Bursa

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RmzBurak doğu rotasından geçen turlara yoldan katılabilirsin, seni hiç göremiyoruz.
BTK, Yaban, BBK, GoatRiders, Spontan Bisikletçiler gibi kulüpleri Strava'dan takip ediniz :)
en kısa zamanda tanışalım.

• Beğen
Tepkiler: Özcan
Scudo

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.618
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özcan bey çok teşekkür ederim. Geldiğimde haber edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.166
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bursa da Granfondo hazırlığı var.

(link)

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun ve kısa parkur belli olmuş. İkisi de can yakacak gibi.
(link)
(link)

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.072
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bursa'daki Granfondo için dropbarlı bir yol veya gravel şart mı? Düz gidon bir trekking ile katılabiliyor muyuz?

Düzenleme: 2 saatte 800 mt yukselti benim için şok oldu. Hiç sormadım varsayın 😀

Son düzenleme:

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bursa'daki Granfondo için dropbarlı bir yol veya gravel şart mı? Düz gidon bir trekking ile katılabiliyor muyuz?

Düzenleme: 2 saatte 800 mt yukselti benim için şok oldu. Hiç sormadım varsayın 😀
o tempoya ayak uydurabilir miyim bilmiyorum. Etkinliğe katılıp bitiş çizgisini göremezsem bu spor için tüm motivasyonum biter. En iyisi katılmamak. İnstagramda süre esnetilir denmiş ama ne kadar bir esneklik olabilir bilmiyorum

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.224
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Aynı şeyi dün gece bende dedim. Halbuki çok istiyordum katılmayı. Neyse yapacak bir şey yok bizim gibiler oturduğu yerden izler anca.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı şeyi dün gece bende dedim. Halbuki çok istiyordum katılmayı. Neyse yapacak bir şey yok bizim gibiler oturduğu yerden izler anca.
ctesi ve pazar günleri yarış gününe kadar rotayı deneyip duruma bakacağım. Gerçi hanım faktörü 2 gün için de sorun olabilir. Bakacaaaz :komik:

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.072
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Kelime anlamı büyük sürüş olan gran fondo amatör bisikletçilerin katılım sağlaması için düzenlenen bir bisiklet yarışıdır. "

Nette böyle bir tanım buldum. Saatte 25 km hız ile 800 irtifa kazanacak adam amatörse biz yürüyen ölüyüz arkadaş 😅 Valla ben de istiyordum. En son Uludağ'da olan da çok güzel görünüyordu. O kalabalığın içinde olup pelotonun içinde o dev grupla sürmek... Benim için de ilk olacaktı. Hayır Bursa'da yaşayan biri olarak turlardan alışkınım yokuşlara. 800 mt de tırmanılır ama o bitiş saati çok saçma olmuş ya. Madem amatörler için bu yarış, o zaman derece almak isteyen 2 saatte çıksın geri kalanı ne kadar zamanda tamamlarsa tamamlasın. Artık 3 saat mi olur 4 mü 5 mi bilemiyorum. Yarışların eleyici olma durumu olabilir demiş bazıları da ama böyle büyük bir engel ile oyun başlamadan çoğu kişi için bitmiş oldu.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.154
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
(link)
İşte söz konusu segmentimiz. Bir gran fondo yarışında Bursa'nın en kırıcı segmentlerinden birisinin yer alması şaşırtıcı oldu :)
%24'lük düz duvar tırmanışıyla başlayıp ilk kilometresi %15 altına pek inmeyerek bisikletçileri önce şok eden, sonra nefesini kesen, pek sevdiğimiz bir yoldur. Uludağ tırmanışı bunun yanında düz yol desek yeridir :ssrtcbya:

Çevire çevire incelemeniz için velowiever bağlantısını da buldum:
(link)

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.646
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
İşte söz konusu segmentimiz. Bir gran fondo yarışında Bursa'nın en kırıcı segmentlerinden birisinin yer alması şaşırtıcı oldu :)
%24'lük düz duvar tırmanışıyla başlayıp ilk kilometresi %15 altına pek inmeyerek bisikletçileri önce şok eden, sonra nefesini kesen, pek sevdiğimiz bir yoldur. Uludağ tırmanışı bunun yanında düz yol desek yeridir :ssrtcbya:

(link)
1708328740965.png
alın çevirin çevirin ... :aglyrmngaa::aglyrmngaa::aglyrmngaa::aglyrmngaa:
teşekkür ederim

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.166
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)
bu granfondo olmamış kıranfondo olmuş 😁

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.300
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu granfondo olmamış kıranfondo olmuş 😁
Adı granfondo ama bildiğin kraliçe etabı abi.. Bir de finisihi de yanlış yere koymuşlar.. Kurşunlu dan Gündoğdu tepesi, olaydı; yakışırdı..zirve finişi

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.166
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önce şu Samsun da ki fondoyu halledelim.Ondan sonra Bursa ya gelir miyiz bakacağız ? 1 Hafta ara var aralarında.

• İnanılmaz
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
5 kilometre ortalama %7,5 eğim, 26,5km/s ortalama sürat. Sorarsan amatörler için :) Yazık oldu, baya da yükselmiştim Bursa granfondoya ama böyle bi parkurda benim için hem o tırmanışı tamamlayabilmek hem de istenen ortalama sürati yakalamak hayal..

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)
Eski yoldan Kurşunlu --> Gündoğdu yapacaksın. O zaman haso delikanlılar kimmiş ortaya çıkar. Yoksa bu rotalar, Uludağ, falan filan tıraş. O çay ocağının sağından, evlerin arasından yokuşa vuracaksın kendini. İşte o zaman yokuş neymiş, tırmanmak neymiş hallice anlayacaksın abi.

Forumda bana sallayıp, engellenenlere bakıyorum da; Daha bu rotada beyaz bayrak çekmişler.

Ah be kardeşim. Keşke biraz çapınızı bileydiniz. 🤣 🤣

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
5 kilometre ortalama %7,5 eğim, 26,5km/s ortalama sürat. Sorarsan amatörler için :) Yazık oldu, baya da yükselmiştim Bursa granfondoya ama böyle bi parkurda benim için hem o tırmanışı tamamlayabilmek hem de istenen ortalama sürati yakalamak hayal..
O tırmanış sırasında 26.5 km/s ortalama olacağını kim söyledi? Genel olarak bütün sürüşün ortalaması olmasın o ?

O rotada Samet Bulut, Granfondo'larda kürsü kaçırmayan Gökhan Uzuntaş'ın bile ortalaması 20km/s yok. Bunlar ve bunun gibi adamlar yapamıyorsa şu forumdan bir Allahın kulu o yazdığın ortalamayı o tırmanışta çıkaramaz 😀

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.300
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O yokuşa pelaton ile gelmek isterim, bakalım ne muhabbetler dönecek 🤭 rublemi 32 ye almak ve 5-6 kg verdim mi neden olmasın 🤔.. Geçen yaz Erdek'e giderken, Bandırma' da bir Kom vardı, hızlı girmedim, ort %8,6 , 1 km kadar...

(link)

Bu ise 4 km kadar.. %7 küsür.. Aslında aynı gibi...