Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010''

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
ben geçen seneden beri söylüyorum yeni yeni benim düşündüklerime doğru yazılar yazıyorunuz arkadaşalr inanınn berbat bir yorumcu hadi gene trt sunucusu ses tonu olsun spor bilgisi olsun inanın şu feyzi den 100 bin kat süper ya bu satırları ayzarken bile sinirden elerim titiryor adama uyuz oluyrum böyle iş bilemeyen admalrı ansıl çıakrıyorlar ya yokmu dur diyecek kimse armaızda konuşmaktan başka ne yapılabilir sonuçta bir çok genc yaşlı herkes izliyor bilen bilmeyen hep kötü anlaşım anlatım oluyor hemde bilenelr için komik hoş olmayan durmlar ya herşeyi geçtim sadece şu feyziyi indirin ordan abi forumda fevkalade inanın süper bilgili geçmişi spor başarısı ile dolu bir çok kişi var ülkmeizde kişinin bilgisine değil yaşına tipine üsütne başına konuşma tipine bakılır genc bir arkadaşı asla almazlar ne bilim uyuz oldum gerçekten üzüntüden mustafa içdağ abi yi çağırmalarını çok isteridm yada aydan abiyi ne bilim ya ama şu gerçek bu böyle giderse artık bu kişide kalıplaşır başkasını aramaz başkasını tanımaz başkasını bilemelzer diye düşünüyorum trt ekibi olsun yada neyse salıklı günelr dilerim genede herkese

Scudo

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar olayın bu noktası birazda siyaset hepimiz biliyoruz... bu olanlar. oraya çıkan tiplerin acayiplikleri.. sadece orada mı var birşey bilmedeği halde ne geziyor orada dediğimiz insanlar.. neyse bu kısmı derin girmeyelim :)

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Bu kadar eleştiriye katılmakla birlikte benim anlamadığım şey İstanbul'da o kadar yer varken neden illa Sultanahmet'te yapılıyor. Sanki mtb yarışı. Sokuyorlar o güzelim bisikletleri parke taşa. Bisikletlere acıdım valla. :) Adamlar ayağa kalkıp yüklenemiyorlar doğru düzgün arka teker bi o yana bi bu yana. :)

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Evet bende farkettim bazı bisikletler finişten hemen önce arka tekeri kaydırıyorlardı. Sporculardan bir tanesinin bir an düşeceğinden korktum. Ama bu eleştirilmesi gereken bir şey mi bilemiyorum.

Milli takımımız Carraro marka bisiklet kullanıyorlardı. Bu markayı ilk defa bugün milli takımımız sayesinde tanıdım. Milli takımımız sonuncu oldu. Bu beni üzdü.

Edit: Yukarıda bisikletler farklıydı deniliyor. Belkide öyledir. Benim aklımda sadece carraro olan bisiklet kalmış.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bisikleti , futbolla anlatmak nasıl bir zihniyettir . Bu yarış , bisikletin şampiyonlar liginde yer alıyormuş . Ne demek "şampiyonlar ligi " yaw ?

Milli takımın kaskları neydi öyle? Konya Şekerspor'un kasklarını ödünç almışlar sanırım.

Şu anda TRT3'te tekrar var

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
spikerlerden teki diş doktoru :) işin ehlileri varken ne alaka.parkeli yol çok kötüydü.yamalı pantolon gibi.yolun bir tarafı düz,diğeri taşlı.hiç seyirci yoktu.diş doktoru spiker her konuşmasında inanılmaz bir izleyici kitlesi olduğu söylüyordu.ama kimse yoktu.doktorun işini itfaiyeci yaparsa ne olur ? böyle örnek güze oldu.spikerler futbola örnek verdi,pes doğrusu derim...

@hmet80

Üye
Tepki
77
Merhabalar,

Bu gün tura gittim bir kaç fotoğraf çektim, makinam daha iyi olsaydı daha güzel fotoğraflar çekerdim ama ancak bu kadar oldu, paylaşmak istedim.

Syg.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Milli takımdan bir bisikletçiye muhabir yarıştan önce soruyor:

"En iyi zaman kaç dk olur?"

Cevap : 6,5 dk

Hesaplarsanız ortalama hız 53km / saat çıkıyor.

Oysa birincinin hızı 39 km/saat civarı .Yani bizimkiler yaptıkları işten o kadar uzak ki , hiç birşeyden haberleri yok . O yolda kaç sürülür? ne olur ? haberleri yok.

Boşuna kürek çekiyoruz galiba

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Feyzi Açıkalın yıllardır böyle.. Beijing Olimpiyatlarında Dağ Bisikletini sunan kişide oydu.. Yarış sırasında devamlı hatalı bilgiler vermişti..
Facebook'da "Feyzi Açıkalın Bisiklet Yarışı Yorumu Yapmasın " diye birisi hayrına grup açsın..

ördek

Üye
Tepki
131
teker teker araştırmadım ama edindiğim izlenim gelen sporcuların takımlarının en iyi sporcuları olmadığı yönünde hatta en kötü sporcuları sanırım...

bu kadar beleşe gele gele bunların gelmesi yazık..

tamam bisiklet adına bir organizasyon olması çok çok güzel.. ama bunun ne kadarı bisiklet sporuna katkı olarak yansıyor acaba.. harcanan para ve alınan sonuç? eurosport'da şu kadar yayınımız çıkacak deniyor.. ana hedef bu sanırım.. açıkcası harcanan paralar bizim vergilerimiz, çalışan insanların emeği ekmek parası... yabancı takımlarının kötü sporcuları gelsin herşeyleri beleşe gelsin diye harcamaya hakkı yok devletin.. eskiden senede bir çok mtb yarışı olurdu artık yok.. harcırahlar nakit yarış sonrası alınırdı artık yok... bayan sporculara katılım zaten az olduğundan %60 uygulaması yapılmazdı harcırahta artık yapılıyor.. mtb yarışlarına katılım çok daha yüksekti artık az.. bildiğim kadarıyla bisiklet federasyonunda altyapıdan sporcu yetiştirmek diye bişi de yok.. ancak ellerine gelen bir kaç yetenekli insana 3 kuruş para verip sürekli değiştirdikleri yönlendirmeleriyle harcıyorlar.. bildiğim kadarıyla donanımlı antrenörlerimiz yok.. yetiştirilmeleri için hoca da getirilmiyor.. yani adamakıllı bir sporcusu, altyapısı, antrenörü yok bisikletsporunun olması yönünde bir çaba da yok.. manavgat maratonuna bile lütfedip 92 kmlik parkura 4 hakem gönderebildiler.. kısacası tüm harcamalar bu tura yapılıyor.. ve bundan pay alması gereken türk sporcusu ve bisiklet altyapısı havasını alıyor.. tamam her zaman pastanın aslan payını zaten parası olan götürür ama bu kadar da gözümüze soka soka abartılmaz ki... yaptıkları savurganlığı, yanlışlığı bir de gözümüze reklam olarak gösterişle allayıp pulluyorlar.. bu kadar harcamaya turun aslında hiç de başarılı olmadığına inanıyorum.. milletin parasını gösterişe değil gerçekten spora harcasınlar.. siz de lütfen bunların bilincinde olun..

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

aziz konya

Üye
Tepki
15
her zamankı gıbı kendı ıc dunyası ıle yayına ıgrenclık katan feyzı acıkalının yorumu ıle tur benım bekledıgım gıbı basladı ve devam edecek..
sız hala turun ''bızım sporcular gelıssın''dıye yapıldıgına ınananlardanmısınız?
her zamankı gıbı bırılerı guc bela yarım yamalak sponsor olmus ,bıanchı,kıpeo..
bunlarıda tur boyunca mılyon dolar vermıs gıbı reklamını yapacaklar..
tbf nın baskanlıgını, gecmıste yaptıkları ve yapacakları, ucı baskanı ıle olan ılıskılerı ,toplantıları, lux otellerde konakladıklarını anlatacaklar..
sporcularımız 2-3 etap sonra unutulacak..arada kaynayıp gıdecekler.
kımseler oları gormeyecek.
ama cocuklar son sanıyeye kadar savasacaklar..ama bunlar bastakıler ıcın hıc onemlı olmaycak..
tur yapılıyormu? sorusuna ''yapılıyor' dıye cevap verecekler..
bu hep boyle gıdecek..
basta spor alt yapısı olmayan,tek amacları reklam olan emın muftoglu ve abdurrahman acıkalın oldugu surece,malesef turkıyedekı bısıklet sporu kendı capındakı reklamdan ılerı gıtmeyecek..
bence emın baskanı veya as baskanı arayarak durumu dırek telefon ıle soyleyın..
feyzıyıde sıkayet edın..
unutmayın ne kadar cok tepkı gelırse o kadar ıyı olur.
aslında daha cok sey var yazacak ama buraya yetmez..
emın muftuoglu :05322158254
abdurrahman acıkalın :0532 296 71 00

veya trt ye e posta atın..feyzı yayından kalksın dıye..

allah bu spora gercekten gonul verenlerın yardımcısı olsun .

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ben dün eurosport da baska bir yarış izledim, orda da parke taşı vardı, hem de ne parke taşı ! MTB zor gider. CBT de de öyle.... Nedir bu parke taşının açıklaması, bilen var mı ?

ördek

Üye
Tepki
131
arkadaşlar federasyon başkanlığı seçimleri nasıl yapılıyor bilgisi olan var mı?
yani kimlerin ne kadar oy hakı var ve oy hakkı için ne gibi özellikler aranıyor?
%kaç oyla başkan seçilebiliniyor?

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Ali Gelir

1.de haklısın

2.de de haklısın spordan "futboldan" sorumlu bakanla ancak

3. ise 2007 den beri söyleniyor kapadokya-olimpiyatlar-alanya-Tour of Turkey hala aynı adam sunuyor.

4. illa aynı yerde olacak diyorlarsa etap rezaletti o kadar kısa parkurda yapılmamalıydı.

5. istanbuldaki bir çok bisikletçi olarak vardık zaten bizim haricimizde tursitler vs vardı izlemeye gelen değil "aaa ne varmış" diye dolaşan insanlar vardı.

6.Carraro bisikletler bianchi sayesinde Tüm kategorilerdeki çeşitli sporculara verildi sadece turdakilerde yok.

7.başka yere alsalar daha iyi olur.

8. 1 tane uçak sponsor olan thy tarafından temin edilip sadece bir sefer yaoılıyor. bunun maliyeti onbinlerce euro'yu geçmez ki o da bedava.

@Ali Gelir

milli sporcularımız konusunda bende mutsuzum daha iyi bir sonuç alınabilirdi. ancak o parkurda 6,5dk zor ama 39km ortalama yavaş bunun sebebi ise rüzgar. o parkuru iyi antremanlı çoğumuz 30 ortalama ile tamamlayabiliriz.

bu kadar yazdım ben federasyonu mu savunuyorum HAYIR. manavgattan harçırah alabilmek için orda bile adam aradım sonuçları düzeltmeleri için.

sadece yorum yaparken yapıcı ve bilinçli yapın neymiş bianchi nerdeymiş...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@temu90

Carraro lar makul fiyatlarla milli takım'a satıldı diye biliyorum..

Türkiye'nin sadece bisiklet sporununda değil diğer tüm spor branşlarında da kalıcı başarılar elde etmesini şu an için imkansız olarak görüyorum. Baksanıza 80 milyonluk ülkenin yarısı futbol fanatiği ama 15 milyonluk Hollanda'nın başardıklarının 10da 1ine bile sahip miyiz ? İki-üç tane madalya halterden geliyordu beceriksiz yöneticiler ve spordan zerre anlamayan spor bakanı sayesinde bunu da katlettik. Atletizmden bir bayan çıkardık ve simdi hapse girmediği kaldı. Akıllı yönetici dünya şampiyonu olan sporcusunu doping kullanıyor diye, gerçekten kullansa dahi, el aleme deşifre etmez :boese157:

Bizim memleketin en büyük eksikliği entellektüel zekaya sahip yöneticilerimizin olmaması. Diyanet işlerine ayrılan bütçe sporu geçiniz, yanılmıyorsam eğitim ve hatta sağlık işlerinden bile daha fazla imiş. Bizim yatırımımız öteki dünyaya :) Bu dünya fani kimin umrunda.

Tepki
49
bisiklet turu ile ilgili güzel şeyler okumak için açtığım sayfadaki yorumlara bak :( ...