Dağ bisikleti tavsiyeleri

LuckyCan

Üye
Tepki
5
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba ben bu iki bisiklet arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim ?

İnsomnia 27,5 : (link)

NG 250 27,5 : (link)

Linkleri koydum.
Benim için önemli olan maşa lastikler vites sistemi (vites geçişlerinin pürüzsüz olması) ve disk frenlerin kalitesi önemli.

2 bisikleti dediğim özelliklere göre karşılaştırıp hangisini seçmem gerektiğini nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim.

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@LuckyCan

Maşa konusunda Insomnia daha iyi arada oluşturduğu fiyat farkına değecek bir durum yok bence. (Rockshox maşa 30 euro daha pahalı.)
Lastiklerde iki bisiklettede racing lastik takılı. İyi yol tutuş, hafifllik ve düşük dayanıklılık demek bu. Continental Racing iyi lastiktir ama dallar dikenler ne varsa toplar :)
Frenlerde de maşa gibi büyük bir fark yok.
Vites sistemleri çok farklı. Biri 2x10 Deore / diğeri 3x9 Acera. Deore tabiki tercih sebebi.
Maşanın fiyat farkı kadar sürüş farkı yaratmadığını düşünecek olursak ben Deore 2x10 vitesle NG250'yi tercih ederdim.

LuckyCan

Üye
Tepki
5
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Deore deki DYNA-SYS teknolojisini düşününce söyledikleriniz çok mantıklı geliyor ama İnsomnia nın frenleri NG 250 nin frenlerinden daha iyi NG 250 de kullanılan Shimano M355 disk frenlerin aynısı mevcut bisikletim olan NG 555 te de var ve hiç memnun değilim bu konudaki fikriniz nedir

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@LuckyCan frenleri hiç kullanmadan satıp 2.el güzelinden fren alabilirsin. yukarıda da söylenmiş; frenler arasında çok fark olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: LuckyCan

LuckyCan

Üye
Tepki
5
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Continental lastikler çok bir fark oluşturmaz değilmi dayanıklılık gibi

Tepki
1
İsim
Kerem
Öncelikle hepinize iyi günler, ben yeni bir bisiklet almak istiyorum fakat bu güne kadar hep büyüklerimden kalma bisikletleri kullandığım için bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Bana anlatarak, açıklayarak, öğreterek istediğim fiyat aralığında bisikletler önerir misiniz ? Yaşım 15 boyum 1.65. İstanbul'da Askeri Lojmanlarda oturuyorum. Lojmanlardan çıkıp sahile gidip orada süreceğim genellikle buna uygun bir bisiklet istiyorum fakat ince tekerlilerden istemiyorum ve arkasında veya önünde sele olanlarıda istemiyorum. Galiba Dağ bisikleti olarak geçiyor benim istediklerim. Fiyatı 100-200 TL aşabilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkürler.

• Beğen
Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
(1500 - 2000 TL arası bütçe için)
mosso blackedition
carraro daytona
ghost kato 1
tavsiyelerim bu yönde

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@LuckyCan
Daha öncede yazmıştım. Continental Racing lastikler çok iyi ama dayanıklı değil. Arkanızda sizi bekleyen bir servis aracı varsa, yarışa giriyorsanız doğru lastik. Ama gezen, eğlenen adam için uygun değil. Mükemmel yer tutuş, 0 patlamaya dayanıklılık. Ben hala 2x10 deore derim size.

slmn srr

Üye
Tepki
0
İsim
selman sarıer
Bisiklet
Diğer
750 850 tl arasi f/p bisikleti dağ bisikleti arıyorum lastikler 27.5 olursa ve kadro boyu 18 inch olması lazım boyum 173 kilom 83

Tepki
0
İsim
Taha memiş
Bisiklet
Kron
Merhabalar Istanbulda yasiyorum fakat memleketim ordu bisikletimide ordudan almayi planliyorum sadece köyde kullanicam bu yüzden tercihim tabiki mtb'den yana olacak. Kron xc150 dusunuyordum fakat gecen sene 850tl olan xc150 bu sene 1350 tl civarinda onun yerine cikardiklarini dusundugum xc100 modeli ile 850tl civarinda. Fakat ben bu bisikletlerin bu parayi hakettigini dusunmuyorum satmaya adam aramalari gerekicek gibi gozukuyor. Tamam dolar kuru vesaire yukseldi ama bu kadar artış bi anda cok fazla oldu. Simdi ne secsem diye kafam çok karistigi icin tavsiyelerinizi bekliyorum. Ordudan alabilecegim veya internetten, servis sikintisi yasamayacagim 27.5 inc tekerlekli (26 kucuk 29 buyuk geliyor :D) bisiklet lazim.
Fiyatlar(3 fiyat secenegim var duruma göre alacagim aklimda 3 bisiklet bulunsun istiyorum...)
>>900-1000tl dolaylari icin;???
>>1100-1200tl dolaylari icin;???
>>1300-1500tl dolaylari icin;???
Ne önerirsiniz?

Anthelior

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
@slmn srr

Merhabalar. Bütçenizi yaklaşık 75 TL daha aşabilirseniz Kron XC 150'ye bakabilirsiniz, güzel bir F/P ürünüdür: (link)

@jetmatikmmr
Merhaba. XC 150'yi 900-925 arası bulabilirsiniz. Üstte arkadaşa da verdim bağlantıyı, bir bakın isterseniz.

CrazyHead

Üye
Tepki
0
İsim
Umut Yağcıoğlu
Herkese iyi günler benim 1200 TL bütçem var ve dağ bisikleti almayı düşünüyorum. Aklımda rockrider 520 var ama sizlerinde önerisini almak istiyorum.(İkinci el bulamadım yakın şehirlerde)

5pinn

Üye
Tepki
3
İsim
Ümit
Bisiklet
Mosso
2500 tl bütçe ile tavsiye alabilirmiyim ?

Tepki
1
İsim
Ahmet A
Bisiklet
Salcano
Öncelikle herkese merhaba ben yeni bir bisiklet alacağım ve bu 2 bisiklet arasında kaldım sizce hangisini seçmem gerekiyor ? 26 veya 27.5 olması önemli değil vites kollarının kalitesi,arka ve ön aktarıcıların kalitesi ve maşanın kalitesi benim için önemlidir tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bisikletler;

Salcano Astro 27,5 V: (link)
NG 350 26 V: (link)

Lütfen yardım edin

• Beğen