Cyclechic amaçlı bisiklet

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar

1 sene önce dizlerimde ki problem ve okul sebebi ile bisikletimi satmıştım. Son zamanlarda ciddi derecede bisikletsiz olmaktan rahatsızlık duyuyorum. Ulaşım amaçlı,otobüs yerine kullanmayı düşünüyorum elimden geldiğince.

Ve bu kez yol bisikleti olacak. Ama öyle afilli bir şey değil de vintage olsun isterdim (bakıyorum)

(link)

bu şeker şeye,yol gidonu takalılabilir mi?
Yol vites sistemi takılabilir mi?
28 jant takılabiilr mi?

Çelik olmasından dolayı ilgileniyorum. Teşekkür ederim herkese :)

Scudo

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
özel olmayacaksa okul sebebiyle satmanız neden acaba merak ettim benimde okulum varda o yüzden merak ettim yani

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
:)

Derslerden zaman bulamıyordum(ve günlük 4 saat yol),sanıyorum ki bölümüm biraz ağır geliyor bana. Belki de ben yapmak istemiyorum..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Maalesef bu kadroların yol kadro açılarıyla pek bi alakası yok. Yol gidonu takılsa bile, istenilen görünüme ve işleve gelmeyecektir.
Aslında dikkat ederseniz, 2. el "klasik yol bisikleti" olarak satılan bisikletin çoğu şehir bisikleti aslında. Dropbar gördükleri zaman yol bisikleti olarak satmaya çalışıyorlar ki, bu doğru değl.

Şimdi amacınız, şık giyinip ulaşım amaçlı bisikleti kullanmak.
Bunun için şık bir bisiklete sahip olmanız gerekmese de, seti tamamlayacaktır. O yüzden, başlangıç olarak şık bir bisiklet edinmek çok daha güzel olacaktır.
En azından kötü durumdaki bir klasik bisikleti restore ederseniz daha güzel olacaktır diye düşünüyorum.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
fikirler için teşekkürler :)

ben sadece binebileceğim bir bisiklet istiyorum.

(link)

dün bindiğim bir bisiklet,bindikten sonra dizlerimde yanma oldu zaten.. bu bisiklet 300 liraya patlamış. Bana çok şık geliyor. Anlatabiliyor muyum sadece bineceğim biraz da retro havası olsun istedim. amacım 70-80lerin en iyi çeliği ile yapılsın falan değil.

ayrıca yol bisikleti de olma gereği yok,ben o şekilde yazdığım için özür dilerim. Yol gidonu kullanmak istiyorum desem daha doğru. Ağırlık önemli değil. Evet bu bisiklete yol gidonu,yol jantı olur mu diyeyim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
O bisiklete yol gidonu olur. Bütün bisikletlere yol gidonu olur.
Fakat yol jantı olmaz.
Fren pabuçları yetişmeyecektir.

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Fixie'lere bir göz gezdirmelisiniz bence.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Barış TURAN

Frensiz bir şey istemem herhalde ya :D dünde bindiğim bisiklette frenler zayıftı,aklım çıktı durmak istediğimde.

Yarın dekatlona gidip bir göz gezidreceğim.

@Gökhan Toros yol ekipmanı içinde cevap alırsam memnun olurum! :)

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Galiba bisiklet hayatınıza biraz engel oldu ve kendinizi kaptırmak istemediğiniz için sadece ulaşım Amaçlı yol bisikleti gibi bir makine istiyorsunuz ilk attığınız görsele dropbar da takılıyomuş ne güzel şimdiden hayırlı sürüşler ☺

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ben bu ciyclechic akımını zaten uyguluyormuşum da haberim yokmuş.Hemde çift amortisörlü bir bisikletle.Bence hoşunuza giden bir bisikletle bu iş yapılabilir.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Tayfun Sezer kesinlikle aynı fikirdeyim,sadece mtb olmayacak bu. Dağ zevkimi trail koşarak alacağım.

@MurathanKaratmanlı elektronik ve haberleşme mühendisliği okuyorum ve yoruyor. Sana da bölümünü seçerken dikkatli olmanı öneririm.

evet ulaşıma katmak istiyorum.:)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Kafama takılan bir kaç şey var.

Bu mtb ye yol gidonu takınca,frenler vitesler yol bisikletinde ki gibi olsun istiyorum ben ama,nasıl oldurabiliriz bilemedim. Birileri yardımcı olabilir mi?

(link)

şöyle olsun yani

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Ben RR 300 modeli için düşünmüştüm aynı şeyi.Yol gidonlu 26" yarı dağ yarı yol gibi bir model yapmayı.Ben bakmıştım ama karar verememiştim.Bisikletin üstündeki çevirmeli vites kolları internette görünen gibi değil sanırım.İnternette Rockrider 5.0 veya Rockrider 300 diye aratırsan birkaç kaynağa ulşabirisin.Hatta yol gidonu takılmış halini de görmüştüm.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Dediklerinizden yola çıkarak

(link)

Ben tatmin oldum :koptum:

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Onur Ali İmren
Bundan sonrası tamamen senın hayal gucune kalmıs.Ikıncı el gıdon gıdon bogazı gıbı malzemelerle az bır butceyle de degısıme gıdebılırsın ya da renk degısımıne gıdıp farklı bır hava katabılırsın. Mesela MTB den dropbara gecıp yapmıs eskı bır bisiklet ornek olabılr :) (link)
f-moser-mtb-11.jpg f-moser-mtb-1.jpg f-moser-mtb-2.jpg f-moser-mtb-7 (1).jpg

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
BAYILDIM. BAAAYILDIM.
bende bir takım değişiklikler yapacaktım. Çok teşekkür ederim :)

bir sorum olacak. fren kollarını 4 adet olarak yapmak istiyorum. boynuzlarda olduğu gibi gidonun düz kesiminde de olsun. O işi nasıl halledeceğiz.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Onur Ali İmren
Bu arada kendı fıkrımı soyleyeyım.Btwının kadrosuna bu tıp degısıklık pek yakısmayabılır. :D Cunku kadrosu gecmelı kadrolar gıbı estetık degıl .Hayal ettıgınız gıbı bır goruntu almayabılır.Bu yuzden ilk yorumlarda da belırtıldıgı ıcın klasık bir kadro bulup toplasanız daha ıyı olur . Mahalle bisikletcılerınden maksımum 100 lıraya bulursunuz. Kişisel resterosyonunuzla da guzel bır goruntu alır :)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Bir kaç yere haber saldım bu konuda,bekliyorum. Çelik olsun istiyorum. bu arada gidip gördüm bugün,hiçte fena değil.