Corratec Super Bow

Tepki
3
Herkese selamlar,
Foruma yeni üye oldum ve bu ilk mesajım. Ancak bir süredir takip ediyorum uzaktan uzaktan :) Yeni bir bisiklet alarak istanbul gruplarına elimden geldiğince katılmayı düşünüyorum. Mtb almayı düşünüyorum. Ve başlıktanda anlayabilceğiniz gibi Corratec firmasından ikinci el bir bisiklet beğendim. Bütçem de 2bin TL civarları. Beğendiğim bisikletin donanımı şu şekilde sizin de fikrinizi almak istiyorum. Dağcılık klübüne üyeyim bisikleti %70 şehir içinde %30 arazide kullanacağım. Haftanın 3-4 günü ortalama 40-50 km yol gideceğim. Bugün bike and outdoor da scott scale 60 modelini inceledim ve şuan ikinci el olarak baktığım bisiklet o bisikletten donanım olarak oldukça üstün olmasına rağmen scott scale 60 2600 lira gibi bir rakam. Ve scale 2010 da ön maşa tora iken super bow da reba SL. İkinci el olarak baktığım corratec te sıfır ayarında ve almadan önce görme imkanımda olcak. Super bow kadrolar sizce nasıl ? Hangisinde karar kılmalıyım ? Yardımlarınız için çok teşekkürler şimdiden.

(link)

Kadro: Corratec super bow team

Maşa : Rockshox reba SL

Frenler: Avid Juicy 7 hidrolik disk fren

Aynakol : Deore xt

Zincir: Hg 53 -Deore

Arka vites : Deore xt Shadow (uzun)

Vites kolu: Deore xt (rapidfire 2)

Ruble : Deore

Ön vites : Deore xt -Alttan çekmeli

Jant seti : zzyzx double wall -zzyzx göbek

Lastikler : Corratec lite gripmaster

Sele: Sele italia

Gidon: Corratec

Boğaz: zzyzx

Sele borusu : corratec

Diğer model ise
(link)

Kadro : Scott Scale Alloy 6061 custom butted superlight tubing D-Forged CNC machined Dropouts Delta SST bridge / Integ. HT BOX chainstay bridge
Maşa : Rock Shox Tora SL Air / alloy steerer / Air spring Poc Loc remote lockout / reb. adj. / 100mm travel
Arka Vites : Shimano XT RD-M772 SGS Shadow Type 27 Speed
Ön Vites : Shimano Deore FC-M590 34.9mm
Vites Kolları : Shimano Deore SL-M590 Rapidfire plus 2 way release w/gear indicator
Fren Kolları : Shimano BL-M486 Disc
Fren : Shimano BR-M486 Disc 185/F and 160/R mm Rotor
Zincir : Shimano CN-HG53
Ayna Kol : Shimano FC-M521 Octalink 44Ax32x22 T
Orta Mil : Shimano ES25 Octalink 68-121mm
Pedal : Wellgo C128
Jantlar : Alex XC-44 Disc 32H / Eyelets White
Lastikler : Schwalbe Rocket Ron 26 x 2.1 / 50EPI Performance Series
Furş : Ritchey OE 1 1/8" semi integrated 44/50mm
Sele Borusu : Scott Comp 31.6mm
Sele : Scott Racing
Arka Hazne : Shimano FH-RM65 Disc CL
Ön Hazne : Scott Team Disc CL
Ağırlık : 11.95 kg
Jant Telleri : Stainless Black 15G / 1.8mm
Dişli : Shimano CS HG-50 -9 11-32 T

Scudo

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
Tam kararında bir seçim olur bence ...
güzel ve kaliteli bir bisiklet.
o paraya başka bir bisiklette bakabilirsin.
ama benim oyum Corratec Super Bow'a
hangisi hayırlısıysa o olsun.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Dündar

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Superbow daha iyi gibi duruyor. Fiyatı nedir bilmiyorum ama ille sıfır diye düşünüyorsanız gene Corratec'in superbow kadrolu 2011 model bisikletleri de var tam hatırlamıyorum ama 1800-2500 TL aralığında değişen fiyatlarda olması lazım. Trial ve Fun modelleri onlara da bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Dündar
Tepki
3
Cevaplayan arkadaşlara iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim. Evet başka fikirleri ve enine boyuna kıyaslama yapacak müdavimlerden de yanıt bekliyorum. Teşekkürler

artesanas

Üye
Tepki
0
ya konuyla alakasız yardımcı olursanız sevinirim bir türlü ilan vermeyi başaramadım nasıl yapıcam arkadaşlar

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Corratec çok daha iyi abi, hem yokuşlarda harikadır corratec hiç zorlanmazsın.

Turgay Ak

Forum Demirbaşı
Tepki
240
@İrfan Dündar

ilan onay alıyor kardeşim moderatörler tarafından, o yüzden konunun ciddiyeti anlamında samimi olduğuna inanmaları gerekiyor, biraz daha ciddiyet ile halledebilirsin sorunu

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bence Corratec donanım olarak çok daha iyi ama ben hem görünüş hem performans olarak Scott ları beğeniyorum. Bu biraz da gönül işi görüp bakıp ısındığını almak gerek.