Dağ bisikleti tavsiyeleri

ExKyotoo

Detaycı
Tepki
285
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
@Aybek Cihan Bence en mantıklısı 27.5 ve boya göre kadro. 29" jant kullanıyorum ama 26" jant kullandıktan sonra 29'un ne kadar ağır kontrollere sahip olduğunu farkettim. Bir dahaki bisikletim kesinlikle 27.5" jant. Ne 26" kadar küçük ve basit ne de 29" kadar ağır ve zor. Hız ve manevra olarak yeterli olur bence.

Scudo

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@klmlsmry Sıfır istiyorsanız yabancı markalara bakın. Cube ya da KTM gibi markaların 5-6 bin TL'ye güzel bisikletleri var. Decathlon'da Rockrider 900 var, özellikleri fena değil; Mavic jant seti, Manitou maşa, Sram Nx...ama frenleri biraz zayıf, biraz masraf isteyecek. Bisiklet parçalarından anlıyorsanız ikinci el daha iyi olur. Yine tabii ki yabancı kaliteli markalar olsun.

• Beğen
Tepkiler: ExKyotoo

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar şu iki modelden hangisi donanım olarak daha iyidir sizce ? Sıfır bisikletler çok pahalı 2.bisiklet olarak uygun fiyatlı birşeyler bakıyorum babamla bisiklet kavgası yapıyoruz.whistle bütçe olarak bana daha uygun ama 2015 model olması beni düşündürüyor, görünüş olarakta hoşuma gitti sizce alınır mı yoksa giant’ı mı tercih etmeliyim?

(link)

(link)

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@semih_07 Ne amaçla kullanacağınızı yazmamışsınız. Seçeneklerinizden Giant olan trekking, Whistle ise dağ bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: semih_07

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@semih_07 Bisiklet alırken kadro boyuna dikkat ediniz. İlandaki Giant 44 cm(S) olarak gözüküyor. Üretim yılına neden takıldınız ki, otomobil almıyorsunuz. Donanım olarak ciddi farklar yok. Fiyat olarak fark var ama. Kadro boyu uygunsa Giant'ı tercih ederdim.

Son düzenleme:
  • Beğen

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
@semih_07 Bisiklet alırken kadro boyuna dikkat ediniz. İlandaki Giant 44 cm(S) olarak gözüküyor. Üretim yılına neden takıldınız ki, otomobil almıyorsunuz. Donanım olarak çok büyük farklar birbirleri arasında. Fiyat olarak fark var ama. Kadro boyu uygunsa Giant'ı tercih ederdim.
2015 olduğunu okuyunca 4 yıllık bisiklet diye düşündüm metal yorgunluğu olur vs gibisinden.boyum 1.70 bana uyar gibi geliyor gidip görmem gerek bisikletleri.donanım olarak giant daha iyi değil mi büyük fark var demişsiniz çok iyi anlamıyorum o yüzden sordum :) iki modelde hoşuma gitti tek sorun aldıktan sonra İzmir’den Didim’e bisikleti nasıl götüreceğimi düşünüyorum kargo vs sıkıntı olur 200 km yolu bisikletle gidebilir miyim onu düşünüyorum kara kara.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@semih_07 O Whistle büyük gelir size. İlanda 18-18.5" yazıyor. Benim boy da 1.70 ve bisikletim 17", gidon boğazını kısaltmak zorunda kaldım çünkü kadro biraz büyük geliyordu. 16" tam oluyor bana.

• Beğen

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
@semih_07 Ne amaçla kullanacağınızı yazmamışsınız. Seçeneklerinizden Giant olan trekking, Whistle ise dağ bisikleti.
Bisikleti kullanma amacım balığa gidip gelmek ve kısa turlar yapmak kendi başıma.bazı yollar var gittiğimiz dağlık ve çok bozuk oluyor, çok çık gitmesemde o tarz yollardan yılda 20 30 kere gidiyoruz en azından balık mevsiminde.bisan mtx 7100 modeli var 4 5 kere binmiş ilanı gördüm şimdi, aradım sıfır gibi diyor satıcı.maddiyattan dolayı satıyormuş ama donanım olarak düşük 1000 lira fiyatı.onu da düşünüyorum aslında ama almışken biraz iyi birşey olsun istiyorum.kron salcano bu tarz bisikletlere baktım önce uygun olsun diye ama hep şikayet hep şikayet gözüm korktu o yüzden 2. El donanımı yüksek modellere bakmaya başladım gidip elden alabileceğim İzmir Aydın gibi yerlerden.

@semih_07 O Whistle büyük gelir size. İlanda 18-18.5" yazıyor. Benim boy da 1.70 ve bisikletim 17", gidon boğazını kısaltmak zorunda kaldım çünkü kadro biraz büyük geliyordu. 16" tam oluyor bana.
Evet diğer bisikletim sedona 740 16 kadro bana normal oluyor bazen küçük geldiğini de düşünüyorum ama boyu ideal.

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@semih_07 Fiyatta fark var dedim, donanımda büyük fark var diye yazmadım, fiyat farkı Giant olmasından dolayı, marka değeri var, bir de satıcı bisikletçi onun da etkisi var. Bulunduğunuz yerde görerek ve deneyerek bisiklet baksanız daha iyi olur.

• Beğen
Tepki
4
İsim
Ali
9 yaşını bitiren oğluma 24 jant bisiklet almak istiyorum. 4 yıldır 16 jant kullanıyor, biraz zayıf o yüzden 26 ve üzeri düşünmedim. 1000-1500 TL arası bir bütçem var. Mekanik disk ve V fren arasında ve markalar arasında kararsız kaldım. O yüzden önerilerinizi bekliyorum. Aslında ince lastikli bir bisiklet düşünüyorum, ama hepsi dağ bisikleti kategorisinde gibi o yüzden bilemedim.
Aşağıda iki bisikletin linkini gönderiyorum, ama farklı önerilere de açığım. (link) ümit mirage 2467 (link) kron xc 100

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@gerçeksöz Önerdiğiniz bisikletler yaklaşık 15 kg. Bence 9 yaşında çocuk için hafif bir bisiklet gerekir. Ancak Türkiye'de bulmak zor. Wiggle'da şunu gördüm;

(link)

Alüminyum kadrolu, 8 vites Acera aktarıcılı ve 10.2 kilo. Sanırım 1600TL civarı bir maliyeti olur vergisi, kargosu derken. iki haftada elinizde olur.

Son düzenleme:

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Mekanik disk fren yerine v fren tercih ederim şahsen. V fren hem dahahadid bakımı kolay sorunsuz ucuza yenileyebileceğiniz bir fren dağ bayır mtb yapmayacaksanız diske geek yok hele mekaniğe hiç bakmayın derim

Tepki
4
İsim
Ali
@gerçeksöz Önerdiğiniz bisikletler yaklaşık 15 kg. Bence 9 yaşında çocuk için hafif bir bisiklet gerekir. Ancak Türkiye'de bulmak zor. Wiggle'da şunu gördüm;

(link)

Alüminyum kadrolu, 8 vites Acera aktarıcılı ve 10.2 kilo. Sanırım 1600TL civarı bir maliyeti olur vergisi, kargosu derken. iki haftada elinizde olur.
Çok teşekkür ederim yardımınız için. Bilmediğim bir marka , yurt dışından getirebilir miyim acaba. Ayrıca burda garanti ve servisi nasıl olur? Ama dediğiniz gibi aslında hafif bir bisiklet bakıyorum bende.

Bruzay

Üye
Tepki
1
İsim
Yunus E
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar benim de 1700 TL bütçem var. Bisan mtx7200u araştırıyorum ama kullanan kimsenin yorumunu dinlemedim, görmedim. Tavsiye eder misiniz piyasaya tekrar girdiği için bu model iddialı mıdır ne düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: ERSİNZAH

ones

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
Dizimde ki rahatsızlıktan dolayı enduro bisikletimi satıyorum ilgilenen varsa veya daha üst seviye düz mtb ile takas olabilir ilan no: 633527021

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@gerçeksöz Getirtmesi sıkıntı olmaz. Garanti ve servis sıkıntı ama. Öncelik buysa ülke içinden bisiklet bakmanız lazım. Wiggle'dan gelen bisikletler, kutudan sorunlu çıktığı durumda, ücretsiz kargoyla iade alıyorlar ama kadro falan kırılmadıkça sorunlar için bisikletçiye gitmekten başka çare yok. Türkiye'de böyle alüminyum alaşımlı hafif bir 24" bisiklet yok sanırım. 26" bulunabilir.

@Bruzay Ben Bisan kullanıyorum, MTX-7800. Aldığımın ilk haftası garantiye vermek zorunda kaldım. Arka rotor kalipere sürtüyordu ve ayarlanması için yeterince yer yoktu. Bir ay sonra kadrosunu değiştirerek teslim ettiler. İlgi alaka var adamlarda ama bisiklette tasarımsal sorun var. Yeni kadroda biraz hafiflese de olsa aynı sorunu yaşıyorum. Bir iki hafta denememi istediler. Yoksa tekrar götüreceğim. İadeye kadar yolu var gibi. Aynı kadro olmadığından 7200'de böyle bir sorun yoktur belki bilemem. Yine de internetten almamanızı tavsiye ederim. Hazır kurulmuş ellerinde varsa denenerek alınabilir. Fiyatına göre üzerindeki malzemeler güzel yeni Bisan bisikletlerin.

• Beğen
Tepkiler: Bruzay

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sıfır dağ bisikleti arayanlar bunu da değerlendirebilir. Site indirimi ile 2070 TL gözüküyor.

(link)

Bruzay

Üye
Tepki
1
İsim
Yunus E
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü