Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010''

Scudo

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Prologue cok tatsizdi. Muhabirler ve Açıkalın da bir o kadar isteksiz, paramızı alıp gidelim modunda anltıyorlar.

Prologue olması izleyici açısından çok zevksiz olmuş. Bu işi bilen sadece bir kişi istiyoruz. Yurtdışından mı getirirler artık ne yaparlar. Bir kişi güzelce anlatsın şu yarışı ya.

Şu videoya bakın ne dediğimi anlayacaksınız: (link)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
çok haklısınız verdiğiniz linkte aynı yarşı daha önce izlemiş olmama rağmen
ikinciye izlerken bile bir an yürrü be hadi bir sprintt kop gruptan diye söylenirken buldum kendimi:D:D tabi sonra kahkahayla gülmeye başladım.:D:D:D:D

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Haklısınız,zevksiz bir yarış oldu.İlk etaplarda halkın ilgisini çekmek gerekir ancak bizim gibi bisiklet sporu olmayan bir ülkede prolog etabı yapmak çok yanlış.Hadi prolog yaptınız madem halka güzelce anlatın.Yarış anlatımı hiç iyi değildi.Toplanan halk yarışın başladığını 10-15 dk. sonra anladı.Eksik anlatım yüzünden tek tek gelen bisikletçileri ısınıyorlar zannettiler.

Ayrıca Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme arasında boğaziçi köprüsünüde içine alan kaymak gibi bir yolda ilk etabı zamana karşı yapmak daha iyi değilmidir?Bu seneki turda bu çok zor olurdu kabul ediyorum çok uğraşıp YGS sınavıyla yarışı aynı güne denk getirmişler.Ancak bundan sonraki senelerde bu olamazmı?

Lütfen trafiği bahane etmeyin çünkü her yıl avrasya maratonunda köprü trafiğe çatır çatır kapatılıyor.TT yarışı avrasya maratonunda daha kısa sürer.Ayrıca geçmiş senelerde boğaziçi köprüsünde düzenlenen bir tenis maçı nedeniylede trafiğe kapatılmıştı.

Turun ilk etabının boğaziçi köprüsünden geçmesi çok ihtişamlı bir başlangıç olur.Dış medyada çok dikkat çeker.İnş. önümüzdeki senelerde gerçekleştirirler.

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
@taner-ince

Anlatım iyi değil derken,yarışın bitiş noktasında toplanan halka hoparlörden yapılan anlatımı kastettim.Fevzi Açıkalın'ın anlatımı kötü demedim.Bu yüzden mesajıma teşekkür ettiysen teşekkürü geri al.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Boğaz köprüsünü formula 1 aracı için bile kapattılar halkımız neden ozaman isyan etmedi?
Adamın teki tv aynen şu cümleyi kurdu ben şimdi 400 500 metre yürümek zorunda kalıcam bunlar yüzünden diye.Aman çok yürüdün sanki evereste çıktı paşam.Bu ülkedende halkındanda adam olmaz bu düşüncem 9 yaşımdan beri devam ediyor edicek gibi.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
zamana karşı gidonu kullanan yoktu sanırım ya da çok az yollardan heralde ?

atakan tosunoğlu

Daimi Üye
Tepki
122
Bisiklet
Carraro
@derşan sezer

sölediğiniz adamı bilemem ama bugün ygs vardı bu yüzden çoğu insan zorluk çekti ulaşımda bu konuda da haklılar bir şey diyemeyiz

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Özgün ÇETİN

kimsede time trial bisiklet ve jant yoktu sadece bir kaç sporcu kask takmıştı o kadar.

Tepki
53
TRT goruntuleri oldukca zayıftı-bianchi turun sanki sahibi gibi reklam edildi- tura 10 adet bisikletle sponsor olduğu düşünülürse başka arka cep olduğunu düşünmek haksız olmaz-milli takım dereceleri zaten ortada -kaldı ki eski sampiyon mert mutlu nun da dediği gibi cok sıkı takımların ikinci ucuncu adamları vardı- bakan otosu parkur ortasında - acıkalın ailesi sunucu -kordinator- ..............daha cok sey var ama

bisiklet adına yine de guzel insanlarımız bisikleti goruyor ekranda cok paraya mal olsa da kokteyller ucaklar tırlar vs vs

tipik turkiye organizasyonu abartı cok faaliyet suslu ama ne bizde bir numara var ne de yapanlarda ........

ha kanal D basit bisiklet turu diye verdi cok kizdım sınav var dogru ama ne yapalım biraz da yuru be vatandas resmi araba gecse o kadar soylenmiyorsun degilmi yanii

faaliyet eleştirisi olursa güzellesir kızmayın sakın ......

Tepki
53
Ha arkadaşlar lutfen ilgisi olan da araştırsın Shimano sponsor ama yarışçılarımızın malzemeleri yok bianchi sponsor ama yarışçıların bisikletleri derme çatma
federasyon yönetimi bu sponsorları kendine mi buldu yarışçılara mı ...pes dedim bugun yarışmacılarımızı görünce

hadi hayırlısı ...

kızmak yok ......(

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Yarışın başlangıcını 15 dakika sonra öğrenip;
" Hadi yaww başladılar mı? " diye tepki gösterenlerden biri olarak bende söyleyebilirim ki organizasyonda tam da istediğimi bulamadım. Bisikletlerin güzelliği olmasa büyük ihtimalle üzgün bile dönebilirdim. Ayrıca belirtmekte fayda var, bizim takımımız haricindeki bisikletler. Diğer takımlar tek konsept yarışırken bizim takımda her telden bisiklet vardı. Neden tek firma sponsor olmamış anlamadım. Arkadaşların da dediği gibi gerçekten canım ülkemde ilginç işler oluyor. Son viraja bakan kısımda beklerken parkurun üzerinden bebek arabası geçtiğini, fotoğrafçıların yolun ortasında boş boş gezindiğini gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam HTC takımından birinin fotoğrafçı yüzünden yavaşlamak zorunda kaldığını bile izledik. Her ne kadar eksik olsada, bazı şeyler canımı sıkmış olsada böyle işlerin olması yine de çok güzel. Profesyonel bisikletçi görmek, Dünya'ya ülkemizi göstermek gerçekten çok olumlu bir olay. Geri kalanını da takip edeceğim turun.
Dip not: Gerçekten şu muhabiri değiştirsinler artık!!!

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
sınavım olması sebebiyle başlangıcı ben de ısınma turu sananlardanım, tam olarak saatini bilmediğimden ve sınavım olduğundan tam yarış kısmını seyrederim dedim, bi saat sonra geldim ki yarış bitmiş:D sonra biraz fransa daki bisiklet turunu seyrettin eurosportta., dedim yok mu bir allahın kulu şu trt nin bisiklet turunun yorumcularını değiştirebilecek diye dedim kendime..

• Beğen

ömerr

Aktif Üye
Tepki
83
70 milyon bir nufüslu ülkede,kültür başkentinde bazı yerlerde hala bu noktada olmamız çok acı verici birşey.
EDİT:Sanki diğerlerinde öndeyiz...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
benim bozulduğum finish'in yol yapısı.parke tarzı yere finish yapılmış. tam viraj dönüşü adam son metreler pedallayacak ayağa kalıyor. daha ilk yüklenmesinde arka teker horon modunda.... yani finish böyle saçma bir yere konuşlandırılır mı arkadaşlar... mtb'ciyim ama bana saçma geldi. yok normal diyorsanız bilemiyorum. hatta başlarda spiker de deyindi bir ara ama yok özel yapısı yok bilmem ne... neymiş efendim parke olması sürpriz oluşturacakmış.. bilmeyen yarışcılar şaşıracakmış..

bana saçma geldi yani.

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Üzüldüğüm şeyler şunlar

1.Yarış başlamadan önce Fransız gazeteciyle röportaj yapan muhabirin bisiklet sporu hakkındaki bilgisi sıfırdı. Gazeteciye "fransız takımı var mı?" diye sordu. Koskoca Cofidis var kardeşim.

2.Bakana 2 kez 5dk arayla mikrofon tuttular.Bakan papağan gibi aynı şeyleri söyledi . Ne gerek vardı ki.

3.Yarışı sunan 2 spiker "Muppet Show"'daki 2 yaşlı kukla gibiydiler. Kendi söylediklerine kendileri gülüyorlar .Bilgileri zayıf. Futboldan örnek vermek saçmalığı nedir, hala anlamış değilim.

4.Parkur rezaletti

5.Hiç seyirci yoktu.Bu ülkede bisiklet sporu nasıl gelişecek?

6.Bianchi neye sponsor olmuş? Milli takıma eldiven desteği dışında ne desteği var?

7.İstanbul'daki arkadaşlar kusura bakmasın.Bu İstanbul etabı kaldırılsa iyi olur. İstanbul'un reklamından çok çirkinliklerini gördük.

8.İstanbul'dan Kuşadası'na transfer çok uzak ve masraflı

9.Mert Mutlu , yarıştaki bisikletçileri beğenmedi .Sanki kendisi yarışsa birinci olacak .Bence araştırılırsa çok gelecek vaad eden sporcular var bu sene

Tek sevindiğim şey hastanın biri parkura giripte bisikletçilere saldırmadı. Parkurda kimin ne yaptığı belli değildi. Anadoludaki etaplar kesinlikle daha güzel olacak