Bugün kaza yaptım

B

BF Okuru

Misafir
Ben arkadaşın dediği yeri biliyorum, bir çok kez de oradan geçtim. Arkadaşın gittiği şerit gayet doğru, o caddede en sağ şerite araçlar park etmiş oluyor. Dolayısıyla araçların da bisikletlerin de gideceği tek yer sol ve orta şerit kalıyor.

Geçmiş olsun umarım biryerinize birşey olmamıştır, bu tarz kaza haberleri iyice artması da ayrıyetten sinir bozucu. Kimin haklı olup olmadığını bir kenara bırakıp şunu söylemek istiyorum. Boşverin haklı olanı, bisiklet kullanırken hangi tercih sizin için daha güvenliyse onu seçin, sakatlandıktan veya belki de yaşamınızı yitirdikten yol sizinmiş, arkadan çarpmışmış bir önemi yok. Tekrardan geçmiş olsun.

Scudo

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
(link) aynen öyle. orda yavaşlasam yani orta şeritte çok daha büyük kazalar olabilirdi. Teşekkürler.Burası Türkiye Cumhuriyeti falan değil arkadaşlar bildiğiniz ''Vahşi Batı'' demokrasi adı altında texas..

Temenni/ telkin de bulunan herkese teşekkürler..

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
796
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@StevenDiaz07 Öncelikle geçmiş olsun. Ülkeni kötüleyerek bir yere ulaşamassın. Kimse kendini toplumdan ayrı görmesin. Bu içinde yaşadığımız ortamda herkesin az çok payı var. Sen mesela Türkçe isim alarak başlayabilirsin daha iyi bir Türkiye için.
Bugün 29 Ekim Türkiye Cumhuriyetinin 92. Yıldönümü kutlu olsun.

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Emre GÜLEN neyse siyasi tartışmaya girmek istemiyorum.Ama şunu şöyliyim.İnsanların ölüm şekillerine bakarak bu kötülemek olmuyor bi serzeniş.Sadece bu insan ölümleri değil.Diğer alanlarda var.. Ben nickimden memnunum senelerdir bu nick benim :) merak etmeyin ben türkçeyi çok doğru bir şekilde kullanıyorum telaş yapmayın..

Teşekkürler

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
Avrupada Türkler hakkında düşünceleri az çok biliyorum ve defalarca şahit olduktan sonra onlara kendimizi savunmuyorum ne diyebilirim ki iste biz Türkler yollrda birbirimizi öldürmekte dünya siralamsinda 3. sıradayız ve avrupada söyle bir terim var Türk gibi araba kullanmak tamamen kinar vaziyetteler :(

B

BF Okuru

Misafir
Dün arkadaşlarla buluşmaya giderken servis aracı yan yoldan gelip benide net görürken üzerime sürdü. Yersen yaptı ama yemedim. durdum bağırdım. Baktım tınlamıyor en gallavi küfürleri saydım arabadan in dedim götü yemedi inmedi kaçtı. Bu sürüngenlerde piyasada çok var o yüzden biz gözlerimizi dört açalım.

@StevenDiaz07

BMdnciHkn

Üye
Tepki
128
İsim
Hakan Aras
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun kardeşim, bende o caddeden defalarca geçmişimdir. Kardeşimin 3 şeritli yol demesine bakmayın en sağ şerit her zaman park etmiş araçlar vardır. hatta orta şeridin bile park olarak işgal edildiği olur. Bu yüzden orta şerit hatta en sol şeride mecburen girmek zorunda kalırsın. Trafik akan su gibidir bazen yavaşlamak işe yarar bazen ise hızlanmak zor durumda kalmayı kurtarır. Bunu bisiklet üstündeyken çok hızlı ve ani karar veririz mecburen bazen doğru bazen yanlış olur. Buna zaman içinde oluşmasına tecrübe deniyor sanırım...
capture-20151029-111257.jpg

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
796
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@StevenDiaz07 Kesinlikle siyasi tartışma çıkarmak gibi bir düşüncem yok zaten . Siz siyasi anlıyorsanız bilemem. Bence bu konunun siyasetle hiç alakası yok.

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Emre GÜLEN Ülkeni kötüleyerek bir yere ulaşamassın. Kimse kendini toplumdan ayrı görmesin.Sen mesela Türkçe isim alarak başlayabilirsin daha iyi bir Türkiye için. o anlama geliyo bence öyle anladım ben..

(link) işte ben giderken 2. sokaktan çıktı. 150 metre falan savaş verdim.sonra yol verdi. ışıklara 15 20 metre kala kafamı arkaya bi çevirdim, baktım üzerime üzerime geliyo bende frene bastım o sırada geldi çarptı işte

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
Bisikleti dün yaptırdım arkadaşlar, ama bisikletçi kalın jant takmış. Ben gene bu tür bi kaza olursa daha az masraf çıksın diye böyle yaptı diye tahmin ediyorum.ama bu seferde görüntü bozuldu.ön teker ile arka teker arasındaki fark bariz belli. bu da beni rahatsız ediyor :(

(link)

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
aslında hoş da olmuş görüntüyü boş her performansına engel olmasin yeter.

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
@StevenDiaz07
bence önemli değil bu arada bende her gün besevlerden öndere kadar ise gider gelirim belki seni görmüşüm dür samsun yolunda veya sen beni ;)

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Bu yol belli ki kağıt üstünde 3 şeritli. Fotoğrafa bakarsan en sağdan şeritten nasıl gideceksin ? Hadi parkeden araçlara yakın gitti diyelim kapıların açılma riskinden tutunda araç aralarından çıkan yayalara çarpmaya kadar olasılıklar mevcut. Kaldı ki gidilen hız 40 km civarı trafiği yavaşlatma olayına da katılmıyorum. Şehir için malumunuz 50 km :) yukarıda saydığım risklerin olduğu yolda da bunlar azami hızlar.

Tekrar geçmiş olsun bu arada.

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@CyclingBird trafiği yavaşlatmamak için zaten o hızla gittim yoksa yavaşlayıp arabanın arkasına girsem olacakları yazdım bir mesajımda

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
@StevenDiaz07 Doğru söylüyorsun :) haklılığını belirtmek için bilhassa öyle yazdım. Benzer yerlerde ben de senin gibi trafiği yavaşlatmamak adına sürüş yapıyorum

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@CyclingBird işte o yolun sonunda çoook sakat bi 4 yol ağızı. normal araçların bile kaza yapma oranı çok yüksek.Bide trafik polisi bile var.Kendimi hiç riske atmamak için sağ şeride geçip kendimi güvene alarak karşıya geçmek istedim. olay bu :)

B

BF Okuru

Misafir
çok çok geçmiş olsun allah beterinden korusun ancak hakkınızı arama konusunda "bence" yanlış yapmıssınız elbette o an stres ve heyecanla o tepkiyi vermek olası ancak bahsettiğiniz gibi araç size sürülmüşşe ve siz o tepkiyi kısmen de olsa vermeseydiniz derdal suç duyurusunda bulunabilirdiniz ve süreç emin olun çok çok daha farklı ilerlerdi elbette avukat tanıdığınız yorumlayacaktır ancak bu durumlarda eğer haklı olduğunuza inanıyorsanız mümkün olduğunca sakin kalıp hakkınızı aramanız gerekirdi Çünkü bisiklet konusunda kazanımlar edinebilmek ülkemizde zaman alacak bunlar hepimizin yaşadığı seyler umarım zamanla bisikletli ulaşım toplumumuzda gereken değeri kazanır... tekrak geçmiş olsun

KAZASIZ BELASIZ PEDALLAMALAR DİLEĞİYLE...

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@poyraz poyraz teşekkür ederim ama. 20 senenin üstündeki sigortacı bi akrabam sakın mahkemeye gitme dedi.Sürünürsün boş yere dedi.İlla ki bi bildiği vardır.Beni sonu iyi olan bişiyden mahrum edicek değil ya:harika:

@JamesFord üstüne yürüdüm işte hayvanın lan dedim bana küfür etti dedi.küfür falan etmedim eminim .. o sinirle ağzından çıkmış olabilir dersiniz ama öyle bişi yok.Olayı gören vatandaşlarda küfür etmedi dedi