chainreactioncycles.com dan yapılan sipariş.

ömer mustafa anuk

Daimi Üye
Tepki
43
Bisiklet
Specialized
11.11.2014 tarihinde yaptığım siparişimle alakalı standard delivery ile sadece order number verildi onlada sorgulama yapamıyorum . Kargoya ait tracking
number da bulunmamakta kargo takibini ya da bir sorun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.:in:

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Selamlar, standart gönderilerde takip numarası verilmiyor. 10 gün içerisinde geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Aytac Y.

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
Çevrenizdeki komşularınızla konuşun, yakın çevrenize bırakılmış olabilir.

Semtinizde ptt ofisi varsa onlarla da bir görüşün derim, herhangi bir problemden dolayı ürün elinize geçmez ise e-mail atın. Chain Reaction Cycles müşteri memnuniyetine çok önem bir firma, mutlaka ilgileneceklerdir.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@ömer mustafa anuk

Aynı tarihte benimde siparişim oldu. 17 gündür ses seda yok. İki gün önce mail yolu ile siparişin geciktiğini yazdım, kayıp formu gönderdiler, doldurup gönderdim. Dün ürünü yeniden yollayacaklarını bildiren bir mail göndermişler, ben para iadesi istedim. Daha önce de bu siteden alışverişim olmuştu siparişim yine elime geçmemiş para iadesi yapmışlardı. Bir daha bu siteye bulaşmam. Sanırım adres yazarken yanlışlık yapıyorlar, bu yüzden de ürünler elimize ulaşmıyor.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Chainde ne pahasına olursa olsun bir alışveriş yapacağım. 75 euro sınırını geçtiği için iki etapta alışveriş yapacak olsamda ürün yerli piyasaya göre 100 tl daha ucuza geliyor.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@mehmetsunu

Siparişi vermeden önce adres olarak ne yazacaklarını sorup öğrenin işi garantiye alın. En azından yanlış adres olasılığı ortadan kalmış olur. Büyük olasılıkla İlçe adı yazılmıyor, Türkiye ye giriş yaptığında ilçe bilinmediği için geri gönderiliyor diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Forumda daha önce bahsedilmişti ama belki gözden kaçıran vardır diye;

Ben, bike-components.de sitesini kullanıyorum, bu sitenin güzel tarafı üye olup Türkiye'de adres gösterdiğinizde %19 luk vergiyi otomatik düşüyor. Bu güne kadar forumda adı geçen bir çok yurt dışı siteyi incelememe rağmen fiyatların daha uygun olduğu başka bir alternatif bulamadım. Standart gönderi ücreti diğerlerine göre fazla (14€ gibi bir şeydi sanırım, tabi kiloya göre otomatik değişiyor, en fazla 30€ sanırım) ama posta ücretini bile eklediğinizde %19 vergi düştüklerinden ucuza geliyor, üstelik standart postalarda takip numarası var. Almanya içi UPS, Türkiye içi PTT. Bence bir inceleyin.

NOT: Siteye üye olmadan Türkiye olarak adres giremeyeceğiniz için fiyatlar yüksek gelebilir, üye girişinden sonra fiyatlar otomatik değişiyor. Sayfanın en alt kısmında ingilizce seçeneği mevcut.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
bende bleed kit almıştım standart kargo ile numara verilmedi kargo geldi. ama kaç günde geldi hatırlamıyorum

Aytac Y.

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
Ben şu ana kadar yaptığım hiçbir alışverişte sorun yaşamadım ve ürünlerin hepsi elime ulaştı.Hataların CRC'den kaynaklandığını düşünmüyorum.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Aytac Y.

Sorunlar kismen de olsa CRC'den (ya da anlasmali kargo sirketinden ParcelForce/Royal Mail) kaynaklaniyor. Benim son siparisimi 2 parti halinde gonderdiler. 1 tanesinde adres yanlisti, digerinde ise hem adres hem de isim yanlis oldugu icin paketlerin pesinde 2 gun gezdim. Neyse ki PTT Ankara Kargo Dagitim'daki calisanlarin iyi niyeti ve anlayisi sayesinde paketler geri donmeden teslim edildi. PTT telefonla aramasa paketler direk geri donecekti, buradaki arkadaslarin da benzer sorunlar yasadigini dusunuyorum, teslim edilmeyen urunler muhtemelen yanlis adresten geri donmustur.

Bu arada standart gonderinin gelmesi 20-25 gunu de bulabiliyor, ozellikle Turkiye'ye girdikten sonra cok fazla bekliyor kargolar. Bu sebeple 15-20 gun olan arkadaslar da panik yapmasinlar. CRC 15 is gununu gectigi an urunu tekrar gonderiyor ya da para iadesi yapiyor, ama tam urun tekrar gonderilmisken diger urun de kargoya verilmis olursa onun iadesi falan ayri bir prosedur onunla ugrasmamak icin en az 3 hafta bekleyin derim kargolari.

• Beğen
Tepkiler: Aytac Y.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Bu aralar gümrükte bir yoğunluk veya aksaklık var. Geçen Merlin'den bir sipariş vermiştim, tam bir haftadır "has arrived in ISTANBUL ULUSLARARASI and is being processed for delivery." diyor. Bir önceki siparişim de gümrükten 10 günde geçmişti.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
hocam 4 kez alışveriş yaptım bu siteden.8 gün ile 1 ay arasında gelen kargolarım oldu.illede takip edicem diyorsan zaten ptt kargodan takip edebilirsin yurt dışı kargolar bölümünden.yada PARCELFORCE sitesine gir track number yaz kodunu ordan takip et tabi sadece İstanbul havaalanına kadar takibini bu siteden yapabilirsin.ondan sonrası ptt nin gümrükten çıkarıp sana ulaştırmasına kalmış.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@caglayan
Özelden Mesaj Yazdım Hocam Bakabilir misiniz.

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Bu sorunun kaynağını tahmin edebiliyorum emin değilim ama benim başıma gelen olay. İşyeri adresimde türkçe karakterler var.Merlin den yaptığım alışverişlerin hepsi ı ve ya ğ harfinde sonrası silik olarak basılmıştı.kargo paketinin üstüne,içindeki fatura da adres dogruyken dıştaki kağıt tamamen adresin yarısı yoktu. Bir kere posta memurunun beni hatırlamasıyla.Bir kere postacıya sorup denk gelmemle bugün gelmişti fatih çelik adına bir dosya biz onu iade gönderdik dedi.Adamla yaklaşık 15 yere telefon edip kargo ülkeden çıkmadan yakaladık.Son kargomu da takip kodundan takip edip.Kargo işleme merkezine çok büyük macera yaşıyarak gidip kendimle almamla kurtarmıştım.
Adresinizde türkçe karakter varsa paket üstünde çıkmayıp iade gönderirmiş olabilir.

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
@burak özgüng

fatih bey sıkıntıda burda zaten standart delivery ile track number vermiyolar..hoods siparişlerimi 20 günden fazla bekledim..şimdiki siparişlerim bir hafta oldu beklemedeyiz bakalım :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@caglayan

Bu siteyi daha önce de duydum.(Bike components de)Üye oldum ve bir ürün seçtim.(Ultegra 6800 groupset) 528 euro'luk fiyat son ödeme aşamasına gelinceye kadar hiç bir vergi indirimi görmedim.14 euro da shipping eklenip 543 euro olmasının dışında.Siz bahsettiğiniz indirimi siparişin hangi aşamasında görüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: suat akman

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Üye olarak giriş yaptığınızda kayıt olduğunuz ülkeye göre vergisiz fiyatlar ekrana gelir. Aslında benim kullandığım alışveriş sitelerinin hepsinde bu şekilde. caglayan bey sanki bahsettiği sitenin bir avantajı gibi yazmış. CRCde de aynı , EVANSda da aynı şekilde vergisiz fiyatlar listeleniyor.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Derya Keçeci

Ürün sayfasında, FROM 528,57 EUR excl. Tax excl. Shipping costs yazıyor. Yani bu fiyat zaten vergi düşülmüş hali. (Excl.: Excluding=Hariç)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci