Dealextreme

Tepki
6
Bisiklet
Carraro
ticket actım cvp da geldi benden adresimi doğrulmamam için form doldurmamı söylediler bende formu doldurup onlara tekrar cvp yazdım.

Scudo

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Bu traz alisverislerde paypali kullanin, odeme kanalinda paypal secilirse adres bilgisi direk ordan teyit ediliyor. Yanlis adrese gelmiyor. Odeme yapanin paypal adresine gonderiliyor. Ayrica paypalda 40 gun para iadeside var. Dx.com kargolarinin ardinda duran bir firma sorun cikacagini da sanmam.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Dx ten bir kaç kere alışveriş yaptım. Ürünün elinime geç ulaşması dışında bir sorun yaşamadım(istanbuldan izmire gelmesi bile uzun sürüyor). Hatalı/bozuk/yanlış ürünler için yenisinin yollanması ya da kredi talebimi hızlı bir şekilde işleme soktular. Sipariş verebildiğinize göre İngilizce sorununuz da yok. Size belirtilen yönlendirmeler ile sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: egemen karaca
Tepki
6
Bisiklet
Carraro
siparişi taşımacı şirkete vermişler ve siparişim yanlış adrese doğru yola cıkmış durumdaymış .. bu saatten sonra değiştiremiyorlarmış adresi.. dediğiniz gibi para iadesinden bahsettiler yada olmadı aynı ürünü bu sefer doğru adrese kargolatırım. Siparişim Türkiye'ye giriş yapmış mı acaba ben bir şey anlamadım yurt dışına sevk edildi yazıyor yani Türkiye ye mi sevk edildi ? İlk alış verişim yurt dışından o yüzden biraz acemiyim yardımcı olucak arkadaş lar varmı dir acaba?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
barkod yer durum açıklama kısmında haraket olduğu zaman ülkemize giriş yapmış demektir

• Beğen

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
isviçrede epey işlem yapmışlar china postta bukadar dolmuyor orası.
en altta yurt dışına sevk edildi yazıyor, ülkemize girdikten sonra ptt avrupa yakasında PİM var. oradan size yakın olan şubeye gönderilecek sonrada dağıtıma çıkacak

• Beğen
Tepki
6
Bisiklet
Carraro
Ben geçen hafta başka siteden sipariş verdim Royal mail ile elime ulaştı bu sabah ptt yolu ile.Bu Çin aliş veriş sitelerinde sıkıntı oluyor heralde.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
dx.comdan gelen siparişler yaklaşık 20-25 günü bulabiliyor. bunun 15 güne yakını hemen hemen switzerlanddan türkiyeye kadar olan süreçte oluyor

B

BF Okuru

Misafir
yurt dışının en iyi alışveriş sitesi diyebilirim,biraz geç gelir (max 30 gün) ve diğer sitelere göre pahalı gelebilir ama garanti bir sitedir,1 tane far almıştım merceği çıkmadı hemen geri dönüş yaptım saolsun bir arkadaş ingilizceye çevirmişti.10 gün içinde yenisini yolladılar ücretsi olarak,diğer üründe bende kaldı.

Tepki
12
Merhaba Dealextremeden ayın 16 sında 84 Tl değerinde bir ürün aldım, ancak aldığım ürün iptal oldu 6 gün geçmesine rağmen param geri iade edilmedi. Bu konu hakkında ne yapmalıyım normal midir ?
Şimdi tekrar görüştüm sanırsam banka kabul etmemiş ama tam anlayamadım.Alta yazıyorum görüşmeyi.

info: Welcome to Dealextreme Customer Service. A representative will be with you shortly.
info: You are now chatting with 'Sicily'
Sicily: Welcome to DealExtreme, nice to meet you !
BUGRA: Hi, I bought items was canceled in 16 December but still did not return my money
Sicily: you didnt paid successfully for this order, so no refund from us
Sicily: plz check your card record,
Sicily: sorry, i should say we refuse to accept your money , you can check with your bank for the money
BUGRA: seems to be been paid
Sicily: you can check again, we refused to accept your money on 12/17/2014
BUGRA: thank you

İninal Kartla aldım sıkıntı kart yüzünden mi ?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kartından tahsil edilmemiş yada edilememiş. Ödeme yapmadığın için geri ödeme de olmaz diyor. Bankanla konuştun mu para çekilmiş mi?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bankayla iletişime geç ve paranın iade edilip edilmediğinin teyidini al. Belki bekleyen işlemlerde görünüyordur. Yok iade olmamışsa dökümünü al ve tekrar dx ile iletişime geçip belgeyi göster. Daha sonra bekle bakalım ne olacak. Bir de dx.com'da My Account altında My orders sekmesine gelip yaptığın siparişin numarasına tıkla ve açılan sayfada Order Tracking kısmında ne yazıyorsa buraya yapıştır bir bakalım.

Şuna benzer bir görüntü olması lazım:
Date______________Status ___ Notes
22.12.2014 07:35:05 Canceled Order is canceled
22.12.2014 07:23:50 Order Processing Order is being processed.
22.12.2014 07:23:50 Payment Confirmed Payment verified.
22.12.2014 07:23:45 Order Received Order has been created, awaiting payment.

Tepki
12
@Halil EROĞLU

İninal karta inernetten mesaj attım işlem 10 gün kadar sürebilir diyorlar, ama Dealextreme parayı göndermediğimi söylüyor hareket dökümünde ise paranın çekildiği yazıyor ?

16.12.2014 19:28:08 Payment Received Your payment has been received , it's awaiting verification.
16.12.2014 19:27:58 Order Received Order has been created, awaiting payment.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kart ile ödeme sürecinde provizyon almak diye bir adım var. Kartından provizyon alınmış ama çekilmemiş olabilir. O yüzden sen çekilmiş görüyor olabilirsin. Hesap kesim tarihindeki döküme (hesap ektresine) bakmalısın. Esas gerçek durum hesap ekstresinde belli olur. Çağrı merkezi yok mu orayı arasan olay hemen aydınlanır.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Diyor ki: "Your payment has been received , it's awaiting verification." Yani ödeme alındı, doğrulama bekliyor. Kartından o kadar tutar çekilmiş havuz hesabında bekletiliyor, henüz onların hesabına transfer edilmemiş. 2 seçenek var banka tam onay vermedi veya ön tahsilat(provizyon) işlemi yapmışlar; yani o kadar tutara belli süreliğine bloke koymuşlar. Bekleyeceksin, başka çaren yok şimdilik...