Dağ bisikleti tavsiyeleri

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bütçesi olanlar full süspansiyona baksınlar efsane bisikletler var

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende secenekleri iyice daralttim whistle 1760 bakiyordum geniş kapsamli arastirmadan sonra markanin bir urune sezonluk yatirim yaptığını gördüm sezondan sezona urunleri değişiyor. bu yuzden whistle eledim. merida ve giant in giriş seviyeleri sirf marka olsugu için alinabilir gelmedi gidondan kitleme bile yok 2500 3000 lik bisikletlerde acera altus felan vitesli masalarda diğer markalarin giriş seviyeyle aynı o yuzden giant meridada eledim.
zaten bunlarin disinda oturdugum şehirde servisi bayiisi olan bianchi carraro salcano mosso var bunlarin içinde şuan carraro big 1029 yada sedona 940 modeli var bikac gune alacagim bakalim artik

az önce sedona kullanicilari sayfasinda bir post gördüm ve sedonadan aşırı derecede soğudum. bir kisinin bisikleti kadrodan kaynak yerinden kırılıyor garantiye gonderiyor garantide kullanici hatasi diyor ayrica bisikleti sahibine yollamiyorlar felan felan. ilerleyen gunlerde bir aksilik olmazsa %90 oran carraro big 1029 %10 ihtimal carraro big 929 alacağım kismetse

Tepki
0
İsim
Ali
Bütçemi 500 lira olarak belirledim. Rockrider 340 ve Kron XC150 bulabildim. Belki daha nice bisiklet var ama ben bilmiyorum. Önerinizi bekliyorum.
@Can Berk Ş.

WZ9

Üye
Tepki
0
İsim
Hüseyin
Kron xc 150 mi , Salcano NG-750 mi yoksa Btwin Rockrider 340 mı hangisini önerirsiniz ?

Tepki
2
Merhabalar efendim bu forumda ilk konumu açmış bulunmaktayım . Elimde 5 sene önceden felan kalma bir dağ bisikleti var bu aralarda bisiklet kullanmak ıstıyorum mağlum yaz geldi . 5 senelik bisikletim bir çok kez yağmur yedi şuan bayağı bi paslı durumda . Ben yeni bisiklet alma taraftarıyım fakat ailem bisikleti yaptıralım onu kullan taraftarı (yeni bisiklet alma ya direk karşı değiller benim kararıma bakıyorlar) sizce tamir ettirsemmi Yani bence biraz fazla tutacak para olarak 150-200 olarak düşünüyorum (Bisikletin gidonu direk 120 liradan falan başlıyor ) Alırsamda alacağım bisiklet (link)

oguz01adn

Üye
Tepki
53
İsim
Oğuz
Bisiklet
Carraro
Merhaba.
Bisiklet konusunda inanılmaz acemiyim.Birkaç takla ve yoğun bakım sonucu uzun süre ara vermiştim.
Şimdi abim bu bisikleti almış işe gidip gelmek için.Hevesi geçmiş ben kaçıracağım artık :) Kullandım inanılmaz hoşuma gitti.Merak ettiğim bu tarz bir bisikletle uzun yol gidilir mi ? Örneğin Adana-Mersin 83km.
Konforunu aşırı beğendim ancak sürüşü biraz yoruyor gibi.
Bilen varsa görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.
Şurada özellikleri var.

Tepki
0
İsim
ramazan
Bisiklet
Whistle
ARkadaşlar merheba mtb bisiklet almaya karar verdim ancak bisiklet konusunda biraz acemiyim.
bulunduğum şehirde bisiklet mağazasına gittim ve bana Whistle mtb 1490d yi önerdiler.Bisiklet çok hoşuma gitti ancak mağaza fiyatı : 2300 tl
Sizce bu fiyata değermi ? yada bu rakam aralığında alabilicegim mtb bisiklet tavsiyelerinizi bekliorum.
Şimdiden teşekkür ederim

Bisikletin Özellikleri:
KADRO Alu Formed Tubes, 27,5", 100mm (6061)
MAŞA Suntour XCM RL 27,5" 100mm Gidondan Kilitli
FURŞ TAKIMI FSA No.11 1"1/8
AYNAKOL Shimano FC-M522 Octalink 42/32/24
VİTES ARKA Shimano SLX RD-M670 Shadow
VİTES ÖN Shimano Deore FD-M610
VİTES KOLU Shimano Deore SL-M610 10x3s
FREN Shimano BR-M447 Hidrolik Disk, Rotor SM-RT30 160mm CL
RUBLE Shimano CS-HG62 10s 11/36
PEDAL MTB Aluminyum
GÖBEK Shimano M66 CL, 32h
JANT Whistle Alu Çift Kat, 32h, Disk
GİDON BOĞAZI Byte Kute Alu Oversize
GİDON Byte Keek Alu Oversize, Düz
SELE BORUSU Byte Alu 31,6mm
SELE Whistle Breath with Hole
LASTİK Kyte 27,5x2,10

Tepki
0
İsim
ahmet y
Bisiklet
Kron
Selam arkadaşlar 700 750 Tl butcem var dağ bisikleti alacagim ve hic bir bilgim yok hangi bisikleti onerirsiniz

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@oguz01adn bakımını düzgün yaptığın sürece her bisikletle her mesafeyi gidersin :)

oguz01adn

Üye
Tepki
53
İsim
Oğuz
Bisiklet
Carraro
@Mustafa Zeybek
Ne gibi bakımlar bunlar gerçekten bilmiyorum.
Şu an tek aklıma gelen amortisörün yağı falan yani :D

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
(link)

Forumda arkadaşlara bir ayar çekeriz..

Canizmir

Üye
Tepki
4
İsim
Can deniz
Selamlar boyum 1.78 65 kilodayim 26" jant bisikletler kucuk kaliyor 29 dusunuyorum ama kadro boyutu ne olmali bisikleti sadece baliga gitmek ve arada sirada spor amacli dolasmak icin istiyorum simdilik begendigim bisiklet bianchi rcx 429 29" sizlerinde goruslerini almak isterim saygilar

Tepki
18
İsim
Onur G.
Bisiklet
b'Twin
@Cembio D.32
bende senin gibi aynı kararsızlık içerisine girmiştim. Whistle için ulaşabileceğim tüm bayilere sorduğumda hiçbirinin elinde 1760 yoktu bende RR560 aldım. Gayet mutluyum.

(link)

casablanca

Üye
Tepki
2
İsim
sedat
Bisiklet
Diğer
Herkese merhabalar,

Ne zamandır içimde uhde kalmıştı işe bisiklet ile gidip gelmek. Ankara Şentepe - AOÇ arasında kullanacağım. Bu yüzden dönüş biraz rampalı olacak ve zorlayacak. Şöyle maksimum 500 tl ye kadar bir bisiklet arıyorum. Sahibinden.com da filan ikinci ellere baktım fakat ya çok pahalı ya da çalıntı olmasından şüphe duyduğum için güvenemedim. Sorunsuz kullanabileceğim bir bisiklet tavsiyesi istiyorum. Yollar çok düzgün olmadığı için dağ bisikleti daha uygun olur herhalde. Bir de şu an hepsiburada da günün fırsatı olarak (link) var. Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@casablanca 21 vites rampalarda pek işe yaramıyor. 27 vitesli olmasına dikkat edin

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@oguz01adn
Vites sisteminin temizliği ve yağı, vites ayarlarını düzgün tutmak gibi temel şeyleri yapmak dahi yeterli. Amortisörler, göbekler sürekli bakım istemediği için onları bir süre düşünmeye gerek yok.

casablanca

Üye
Tepki
2
İsim
sedat
Bisiklet
Diğer
@Ruhpastası

Bugün Salcano Ng750 alarak aranıza tamamen katılmış oldum. İkinci el 1 yıllık bisiklet bana 450 tl ye gelmiş oldu. Aslında Ng650 alacaktım ama nasip olmadı. Aralarında çok fark var mı bilmiyorum. Bisiklet v fren sistemine sahip. Arka lasrik biraz daha fazla kabaklaşmış , bisikletçi onu öne aldı daha iyi oldu. Vitesler filan tıkır tıkır çalışıyor. İnşallah pişman olmam. Bir kaç hafta işe gitgel için kullanıp üzerimdeki hamlığı atacağım. Özellikle dönüşlerde beni rampalar bekliyor. Tavsiyelerinizi alabilirim. Herkese iyi forumlar.

mcb951

Üye
Tepki
11
(link)
2.el Scott Scale 80 alarak bende pedallamaya başladım :) bindikçe binesi geliyo insanın. İzlenimlerimi zaman içerisinde paylaşıcam...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi