Dealextreme

Scudo

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
gözün kapalı yap kardeşim.ama dx pahalıdır biraz.onun yerine aliexpress.com dan yıldızı(puanlaması)yuksek olan satıcılardan guvenle alışveriş yapabilirsin.ben iki siteden de alışveriş yapıyorum.dx çok geç geliyor son verdigim sipariş 55 gunde geldi.aliexpress.com dan aldıgım urun 16 gunde geldi.adresini yazarken turkce karakter kullanma yoksa cok buyuk sıkıntı oluyor.mesela ısparta ya.isparta yaz.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@sedat saraç

Bu bilgiyi doğru kaynaktan iyice araştırmalısın diye düşünüyorum. Belki edindiğin bu bilgi konusunda yeni ve doğru bilgiler edinebilirsin :)

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.174
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@r.ezk

Renklerde farklılık olabilir,orneğin karbon renk modeller limar'ın kendi sitesinde katalogda yok ama kendi sitesindeki videolarda var ;) Bir de aynı kaskın 2012-2013 modelleri arasında da boyama renk farkı var ;) DX'dekiler 2012

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
438
Bisiklet
Cube
@Enes Çatal

eyw.
buarada memnunum demişsin biraz açarmısın, bir tecrüben oldu mu?
doğa sporlarıyla ilgilendiğim en başından kaliteli bir seçim yapmaya çalıştım, umarım kalitesiz bir ürün tercihimiz olmamıştır..
hertarafta giro, bell deniyor üst sınıf şüpheye düştüm?

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.174
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@r.ezk

Hava delikleri yeterli, aerodinamisi güzel, terletmiyor, hafif, sineklikleri var, ayarlama tekerleği var (Ben kafaya direk oturan modelleri daha çok sevmeme rağmen bundan da memnun kaldım).
Genel olarak kaliteli kask, Allah kazadan korusun düşünce de iyi koruyacak bir kask. Giro'nun TR'de 150 liraya satılan kasklarından (ki onlar mtb kaskı abd fiyatı 20-30 dolar) çok daha kaliteli. Amazon'dan/abd'den getirme imkanınız varsa tabi Giro Aeon vs. çok daha da iyi ama Limar hafifliği ve dayanıklılığıyla bilinen bir marka. Ben de bu eskiyince (her kaskın bir raf ömrü var -yok diyenler de var ama ben eskidi mi değiştirmekten yanayım, kelleyi emanet ediyoruz sonuçta-) aeon'un livestrong modelinden almayı düşünüyorum 150 dolara kadar düşmüş abd'de.

• Beğen
Tepkiler: r.ezk

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
438
Bisiklet
Cube
anladım saolun, sonuç nekadar pahalı okadar kaliteli mantığı geçerli sanırım 20-30$lık girolar 150 tl ise
66$ aldığımız limar deltada 230tl 'ye satılıyor, bu durumda oldukça kaliteli ;)
kask ömrü içerisindeki malzeme dolgusunun özelliğini yitirmesiyle ilgili bir konu sanırım.
ne kadar ömrü?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
438
Bisiklet
Cube
(link)

burda giro ve limar ın 2 prolight helmet karşılaştırması var, ikisinin birbirine göre az da olsa üstünlükleri var biri daha konforluyken diğeri biraz daha iyi havalandırmalı, en sonunda da fiyatının çok az uygun olması ile Limar önde deniyor... Bunlar kullanıcı açısından fark eden ve herkese göre farklı his yaratabilecek özellikler bence..

Asıl merak ettiğim mukavemet(darbe-dayanım) testleri idi.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
@Salih Eroğlu

resmi gazete inandırı olur sanırım.foruma bişi yazarken sallamıyoruz.yurd dışından alışveriş tecrubemize dayanarak yazıyoruz kardeşm

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
bende telefon aparatı alacaktım ama pek güven olmuyor anlaşılan.
en iyisi arabalar için olan aparattan alıp bisiklete bir şekilde bağlamak :)

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@sedat saraç

Forumu bir araştırırsan bizim kanunlarımızın işlerliği hakkında daha iyi bilgi alırız sallıyorsun demedik tecrübrne de ancak forumda bir yıl içinde kaç liralık yada kaç kez sipariş vermiş insanlar var görmüş oluruz. Bakınız 3 çift schwalbe lastik birisi marathon 350 tl 80 küsür tl de çinden kaç avro etti? Yani o gazetedeki gibi bir çok kanun çıkıyor ancak uygulanmıyor bir çoğu da. Ben de foruma bişi yazarken araştırıyorum da yazıyorum forum içinde güzel kardeşim ;)

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
o zaman kafalarına gore kanun uyguluyor gumrukte ki memur.benden 100avro değerinde aldıgım urun gumruge takıldı posta yoluyla çağırdılar.gitti vergisini odedim aldım.o yıl başka bir alışverişim olmamıştı.sıkıntı yok sen ne diyosan o üstad

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
.Daha önce Buyincoinsten alışveriş yapmıştım. Dx e göre çok daha hızlı fakat stoğu da bir o kadar kısıtlı. Eş zamanlı Dx ve Buyincoinsten alışveriş yaptım. 10 ağustosta satın almıştım ürünleri... Buyincoins ürünleri 11 Ağustosta kargoya verdi Dx ise bugün verdi. Artık şunuda çıkardım Dx baya hızlanmış. :D Buyincoins ile yarışacak mübarek..

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
dx beni geçen sene deli etti. ellibeş gunde geldi digital km saati.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@sedat saraç

Bende bu yüzden tereddüt ile satın almıştım ürünleri çoğu arkadaşımız çok şikayetçiydi bu durumdan. Birisine sizin gibi 2 ay gibi bir süreçte ulaşmıştı. Fakat şimdi dediklerine göre gayet hızlılarmış. Bende denedim. Hızlı olduklarına kanaat getirdim. Sanırım dx bu hatasını telafı ediyor.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
bide sevgili dostlar.adresinizi yazarken turkce karakter yazmayın.ben çekmeköy diye yazmıştım satıçı salagı +^3eköy diye bişi yazmış.sistemsel bit hata sanırım.o yuzden gelmişti ellibeş gunde.