Contador Lance gibi efsane olur mu?

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
sen acık ve net contadoru dunyada essız bır sporcu yaptın bır bısıkletcı asla essız olamaz essiz olanlar yuzuculer ve atletlerdır.

Scudo

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serdar canıbeyaz

üstünlükten kastın vücut yapısı ise haklı olabilirsin ancak her spor branşı için her vücut avantajlı olmayabilir. Tırmanışcı bir bisikletçi phelps gibi bir yüzücünün yanında kürdan gibi görünebilir ama bindirin üstün bedenli phelpsi bisiklete cok zorlanacaktır. tamam bisikletçi değil ama zorlanacak dediğim ortalama bir insandan daha fazla zorlanır bence.

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
hayır demek ıstedıgım bunu ıddıa eden arkadasın dunyada contadoru essız bır yapıya sahıp bır sporcu ılan etmesıdır bende mısalen en basıt bır ornek verdım maksat o onun yaptıgı ısı yapsın oda dıgerınınkını degıl vucut degerlerını ortaya koymaktır maksadım sadece ayaklardan bele kadar kas yapısı calıstıran bır sporla tum vucut kas yapısını calıstıran bır sporu nasıl karsılastırıyor anlam veremedım.

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
http://2.bp.blogspot.com/_tuer29WuvWg/SWTTLCnvH9I/AAAAAAAAAPw/kkDMgteMdeg/s400/michael_phelps-7147.jpg

http://www.maxciclismo.com/imagenes/47_Alberto_contador_G.jpg

gorsellerde bazen yeterlıdır kendı bransınıza bu kadar bagımlı olmayın gerceklerıde gorun bıraz

Tepki
14
@serdar canıbeyaz
Hocam sen olayi sanirim biraz yanlis anlamissin.Arkadas contador'un bacagi , phelps'in kol kasi , michael jordan'in bacak kasini vs. karsilastirmiyor.Senin yaptigin cok garip bir karsilastirma .Arkadasin soyledigi simdiye kadar kimsenin degerlerinin Vo2 max kapasitesi baz alindiginda contador'un degerlerini gecmeye yetmemesi.

• Beğen
Tepkiler: AtilaF

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@baris karli

acık ve net dıyorkı essız bır sporcu boylesıne sacma bır ıddıaya verılcek en ıyı cevap budur vucut dayanıklılıgı bacaktan olusmuyor arkadasım ayrıca avukatlk yapmanı gerektıren bır bahıs gecmedı o sacma sapan bır ıddıa attı ortaya bende ona karsın boyle bır mısalde bulundum sadece yuzuculerlede kalmam contadoru fızyolosıyle gerıde bırakıcak yuzlerce sorcu daha sayarım ok

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@baris karli

ayrıca phelps sadece koldan olusmuyor hang sporun neler gerektırdıgını dopıng lerle ugrasmak yerıne ugrassan amstrong ve contador kıyaslamasında ne kadar yanlıs dusundugunude anlamıs olurdun

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Land Rover'ın Defender modeli ile herhangi bir model Ferrari'yi karşılaştırmaya benzer bu. Biri arazide rakip tanımaz diğeri yolda. Ferrari'nin hızlanması son sürati fazladır, Defender'ın ise arazideki yol tutuşu ve tork'u daha iyidir.

Her iki araca baktığınızda yapacağı işe göre aerodinamikleri de farkli biri daha basık birinin lastiği büyük birinin motoru vs. tıpkı phelps ve contadorda olduğu gibi. birinin bacak kasları daha saglamdır birinin tüm vücudu daha iyidir.

Ferrari'yi defender'ın yanına koyarsanız cafcaflı ve göze hoş gelir tıpkı phelpsin kaslarına baktığınızda contador ile karşılaştıracağınız gibi.

Phelps Contador gibi bisiklete binemez, Contador'da Phelps gibi yüzemez.

Dış görünüşler farklı olsa da vücudun iç dinamikleri insandan insana farklı çalışmaz değerleri farklıdır. Ben Phelps'in VO2 değerinin contador'dan fazla olacağını düşünmüyorum. 6-7 saat bisikelte binen bir adamla en fazla 10 dakika yüzen bir adamı karşılaştırıyoruz, elbette değerleri farklı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Serdar bey siz benim yazdıklarımı ya okumuyorsunuz yada okuyupta anlamıyorsunuz.

Takılmışsınız resimlere.

Bende bir resim koyayım örneğin Ronnie Coleman. Üst üste 7 hatta 8 kez mr olypia olmuş bir sporcu. Hepsinden üstün gözüküyordur.

Şimdi 1. si otoriterler bir araştırma yapmış contadorun aspen zirvesini tırmanışını oturmuşlar hesaplamışlar. Ve o tırmanışı o zamanda çıkabilmek için gerekli olan Vo2 kapasitesinin 99.42 olduğunu görmüşler ( bu civarlarda birşeydi)

Ve Bugüne kadar hiçbir sporcuda evet dünya üzerindeki hiçbir sporcuda böyle bir vo2 kapasitesine rastlanamamıştır. Buna Dünyanın en zor sporlarından olan kayak kros sporcularıda dahil.

2. si benim branşım bisiklet değil triathlon. Yani bilmiyorsanız ben hem yüzüyorum hem bisiklete biniyorum hemde koşuyorum.

12 senelik spor geçmişim var.

3. sü sizinle hertürlü anatomi fizyoloji beslenme konusunda istediğiniz alanda konuşabilirim. Ege üniversitesi beden eğtimi spor yüksek okulunda öğretmenlik 4. sınıf öğrencisiyim.

4. sü Yüzücülerin diğer spor dallarındaki sporculara göre gözle görülür tek + sı VİTAL KAPASİTELERİDİR.

Bununda nedeni aldıkları nefesi suya yani bir dirence karşı vermeleridir.

Son olarak 5 . si Ben contadoru savunan bir adam değilim. Helede ARMSTRONGA karşı.

Ama şuanda adam çok çok iyi.

Ve gerçekten vo2 max kapasitesi söylenen rakamlarda ise EVET ADAM DÜNYADA EŞSİZ...

• Beğen
Tepkiler: pala ve murat16

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Tuonela

pekı vo 2 degerlerının yuksek olusu demek onu dunyada essız sporcu mu yapıyor onu verdıgın mısal gayet yerınde benım onların yer degısmesıyle ılglı bır kastım yok brans farklılıklarnda yuzme daha on planda dayanıklılık olarak bır yuzcunun antreman agırlıgıyla bır bısıkletcınıın antreman agırlıgını kıyaslarsanız demek ıstedıgımı anlarsınız sadece 10 dakıka yuzmeden olussaydı bu spor eyvallah dyecektım bır ıdman karsılasıtırması yapın ona gore vo 2 cıksın meydana

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Oksal Özdöl

bence sız ne soyledıgınızı bılmıyorsunuz cok gozu kaalı bakıyorsunuz ve resmen essız olusunu ma ettınız mesaj dahada duruyor
vo 2 yuksek olusu demek onu essızmı kılıyor sacmalıktan baska bırsey degıl bu ok bol bol sızınle paylasıcagız demektır yollarımız kesıstıgı takdırde bır bayanla soz konusu bıle olamaz ama triathlon yarısı yapmak ısterım bakalm 12 senede nekadar dayanıklılıga ulasmıssınız.

bende kendımı ovmuyecegım orda okudum burda okudum demıyecegım.ok

• Beğen
Tepkiler: Oxsy

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beni bayan falanmı zannediyorsun????

Siz VO2 max ın nedemek olduğunu biliyormusunuz???

Maximum oksijen kullanma kapasitesinin kısaltılmışıdır.

Ve Contadorun bu değeri açıkladıkları değerde ise ve bu değere yaklaşabilen başka bir sporcu yok ise adam bu alanda eşsiz bir sporcudur NOKTA.

Ayrıca beni triathlon yarışında geçersen Vo2 max konusunda dahamı bilgili olucaksınız ( Zaten geçemezsiniz de :) )

• Beğen
Tepkiler: murat16

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
14 senedır yuzuyorum 10 senedır bısıklet kullanıcısıyım 8 senedır thai box body buılding ve dayanıklılıgı arttıran turkıye standartlarındakı tum sporlar okulu okumadık bu ulkede universite duzensızlıgının para kazanma hırsından baska bırsey olmadıgını bılen ender sporculardanım sıra tozu yutmadık ring tozu yol tozu yuttuk deniz tuzu yuttuk biz

• Beğen
Tepkiler: ayla abdan

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serdar canıbeyaz

Özel mesajınız var :)

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
Arkadaşlar mesele çok uzadı. Gerek yok.Bu tartışma Phelps le Contador mevzuuna döndü ki elma mı iyidir armut mu meselesi oldu. Oksal iyi demiş özelden devam edin siz.

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
ok abı konu saptı buradan arkadaslardan ozurdıleyerek bu konuya verecegım yorumlara son verıyorum hersey ogrenıldı zaten meydanlarda okundu kabul edene etmeyene

• Beğen
Tepkiler: AtilaF

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Serdar Bey lütfen Türkçemize özen gösterelim. Sürekli ok deyip duruyorsunuz ayrıca ı yerine i kullanıyorsunuz(çoğu insan da tersini yapar:D)

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
spor yazarı ve spor yorumcusu mert aydın da bu konuyla ilgili tartışma başlatmıştı !

(link)

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
@serdar canıbeyaz
Bu ne saçmalıyor ya? Herifin gerçekten amacı sidik yarışına girmek:D İngilizce deneyimiymiş hahaha seni İngilizce'mle ezerim be:boese157: :000002158 :violent-s :10:

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@TuonelaEvet, bizim çocukları da yaylaya gönderince yanaklarından kan damlıyor. Geri dönüş konusunda haklısın, çok uzun olmayan bir sürede vücut alışıyor ve eski değere dönüyor.