Çaykur Rize Spor'un lisanslı bisikletçisi Murat Demirtaş'a otomobil çarptı.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
söylenecek o kadar çok şey var ki, ama bunların burada aramızda konusmanın hiçbir anlamı yok malesef. kendimiz söyleyip kendimiz dinliyoruz öfkemizi buraya yazarak dile getirmek sadece anlık rahatlamamızı sağlıyor. topluca hareket etmeli ve birşeyler yapmalıyız. hükümet-yerel yönetimler-okullar vs vs neresi gerekiyorsa görüşülsün artık bu yüzden insan ölmesin! hergün kelle koltukta pedal çevirmekten bıktık. ehliyet alırken veya okullarda bisiklet ile alakalı bir eğitim verilebilir mesela. ha deyince olacak seyler değil bunlar elbette ama sürec hızlandırılmalı,belediyelerin çizeceği basit bir çizgi(bisiklet yolu demiyorum çizgi) bile hayat kurtarabilir. trafikte,özellikle istanbul trafiğinde kendinize çok dikkat edin arkadaşlar. bir daha böyle bir haber duymamak ümidiyle arkadasımıza allahtan rahmet diliyorum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yanımızdan öyle hızlı geçiyorlar ki sağ taraftan uçacağımı düşünüyorum bazen hele hele kamyonlar çok fena

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Cemre Can Süral

Benim de aklıma aynı şey geldi. Bu kazanın muhakkak protesto edilmesi gerekiyor. Toplu bir bisiklet sürüşü yapmamız lazım.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Allah rahmet eylesin.

Sabah haberlerinde kaza görüntülerini izledim, inanılmaz şekilde sinirlenip çarpan kişiye küfür ettim. kaza tabii ki, kimse olmasını istemez ama bu kazadan öte bir şey. arkadaş sol şerit bomboş, sağ şeritten gidiyorsun. ayrıca sağ şeritten giderken o kadar hız yapılmaz. nereye gidiyorsun kardeşim? bu kadar ihmalkarlık olmaz. bir can yok olup gitti.açıkcası bu ülkede bisiklet sürmeye korkuyorum, her an bir araç çarpacak diye bekliyorum. bisikletçilere hiçbir saygı yok. ne olacak yani vurup gidiyorlar, ceza yok .

huseyin y.

Üye
Tepki
16
Böyle kazaları gördükçe insanlar yola çıkıp bisiklet sürmeye korkar hale geliyor. Nasıl bir hızla gidiyor o sürücü diyecek birşey bulamıyorum. Yakınlarının, sevenlerinin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.

Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Öncelikle allah rahmet eylesin rabbim günahlarını af mekanını cennet etsin...
Protesto konusunda ise kesinlikle birşeyler yapılmalı ve gerekirse istanbul büyükşehir belediyesi binasına gidilmeli ki ben daha geçen hafta salı günü bir taksi sürücüsünün ortaköyde önüme kırması sonucu park halindeki araçla ile önüme kıran taksi arasında kalarak kaza yaptım allah korusun sakatlanabilirdim 2 gün önce girilmez yönden giren bir araç bisikletimin üzerinden geçti ve jantlarım kullanılmaz hale geldi ki girme bekle diye bağırdığımız halde durmadı sürücü velhasıl kelam en yakın zamanda bu durum için ciddi şekilde belediyeye yürünülmeli biber gazı yemek pahasına olsa bile!!

s.hkk

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Kron
Allah rahmet eylesin... kızdım, sinirlendim, küfrettim ama hiç bir şey olmadı, değişmedi...
@muratcodek

dediği gibi foruma olayla ilgili birşeyler yazıp kızmak birşey değiştirmiyor. topluca hareket edilmeli birşeyler yapılmalı.

Çok da birşey istemiyoruz ki. Biraz saygı ve dikkat. Ben trafikte araba sürerken önümde bir bisiklet veya motorsiklet görünce şeritimi değiştiriyorum. Belki birden düşer duramam, bir anda dengesini kaybeder diye. Arkasından zart diye kornaya basmak bile riskli. korkup refleks icabi yanlış bir hareket yapar. Düşünüyorum zaten adamın gidebileceği başka şerit yok. ondan olabildiğince uzak bir şekilde yanından geçip gidiyorum. Bu dikkat, özen benim için çok da zor bir şey değil. Kimse için zor değil.

• Beğen
Tepkiler: muratcodek

gokay ozen

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
Allah rahmet eylesin...Allah ailesıne sabırlar versın...

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Allah rahmet eylesin çok üzücü. kazanın sebebi hız. Yola uygun hız limitleri içinde gitseydi, telefonla da konuşsa dalgın da olsa durumu kurtarırdı.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
2 Haziran'da Bisikletliler Derneği Dünya Çevre Günü nedeniyle Taksim-Köprü-Harem bisiklet turu organize ediyor. Söylendiğine göre de 10 bine yakın katılım bekleniyor.

Bu gezi bir eğlence, yaza merhaba neşesi içinde geçmemeli. Özellikle böyle bir olayın sonrasında bisikletle toplu eğlence yapmak duyarsızlık olur. Bisiklete gönül vermiş rahmetli Murat Demirtaş'ın başına geleni topluca protesto edeceğimiz bir fırsat olmalı. Bunun yolu da organizasyonu yapanları bu konuda uyarmak. Ben şahsen bunu yaptım ancak yeterli olmayacak, daha çok bisikletseverin bu görüşü paylaşması iyi olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Samsun'un Çarşamba ilçesinde, 9 Mayıs'ta geçirdiği trafik kazasının ardından uzun süre hastanede yaşam mücadelesi veren ve dün hayatını kaybeden Çaykur Rizespor'da profesyonel bisiklet sürücüsü olan Murat Demirtaş (32), gözyaşları içinde toprağa verildi.

Samsun-Ordu Karayolunun Çarşamba Beylerce mevkisinde arkasından gelen bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanarak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Murat Demirtaş, hastanede verdiği yaşam mücadelesini dün kaybetti. Demirtaş'ın cenazesi Samsun'un Salıpazarı ilçesi Biçme köyünde toprağa verildi. Biçme Köyü Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Biçme Köyü Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığına defnedilen Demirtaş, sevenleri ile birlikte son yolculuğuna uğurlandı.

BİSİKLET ARKADAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Türkiye'de "elit kategori" diye tabir edilen bisiklet sporcuları arasında yer alan Demirtaş'ın bu alanda Türkiye dereceleri de bulunuyordu. Samsun'dan ve çevre ilçelerden Salıpazarı'na bisikletleri ile gelen yaklaşık 60 bisikletçi, Demirtaş'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Birlikte pedal çevirdiği arkadaşlar acılı aile ile acılarını paylaşırken, duygu dolu anlar yaşandı.

Birlikte pedal çevirdiği takım arkadaşı Adem Atabey, "Bu yaşına kadar birlikte pedal çevirdiğimiz bir arkadaşımızdı. Yaşanılan bu kaza bizleri çok üzdü. Arkadaşımızın bu durumu böle kalmamalı, ona çarpan kişi elini kolunu sallayarak gezmemeli. Bu yaşanılan şeyin bir cezası olmalı. sürücüler her zaman iki tekerli araçlara dair dikkatli olmalı" dedi.

Cenaze töreninde bisiklet sporu antrenörü Erbil Sarıçoban, araç sürücülülerinin bisiklet kullananlara karşı daha dikkatli olması gerektiğini dile getirirken, kazanın ansızın olduğunu, sürücünün arkadan çarptığı için arkadaşlarının kendini korumak için hiçbir şey yapamadığını açıkladı. Yaşanılan olayda arkadaşlarının suçlu çıkarılmaya çalışıldığını iddia eden Sarıçoban, "Arkadaşımıza arkadan çarpılıyor, yine suçlu o oluyor. Neymiş efendim 'bisikletli yola çıkamazmış.' Nerede süreceğiz bir bu bisikleti? Evlerin çatısında sürecek halimiz yok her halde. Trafik Kanunu'nun bisikletler açısından yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı. - SAMSUN

Birlikte pedal çevirdiği takım arkadaşı Adem Atabey, "Bu yaşına kadar birlikte pedal çevirdiğimiz bir arkadaşımızdı. Yaşanılan bu kaza bizleri çok üzdü. Arkadaşımızın bu durumu böle kalmamalı, ona çarpan kişi elini kolunu sallayarak gezmemeli. Bu yaşanılan şeyin bir cezası olmalı. sürücüler her zaman iki tekerli araçlara dair dikkatli olmalı" dedi.

evet üzüntümüz büyük,yeni yasa lazım bisiklete çarpana ağır ceza verilecek hapis artı ağır para cezası ,ölümlü vakada ömür boyu hapis..bisikletli hatası var ise o da göz önüne alınacak tabi... ama burada bisikletçi hatası yok ,araç sürücüsü suçludur ve ömür boyu hapis alması lazım çarpan diş doktoru imiş...

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
bu hafta merhum arkadaşımız anısına güzel bir video hazırlanmış emeği geçenlere teşekkür ederek sizlerle paylaşmak istiyorum
(link)

MEKANIN CENNET OLSUN MURAT DEMİRTAŞ !