Dağ bisikleti tavsiyeleri

Kemal32.

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Kemal
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar ben 2. El sedona 751 modelini almayı düşünüyorum bisiklet 2015 modelmiş
1000₺ fiyatı var sizce alınırmı bu fiyata değermi diye sormak istedim.

Dosyalar

Aybek Cihan

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
106
@Kemal32. O bisiklet 2015'ten daha eskidir diye tahmin ediyorum. Sedona sitesinde 2014'e kadar bakılabiliyor ve bu bisiklet yok. Bisikleti arama motorunda aratınca 2010-2011 modellerle ilgili sorular çıkıyor.

Kemal32.

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Kemal
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ozaman baya eski

Agah24

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Abdullah Agah Özdemir
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamün aleyküm arkadaşlar,
Uzun yola çıkmak, birazda dağda tepede gitmek için bisiklet arıyorum, yardımcı olacak olursa çok mutlu olurum,
2. El bakıyorum öncelikle,
Bu modeller arasında kaldım,
Ayrıca tavsiyesi olanlara da bakarım tabii
Fiyat aralığim 900 1200 arası
29" ve disk fren tercihim

Bianchi Rcx 629 w9 hd
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Mosso wildfire 29 hd

NG 450

Mosso wildfire

Mosso wildfire

Şimdiden teşekkür ederim..

Sofi_34

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Aziz
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Scott tavsiye ediyorum kardeşim

zaferalm

Üye
Başlık
5
Tepki
37
İsim
Zafer Alemdaroğlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

arkadaşlar bu bisiklet hakkında yorum alaiblirmiyim 4000 nakit isteniyor değermi sizce

Aybek Cihan

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
106
@zaferalm Ben olsa onun yerine şunu alırdım hazır fiyatı inmişken;

zaferalm

Üye
Başlık
5
Tepki
37
İsim
Zafer Alemdaroğlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisikletin iki kötü yanından bahsediliyor biri maşa kitleme mekanizması diğeri frenleri. Maşa kitleme mekanizması değiştirilebilir fakat fren seti çok masraflı olabilir. Bu yüzden tercih etmek istemedim. Yoksa ömür boyu garanti durumu tercih edlilebilir.

Full shimano slx setle sram nx seti karşılaştırırsak hiç bi fikrim yok bu durumda

barcan61

Üye
Başlık
0
Tepki
4
İsim
barış
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar elımde kron xc150 var sıfır aldım ileride modifiye etmek istiyorum arka aktarıcı ön aktarıcı aynakol nasıl bir yol izlemem gerekiyor bu bisikletde hangı parçaları değişmemi söyler misiniz

zaferalm

Üye
Başlık
5
Tepki
37
İsim
Zafer Alemdaroğlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2-3 Haftadır dağ bisikleti bakıyorum kendime. 27.5 veya 29 jantlı, havalı kitlenebilir maşalı, en aşağı slx ,deore xt,sram nx yakın set kalitelerinde 13kg altı hafif bir bisiklet istiyorum. Taksitle 4500-4750 TL rakamlara kadar bütçem var.

Son karar olarak Decathlondan rockrider 900 (3999 TL taksitli) + Deore MR-615 Hidrolik Set (500-600TL) + Suntour Maşa kilitleme mekanizması (100TL) kafamda belirledim. Toplam 4600TL ye geliyor taksitle alabiliyorum.

Başka önerebileceğiniz bu özelliklere sahip bisikletler varsa lütfen yardımcı olun. Fazla tecrübem yok durmadan araştırıyorum. Mosso,Carraro,Kron gibi markalarda bu fiyatlara daha iyi donanımlarda ürünler var fakat ben çekiniyorum bu markalarda garanti olsun servis olsun kadrolardaki arge olsun.İleride sorun yaşadığımda ilgi alakasız bir hizmet almak istmeiyorum. İsim yapmış markalar daha güvenilir buluyorum.(Trek,Scott,Specialized,Cannondale,Ghost,Focus... gibi) Decathlona güvenmemin sebebi ömür boyu kadro garantisi vermesi ve forumdan bazı kullanıcıların kadrolarını bu garantiden değiştirebilmiş olmaları.

Önerilerinize açığım. n11 tarzı sitelerden 5bin rakamlarına çıkabilirim 11.11 kampanyasında kullanabileceğim 300-400 tl lik hediye çekimde var.

esbra

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar herkese merhaba, yakin zamanda yurtdisindan turkiyeye tasinacagim. Yurtdisinda asagidaki carrera vanquish yol bisikletini kullaniyordum ancak genelde bisiklete 3 yasindaki kizimla binerim ve o arkada koltukta oturur. Maalesef turkiyede yolda kizimla bisiklete binmeyi pek cok arkadasim tavsiye etmedi, bu nedenle bisikletimi Turkiye`ye getirmeyecegim, oradan dag bisikleti alip daha sakin, trafigin olmadigi yerlerde surmeyi dusunuyorum. 4000-5000tl civarinda kizimla gezmek icin ne alabilirim? Profesyonel bir bisiklete ihtiyacim yok, haftasonlari kizimi alip gezmeye gidecek birsey bakiyorum. Daha once hic dag bisikleti kullanmadim ve arastirmadim. Burada uzun zamandir Carrera kullaniyorum ve cok memnunum ama sanirim Carrera Turkiye`de yokmus, Carraro diye bir marka gordum bilmiyorum ayni mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum, simdiden cok tesekkurler. (mesajima ek yapma ihtiyaci hissettim, boyum 186, son kullandigim bisikletin kadro boyu 54cm`di, yine benzer boyutlarda almayi dusunuyorum.)

Dosyalar

Son düzenleme:

specific

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
711
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaslar herkese merhaba, yakin zamanda yurtdisindan turkiyeye tasinacagim. Yurtdisinda asagidaki carrera vanquish yol bisikletini kullaniyordum ancak genelde bisiklete 3 yasindaki kizimla binerim ve o arkada koltukta oturur. Maalesef turkiyede yolda kizimla bisiklete binmeyi pek cok arkadasim tavsiye etmedi, bu nedenle bisikletimi Turkiye`ye getirmeyecegim, oradan dag bisikleti alip daha sakin, trafigin olmadigi yerlerde surmeyi dusunuyorum. 4000-5000tl civarinda kizimla gezmek icin ne alabilirim? Profesyonel bir bisiklete ihtiyacim yok, haftasonlari kizimi alip gezmeye gidecek birsey bakiyorum. Daha once hic dag bisikleti kullanmadim ve arastirmadim. Burada uzun zamandir Carrera kullaniyorum ve cok memnunum ama sanirim Carrera Turkiye`de yokmus, Carraro diye bir marka gordum bilmiyorum ayni mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum, simdiden cok tesekkurler.
Tavsiye veriyorum...Türkiye'ye taşınmayın :D

Batuu1122

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Batuhan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Klasik
Arkadaşlar herkese merhabalar. Konya da universite öğrencisiyim bildiğiniz üzere konya düzlük bir yer ve dağ bisikleti almak istiyorum gezmek için yol bisikleti düşünmüyorum. Kron xc150

Kron xc 100 2019 model

Bianchi aspit 37

Salcano NG 750 27.5

Sedona borla 910

Salcano astro hd26

Salcano 27.5 mg lion

Hangi bisikleti seçmemi önerirsiniz?

Batuu1122

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Batuhan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Klasik
@dunkelgluck reis biraz iriyim bide biraz hor kullanıyorum ne yalan söyleyeyim

Koraytsl

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Koray
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
5500tl bütcem var aklımda da scott aspect 940 var sizce nasıl size de bi danışayım dedim.

@specific scott'un aspect modelleri güzel bakmanı öneririm veya ghost'un kato modellerine de bakabilirsin 4000-5000 tl arası için güzel şeyler var

fogart

Üye
Başlık
0
Tepki
3
İsim
Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tabiki Scott Aspect 720 2 gün oldu alalı ama öncesinde çok araştırdım. Efsane bir cihaz. Arazide 10 numara. Vites geçişleri seri frenler duyusal olarak tam istediğim gibi.

Scott Aspsct 720-.jpg

c90umut

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
umut
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
selam biancy aspid 49 dağ bisileti çok ağır ve yorucu olduğu için ince tekerlekli carraro sportiv 224 225 bakerken bi yerde mosso 7571 mtb deore 30 vites denk geldi sıfırı 4000, tl 2500 e vercek durumu sıfır gibi binişi hoşuma gitti biancy kağnıymış meğersem acemilikte var tabi yorumlarınızı bekliyorum hafif taşlı ve rampalı yollarda bineceğim tşk

@zaferalm selam ben mosso 7571 deore 30 vites buldum bitane çok hoşuma gitti sıfırı 4000 tl 2500 e vercekler sıfır gibi biancy aspid 49 dan sonra mosso kuş gibi geldi

Son düzenleme:
Yukarı Alt