Dağ bisikleti tavsiyeleri

Son Selim

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
1.598
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@semih_07 Fiyatta fark var dedim, donanımda büyük fark var diye yazmadım, fiyat farkı Giant olmasından dolayı, marka değeri var, bir de satıcı bisikletçi onun da etkisi var. Bulunduğunuz yerde görerek ve deneyerek bisiklet baksanız daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: semih_07
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Ali
9 yaşını bitiren oğluma 24 jant bisiklet almak istiyorum. 4 yıldır 16 jant kullanıyor, biraz zayıf o yüzden 26 ve üzeri düşünmedim. 1000-1500 TL arası bir bütçem var. Mekanik disk ve V fren arasında ve markalar arasında kararsız kaldım. O yüzden önerilerinizi bekliyorum. Aslında ince lastikli bir bisiklet düşünüyorum, ama hepsi dağ bisikleti kategorisinde gibi o yüzden bilemedim.
Aşağıda iki bisikletin linkini gönderiyorum, ama farklı önerilere de açığım.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
ümit mirage 2467
kron xc 100

Aybek Cihan

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
111
@gerçeksöz Önerdiğiniz bisikletler yaklaşık 15 kg. Bence 9 yaşında çocuk için hafif bir bisiklet gerekir. Ancak Türkiye'de bulmak zor. Wiggle'da şunu gördüm;

Alüminyum kadrolu, 8 vites Acera aktarıcılı ve 10.2 kilo. Sanırım 1600TL civarı bir maliyeti olur vergisi, kargosu derken. iki haftada elinizde olur.

Son düzenleme:

ozansefer

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
262
Mekanik disk fren yerine v fren tercih ederim şahsen. V fren hem dahahadid bakımı kolay sorunsuz ucuza yenileyebileceğiniz bir fren dağ bayır mtb yapmayacaksanız diske geek yok hele mekaniğe hiç bakmayın derim

Başlık
0
Tepki
1
İsim
Ali
@gerçeksöz Önerdiğiniz bisikletler yaklaşık 15 kg. Bence 9 yaşında çocuk için hafif bir bisiklet gerekir. Ancak Türkiye'de bulmak zor. Wiggle'da şunu gördüm;

Alüminyum kadrolu, 8 vites Acera aktarıcılı ve 10.2 kilo. Sanırım 1600TL civarı bir maliyeti olur vergisi, kargosu derken. iki haftada elinizde olur.
Çok teşekkür ederim yardımınız için. Bilmediğim bir marka , yurt dışından getirebilir miyim acaba. Ayrıca burda garanti ve servisi nasıl olur? Ama dediğiniz gibi aslında hafif bir bisiklet bakıyorum bende.

Bruzay

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Yunus E
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar benim de 1700 TL bütçem var. Bisan mtx7200u araştırıyorum ama kullanan kimsenin yorumunu dinlemedim, görmedim. Tavsiye eder misiniz piyasaya tekrar girdiği için bu model iddialı mıdır ne düşünüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: ERSİNZAH

ones

Aktif Üye
Başlık
2
Tepki
292
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
Dizimde ki rahatsızlıktan dolayı enduro bisikletimi satıyorum ilgilenen varsa veya daha üst seviye düz mtb ile takas olabilir ilan no: 633527021

Aybek Cihan

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
111
@gerçeksöz Getirtmesi sıkıntı olmaz. Garanti ve servis sıkıntı ama. Öncelik buysa ülke içinden bisiklet bakmanız lazım. Wiggle'dan gelen bisikletler, kutudan sorunlu çıktığı durumda, ücretsiz kargoyla iade alıyorlar ama kadro falan kırılmadıkça sorunlar için bisikletçiye gitmekten başka çare yok. Türkiye'de böyle alüminyum alaşımlı hafif bir 24" bisiklet yok sanırım. 26" bulunabilir.

@Bruzay Ben Bisan kullanıyorum, MTX-7800. Aldığımın ilk haftası garantiye vermek zorunda kaldım. Arka rotor kalipere sürtüyordu ve ayarlanması için yeterince yer yoktu. Bir ay sonra kadrosunu değiştirerek teslim ettiler. İlgi alaka var adamlarda ama bisiklette tasarımsal sorun var. Yeni kadroda biraz hafiflese de olsa aynı sorunu yaşıyorum. Bir iki hafta denememi istediler. Yoksa tekrar götüreceğim. İadeye kadar yolu var gibi. Aynı kadro olmadığından 7200'de böyle bir sorun yoktur belki bilemem. Yine de internetten almamanızı tavsiye ederim. Hazır kurulmuş ellerinde varsa denenerek alınabilir. Fiyatına göre üzerindeki malzemeler güzel yeni Bisan bisikletlerin.

• Beğen
Tepkiler: Bruzay

Son Selim

Daimi Üye
Başlık
8
Tepki
1.598
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sıfır dağ bisikleti arayanlar bunu da değerlendirebilir. Site indirimi ile 2070 TL gözüküyor.

Bruzay

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Yunus E
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aybek Cihan teşekkür ederim hocam galiba başka bisikletleri araştıracağım

Bruzay

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Yunus E
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar kararsız kaldım yine. Bütçem 2000 liralara çıktı ve haliyle daha iyi bir şey bakmaya başladım. Şimdi ilk tercihim sıfır carraro Sportive 224 diğerleri ise ikinci el ve hepsi 2017 model temiz görünüyorlar.
•merida speeder 20 V.
•ghost tacana 4
•lapierre raid 300
•carraro cr 052 tiagra
•whistle nakoda
Evet aranızda nasıl tür bir bisiklet almaya karar ver once diyecek kişiler olacak :) 18 yıl aradan sonra ilk kez bisikletim olacak heyecanlıyım o yüzden sağlam ve performans olarak tatmin edecek bir şey ariyorum. Bu mutlaka asfaltta ya da patikada demek istemiyorum. Lütfen yardım ediiiiin karar veremiyorum

Son düzenleme:

krank

Üye
Başlık
0
Tepki
75
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar kararsız kaldım yine. Bütçem 2000 liralara çıktı ve haliyle daha iyi bir şey bakmaya başladım. Şimdi ilk tercihim sıfır carraro Sportive 224 diğerleri ise ikinci el ve hepsi 2017 model temiz görünüyorlar.
•merida speeder 20 V.
•ghost tacana 4
•lapierre raid 300
•carraro cr 052 tiagra
•whistle nakoda
Evet aranızda nasıl tür bir bisiklet almaya karar ver once diyecekler kişiler olacak :) 18 yıl aradan sonra ilk kez bisikletim olacak heyecanlıyım o yüzden sağlam ve performans olarak tatmin edecek bir şey ariyorum. Bu mutlaka asfaltta ya da patikada demek istemiyorum. Lütfen yardım ediiiiin karar veremiyorum
Gerçekten temizse Merida speeder 20V ile başlayabilirsin. Bu fiyat seviyesinde sabit maşa daha uygun olur kanaatindeyim. Bir yerden başlarsan neyi daha çok seveceğini anlarsın zaten bir kaç yıl içindede tercihlerin doğrultusunda muhtemelen değiştirmek isteyeceksin.

• Beğen

Emre07E

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Emre E
Bisiklet
Whistle
@Emre07E Whistle Miwok 1824 aldım 2018 yılının Eylül ayında :) Oldukça da memnunum. Bi yenileyeyim dedim geçen sene paylaştığımı :)

Bruzay

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Yunus E
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ogokcek hocam önerini önemseyip Merida aldım bugün. Cooook güzel bir bisiklet, üstelik çok hafif. Yalnız kadro boyu s/m yazıyor. Benim boyum ise 1.79 şu an için sorun yaşamıyorum memnunum. Teşekkür ediyorum tavsiyen icin

krank

Üye
Başlık
0
Tepki
75
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ogokcek hocam önerini önemseyip Merida aldım bugün. Cooook güzel bir bisiklet, üstelik çok hafif. Yalnız kadro boyu s/m yazıyor. Benim boyum ise 1.79 şu an için sorun yaşamıyorum memnunum. Teşekkür ediyorum tavsiyen icin
Güle güle kullan. Aynı boydayız Ve Merida için bildiğim kadarı ile M/L kadro öneriliyor bizim boyumuz için ama ufak tefek ayar ve değişikliklerle sorun yaşamadan kullanabilirsin. Bir yerden başlamak önemli. Kullanmadan sahibi olmadan internette yazanlarla kafada net bir tablo oluşmuyor. İleride hoşlandığın şeyler kafanda oturacak ve daha net seçimler yapacaksın.

• Beğen
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Mehmet
Bisiklet
Diğer
Merhaba yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl önce bisiklet tavsiyesi istemiştim ama daha sonra almaktan vazgeçtim. (Keşke alsaymışım :D) Şuan kesin olarak alma arefesindeyim bütçem max 2000 mtb önerisi istiyorum. (Sıfır olmasını istiyorum) Bisikleti her gün yeni okuluma gitmek için ve boş zamanlarda kendimi toprak yollara veya dağ yollarına atmak için kullanmak istiyorum. Bisikletle fazla atlayıp hoplamam. Şu anda aklımdaki btwin rockrider 520 st ve bir sitede uygun fiyatlı bulduğum Whistle Miwok 1824. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

klmlsmry

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Hakan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Abiler PEUGEOT'un bisikletleri nasıl sizce. Alınırmı. 3800 tl fln fiyatı.özellikleri bu.

Dosyalar

Son düzenleme:

TheMute

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar

17 yaşındayım aktif olarak Dağ bisikleti sürmekteyim ve artık yeni bisiklete gecme zamanımın geldiğini düşünüyorum 6.500-7000 tl bütçem var
ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM teşekkürler

Yukarı Alt