Canyon maşam oynuyor

fandango

Üye
Tepki
218
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Brompton
Şunu gördüğümden beri firmaya bi şüpheyle yaklaşıyorum zaten:

Tasarım bölümündeki arkadaşlara birisinin akıllarına gelen her fikrin "süper fikir" olmadığını anlatması lazım. Aslında bu bisikleti bu şekilde satmalarının sebebi, gidon/gidon boğazı ve furş takımının sadece Canyon'un ürettiği parçalar ile değiştirilebileceğinden emin olmak. Böylece satış sonrası da gelir elde edecekler.

• Beğen
Tepkiler: :DDD
Scudo

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, benzer bir sorun ben de yaşadım Canyon ile. Aliminyum kadrom kendi kendine çatladı. Ben bisikleti Almanya'da iken almıştım. O yüzden teslimat adresi Almanya görünüyordu. Bisikleti Almanya'ya kendi imkanlarım ile göndermemi istediler. En ucuzu PTT kargo olduğu için onunla gönderdim ancak bir şekilde kargo Almanya'ya gidip kargo deposunda bekleyip bir ay sonra Türkiye'ye geri geldi. Hatta PTT geri getirmek için de kargo bedeli aldı benden. Canyon a yazdım ve UPS ile göndermemi söylediler. UPS in bana verdiği fiyat bisiklet parasına yakın idi. Uzun süren mesajlaşmalar ve Facebook gönderilerinin altına döşediğim şikayet mesajlarından sonra pes ettiler ve tamam evinizden aldıracağız bisikleti dediler ve aynı gün aldırdılar. Kadro değiştirilmiş ve eski komponentlerim yeni kadroya takılmış olarak bana geri gönderildi. Ancak bu kez de Türkiye gümrüğüne takıldı. Tekrar ve ısrarlı yazışmalar ardına kargoyu Canyon üstlenmek zorunda kaldı ve ben de uzun süre sonunda bisikletime kavuştum. İnşallah sizdeki süreç bendeki kadar uzamaz ve can sıkmaz. Ancak o maşa borusu kırığı bana da hiç normal görünmedi. Hatta bu sorunu Almanya'da yaşayan ve kanuni haklarını kullanmak isteyen birisi bu firmanın canına okurdu diye düşünüyorum.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kırık zaten durduk yere oldu. 3 ayda bir kere bile düşmedim. Ne kocaman bir deliğe girdim ne de kasisden 30-40 ile geçtim. Fakat kırığın niye olduğunu araştıracaklarına benimle kargo hakkında atışıyorlar. Kardeş bir bak bu kırık niye olmuş, o sarı sey niye orada öyle duruyor. Demiyorlar ki gel kardeş senin evine UPS göndereceğiz ve maşanı alıp araştıracağız. Hayret verici. Bu sene ve öbür sene de şu Canyonu kullansam zaten 2021'e doğru sağ kalırsak bir Ridley düşünüyorum. Uğraşacağız. Her geçen gün bir kademe daha sabrımı taşırıyor. Ah Almanya'da olsam keşke...

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ömer Hayta'yı bilenler bilir. Bir seferinde instagramdan ona Canyon'u sormuşlardı. O da Almanya'nın Salcano'su demişti. Çok abartıldığını söylemişti. Sanırım haklılık payı varmış.
Umarım sorununuz sizi üzmeyecek şekilde çözülür.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti genel olarak gerçekten muhteşem. Salcano mu bilmiyorum ama bu yaptıkları ayıp cidden. Maşadaki kırığı ve sarı şeyi görünce gülesim geliyor.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok kardeş, kime söylesem elim kolum bağlı "hands tied" diyor. Canyona vereceğim ilk ve son 100 dolar olacak. Madem distrübitörün yok suçlusu biz miyiz?

• Beğen
Tepkiler: krank

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Giant çı yapalım sizi de.

• Hahaha
Tepkiler: Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok yok ben Giantçı olamam. Trek istiyorum. WE UNDERSTAND YOU BUT.... cümleler hep böyle. Madem anlıyorsun kardeş bir yardımcı ol, bir el at bak hala o sarı şeyin cevabı gelmedi. Hala da son emailime yanıt yok. Bunları her yerde paylaşacağım boş vaktim olduğunda.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@:DDD adamın nicki gülüyor kendisinin bir yüzü gülmedi. Kaç ay oydu buydu uğraştı durdu, sonunda bisikletine kavuştu bu sefer de maşa ile başı dertte. İnşallah tez zamanda bisikletinize sağ salim kavuşursunuz.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kışı ve diğer yazı çıkarsa bu bisikilet zaten satacağım.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.647
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek olacak. Yurtdışından bir Domane. Ama daha çok zamanımız var. Bu Canyon moralimi çok bozdu.

Daha fazla konuşmayacağım. Bisikletten soğudum sayelerinde.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu zaman zaman okuyorumda, konu sahibi arkadaşımızın derdi dışında epey dertlenen olduğunu görüyorum.
Canyon Almanya’nın neyi olur bilemem, ancak kendi adıma bir gerçek var ki bu markayı kullanıp sorun yaşamayan bir sürü tanıdığım var. Hatta canyon bisikletlerinde sorun yaşayanlar, örnekleri ile olumlu sonuçları buraya yazdığı halde, bu yorumlar yeterli olmamış görünüyor. Konu biraz daha uzarsa, replika kadrolar ile kıyas bile yapanlar olur diye düşünüyorum.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Trek olacak. Yurtdışından bir Domane. Ama daha çok zamanımız var. Bu Canyon moralimi çok bozdu.

Daha fazla konuşmayacağım. Bisikletten soğudum sayelerinde.
Size yazdigim yoruma bir cevap yazsaydınız 10 dakika içinde hallolurdu. Kapım yine açık yardım isteyen arkadaşlara.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ondan şüphemiz hiç yok zaten Murat Bey.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ödedim 100 doları. Yapacak başka çarem yok. İnşaallah başımıza başka bela gelmez. Haftaya göreceğiz bakalım o sarı şey onda da var mı. o_O

• Beğen
Tepkiler: Veto8

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ödedim 100 doları. Yapacak başka çarem yok. İnşaallah başımıza başka bela gelmez. Haftaya göreceğiz bakalım o sarı şey onda da var mı. o_O
Almanyadan türkiye ye gõndetecekleri paket 37€ kargo tutuyo ve fima olarak en fazla 25€ veriyor. Sizden resmen masanın parasını da almislar. O sari sey ise silikon falan degil sadeece ek olan yerlere sürülen ve sertleşen birşey. Genelde oluyor o sarı ilaç. Kargo çıkmadıysa bana göndersinler ben size 37€ ya gönderirim. Cantona da birdaha yaklaşmayın, benim değil almanyanin tavsiyesi.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıkıntı yok. Sağolun arkadaşlar. Konu istenirse kapatılabilir.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, daha önce bu konuya yazmıştım hatırlarsınız mutlaka. Benim gidon değiştirdiğim bisiklette Almanya içerisinde bir adrese gönderildi ve sonrasında yolcu beraberinde Türkiye’ye gelmişti.
Canyon sorunsuz gidonu bana Ups kargo ile 5 gün içerisinde hem de gümrük ve kargo ücreti ödenmiş halde gönderdi. Sizin görüştüğünüz kişi anladığım kadarıyla size sorun çıkartmış ve ödeme yapmak zorunda kalmışsınız. Buradan sonra ne desem fayda etmeyecektir, ancak yine de durumu izah edip sizden alınan ücreti geri talep edin derim!

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anlamıyorlar. Ben bisikleti hotele sipariş etmiştim Almanya içine fakat sen Almanyaya sipariş ettiğin için datada bu bilgi var Türkiyeye gönderemiyoruz diyorlar. Kaç kere izah ettiğimi sayamadım bile. Sıkıntı burada işte...

pEKİ B U adamlar faturada maşa 0 dolar yazıyor. Gümrük vs. çıkar mı?