Dağ bisikleti tavsiyeleri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bütçem 2700 MAX. Alabileceğim en iyi bisikleti almak istiyorum bu fiyata ve seçim konusunda çok kararsızım 7 model var şuan kıyaslayabileceğim oda yetkili servis ve satışı bulunduğum ilde olan markalardan seçtim sadece. Bu yazdıklarım içinde her yönüyle gerek markası gerek parçaları ile hangisini alayım bilemiyorum çok kararsızım. Bianchi içlerinde en ucuz ve parçaları bakımından diğerleriyle aynı fakat marka olarak bilemiyorum. Şuan aklımda marka olarak Giant Ve Merida var diğerleri için kalite sıralaması yapamıyorum yardım lütfen çok kararsızım. Fiyat olarak 2700 küsür bandında 29 inc dağ bisikleti arıyorum bunlara ek önerisi olan varmı tabi garantisi için kurulumu servis felan yapması gerek o yüzden bazı markaları eliyorum.
WHISTLE PATWIN 1730

WHISTLE PATWIN 1727

SEDONA 940

GİANT REVEL 29ER 1

MERİDA BIG.NINE 100

CARRARO BIG 929
BIANCHI NTH 9

Scudo

musicmusti

Üye
Tepki
8
İsim
Mustafa Güler
Merhabalar. Genelde asfalt kullanımı olacak 1500 liraya kadar sıfır ya da 2. El bir bisiklet almak istiyorum. Aklımda dağ bisikleti var. Daha önce bianchi nero marka şehir bisikletim oldu. Çok güzeldi lakin boyutları büyüktü. Apartman içinde saklama açısından. Boyum 1.80 tercihim 26 jant. Bu bağlamda seçimim ne olmalıdır. Dağ - Şehir. Dağ bisikleti seçip lastik olarak asfalt kullanımına uygun ince profil mi tercih etmeliyim? Son olarak marka modrl önerinizi alabilir miyim.. Şimdiden teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar MTB seciminde şu aralar cok kararsızım.
giant revel 29er1 kullanan varsa yorum yapabilirmi şu sıralar MTB seciminde kararsızım sedona 940, whistle patwın 1730, mosso 2971 DEORE hardtail, , merida big nine 100 , carraro big 929 modelleri arasında cok kararsızım yardımcı olun lütfen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar whistle patwın 1730 kullanan varsa yorum yapabilirmi şu sıralar MTB seciminde kararsızım sedona 940, merida big nine 100, mosso 2971 DEORE hardtail, giant revel 29 er1, carraro big 929 modelleri arasında cok kararsızım yardımcı olun lütfen

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ayberkatakan95 rockrider 560 a bir bakın derim rock shox maşalı ve üzerinde sram x5 set var (link)
onun dışında whistle patwin 1760 ve mosso 2971 i de seçebilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Infinity dragon valla okadar kararisizim ki net bir karar veremedim bir yandan giant ve merida marka olarak cezbediyor beni biryandan carraro parcalari, bir yandan mosso parcalari fakat kullanici yorumu bulamamam pek mosso umit bisiklet felan bir soylenti var, sedonada masasi ve diğer ekipmanlar bakimindan herseyin kafama yattığı model bilemiyorum cok kararsizim

@Infinity dragon büyük ihtimal maasi alinca bayiie gidicem bu begendiklerim hepsini yanyana dizicem hangisinde gonlum kalirsa alıcam

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ayberkatakan95 Bence de en iyisi yakından görerek, deneyerek almanız.:harika:

Enes_A.

Üye
Tepki
34
İsim
Enes A.
Bisiklet
Whistle
Arkadaşlar merhaba yeni bir dağ bisikleti almaya karar verdim fakat iki bisiklet arasında kaldım.
Biri Whistle Miwok 1760, diğeri Btwin Rockrider 560
Aslında bakarsanız ikisi arasında da pek bir fiyat farkı yok btwin 2300 TL whistle 2365 TL(Şu an indirime girdi fabrikası artık üretmiyor). Özelliklerine baktım miwok 1760ta Shimano deore, RR 560ta Sram X5 var araştırmalarıma göre ikisi arasında da pek bir fark yok diyorlar sadece whistle 30 vites btwin 20 vites btwin in aynakolu 2li. Diğer bir konu da maşa whistle da havalı maşa var havalı maşanın olumlu olumsuz yönleri neler bilmiyorum şunu da söyliyim bisikletim yaz kış dışarda duracak kapı önünde soğuk havalarda bi sorun çıkartır mı ya da ne biliyim yağmurlu havalarda kullanırken vs. bi problem yaşar mıyım normal maşalara göre farkı nedir havalı maşanın bunu öğrenmek istiyorum sonra btwinin şöyle güzel bir yönü var ömür boyu kadro garantisi. ama Ispartada ne servisi var ne mağazası yine ne tür sorunlar yaşarım bilmiyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar sizce hangisini tercih etmeliyim hangisini almamı önerirsiniz cevaplarınız için teşekkürler.WHISTLE-2017-MIVOK1760-27.5-114712-c.jpg

Utku Oktay

Üye
Tepki
12
İsim
Utku Oktay
Bisiklet
Ümit
B'Twin Rockrider 520 hakkında ne düşünüyorsunuz? Mekanik disk denildiği kadar sıkıntı çıkarır mı?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Utku Oktay bu beklentiniz ve kilonuzla alakalı bir durum. Benim bisikletim aldığımda mekanik disk frenliydi. Hem fren kötü olup hem benim ağırlığım bisikletle 115-120kilo olunca aşırı yetersiz kalıyordu.

Frenden ötürü maşasından dolayı tavsiye etmem o bisikleti. çünkü masasında kilit yok ve bu pedala asıldığınızda maşanın gücü etmesi demek.

• Beğen
Tepkiler: Utku Oktay
Tepki
0
İsim
Ali
Bütçem kesin olarak belli değil 500 ve 800 liralık bisiklet önerinizi bekliyorum.0 veya 2.el farketmez. Boyum 1.78

Utku Oktay

Üye
Tepki
12
İsim
Utku Oktay
Bisiklet
Ümit
@Mustafa Zeybek
Teşekkürler. Peki bu bütçede tavsiye edebileceğiniz güzel bir dağ bisikleti var mıdır?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Utku Oktay rica ederim. Bence sadece maşası zoom olmamalı ve kilitlenebilir olmalı. Onun dışında zaten hepsinin özellikleri %90 aynı oluyor.bir de Salcano' dan uzak durmanızı öneririm.

Ben tourney setli xct maşalı whistle Huron 1484d almıştım 1060 liraya.

• Beğen
Tepkiler: Utku Oktay

Tuncer I.

Üye
Tepki
94
İsim
Tuncer I.
Bisiklet
Whistle
@ayberkatakan95

@Cembio D.32

whistle miwok 1730 kullanıyorum, patwin 29 olanı, miwok 27.5
gayet memnunum 3ay'a yakın bir süre oldu sıkıntısız kullanıyorum.

Tepki
7
İsim
Can Berk Ş.
Bisiklet
Kron
@ayberkatakan95 Eğer sadece asfaltta kullanıcaksan şehir bisikleti yada yol bisikletinden aldığın performansı bir mtb den alamazsın mtb lerin kadro açıları ağırlığı gibi kendini şehir ve yol bisikletlerinde ayıran farklılıkları vardır. Ben bir mtb kullanıcısıyım (kron xc300) asfaltta kullandığım gibi arazidede kullanıyorum eğer sende bu tarz bi kullanım düşünüyorsan mtb almanı öneririm fakat sadece asfaltta süreceğim araziye girmem dersen şehir yada yol bisikleti al derim.

@XZebani Kron xc300 kullanıyorum 29'' ve gayet memnunum daha iyisini bulurmusun o fiyata ikici el mutlaka bulursun sıfır olarak bulabilirmisin bu konuda bilgim yok ama eğer istediğin özellikleri karşılıyorsa al derim ben gayet memnunum.

@Cembio D.32 bir ara bende btwin bisikletlere bakmıştım anladığım kadarıyla decathlondan bakmışsınız bisiklete bulunduğunuz yerde bayi olmaması şu sorunu yaratıyor kargonun önce mağazaya gitmesi ve kontrol edilmesi gerekiyor ve tekrar kargoya vermiyolar gelip almanızı istiyolar eğer kargo mağazaya gitmeden size gelirse kargoda hasar görmüş yada eksik olan parçaların sorumluluğunu kabul etmiyorlar bunları göz önünde bulundurun ve ona göre seçim yapın derim.

Tepki
0
İsim
Ali
İkinci el bisiklet alırken neye dikkat etmeliyim?

Bir de Kron XC150 alınır mı?

Tepki
7
İsim
Can Berk Ş.
Bisiklet
Kron
@Developerali ikinci el bisiklet alırken kadro maşa gidon boğazı ve bisikletin boyuna uygunluğu gibi dikkat etmen bir çok unsur vardır. Aynı şekilde fren (HD fren sistemi) ve vites sistemlerindeki bir sıkıntı sana pahalıya maal olabilir.
ikinci olarak maksimum bütcen ne acaba çünkü xc 150 ye vericeğin paranın üstüne bir miktar daha koyarak daha üst modellere yönelmen daha mantıklı olabilir.