Contador Lance gibi efsane olur mu?

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
contador her edap ı kazandıktan, her podyuma çıkışından sonra TV KAMERALARINA bakıp silah sıkma hareketini yaparsa , takım arkadaşlarını bencilliği yüzünden yarı yolda bırakırsa, o meşhur ağabeyinin aklına uyup taktikleri ondan alır, yöneticisini dinlemezse, daha çok bekler efsane şanpiyon olmayı. bence o zaman giydiği SARI mayonun, mahmut paşada satılan, SARI TŞÖRTLER den farkı olmaz.

AYLA ABDAN

Scudo
Tepki
14
@ayla abdan

Ona bakarsaniz kimi gol den sonra havaya ok atiyor kimi de timsah gibi sahada surunuyor.Herkesin kendisine gore bir sevinme sekli var .Kimi yari yolda birakmis ? Adam yaptiginin hata oldugunu etaptan sonra ozur dileyerek kabul etti.Klöden ile ayni dili konusmadiklari icin yanlis anlasilma oldugu yazildi etaptan sonra.Hatta kendisi klöden'e etabi kazanmada yardim etmek istedim dedi.

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
Lance Armstrong'un Contador hakkında bu sabah twitter'a geçtiği mesaj:

"Seeing these comments from AC. If I were him I'd drop this drivel and start thanking his team. w/o them, he doesn't win."

Tercümesi "Contador'un yorumlarını görüyorum, eğer onun yerinde olsaydım, zırvalamayı keser takımıma teşekkür ederdim, onlarsız kazanamaz"

Sonrasında da şunu yazmış:

"hey pistolero, there is no "i" in "team". what did i say in March? Lots to learn. Restated."

Tecümesi "Hey silahlı adam, takımda "ben" yoktur, mart ayında ne dedim? Öğreneceğin çok şey var, tekrar ediyorum."

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@nightdriver

Evet bir kavga başladı denebilir. Contador' da Madrid e gittiğinde benim lance Armstrong'la ilişkim 0 bugüne kadar ona hiç hayran olmadın olmayacağımda demiş. lance Armstrong da takım sarı mayoyu kutlarken yeni takımından kişilerle yemeğe çıkmış. yani sarı mayoyu kazanmasını küçümsemiş. bakalım daha neler olacak.

• Beğen
Tepkiler: hamit kahraman
Tepki
38
@ilkerikier

Contador'un turu aldıktan sonraki açıklamalarında takımına teşekkür etmemesi, Lance'e göstermesi gerektiği saygıyı göztermemesi bunları doğurdu bence.
Conta bir şampiyon olabilir ama bir efsane asla olamaz.
Conta niye böyle davranıyor anlamasız buluyorum.Ona akıl verenler yanlış yönlendşrşyor bence.
Bakalım ne cevap verecek Conta bunlara.

Sonuç değişmez.
Seneye Lance Armstrong TDF'yi alır.Şimdidien söylüyorum....

• Beğen
Tepkiler: ayla abdan

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar hep Contador'a yüklenmişsiniz ama kendinizi bir onun yerine koyun ve olaylara onun penceresinden bakmayı deneyin.

Şimdi sizden şampiyonluk bekliyorlar ve dolayısıyla takım kaptanı yapıyorlar ama bir bakıyorsunuz takımın yarısı malum efsanenin dizinin dibinden ayrılmıyor. Daha da güzeli var, bu kişi daha yarış bitmeden önümüzdeki yıl yeni bir takım kurarak takım menejeri ile beraber gideceğini açıklıyor. Yani menejer da malum efsanenin adamı. Şimdi siz bu insanları herhangi bir konuda nasıl samimi bulabilirsiniz ?

Lance açık seçik Fransa turunun popüleritesini kullanarak ticari hayatına şekil vermeye çalışıyor. Astana Lance-Alberto çekişmesini körükleyerek reklam yapmaya çalışıyor. Tüm bunlar olurken Alberto ise "benim çıkarlarım takımınki ile kesişirse o zaman her türlü yardımı yaparım diyor". Ne kadar güzel söylenmiş bir söz. Bence Alberto kendince doğru olanı yaptı ve ben malesef kötü yaptı diyemiyorum.

Yarıştan sonra her ne olursa olsun Lance'in sarı mayo kutlamasına gitmesi gerekiyordu. Tamam Alberto çocukluk yapmış Lance'e ne oluyor peki ? O takım sadece Alberyo'yu değil Lance'i de çekti ve 3ncü yaptı. Bence asıl kendisi ayıp etmiş, eğer bu doğruysa.

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
@hamit kahraman

Lance her ne kadar efsane olsa da, inanılmaz derecede azimli ve hırslı olsa da, yenilgiyi hazmedemeyen yapıda olsa da önümüzdeki sene 39 yaşında olacağını unutmamak lazım.eminim ki TDF 2010'a çok iyi hazırlanacak ama karşısında bu sene inanılmaz hatta mükemmele yakın bir performans gösteren bir Contador vardı.Eğer Contador'da doping çıkmazsa bu hızla önümüzdeki yıl da kimseye bırakmaz şampiyonluğu.Efsane konusuna gelince konuyu açan kişi olarak benim fikrim Lance'yi efsane yapan bu vazgeçmeyen,pes etmeyen ruhtur ama aynı zamanda takım ruhuna herzaman sahip çıkmasıdır.Alonso'nun Schumacher,Kobe'nin Michael Jordan olamayacağı gibi Contador'un da Lance olması mümkün değildir.

Mustafa ÇAKAR

Forum Demirbaşı
Tepki
752
@Güney Tuncer

Şöyle bir ekleme yapayım Lance turu kullandıysa Tur da Lance'i kullanmıştır. Bu karşılıklı bir alışveriştir.Son yıllarda yerlerde sürünen TDF ı bu sene Lance kurtarmıştır. Yapılan açıklamaya göre turun rating'i bu sene geçen seneye nazaran %25 arttmış. Bunda tabiki Lance ve contador çekişmesi büyük pay sahibidir. Ve hatta ASO gelecek sene ayrı takımlarda yarışacakları için daha bir iştahla ellerini oğuşturmaktadır. Her bakımdan bu çekişmeden herkes kazançlıdır. Contador kendini ispat etmiş, Lance şahane bir sonuçla popülaritesini hiç kaybetmediğini göstermiş ve yeni bir sponsor bulmuştur, ASO da şimdiden gelecek sene sıraya girecek sponsorları düşünmeye başlamıştır. Bize de bu tartışmayı yapmak kalmıştır.

Konuya dönersek Contador bir efsane olur mu? Kısaca cevabım.Bu demeçler ile olmaz.

Tepki
14
@Güney Tuncer

Daha guzeli yazilamazdi.Tesekkurler Guney.Mustafa'nin yazdiginada katiliyorum.lance'in geri donmesi ile iki tarafta iyi para kazandi.Turun reklamlardan sponsorlardan olan gelirleri sanirim Lance brakmadan onceki sayilara ulasmistir. 98 festina skandalindan sonra kanseri yenen bir adam birdenbire ortaya cikip turu kazanmasi organizasyon icin nasil iyi bir hikaye ise , bu sene tura 3 sene aradan sonra tekrar donen eski sampiyon hikayeside turun kasasi ,popularitesi icin iyi bir hikaye.Bu kadar yerin dibine batan bir organizasyonun aradigi tam olarak da bu idi ...
Lance fonunun ve online satis sirketinin gelirlerini iyice arttirmis olmali.Ayrica ileride politikaya atilacagi ongorulen Lance icin buyuk bir reklam arenasi .Uc hafta boyunca milyonlarca kisi tarafindan izleniyorsun daha iyi bir reklam olabilirmi?
Contador ve Lance bu soz duellosunu ceplerini de dusunerek surdureceklerdir.Cunku ne kadar surtusme olur ise o kadar cok izleyci bu tur organizasyona bakiyor..

Tepki
14
@Güney Tuncer

Son dag etabi olan Ventoux'da Contador kendisini dusunse daha en basta atak yapar on sirayi dagitirdi.Ama adam ne yapti ? Schleck'in ataklarina karsi Lance ile Schleck arasinda kaldi herzaman.Bu seneki formunu gordukten sonra o etabi bence cok rahat kazanirdi.Atak yapmadi cunku sponsorun istedigi podyumda baska bir astana sporcusu gormek idi..

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Mustafa ÇAKAR
o tavırla devam ettıgı takdırde asla olmaz basarı sadece yarıslarda saglanılmıyor kendısının tavırlarınıda gerıde bırakmasıı lazım dıye dusunuyorum.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
contador seneye ezermi bilemem. lance'in de avantajları var. Zekası ve kurnazlığı bu yaşında en önemli becerileri. Beyanatlarından bile contador'un fiziksel becerileri dışında çok fazla donanımı olmadığı belli oluyor. Bu yarıştan lance'in veliahtı olarak çıkmak, lance ile omuz omuza fotoğraflar vermek, pozitif şekilde insanlarla iletişim kurmak varken kimsenin sevmediği, üst düzey perfromansına rağmen dopingle suçlanan, itici bir karakter olarak çıktı. 38 yaşındaki lance'e yarışta fark atmak onun için ciddi bir anlam ifade ediyor olmalı ama sırf bunu hırs yapması bile onu itici yapmaya yetti. Bazen kazanmak herşey değildir. Kazanmadan bile efsane olabileceğini lance bir kez daha gösterdi. Büyük ihtimalle tabela'da bir şekilde seneye de benzer bir sonuç çıkacak. Lance'in seneye gene contadoru direk karşısına alacağını sanmam. Lance daha çok hayır işleri ve tekrar hayata dönüş konseptini vurgulamakla ilgilenecektir. Bu arada contador da gene tahrik olursa iticiliğine iticilik katar. diğer yandan lance ventoux'da fiziksel olarak da contador'un kendisini geride bırakamasının o kadar kolay olamayacağını gösterdi. Eğer tura gelirse büyük ihtimalle daha hazır olacaktır veya bu iddayı silerek bütün turu gene kendi hayır sovuna cevirecektir ki contador'un kişisel hareketlerini seyretmektense bin kez yeğdir. Sonuçta bu iş sadece hızlı olmakla oluyorsa zamana karşı binilirdi sadece. Takım makım da olmazdı. Sonuçta contador'un kendi hikayesine başlaması için çok yanlış bir zaman çünkü ne yaparsa yapsın lance'in karakterinin gölgesinde kalacak. Contador'un kendi takımına yaptığı çirkinlik her zaman bu şampiyonluğun ve tüm kariyerinin üzerinde olacak. Ne zaman iyi binse dopingliydi denecek, ne zaman bir hareket yapsa itici olacak. Bu da onu yıpratacak. Yukarı çıkmak değil ama orada kalmak daha zor. Bunun için pozitif enerjiye insanların sevgisine ihtiyacı olacağı açık. Büyük ihtimalle yarışın sadece sahada kazanılmadığını bilen lance yıl boyu bütün bu avantajlarını da kullanacaktır.

Bu arada seneye contador astana'da kalacak gibi... santander'in takımı için 2011 tarihi verildi. Astana seneye tura gelebilecek mi?

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Mustafa Ozler

emegıne saglık;

contador; .kıbırlı kısılıgıyle ve sacma hırslarıyla bisiklet yarıslarına olan sevgıyı ve ilgiyi azaltıyor
l.amstrong ; senelerce bu camiayı sevdırerek ınsanlarda tutku olusmasını saglamıs ve dahada saglamaktadır.

bu fark fazlasıyla yeter.

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@baris karli

ama sunuda bılmıyorsan soyleyeyım;
metın oktay bılındıgı uzere turkıyede bır efsanedır,
fenerbahce ıle gs arasındakı bır macta tek basına mac aldı goller attı.
ama mac bıtımınde dırek soyunma odasına gıttı ıstese ıste benım dıyerek govde gosterısıde yapabılırdı ama o dusunuyordu soyunma odasında karamsar karamsar ve agzından bır basın muhabırıne soyledıklerı onun efsane olusunu dogrular gıbıydı. YARIN TUM GAZTELER BENI YAZICAK HERKES BENI KONUSUCAK BOYLE BIRSEYIN OLMASINI ISTEMEDIGIMDEN DOLAYI SOYUNMA ODASINA GELDIM DIREK
...

Tepki
38
Contador prostat kanserine yakalanır sonra kanser beynine ve akciğerlerine metastaz olur,sonra uzunca yıllar kanserle uğraşır kanser hastasıyken bile binebildiği kadar bisiklete biner.Kanseri yendikten sonra TDF'yi 7 artı 1 kez kazanıp sonrada bunu kanserle savaş için amaç olarak kullanır 4 sene bisiklete ara verip 3. değil 2. olursa Lance'den daha büyük bir efsane olur.Ama şu an itibariyle bence tartışma konusu bile olamaz...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Bence Contador efsane olacak.

Ya Lance gibi,

yada Tom Simpson gibi;

Tom Simpson, 1967 Fransa turunun 13.cü etabı sırasında Ventoux'a tırmanırken (dopingden dolayı) 30 yaşında öldü.

Tepki
14
@serdar canıbeyaz

Adam turun sonunda kendine has sevinme tarzi ile havaya ates eder gibi yapti.Ne havaya atladi zipladi ne de saga sola el kol hareketi yapti .Toren de danimarka milli marsini caldilar onu da sessizce dinledi.Bunda ne asirilik var ? Birakinda adam sevincini yasasin yahu ,kolay degil Tdf'yi 2.kez ve de buyuk bir fark ile kazanmis. Bu arada bunu Metin Oktay ile nasil bagladiniz anlamadim.
Belirtmek isterim ki ben Contador fani filan degilim.Ama burada adamin gosterdige basariya sapka cikarmak yerine L.A ile olan muhabbetleri konusuluyor.Sanki L.A tum spor hayati boyunca cok yerinde davrandida...

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@baris karli

sen futbol sevıncınden mısal verdın bende ona karsın ornek verdım.
l.amstrong kıtabını okumadıysan okumanı tavsıye ederım.bakıs acın degıscektır.bu konuya

• Beğen
Tepkiler: ayla abdan