, ev kirasını mı denkleştiremedi, patronlara mı kızdı ne yaptıysa böyle çıkarmak istemiş acısını. şimdi düşünsene 15 yaşında milli karateci bir gence, sen git babanla gel dediğini. spor mağazasına gençleri almamak neymiş lan?

• Beğen
Tepkiler: Bicikl

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@receptcelik
oranın müdürü imam hatiplilere kıl, marmara foruma gidin

forma da varsa şimdi side İ.H.B. diye