Çift amotisorlu bianchi dağ bisikletimi kullanıma uygun şu bisikletlerle değiştirsem?

Tepki
0
merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım. kendimi hatırladığımdan beri bisiklete biniyorum ama ne yazıkki profesyonel değil. Klasik türk milleti, piyasa da ne çok varsa ona her amaçla biner... işe gidip gelirken bianchi çift amotüsorlü çelik kadrolu bisikletle yol tümsekleri haricinde hep düz asfalt yol olan işime bisikletle gittim iki seneden beri ama forumunuzu keşfedip tecrübeli arkadaşların yazdıklarını da okuyunca kafama dank etti,iki gündür yeni bir bisiklet alana kadar yürüyerek gidiyorum.boyum 1,76 kilom 75 bacak-kol uzunluklarım gövdemle doğru orantılı standart,daha önce bu tür yol bisikletlerine hiç binmedim,şuanki bisikletim beni çok yoruyor biraz hantal gibi hissediyorum biraz daha hafif olsun istiyorum.aşağıdaki seçeneklerle benim bisikletim arasındaki ağırlık farkı ne kadar? bu üçü arasında hangisini seçmem lazım.
Bütçeme uygun hafif bir yol-şehir bisikleti istiyorum, şu modellerden hangisini seçsem?

(link)
(link)
(link)

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@fatihselim

(link)
(link)
(link)

Tepki
0
çok özür dilerim,
(link)
şu linkteki bisikletler,499 tl olanın diğerlerinden farkı nedir acaba? fiyatı uygun olduğu için onu düşünüyorum ama...

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@gökhan tantürk

Benim arkadasta var bu tekerlek olsun fren olsun salcano nun oldugu icin biraz daha ucuz.Marka takintin yoksa oburleri ile gozle gorulur bir farki olmaz.

Ama hds yi tavsiye ederim donanim olarak f/p urunu gibi benim bile icim gitmedi degil :))

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
şuan seçeneklerin sadece bu üç modelse fiyatına ya da donanımına göre değil kadro boyuna göre seçim yapman yararına olur... biri 18, biri 19, biri 20 inch kadrolu...
(link)
salcano'nun diğer şehir bisikleti modelleri de var(2013 model olanlar buradaki city sport serisi)
city sport 60 amortisörsüz, düz yol için çok daha uygun bir seçim olur.
ayrıca hafiflik amaçlıyorsanız da düz maşalı ve v frenli olması büyük bir avantajdır.
donanım seviyesi çok yüksek değil, ama iş görmeye yeter. ileride isteğe bağlı geliştirmek de sizin tercihiniz.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Sadece HepsiBurada.com'dan bakmayın bence. Önce alacağınız modeli belirleyin sonra farklı firmalardan size uygun kadro boyundaki modeli bulmaya çalışın. Doğru kadro boyu seçmek önemli, kadro size göre büyük olursa bisiklete hakim olmakta zorlanabilirsiniz.

Not: Ocak ve Şubat ayları bisiklet almanın tam zamanı, yeni sezon ürünler çıktığı için önceki yıl ürünlerinden elde kalanların fiyatları düşer.

Tepki
0
bisiklet seçimi bölümündeki hesaplamalardan ben bişey anlamadım, benim boyum ve kiloma en uygun 19 kadromudur acaba?

Tepki
0
internet sitelerinde bisiklet ağırlıkları hiç yazmıyor, mesele salcano city sport 62 ın ağırlığı nedir acaba?