Çaykur Rize Spor'un lisanslı bisikletçisi Murat Demirtaş'a otomobil çarptı.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Çok üzücü,insanı dehşete düşüren bir kaza. Merhuma Allah'tan Rahmet diliyorum. Allah yakınlarına ve sevenlerine sabır versin. Kazanın nasıl olduğunu konuşmak bu dakikadan sonra anlamsız olacak fakat kaza olduktan sonra araç sürücüsü olduğunu düşündüğüm siyah ceketli kişi merhum arkadaşımızın yanına geliyor. Allah hiç kimseye böyle bir kazayı her iki yönlü de yaşatmasın.

Scudo

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Kazanın sebebi dikkatsizlikdir diye tahmin ediyorum ya telefonuna bakıyordu ya bir şeyle ilgileniyordu.. gerçi bilemeyiz yorum yapmak doğru değil. Videoyu haberlerden izleyen kücük kardeşim yanıma gelip bisikleti bırakmamı istedi. Her gün canımız şansa kader çıkıyoruz yola. Artık bir şekilde önlem alınmalı ölmek bu kadar kolay olmamalı Türkiye'de.

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Allah rahmet eylesin.Hepimizin Başı sağolsun arkadaşlar.Bu arkadaşımız için bi protesto turu düzenlense tüm Türkiyede aynı gün aynı saatte,bu etkinliği bisiklet camiasında aktif olan birisi üstlenirse çok daha faydalı olur. Mekanı Cennet Olsun

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Dehşet ile izledim..sevenlerine yakınlarına hepimize başsağlığı diliyorum.

Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Allah rahmet eylesin. Mekani cennet olsun. Allah bir daha bu tür haberlerle karsilastirmasin. Araç sürerken lütfen dikkatli olalım. Başka canlar yanmasın.

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
Sağ şeritte süratli bir şekilde ilerleyip hemde telefonla konuşan araç sürücüleri sizlere diyecek bir laf bulamıyorum sizleri ALLAH'a bırakıyorum.Aceleniz varsa en sol şeritten gidin telefonla görüşmeniz gerekiyorsa çekin sağa görüşün bunları yapmak zor değil.Sizin yüzünüzden çok sevdiğimiz insanlar hayatlarını kaybediyor...!( Araç sürücüsü 120 km hızla sağ şeritten telefonla konuşarak ilerliyormuş.)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@özgürakbuz

Gerçekten mi? Eğer durum buysa, umuyorum ki vicdan azabı ömür boyu peşini bırakmaz. Hatta şöyle bir haber var;

Birlikte pеdal çevirdiği takım arkadaşı Adеm Atabey, “Bu yаşınа kadar bіrlіkte pedal çevirdiğimiz bir arkadaşımızdı. Yаşаnılаn bu kaza bizlеri çоk üzdü. Arkadaşımızın bu durumu böle kalmamalı, оna çarpan kişi еlini kolunu sallayarak gezmemeli. Bu yaşanılan şeyin bir cеzası оlmalı. sürücüler her zaman iki tеkеrli araçlara dair dіkkatlі olmаlı” dedі.
Cеnazе töreninde bisiklet sporu antrenörü Erbil Sarıçoban, аrаç sürücülülеrinin bisiklet kullananlara karşı dаhа dikkatli olmаsı gerektіğіnі dile gеtirirkеn, kazanın anѕızın olduğunu, sürücünün arkadan çаrptığı için arkadaşlarının kеndini korumak için hiçbir şey yapamadığını аçıklаdı. Yaşanılan olayda arkadaşlarının suçlu çıkarılmaya çalışıldığını iddia eden Sarıçоban, “Arkadaşımıza arkadan çarpılıyor, yine suçlu o оluyоr. Nеymiş efendim ‘bisiklеtli yola çıkаmаzmış.’ Nerede ѕüreceğiz bir bu bisikleti? Evlerin çatısında sürecek halіmіz yok her halde. Trafіk Kanunu’nun bisikletler açısından yenіden gözden gеçirilmеsi gerekiуor” ifadelerini kullandı. – Samsun

(link)

Bu suçlu çıkarmaya çalışma olayı doğruysa, yazıklar olsun.

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Allah Rahmet Eylesin ;Karayolları Trafik Kanununa İstinaden Motorsuz araç Bisikletin Araç yolundan ilerlemesi uygun olmadığından dolayı çarpan kişi suçlu bulunmayarak muhtemelen çok düşük bir ihtimalle para cezası alarak kurtulacaktır. Allah mekanını cennet eylesin, araç trafiğinde bisiklet kullanan tüm arkadaşlar bende dahil olmak üzere şans eseri yaşamımızı idame etmekteyiz.....

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Allah Rahmet eylesin.Ailesi ve yakınlarına sabır versin.
O arabayı kullananın ne iş yaptığı beni hiç ilgilendirmiyor.Akıl var mantık var en sağ şeritte o hızı nasıl yapıyorsun orta şerit boş sol şerit boş ve yerleşim yeri alanına giriyorsun kahrolası aracınla hız kesmen lazım gencecik bir insan hayatını kaybetti bir an dikkatsiz bir sürücü tarafından.Şahsen çok üzüldüm ve moralim bozuldu Her ne kadar dikkat etsek Trafikte bize saygı yok.Başımız sağ olsun.

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Araç kullanırken de bisikletlerimizi kullanırken de çok çok dikkat etmeliyiz.Hergün işime bisikletle gidip geliyorum artık daha da tedirginim.Allah hepimizi korusun.Mekanı cennet olsun inşallah Allah günahlarını affetsin.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
o trafik teröristi bu işten yasal prosedür gereği belirli bir miktar para karşılığı ceza kesilerek salıverilirse bu devletin adaletini .......................

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yollarda bakıyorumda bisikleti gören araba sürücüsü daha bir hırsla gaza basıyor. Altında en az 100 beygir bir araç bisikletin bu araca rakip olamayacağı belli. Yok ben hızlıyım, ben güçlüyüm diyorsan bir ayak bir eli olan canlı o arabayı kullanabilir. G.t, göbeği çıkmış, kaba yeri yumuşak koltuğa oturmaya alışmış. Gücünü ispat etmek istiyorsan işte pistler, işte kulvarlar sana açık olimpiyatlar senin gibi yeteneklerin katılımını bekliyor. Yok ona gelince olmaz sonra göbeği erir. o arabayı senmi icat ettin, yok onu bunu boşverdim bir vidasını bile icat edemeyen bir halk nasıl oluyorsa arabanın başına geçince kendini lord of the cars zannediyor. madem bu kadar yeteneklisin işte formula pistleri seni bekliyor kifayetsiz muhteris. Ona da yok. Bisikletli var ezilecek denince gözleri ışıldıyor eblehlerin. İnanın yeminle söylüyorum yol bisikleti ile giderken beni görünce olmadık hareketler çeken sürücülerle karşılaştım. Adamların kırmızı görmüş boğa gibi bir gaza gelişleri varki. O bisikletin maksimum yapacağı 50 bilemedin 60 km hangi kafanın ürünüsün oğlum sen. Birde gayet vakitleri değerli gayet işleri önemli bir coollumsu insan tipi varki. Adam zaten bisiklete bir araç gözüyle bakmıyor o değerli mabadları bisiklet selesine oturmasın tanrı korusun. very important şeyimşi eline almış bilmem telefonu yol babasının malı kendinden başka kimse yokya bir de vaktide değerli hergeleoğlunun. Lan oğlum bugün senin hatan yüzünden insan gibi bir insanın hayatı karardı başlarım senin gelmişine geçmişine...

• Beğen
Tepkiler: muratcodek

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Allah Rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine sabır versin.

Tepki
54
İsim
Abdullah Keleş
Bisiklet
Scott
Allah rahmet eylesin. Geride kalanlarına sabır niyaz ediyorum.

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
Allah rahmet eylesin , suç rahmetlide olmasa da kask aynası kullanmanın önemini acı şekilde öğrendim , arkaya bakarken sola hafif çıkmalar bile çok tehlikeli