Bugün askere gidiyorum

SuatYRDGN

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Canyon
Merhaba ben Suat.
Bugün gece 12'de otobüse binip acemi birlik için Isparta'ya gidiyorum.
Uzun dönem yapacağım.
Aslında kısaca kendimden bahsedeyim.
Eskişehir AÜ'de bilgisayar mühendisliği okuyordum. 1. sınıfı bitirip okulu bıraktım.
Neden mi? Eğitim yok! Yeni doktorlar mühendisler işe yaramaz. Ben demiyorum tabi ki proflar söylüyor. Ablam AÜ'de araştırma görevlisi olduğundan bende proflarla aram iyiydi.
Her neyse bıraktık ve okumak için İngiltere'ye başvurdum. Kabul edilmedim.
Bende birikmiş para olmadığından tekrar başvuru yapamadım. Parasızı almıyorlar ):
2 ay önce Hollanda'ya başvurdum. 1 yıl içerisinde açıklıyorlar. Hala ses yok.
Geçenlerde tescilim doldu. Aslında yapmazdın fakat nesillerdir Türk olduğumuz için mecburdum.
Neyse gece binip gidiyorum.

Eğitim merkezi: Terörle mücadele eğitim ve tatbikat merkez komutanlığı 40. Piyade eğitim alayı.
Muv(?) özelliği: (P-001) Piyade Manga Komutanı Çavuş
Sınıf: boş
İyi günler. Kendinize iyi bakın.

Not: Ben deist'im. Sıkıntı yaşayan var mı? Fakat ezbere Kuran-ı Kerim'i biliyorum. Gerekirse rol yapacağım. Hiç sevmem..

Scudo

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
hayırlı teskereler dilerim. ortamı tanımadan kendin gibilerin olduğu geniş bir grup bulmadan kendinle ilgili hiç bir özel bilgi paylaşma. zamanla kendiliğinden çözülür. kendini aç bırakma askerde 7,5 kilo kas keybettim. egzersizlerden kaçma, zaman geçer, ilerde faydasını görürsün, kas kaybetmeni engellemende yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
öncelikle hayırlı olsun hayırlı teskereler çavuşluk zordur iyi geliştir kendini :) dini bakimdan da fazla muhabbetlere girme kimsr kimseye sormuyor zaten

Tepki
104
İsim
Özgür
Bisiklet
Cube
Hayirli tezkereler diliyorum, hazir yeni asker bulmusken bisey sormak istiyorum.Ben de tecili bozdurucam merak ettigim subeye gittigimizde 12 ay yapmak istiyor musun diye soruyolar mi ve buna gore mi belirliyolar yoksa kuraya gore mi ?

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Suat öncelikle hayırlı teskereler. Çavuş olacaksan 145 gün eğitimden kaçamazsın öncelikle bunu yazalım :) Ben de çavuştum ve usta birliğine kadar tek bir gün rahat edemedim. 60. günün sonunda Onbaşı olsam bile :)

@İbrahim Akgül'ün dediği gibi spordan kaçınma. 95 kilo ile teslim olduğum birliğimde 3 ayda 75 kiloya kadar düştüm. 188 boyunda 75 kilo bir adam düşün. Chris Froome gibiydim resmen :) Gitmeden çekebildiğim 30 şınav 10 barfiks, zar zor çekilen 10 şınava ve 0 (yazı ile sıfır:) ) barfikse kadar düştü.
Çok fena kas kaybettim...

Ben de bilgisayarlar ile ilgileniyorum. Hatta şu an özel sektörde tam olarak bu işi yapıyorum. Acemilikten usta birliğime kadar sürekli bu özelliğimi belirttim. Bölük yazıcısı yaptılar beni. Ondan sonra rahattım işte.
Çavuş olarak gidip eğitimini aldığım şeyi kalan günlerimde hiç yapmadım.

Dini muhabbetlere girmene gerek yok. Kimse kimseye zorla dinin nedir, ateist misin, deist misin falan diye sıkıntı çıkarmaz oralarda.

"Vukuat" lakabını alma yeter :)

Ha bir de bisiklete biniyorsan orada olduğun süre içerisinde binemeyeceksin. Benim gözümün önünde duruyordu ama dokunamıyordum mesela. Gören olursa çok canını sıkarlar, günlerin geçmez :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)
lisans mezunuysa 6 yada kura ile 12 ay maaşlı askerlik.
mezun değilsen mecbur 12 ay er askerlik yapıosun.

@SuatYRDGN asker sana gelince.
öncelikle hayırlı teskereler.

dinle ilgili bende çok problem yaşadım ; bir çok yerimde dövme var,herhangi bir inanışımda yok.

ama şunu söylim orda yaşıtların devrelerin arasında din ırk mezhep yok,kardeşlik var.
düşenin elinden tut,insan ol,görüceksin herkes seni sorgusuz sevecek.

Tepki
104
İsim
Özgür
Bisiklet
Cube
@kivilcimb lisans mezunuyum . Nasil soru derken ? Oraya gittigimizde bize soracaklar mi diyorum iste 6 ya d 12 ay yapmak istedigimizi onu soruyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
deist veya ateist olmanızdan ötürü bir sıkıntı yaşamazsınız. tabi cahillerin arasında gidip "Allah yok din yalan" derseniz istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. din konularına girmeyin, he he diyip geçin.
herhangi bir problemde komutanlar sizin yanınızda yer almaz. sakın güvenmeyin.

sadece şu kısmı anlayamadım:
"Geçenlerde tescilim doldu. Aslında yapmazdın fakat nesillerdir Türk olduğumuz için mecburdum."

@Özgür Atılgan başvuru esnasında size soruyorlar yedek subay olmak isteyip istemediğinizi ama bu soru tamamen formalite. 12 ay da çıkabilir 6 ay da...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@SuatYRDGN

kardeşim güle güle git gel.
son cümlende çok efsane bir durum var. sen bilirsin ezbere ama bunun mensubuyum diyenler tek harfini dahi bilmez. memleketin gerçeği bu. bence ülkenin Müslüman oranı %5 falandır yukarı çıkmaz :)
istanbula düşerse askerliğin, çekinme, biz buradayız. hafta sonu izninde veririz 2 tur, bi dolaşır gelirsin :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@SuatYRDGN Gitmek istemediğin için buraya yazmışsın sanırsam, kendince sebeplerin vardır ve haklısındır da kendince. İngiltere ve Hollanda'ya vatandaşlık için mi başvurdun, okumak için mi orayı da ben çözemedim? Her iki durumda da para olmadan birşey olmuyor zaten :)

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Ben sizin yapınızdaki birisinin askerde çok rahat edebileceğini düşünüyorum. Bahsetmiş oluduğunuz kişiliğe yakın olan bir arkadaşımızın kardeşi askere gitmiştİ. Açıkçası birazkorkmuştuk, şu an bitirmek üzere, yaşı biraz büyüktü, yaş sorunu olmasa askerde kalmayı düşünüyor.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@leyla_p Neden yazmasın? sonuçta forumun bir üyesi görüşmek üzere demek için yazmıştır....

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@leyla_p
askerlik psikolojisi. vakit yaklaştıkça insan ne yapsam diye düşünür durur. fena bir psikolojidir.
kolay değil 12 ay silah altında emir altında kalacağını bilmek. travma adeta. maalesef bu saçmalık (zorunlu askerlik) dünyada birçok ülkede yok.
hoş görün...

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Kuzey Ege Bir taraflarımızdan uydurmayalım birçok ülkede(Brezilya, Rusya, Finlandiya, Norveç, Danimarka gibi) zorunlu askerlik var, bazı ülkelerde de bu konuda değişik sistemler var...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Özgür Atılgan
bizim statümüzdeki (3.dünya ülkesi) ülkelerde bizdeki kadar veya daha uzun. onun dışındaki diğer ülkelerde hem çok daha kısa hem de vicdani retçilik sistemi uygulanıyor. yani zorunlu ama "gitmek istemiyorum" dediğinde kimse sana bir şey demiyor. yaptırım yok.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
benimde askerlik zamanım geldi de geçiyor ama gitmek istemiyorum açıkçası. askerlik ortamı bana göre değil, vatan millet sakarya dönemleri de eskide kaldı. siyasi rantlar uğruna anaların oğulları yok olup gidiyor. birileri daha çok oy alsın diye kendimi feda etmek istemiyorum.