Canyon Kullanıcıları Kulübü

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@srdrmrs tebrikler ve hayırlı olsun :harika: Strava rotasını da isteriz. İlk izlenimler nasıl?

• Beğen
Tepkiler: srdrmrs

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.022
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
strava kaydım yarım malesef. yolda bilgisayar fırladı bisikletten %85i araçsız olan bir rota olmasına rağmen ben o ufak kısma denk geldim. utrechde yenisini buldum ve aldım. yol boyunca tren ve nehritakip ederek yolu buldum baya macera vericiydi. beklediğim gibi hız yapamadım bunda sırtımda ve bisiklette olan yükler ve bisiklet yolunun darlıgı etkili oldu. otobandan gidebilsem eminimim 30+ larda bir ortalama olurdu. 220km parkuru 9,5 saatte aldım. (dinlenme süreleri hariç) video kaydı yaptım gerekli düzenlemeleri yapıp paylaşacağım.

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun, güle güle kullanın :)

• Beğen
Tepkiler: srdrmrs

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@N0YAN Maşallah.. Hedefimdeki bisiklet, şu Endurance birazdaha eskiteyim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Adrenalin26

Aeroad'u yarış veya triathlon tecrübesi edinmeden hedef olarak belirlemek, size zaman ve para kaybettirebilir. Vaktiyle bu acı tecrübeyi yaşadım. Acı diyorum çünkü kadro yapısı gereği yan rüzgarlardan etkileniyor, kadroyu bir kenara bırakalım 62 mm. yüksekliğe sahip Reynolds jantlar ile gelen bir bisikleti, yan rüzgarlar ve inişlerde yol da tutmak ciddi tecrübe ve cesaret istemekte.

Aeroad çok rüzgar olmayan düz yol sürüşlerinde müthiş keyif veriyor. İnişlerde kadro yapısı gereği ciddi bir hızlanma ve ivmelenme söz konusu, her an altınızdan kaçıp gidebilir o yüzden dizginleri elinize alıp, ona sahibinin kim olduğunu göstermeniz gerekmekte, aksi halde kendinizi yolun dışında veya yandan aldığınız bir rüzgar ile frenlerken bulabilirsiniz.

Bu güzelim bisikleti bir arkadaşım yönlendirmesi ile bir heves aldım, ancak tecrübesizliğim nedeniyle sattım. 41 mm Reynolds jant ile kullandığım halde inişlerde sağa sola savuruyor, sık sık frenlemek zorunda kalıyordum. O nedenledir ki, mesajımın başında bahsettiğim deneyimlere sahip değilseniz, Aeroad'a "bence" uzaktan bakmaya devam edin. Hedefiniz Ultimate CF SLX olsun.

(link)

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Forumdan ikinci el canyon aldım. Müşteri hizmetlerine fatura için mail attım ama bisikleti satın alan kişinin iletişime geçmesini istediler. Satın aldığım kişiye ulaşamıyorum. Ne yapmam gerekiyor ? Daha üç yıl garantisi var.

Alper Arslantürk

Aktif Üye
Tepki
415
Bisiklet
Canyon
Herkese günaydın,
Kadro kulağım kırıldığı ve canyon'un stoklarında şu an bulunmadığı için, eğer elinde yedek kadro kulağı olan varsa ücreti karşılığında almak isterim.
Fotoğrafta modeli ve hangi modellere uyduğu yazıyor.
Teşekkürler.

WhatsApp Image 2018-07-16 at 21.26.01.jpeg

Tepki
159
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar merhaba,
Bisikleti Pre-Payment ile alan oldu mu? Swift ücreti yaklaşık ne kadar çıkıyor bilen var mıdır?
Yapı Kredi kartıyla bu tarz yurtdışı sitelerden alışveriş yaptığımda dolar kurunu en az 0,1 puan fazladan kesiyor. (yani kur 4,7 ise 4,8'den alıyor)
Bu miktarda da bu yine az bir paraya denk gelmiyor. Swift ile alım makul mudur?

Şu anda Endurace CF 8.0'da indirim var ve 1659$ + 235$kargo + paketleme tutuyor. Bu miktarın kargosuz bölümü 1500€ altında kalıyor bugünkü kura göre. Yani bu durumda sadece %18 KDV çıkacak diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Buğra Ünalan
Swift ile almanızı tavsiye ederim. 20-30€ arası masraf çıkacaktır.
Kredi kartıyla ödemede kur farkından bankalar ciddi kayıp yaşatıyor.

• Beğen
Tepkiler: Özcan