Dağ bisikleti tavsiyeleri

Mustafa Zeybek

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
6.359
İsim
Mustafa
Bisiklet
Whistle
@oguz01adn bakımını düzgün yaptığın sürece her bisikletle her mesafeyi gidersin :)

oguz01adn

Üye
Başlık
0
Tepki
53
İsim
Oğuz
Bisiklet
Carraro
@Mustafa Zeybek
Ne gibi bakımlar bunlar gerçekten bilmiyorum.
Şu an tek aklıma gelen amortisörün yağı falan yani :D

Aykuttasdelen

Cube Peleton SL
Başlık
8
Tepki
384
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Forumda arkadaşlara bir ayar çekeriz..

Canizmir

Üye
Başlık
0
Tepki
3
İsim
Can deniz
Selamlar boyum 1.78 65 kilodayim 26" jant bisikletler kucuk kaliyor 29 dusunuyorum ama kadro boyutu ne olmali bisikleti sadece baliga gitmek ve arada sirada spor amacli dolasmak icin istiyorum simdilik begendigim bisiklet bianchi rcx 429 29" sizlerinde goruslerini almak isterim saygilar

casablanca

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
sedat
Bisiklet
Diğer
Herkese merhabalar,

Ne zamandır içimde uhde kalmıştı işe bisiklet ile gidip gelmek. Ankara Şentepe - AOÇ arasında kullanacağım. Bu yüzden dönüş biraz rampalı olacak ve zorlayacak. Şöyle maksimum 500 tl ye kadar bir bisiklet arıyorum. Sahibinden.com da filan ikinci ellere baktım fakat ya çok pahalı ya da çalıntı olmasından şüphe duyduğum için güvenemedim. Sorunsuz kullanabileceğim bir bisiklet tavsiyesi istiyorum. Yollar çok düzgün olmadığı için dağ bisikleti daha uygun olur herhalde. Bir de şu an hepsiburada da günün fırsatı olarak
var. Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ruhpastası

iyisin tabi
Başlık
25
Tepki
326
İsim
Şafak Çalışkan
Bisiklet
Fuji
@casablanca 21 vites rampalarda pek işe yaramıyor. 27 vitesli olmasına dikkat edin

berkaygkc

Üye
Başlık
1
Tepki
17
İsim
Berkay Gökçe
Bisiklet
Scott
Memnunum 6-7 ay oluyo memnunum yani jant çemberini görüntü için değiştirdim ve lastikler de öyle ama çok iyi ve performansı yüksek bir makina.

Dosyalar

Mustafa Zeybek

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
6.359
İsim
Mustafa
Bisiklet
Whistle
@oguz01adn
Vites sisteminin temizliği ve yağı, vites ayarlarını düzgün tutmak gibi temel şeyleri yapmak dahi yeterli. Amortisörler, göbekler sürekli bakım istemediği için onları bir süre düşünmeye gerek yok.

casablanca

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
sedat
Bisiklet
Diğer
@Ruhpastası

Bugün Salcano Ng750 alarak aranıza tamamen katılmış oldum. İkinci el 1 yıllık bisiklet bana 450 tl ye gelmiş oldu. Aslında Ng650 alacaktım ama nasip olmadı. Aralarında çok fark var mı bilmiyorum. Bisiklet v fren sistemine sahip. Arka lasrik biraz daha fazla kabaklaşmış , bisikletçi onu öne aldı daha iyi oldu. Vitesler filan tıkır tıkır çalışıyor. İnşallah pişman olmam. Bir kaç hafta işe gitgel için kullanıp üzerimdeki hamlığı atacağım. Özellikle dönüşlerde beni rampalar bekliyor. Tavsiyelerinizi alabilirim. Herkese iyi forumlar.

mcb951

Üye
Başlık
0
Tepki
11

2.el Scott Scale 80 alarak bende pedallamaya başladım :) bindikçe binesi geliyo insanın. İzlenimlerimi zaman içerisinde paylaşıcam...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

LuckyCan

Üye
Başlık
2
Tepki
5
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba ben bu iki bisiklet arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim ?

İnsomnia 27,5 :

NG 250 27,5 :

Linkleri koydum.
Benim için önemli olan maşa lastikler vites sistemi (vites geçişlerinin pürüzsüz olması) ve disk frenlerin kalitesi önemli.

2 bisikleti dediğim özelliklere göre karşılaştırıp hangisini seçmem gerektiğini nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.473
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@LuckyCan

Maşa konusunda Insomnia daha iyi arada oluşturduğu fiyat farkına değecek bir durum yok bence. (Rockshox maşa 30 euro daha pahalı.)
Lastiklerde iki bisiklettede racing lastik takılı. İyi yol tutuş, hafifllik ve düşük dayanıklılık demek bu. Continental Racing iyi lastiktir ama dallar dikenler ne varsa toplar :)
Frenlerde de maşa gibi büyük bir fark yok.
Vites sistemleri çok farklı. Biri 2x10 Deore / diğeri 3x9 Acera. Deore tabiki tercih sebebi.
Maşanın fiyat farkı kadar sürüş farkı yaratmadığını düşünecek olursak ben Deore 2x10 vitesle NG250'yi tercih ederdim.

LuckyCan

Üye
Başlık
2
Tepki
5
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Deore deki DYNA-SYS teknolojisini düşününce söyledikleriniz çok mantıklı geliyor ama İnsomnia nın frenleri NG 250 nin frenlerinden daha iyi NG 250 de kullanılan Shimano M355 disk frenlerin aynısı mevcut bisikletim olan NG 555 te de var ve hiç memnun değilim bu konudaki fikriniz nedir

Mustafa Zeybek

Forum Bağımlısı
Başlık
12
Tepki
6.359
İsim
Mustafa
Bisiklet
Whistle
@LuckyCan frenleri hiç kullanmadan satıp 2.el güzelinden fren alabilirsin. yukarıda da söylenmiş; frenler arasında çok fark olacağını sanmıyorum.

Tepkiler: LuckyCan

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
675
@LuckyCan İleride fren almak daha ucuz, vites sistemi değişimimde baya para ödersiniz. Maşa olarak da yine 150civarına satıp 600daha ekleyip manitou nun maşalarından alabilirsiniz, İmsonia dan çok daha güzel olur

LuckyCan

Üye
Başlık
2
Tepki
5
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Continental lastikler çok bir fark oluşturmaz değilmi dayanıklılık gibi

Başlık
0
Tepki
1
İsim
Kerem
Öncelikle hepinize iyi günler, ben yeni bir bisiklet almak istiyorum fakat bu güne kadar hep büyüklerimden kalma bisikletleri kullandığım için bu konu hakkında hiçbir bilgim yok. Bana anlatarak, açıklayarak, öğreterek istediğim fiyat aralığında bisikletler önerir misiniz ? Yaşım 15 boyum 1.65. İstanbul'da Askeri Lojmanlarda oturuyorum. Lojmanlardan çıkıp sahile gidip orada süreceğim genellikle buna uygun bir bisiklet istiyorum fakat ince tekerlilerden istemiyorum ve arkasında veya önünde sele olanlarıda istemiyorum. Galiba Dağ bisikleti olarak geçiyor benim istediklerim. Fiyatı 100-200 TL aşabilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkürler.

Tepkiler: LuckyCan
Yukarı Alt